Połowa maja 2024 – nie zanosi się na jakiekolwiek obniżki cen nieruchomości na Florydzie

ceny-nieruchomosci-floryda-

Jesteśmy w połowie maja 2024r. Z uwagą śledzimy nasz rynek nieruchomości i co dzieje się nie tylko w naszej okolicy (Miami po Boca Raton i Palm Beach) ale na całej Florydzie. Nie zanosi się w najbliższej przyszłości na jakiekolwiek szanse na spadek cen nieruchomości w USA i co za tym idzie na Florydzie. Pesymiści i Ci „dobrze poinformowali” (komentatorzy na Facebookach) swoje opinie opierają na Youtuberach „wyspecjalizowanych” w informacjach z florydzkiego rynku nieruchomości. Którzy już tak … z dobre 6 może 7 lat, przewidują krach nieruchomości na Florydzie.
Też kiedyś czekałem na ten krach ale mamy … bogu ducha … połowę 2024 i jakoś ciągle tego krachu nie widać i nie widać ….

Miałem kiedyś głęboką nadzieję iż powtórzy się krach na rynku nieruchomości jak w 2008 i 2009 roku i będzie można kupować przecenione nieruchomości na Florydzie z „foreclosure” lub na „short sale”, ale to „pipe dream” czyli marzenie które nigdy się nie spełni.

Polski klient z kwietnia

A teraz konkretnie. Przypadek z życia wzięty. Nasz klient był zainteresowany pewnym domem na osiedlu w Boynton Beach.
Znał doskonale lokalizacje i miejsce, wiedział gdzie chce kupić, ponieważ jego znajomi z Chicago od wielu lat mają tam dom.

Po złożeniu oferty. Oczywiście zaoferowaliśmy „asking price” okazało się iż są „multiple offers”, wszystkie powyżej asking price.
Czyli było więcej chętnych na ten dom, którzy oferowali kwotę wyższą niż cena za którą właściciel wystawił nieruchomość. Niestety nie udało się. Zaoferowaliśmy za niską cenę.
No i po przegranej „licytacji” musieliśmy odejść z kwitkiem.

Ta historia z kwietnia 2024 roku nie tylko świadczy o tym jak w tej chwili wyglada rynek nieruchomości w naszej części Florydy od Miami po West Palm Beach. To w tej chwili wyjątkowy przypadek. Może jest więcej takich sytuacji … nie wiem … Fakt, w tej chwili nieruchomości stoją dłużej na rynku. Część z nich – właściciele obniżają trochę ceny.
Dziwny to jest w tej chwili rynek, ale tak wygląda w tej chwili sytuacja u nas.

Floryda ceny nieruchomości
Floryda ceny nieruchomości

Jest w czym wybierać

Co istotne jest więcej nieruchomości na rynku, czyli zwiększyła się podaż nieruchomości, jest w czym wybierać.
Historia z Boynton Beach, przytoczona przeze mnie powyżej, pokazuje że nie jest tak w każdym przypadku.

Inwestorów z zagranicy, jak zawsze, na Florydzie jest pełno. Jest sporo Polaków szukających ofert nieruchomości. Klienci pytają nas czy coś się zmieni w tej materii w najbliższym czasie. Trudno cokolwiek konkretnego powiedzieć. Sytuacja na rynku nieruchomości jest taka, jak ją opisałem powyżej.

Konkretne statystyki

Można tez spojrzeć w konkretne statystyki z Redfina, który chyba najlepsze ma informacje ze wszystkich amerykańskich portali nieruchomościowych. Proszę sobie zerknąć i samemu wyciągnąć wnioski. Tu macie dane z kwietnia 2024 roku https://www.redfin.com/state/Florida/housing-market

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?