PENSACOLA

Pensacola na Florydzie jest najbardziej wysuniętym na zachód miastem na Florydzie Zachodniej. Miasto jest portem morskim nad zatoką Pensacola Bay, która łączy się z Zatoką Meksykańską. Kilka słów o historii miasta, która przybliżą jego bogatą genezę. Początkowo było to miejsce zamieszkiwane przez rdzennych Amerykanów – Muskogean.

Teren ten, to jedno z pierwszych miejsc zasiedleń europejskich w Ameryce. W roku 1559 wylądował tu i osiedlił się, hiszpański odkrywca Tristán de Luna y Arellano wraz ze swoimi ludźmi. Ich celem było wybudowanie placówki, z której będzie można w przyszłości kolonizować dalsze tereny.

Jeszcze wcześniej miejsce to odwiedzali też inni odkrywcy, między innymi Pánfilo de Narvaez czy Hernando de Soto. W 1668 roku stworzono w tym miejscu podstawy nowoczesnego miasta.

Powiązany temat: pogoda Pensacola

Pensacola
Pensacola

Króciutka historia Pensacoli na Florydzie

Rozwijająca się miejscowość była przekazywana kilkukrotnie z rąk do rąk, pomiędzy Hiszpanami i Brytyjczykami, a następnie w ciągu kilku lat stała się stolicą Zachodniej Florydy. Z tego to powodu Pensacola nazywane jest „The City of Five Flags”, czyli miastem pięciu flag.

Ponieważ do tej pory była już pod pięcioma rządami, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Konfederacji Stanów Zjednoczonych i aktualnie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ostatecznie w 1821 roku Pensacola stała się oficjalnie częścią Stanów Zjednoczonych. Pensacola ma także kilka innych potocznych nazw, m.in. „Cradle of Naval Aviation”, czyli kolebki Lotnictwa Marynarki Wojennej, „Brama Zachodnia Sunshine State”.

Ze względu na geograficzne położenie miasta, „Pierwsza osada w Ameryce”, czy też po prostu „P-Cola”.
W Pensacola mieści się United States Naval Air Station, baza wojskowa lotnictwa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, oraz mieszczące się na jej obszarze Narodowe Muzeum Lotnictwa Marynarki Wojennej. Baza United States Naval Air Station, inaczej zwana NAS Pensacola jest aktualnie używana jako baza do kształcenia i szkolenia zawodowego adeptów Marynarki Wojennej.

Jest to wciąż aktywny obiekt wojskowy, a jego historia sięga 1825 roku.
 Narodowe Muzeum Lotnictwa Marynarki Wojennej, to wojskowe i lotnicze muzeum otworzone w 1962 roku. Jak nazwa wskazuje, muzeum poświęcone jest historii lotnictwa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Poza eksponatami muzealnymi można obejrzeć tu fabularyzowane filmy nakręcone z myślą o muzeum, odwiedzić sklepik z pamiątkami. Dodatkową atrakcją tego miejsca są organizowane pokazy eskadry Blue Angels.

Pensacola Floryda
Pensacola Floryda

Historia i zabytki Pensacola

W Pensacola znajduje się także wiele obiektów historycznych. Pierwszym z nich jest The Vietnam Veteran`s Wall South, czyli ściana pamięci o weteranach wojny w Wietnamie. Są tu również obiekty wojskowe z czasów wojny secesyjnej, takie jak Barrancas Fort, historyczny wojskowy fort w Warrington, który był świadkiem licznych bitew.

Obecnie Fort działa jako centrum muzealne dla zwiedzających, gdzie można podziwiać liczne interesujące eksponaty. Innym fortem wartym obejrzenia, przy okazji pobytu w Pensacola, jest Fort Pickens, który służył niegdyś między innymi jako tymczasowe więzienie.

Powiązany temat: historia Florydy

W Pensacola znajduje się również piękna, zabytkowa 46-metrowa latarnia morska. Wieża latarni, oraz budynki z nią związane także są zapisane w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. W 2009 roku, po kilku latach zamknięcia dla turystów, otworzono ją ponownie, ale ograniczono zakres publicznych odwiedzin latarni przez turystów.
Pięknie zagospodarowana przestrzeń i bogata przeszłość Pensacola zachęcają do pieszych wycieczek po zabytkowych, osiemnastowiecznych, odrestaurowanych dzielnicach miasta.

Zwiedzanie Pensacola na Florydzie

Jeśli interesuje Was odwiedzenie jednej z najstarszych części Pensacola, to udajcie się na Seville Square. Jest to miejsce gdzie mieściło się centrum pierwszej, najstarszej osady będącej początkiem Pensacola. To właśnie tutaj, odbywają się coroczne festiwale i imprezy, takie jak festiwal owoców Morza, czy Pensacola Crawfish Festival, które odbywają się wraz z muzyczną oprawą od prawie 30 lat.

