PORT CHARLOTTE

Miasto PORT CHARLOTTE na zachodniej Florydzie. Port Charlotte to bardzo ciekawe miejsce, ale nie tylko pod względem historycznym, geograficznym czy lokalizacyjnym – Port Charlotte oficjalnie nie nazwiemy miastem, ani miejscowością, jest to wspólnota bez osobowości prawnej – jest to miejsce wyznaczone przez spis ludności (CDP), tylko na potrzeby tego spisu. Populacja Port Charlotte w 2020 roku to bagatela 60625 osób. Śmiało można przyznać, że jest to liczba ludności, której mogą pozazdrościć niektóre miasta i miasteczka w najbliższej okolicy. Jako, że Port Charlotte nie ma osobowości prawnej, zarządza nią zarząd Hrabstwa Charlotte.

Port Charlotte na Florydzie

Port Charlotte Florida
Port Charlotte na Florydzie

Trochę historii miasta

Historia tego miejsca sięga czasów ekspansji Europejczyków na te tereny, kiedy w XVI wieku, w tym wypadku Hiszpanie, rozpoczęli kolonizację północnej części Florydy, a rdzenni mieszkańcy zostali zdziesiątkowani przez walki z przybyszami oraz choroby, które Ci przynieśli ze starego kontynentu. Pozostali przy życiu rdzenni Indianie przybywali na południe Florydy tworząc plemię Indian Seminole. Przez ponad 100 lat ta okolica nie była zabudowana, z czasem zaczęły pojawiać się małe gospodarstwa i rancza z hodowlą bydła. Sytuacja diametralnie zmieniła się po II Wojnie Światowej, kiedy nastąpił boom nieruchomościowy na Florydzie i inwestorzy zauważyli potencjał w tym dziewiczym miejscu.

Szybki rozwój w ostatnich dekadach

W latach 50. XX wieku firma General Development Corporation, kierowana przez braci Mackle, postanowiła wykorzystać koniunkturę i wśród obszarów, które zaplanowali i zagospodarowali znalazł się również Port Charlotte, który z czasem stał się najbardziej zaludnioną społecznością w hrabstwie, ale podobnie jak większość inwestycji General Development Corporation, pozostała społecznością nieposiadającą osobowości prawnej.

Port Charlotte bardzo szybko się rozwijał, przy pierwszym spisie ludności, społeczność zamieszkiwało 3197 osób, było to w 1960 roku. W ciągu 10 lat nastąpił największy wzrost, bo aż o 237,5% i w 1970 roku miejscowość zamieszkiwało już 10789 osób. Dziś Port Charlotte na Florydzie zamieszkuje ponad 60 tysięcy mieszkańców.  Szkoły w Port Charlotte prowadzone są przez Charlotte County Public Schools. Jest tu siedem szkół podstawowych, trzy gimnazja oraz Port Charlotte High School. W Port Charlotte siedziby mają również trzy małe instytucje szkolnictwa wyższego, w tym Charlotte Technical College.

Domy i mieszkania w Port Charlotte
Nieruchomości w Port Charlotte

Gdzie leży Port Charlotte na Florydzie

Miejscowość leży na półwyspie u ujścia rzek Peace River i Myakka River wchodzących do Charlotte Harbor. Trzeba przyznać, że lokalizacyjnie jest to świetne miejsce. Będąc tu, na pewno nie możecie ominąć Port Charlotte Beach Park. Jest to piękna i urokliwa plaża publiczna w Port Charlotte. Możecie tu nie tylko skorzystać z dobrodziejstw słonecznego stanu i korzystać zarówno z kąpieli morskich, jak i słonecznych, ale możecie również uprawiać sporty wodne czy udać się na ryby i skorzystać z molo dla wędkarzy.

Port Charlotte to również dziesiątki pól golfowych, korty tenisowe, parki rekreacyjne, tutaj każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. W najbliższej okolicy, w zasięgu kilkunastu minut jazdy samochodem są również Warm Mineral Springs Park, Myakka State Forest, a także Charlotte Harbor Preserve State Park, każde z tych miejsc pokazuje piękno natury tego miejsca. A jak będziecie potrzebowali udać się do najbliższych miast, to około 45 kilometrów na południe jest Fort Myers, 50 kilometrów dalej jest Naples, natomiast około 150 kilometrów na północ znajduje się Tampa.

Dom na emeryturę w Poert Charlotte?

