Plaże Fort Lauderdale

Nieruchomości Fort Lauderdale

Plaże w mieście Fort Lauderdale na Florydzie. Na wschodnim wybrzeżu, w południowo – wschodniej części stanu Floryda nad Oceanem Atlantyckim położone jest malownicze miasto Fort Lauderdale, które należy do regionu metropolitalnego miast Miami – Fort Lauderdale. Jest to największe miasto hrabstwa Broward County, położone na południe od Pompano Beach.

Lepsze od Miami …?

Fort Lauderdale jest to jedno z większych miast Florydy, które jest jednocześnie jednym z bardziej popularnych celów turystycznych dziesiątek milionów ludzi rocznie. Przez niektórych Fort Lauderdale nazywany jest „Venice of America” – Wenecją Ameryki, ze względu na ogromną sieć kanałów znajdujących się w mieście. Jest to niewątpliwa atrakcja tego miasta, którą wielu turystów chętnie chce oglądać lub tam gdzie to możliwe, pływać po nich wynajętymi łódkami, tak jak gondolami we włoskiej Wenecji.

Zobacz nieruchomości w Fort Lauderdale

Plaże Fort Lauderdale
Plaże Fort Lauderdale

Nurkowanie na Florydzie

Jest również duża grupa turystów odwiedzających Fort Lauderdale ze względu na jego świetnie przygotowaną bazę dla płetwonurków. Miasto oferuje szeroki wachlarz atrakcji i udogodnień dla amatorów nurkowania. Znajdziecie tu instruktorów i szkoły nurkowe dla każdego niezależnie od stopnia jego zaawansowania i posiadanych umiejętności. W okolicznych wodach oceanu możecie dotrzeć do pięknych raf koralowych, które możecie podziwiać samemu lub w grupie płetwonurków.

Jest tu również kilka ciekawych zatopionych wraków, które tworzą sztuczną rafę koralową. Jednym z takich wraków jest starek Guy Harvey, który zatonął w 1997 roku, jednak spoczywa on na, na tyle głębokiej wodzie, że jest to raczej atrakcja dedykowana dla zaawansowanych nurków. Dla tych mniej zaawansowanych pozostają wspomniane rafy koralowe, które często są zaledwie 100 metrów od plaży. Delikatny prąd płynący wzdłuż rafy koralowej, może delikatnie poprowadzić Was w miejsca, w których zawsze zobaczycie coś ciekawego.

Powiązany temat: nurkowanie na Florydzie

Skoro jesteśmy już tak blisko plaży, nie można zapominać, że jednak Fort Lauderdale słynie jeszcze z jednej rzeczy, a mianowicie z pięknych plaż. Plaże w Fort Lauderdale i w najbliższej okolicy, mogą poszczycić się tym, że są certyfikowane jako Blue Wave przez organizację Clean Beaches Council of Washington DC już od 1999 roku.

Przez wiele lat plaże Fort Lauderdale były masowo odwiedzane przez tysiące studentów podczas wiosennej przerwy szkolnej, zwanej jako Spring Break, co często odstraszało rodziny z dziećmi i starsze osoby. W połowie lat 80-tych postanowiono zerwać z takim wizerunkiem i wprowadzono zakaz spożywania napojów alkoholowych na plaży, co odniosło spodziewany skutek. Podjęto się wówczas przebudowy i renowacji plaż i okolicznych obiektów, aby w przyszłości przyciągały więcej turystów – co trzeba przyznać, udało się.

Beach Fort Lauderdale

Ponad 10 mil pięknych, piaszczystych plaż

Samo miasto oferuje ponad 12 kilometrów pasa ciągnących się, pięknych, piaszczystych plaż, które dają możliwość rekreacji, wypoczynku i relaksu nie tylko turystom, ale także mieszkańcom Fort Lauderdale. Plaże w Fort Lauderdale są zarówno publiczne, miejskie na które każdy może wejść, jak i prywatne, należące do hoteli lub prywatnych rezydencji. Co prawda dostęp do niepublicznych plaż będzie ograniczony lub wręcz niemożliwy, jednak plaże publiczne powinny dostarczyć wystarczająco dużo atrakcji. Sprawdź aktualną pogodę w Fort Lauderdale na Florydzie.

Gdzie leży Fort Lauderdale na mapie Florydy

5/5

Plaża blisko centrum Fort Lauderdale

W mieście znajdziecie główną publiczną plażę miejską, która ciągnie się przez trzy kilometry pięknej linii brzegowej, oferując wzdłuż plaży również miejsca piknikowe. Jest to plaża strzeżona, na której ratownicy mają rozstawione wieżyczki widokowe, w odległościach co 300 – 500 metrów, więc można czuć się bezpiecznie podczas plażowania i pływania lub gdy robią to Wasze pociechy. Ratownicy należą do organizacji Ocean Rescue i mogą się oni poszczycić swoją skutecznością, gdyż całe szczęście utonięcia w Fort Lauderdale są rzadkością.

