Podatki od nieruchomości w USA w górę w 2022

Podatek od nieruchomości w USA

Wzrosły podatki od nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Też mi nowość! A czego tu się spodziewać …. Każdy z właścicieli posesji w USA już o tym doskonale wie. Już z końcem października każdy z właścicieli domu lub mieszkania w USA, w tym właściciele nieruchomości na Florydzie, dostaje pisemne powiadomienia o podatkach na przyszły rok. Wzrost podatku od nieruchomości nie jest aż tak duży, przyznam się – że spodziewałem się większego wzrostu. Ale ze źródeł dobrze poinformowanych wiemy iż dopiero na jesieni 2022 będzie prawdziwy “boom” w kwotach podatku od nieruchomości na Florydzie. Ale to spekulowanie na temat przyszłości. Na razie suche fakty z roku 2021.

Powiązany temat: ceny nieruchomości w USA w roku 2022 przewidywania ekspertów

Jak płaci się podatek od nieruchomości na Florydzie

Podatki od domu lub mieszkania na Florydzie dostaje się pod koniec października każdego roku. Zwykle przychodzi list od  Constitutional Tax Collector zwykłą pocztą. Ale oczywiście podatek od swojej nieruchomości możesz sprawdzić on-line w internecie. Każde hrabstwo na Florydzie ma własną stronę internetową gdzie łatwo można sprawdzić, zobaczyć i oczywiście opłacić on-line swój podatek od posesji na Florydzie. Płatności można dokonywać kartą kredytową lub przelewem bankowym (z banku amerykańskiego).

Powiązany temat: zakup nieruchomości w USA przez Polaka

Nieruchomości podatki USA
Podatki od nieruchomości w USAPodatki można płacić aż do kwietnia przyszłego roku. Płacąc swój podatek w pierwszym miesiącu dostaniemy “zniżkę” 4%. Płacąc w grudniu dostaniemy zniżkę 3% i tak dalej. Aż do lutego przyszłego roku. Od 1 kwietnia będzie to niezapłacony podatek. Czyli im wcześniej zapłacisz tym więcej zyskasz/zaoszczędzisz. Na Florydzie w Palm Beach County wygląda to mniej więcej tak:

Discounts for early payments:

  • 4% in November
  • 3% in December
  • 2% in January
  • 1% in February
  • No discount in March

Od 1 kwietnia niezapłacony podatek staje się “delinquent” i nie może być zapłacony on-line. Trzeba się “pofatygować” osobiście do biura Constitutional Tax Collector z gotówką albo z czekiem. Jest też możliwość wysłania czeku zwykła pocztą. Jeżeli masz trudności z zapłaceniem podatku, istnieje też możliwość zapłacenia podatku  i rozłożenia go “na raty”.

Najlepiej opłacić podatek przelewem bankowym z banku amerykańskiego. Płacąc kartą kredytową lub debetową jest dodatkowa opłata w wysokości 2,4%

Credit/Debit Card

  • 2.4% convenience fee applies

Jeżeli posiadasz kredyt hipoteczny na nieruchomość

Podatek od nieruchomości jest wliczany w miesięczną ratę kredytową. To, jeżeli masz “mortgage” (kredyt hipoteczny) w USA. Także nie musisz się kłopotać corocznym płaceniem podatku od nieruchomości z końcem roku kalendarzowego.

Powiązany temat: koszty utrzymania nieruchomości w USA | przejdź do ofert sprzedaży

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?