Z ciekawostek warto dodać, że Port Charlotte na Florydzie znalazło się na liście dziesięciu najlepszych miejsc na emeryturę w Stanach Zjednoczonych, opublikowanych przez US News and World Report w 2012 roku. Musicie przyznać, że takie określenie Port Charlotte przyciąga jak magnes.

Dom starców w Port Charlotte
Dom starców w Port Charlotte

Hotele i noclegi w Port Charlotte

Jeśli będziecie chcieli tu przyjechać, możecie skorzystać z jednej z kilkudziesięciu ofert hoteli lub AirBnB. Jedną z ofert AirBnB jest kwatera wakacyjna za 227 dolarów za dobę, jest to sypialnia z aneksem kuchennym, całość w pełni klimatyzowana, a sam apartament jest dosłownie rzut beretem od wybrzeża i centrum miasta.

Jeśli wolicie jednak przenocować w hotelu, to w cenach od 300 do 500 dolarów wynajmiecie pokój w hotelu, wraz ze śniadaniem. Pokoje są wyposażone w małe lodówki, czajnik, ekspres do kawy i klimatyzację. W cenie 424 dolarów możecie przenocować w czterogwiazdkowym hotelu, wraz z wyżywieniem, z dostępem do prywatnego basenu i siłowni.

Na wynajem i sprzedaż

Jeśli myślicie, aby sprawdzić, czy faktycznie Port Charlotte to jedno z dziesięciu najlepszych miejsc na emeryturę, być może chcecie przekonać się na własnej skórze i zakupić tu dom lub mieszkanie? Na rynku nieruchomości w Port Charlotte znajdziecie sporo ogłoszeń sprzedaży domów i mieszkań.

Oferty nieruchomości w Port Charlotte są pełne willi i domów przy nabrzeżu lub nad samym nabrzeżem, z bezpośrednim dostępem do szlaków wodnych. Co sprawia, że będziecie mogli wypożyczyć lub kupić sobie na własność, swoją własną łódź motorową, nie tylko oddać się wodnej przygodzie, ale również zająć się wszelkimi bieżącymi konserwacjami, czy w razie potrzeb naprawami swojej własnej łodzi.

Nowe domy na sprzedaż w Port Charlotte
Nowe domy w Port Charlotte

W co inwestować w Port Charlotte

Jedną z ciekawych willi w Port Charlotte jest dom wystawiony na sprzedaż na rynku pierwotnym za 445500 dolarów, w tej cenie zakupicie willę z trzema sypialniami i dwiema łazienkami. Do dyspozycji będziecie mieli również  garaż na dwa samochody i podjazd. Dom jest całkiem nowy, wybudowany w 2022 roku z kuchnią z urządzeniami ze stali nierdzewnej, wyłożoną kafelkami. Dom położony jest w pobliżu sklepów, restauracji, a także pola golfowego.

Nieruchomości w każdym budżecie

Jeśli będziecie celować w bardziej luksusową willę, musicie przygotować się na wydatek rzędu 1 miliona 300 tysięcy dolarów. W tej cenie kupicie luksusową willę, przy Kettle Harbor waterway. W domu czekają na Was cztery sypialnie i dwie łazienki. Tropikalne krajobrazy, bezpośrednia bliskość wody i przystani przy szlaku wodnym Kettle Harbor to idealne cechy, które powinny przyciągnąć każdego amatora pływania łodzią motorową, wędkowania i sportów wodnych. Zobacz także nieruchomości w North Port – pobliskiej lokalizacji zachodniej Florydy

Dodatkowo na mieszkańców czeka spory garaż o wymiarach 30 x 30, z dwoma wnękami i osobnymi dwoma bramami garażowymi, macie mnóstwo miejsca na przechowywanie nie tylko samochodów, ale również łodzi, łódek i kajaków. Do dyspozycji mieszkańców jest również winda towarowa do 1000 funtów, czyli około 450 kilogramów, która przetransportuje Wam w zasadzie wszystko, co będzie Wam potrzebne.

Jeśli macie zmysł architekta i budowlańca, ewentualnie macie w sobie odrobinę szaleństwa, albo po prostu macie ochotę oglądać etapy powstawania Waszego domu od zera, możecie zainwestować nieco ponad pół miliona dolarów w luksusowy teren o powierzchni 0,6 akra, na zamkniętym osiedlu, na nabrzeżu nad samą wodą. Zakup tego terenu obejmuje dostęp do dużej pochylni dla łodzi, dok A-17, z elektrycznością. Społeczność posiada klub, ogrodzony teren i całodobową ochronę. Idealne miejsce dla amatorów łodzi motorowych i aktywnego, wodnego odpoczynku.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?