Coraz więcej Polaków z Kanady kupuje nieruchomości na Florydzie

Kanadyjskie inwestycje

Polacy z Kanady na Florydzie? Oczywiście! Czyżby to kolejny exodus ludzi “z północy” którzy przeprowadzają się na Florydę? Obserwując co się obecnie u nas dzieje, wygląda na to, że tak. Wśród ogromnej ilości Kanadyjczyków którzy przeprowadzają się na Florydę jest też sporo Polaków z Kanady. Polacy z Kanady są na Florydzie wszędzie, dosłownie w każdej, florydzkiej lokalizacji. Na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Florydy. Są w Jacksonville, są w Tampie, są w Miami, są na Key West i są w Sarasocie i w Clearwater bardziej na północ.

Kto to jest Snow Bird?

Kanadyjczyków na Florydzie zalicza się do tzw. “snow birds” czyli ludzi, którzy zimową porą przyjeżdżają na Florydę i spędzają tu kilka miesięcy w roku. Tych zimowych miesięcy, kiedy na północy kontynentu północno-amerykańskiego jest po prostu zima. Ta fala ludzi przybrała na sile od początku pandemii. Widać to szczególnie po samochodach z rejestracją kanadyjską, jakich wiele w naszych okolicach Boca Raton, Delray Beach, Fort Lauderdale. Nie wspominając o Miami. Choć Kanadyjczycy wolą “nasze rejony” wschodniego wybrzeża Florydy. Tzn. okolice Boca Raton – Boynton Beach, aż po West Palm Beach.

Kanadyjczycy na Florydzie
Polacy z Kanady na Florydzie

Ile Kanadyjczyk może przebywać w Stanach Zjednoczonych?
Osoba z kanadyjskim paszportem może przebywać do 6 miesięcy w USA
Szacuje się że na Florydzie jest około 1 mln Kanadyjczyków. Nie licząc tych, którzy mieszkają tutaj na stałe i posiadają dokumenty i pozwolenia na pracę lub przybywanie w USA (stały pobyt). Ale to temat na oddzielny artykuł jak z Kanady przyjechać do USA i legalnie osiedlić się w Stanach Zjednoczonych.

Z Montrealu na Florydę

Najwięcej jest Kanadyjczyków z prowincji Quebec, przede wszystkim z Montrealu. Na drugim miejscu są Polacy z Toronto. Ale widać też samochody z innych prowincji kanadyjskich jak. np Nova Scotia czy nawet Manitoba. Nie widać zbytnio Kanadyjczyków z Vancouver i zachodniej Kanady. Może to za daleko na Florydę. Choć samochody z rejestracją z Alaski też można spotkać na Florydzie.

Przed pandemią nie było widać aż tyle kanadyjskich aut na ulicach i drogach Florydy. Natomiast teraz to prawdziwa “inwazja”. Dołóżmy do tego Amerykanów z północnych stanów, Europejczyków którzy schronili się przed Covidem na Florydzie i macie odpowiedź na pytania i komentarze do postów w social media typu” NIE PRZYJEŻDŻAJCIE NA FLORYDĘ – JEST FULL – JUŻ WIĘCEJ LUDZI SIĘ TU NIE POMIEŚCI. itp

Powiązany temat: Rosjanie kupujący nieruchomości na Florydzie

Zapraszamy polskich Kanadyjczyków do nas

Przy okazji zapraszamy polskich Kanadyjczyków do naszego biura nieruchomości w Boca Raton, do kontaktu z nami w sprawie zakupu i inwestycji w nieruchomości na Florydzie. Mamy wspaniałe oferty, choć obecny rynek nieruchomości jaki jest każdy widzi. Jest drogo, ale będzie jeszcze drożej. Pisaliśmy o cenach nieruchomości na Florydzie w innych naszych postach związanych z florydzkim i amerykańskim rynkiem nieruchomości.

Kredyty hipoteczne z uproszczoną procedurą dla obcokrajowców

Mamy świetną ofertę kredytów hipotecznych z uproszczona procedurą dla obcokrajowców. W tym wypadku będą to osoby pracujące w Kanadzie lub osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w Kanadzie. Skontaktuj się z nami po szczegóły.
Oprocentowania kredytów hipotecznych w USA poszły kilka dni temu w górę. Na ten rok zapowiadają jeszcze trzy podwyżki. Zobaczymy jak będzie …

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?