W listopadzie na Seville Square, odbywa się trzydniowy Great Gulfcoast Arts Festival, na którym wystawia się ponad 200 lokalnych i zagranicznych artystów.
W każdy pierwszy pełny weekend listopada, o główne nagrody pieniężne wysokości 25 tysięcy dolarów walczą malarze, ceramicy, rzeźbiarze, jubilerzy, graficy i rzemieślnicy, a także inni artyści.

Dla dzieci organizowany jest Children`s Art Festival. Odbywa się on w tym samym miejscu i skierowany jest do dzieci z pobliskich szkół. Pozwala on pochwalić się swoimi możliwościami artystycznymi, a także wziąć udział w wielu kreatywnych przedsięwzięciach, jak malowanie twarzy, lepienie z gliny, zajęcia z florystyki, czy też tworzenie własnych małych arcydzieł rękodzieła.

Powiązany temat: tania wypożyczalnia samochodów w Pensacola

Plaże Pensacola Floryda
Plaże Pensacola Floryda

Bliźniaczym placem Sevilla Square jest Plaza Ferdinand VII, jest to ogród i park w zabytkowej dzielnicy miasta. Jego nazwa pochodzi od imienia króla Hiszpanii. Park jest piękny i zabytkowy, jest uwzględniony w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym.

Jeśli interesują Was obiekty sportowe udajcie się do Pencacola Civic Center, inaczej zwanego Pensacola Bay Center. Jest to kryta arena z ogromnym zapleczem konferencyjnym. Centrum przystosowane do gry Południowej Ligi Hokeja Zawodowego.

A także na potrzeby organizowania imprez „nie hokejowych”, takich halowa piłka nożna, zapasy, rodeo, czy koncerty muzyczne. Występowali tu dotychczas między innymi Janet Jackson, KISS, AC/DC, Rush czy Van Halen. Przez ostatnie lata arena wykorzystywana jest do przeprowadzenia corocznej imprezy muzycznej – Springfest.

Rozrywka w mieście

A może interesuje Was bardziej rozrywka niż zwiedzanie muzeów? Zawitajcie do Palace Palafox, często zwanego jako „dzielnica rozrywki”. Palace Palfox położone jest w centrum miasta, wzdłuż arterii Palafox South, jest do miejsce rozrywkowe i kulturalne, ze względu na lokalizację takich obiektów jak Music Hall Vinyl czy Seanger Theatre.

Saenger Theatre, to zabytkowy teatr wybudowany w miejscu, gdzie pierwotnie stała Pensacola Opera House, zniszczona w 1917 roku przez huragan.
Saenger został zbudowany z tych samych cegieł, a także wykorzystano elementy balustrad dawnej opery. Przez ostatnie lata przeszedł gruntowny remont.

Drugie wielkie otwarcie odbyło się 26 marca 2009 roku spektaklem „Jesus Christ Superstar”.
Palace Palafox to także miejsce pełne restauracji, czy kawiarenek takich jak Global Grill, Adonna Bakery and Cafe, oraz sklepików, klubów oraz biur i przedstawicielstw handlowych.

Domy Pensacola
Nieruchomości w Pensacola

Parki narodowe i plaże w Pensacola

W 1977 roku, w Pensacola, powstał Big Lagoon State Park. Jest to 705 akrów naturalnego ekosystemu wodnego stanowiącego park wodny, gdzie pokazana jest fauna i flora życia wodnego tego regionu. W parku możecie skorzystać z plaż znajdujących się wzdłuż wybrzeży Big Lagoon, jeździć na rowerze, żeglować, pływać kajakiem, wędkować, czy też wybrać się na pieszą wycieczkę i podziwiać otaczającą, dziką przyrodę.

W parku przygotowane są liczne schroniska, miejsca piknikowe, oraz miejsca kempingowe.
Plaża Pensacola Beach znajduje się na wyspie Santa Rosa, zapewni Wam ona ma wspaniałą atmosferę. Jest to naturalna plaża przy której są lokalne kluby, bary, restauracje pierwszorzędne miejsca do uprawiania wędkarstwa i znajdujący się w okolicy wspomniany wcześniej już zabytkowy Fort Pickens.

Powiązany temat: wakacje na Florydzie

Pensacola Beach, plaża Langdon, Opal czy Casino Beach, są od rana do wieczora pilnowane przez wykwalifikowanych ratowników.
Jednak Pensacola Beach to nie tylko pływanie i opalanie się, możecie tutaj również udać się na połowy, uprawiać nurkowanie oraz surfing.

Będąc tutaj musicie koniecznie przejść się na molo Pensacola Beach Pier. To jeden z najdłuższych, mierzący 1471 stóp, tego typu obiekt na Zatoce Meksykańskiej. Znajdują się tutaj plenerowe bary, restauracje i sklepy. Dodatkowo wybudowano molo na płytkiej wodzie specjalnie dla dzieci.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?