Ratownicy pracują codziennie w godzinach od 9:45 do 17:00. Jeśli nie chcecie się kąpać i wolicie korzystać z wolnych chwil i odpoczywać na gorącym piasku, nic nie stoi na przeszkodzie, wygodnie odpoczniecie na wypożyczonych leżakach, podczas gdy Wasze pociechy będą mogły bawić się w czystym piasku. Ponadto w sezonie turystycznym na plaży rozkładanych jest dziesięć stanowisk, na których odbywają się różne wydarzenia czy koncerty muzyczne i animacje dla dzieci i całych rodzin. Powyższe atrakcje, jak i szereg różnorodnych sklepów, restauracji i kawiarni znajdujących się przy deptaku, oraz lokale rozrywkowe przyciągają wielu turystów.

Beach Park

Odwiedźcie również Fort Lauderdale Beach Park. Jest to park – plaża, otwierana codziennie o piątej rano i zamykana o północy. Oprócz piaszczystej plaży i krystalicznie czystej wody, znajdziecie tutaj miejsca do rozpalania grilla i stoły piknikowe. Dodatkowo przydatne będą prysznice i toalety, z których możecie skorzystać po wyjściu z wody lub po meczu rozegranym na boisku do koszykówki lub siatkówki plażowej.

Na plaży znajdziecie też plac zabaw dla najmłodszych, oraz dla starszych dzieci i dorosłych rampę z łódkami. Cumują przy niej łódki wiosłowe i żaglowe, kajaki, wszystkie je możecie tu wypożyczyć. Łazienki, parking i prysznice są również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jednak plaże w mieście to nie wszystkie plaże w okolicy. Sąsiednie miasta i miasteczka również mają do zaoferowania piękne plaże, na które można przyjechać w każdej chwili, gdy postanowicie wyjechać z miasta. Sąsiednie miasta są oddalone o 5 – 10 kilometrów od Fort Lauderdale i można do nich zaliczyć Lauderdale By The Sea, Deerfield Beach, miasto Pompano Beach i Hollywood.

Fort Lauderdale Beach Park
Fort Lauderdale Beach Park

Plaża w Lauderdale by the Sea

Jedną z takich pięknych plaż jest ta zlokalizowana w okolicznym Lauderdale By The Sea, którą możecie odwiedzić. Kawiarnie, stylowe butiki, nadmorski deptak i atrakcje sportowe dla plażowiczów, takie jak możliwość skorzystania z nart wodnych, żeglowanie, nurkowanie to argumenty przyciągające turystów do tego miejsca. Dla tych mniej wymagających turystów, wystarczy zapewne budowanie zamków z piasku i pływanie z krystalicznych wodach oceanu.

Inną okoliczną plażą jest piaszczysta Deerfield Beach. Plaża, na której idealnie będą czuć się rodziny z dziećmi. Z młodszymi dziećmi zbudujcie tutaj wielkie zamki z piasku, ze starszymi możecie pograć w siatkówkę plażową. Znajdziecie tutaj knajpki na świeżym powietrzu i molo Deerfield Pier, z którego możecie łowić ryby. Możecie tutaj też udać się do Ski Rixen, jednego z pierwszych amerykańskich parków wodnych, skupiających się nad sportami związanymi z nartami wodnymi.

Hotele i zakwaterowanie blisko plaży

Plaże okolicznych miast i miasteczek można wymieniać w nieskończoność, każda z nich jest w swoim rodzaju wyjątkowa. Pamiętajcie, że okoliczne plaże sąsiadują z licznymi hotelami i miejscami usługowymi, które na pewno, jeśli nie tylko umilą Wam czas, to prawdopodobnie spełnią się jako dobra baza noclegowo – gastronomiczna, tak aby jak najwięcej czasu spędzić na plażach i w mieście, nie tracąc go na długie spacery do oddalonych hoteli.

Wielkim plusem plaż Fort Lauderdale są wspomniani ratownicy z Ocean Rescue, więc może nie tylko dobry wypoczynek, fajne atrakcje i dobra baza turystyczna mogą przyciągać tu turystów, ale także kwestia bezpieczeństwa, o którym nie można zapominać nawet na urlopie.

Plaże Fort Lauderdale foto. Fotografie z okolic plaży w Fort Lauderdale i nadmorskiej promenady ciągnącej się kilometrami wzdłuż plaży i oceanu w Fort Lauderdale. Miasto Fort Lauderdale plaża i okolice zdjęcia.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?