PORT ST. LUCIE

Port St. Lucie Floryda. Miasto Port St Lucie jest stolicą hrabstwa St Lucie County leżącego na wschodnim wybrzeżu Florydy. Port St Lucie jest dziewiątym co do wielkości, pod względem populacji, miastem na Florydzie. Znajduje się około 50 mil na północ od West Palm Beach, w połowie drogi między Miami a Orlando. Zanim powstało miasto, Port St Lucie było głównie niezamieszkałym obszarem na południe od White City na Florydzie.

W 1950 roku składało się głównie z przystani rybackiej, kilku prywatnych gospodarstw i firm. Osiem lat później General Development Corporation zainwestowało w miasteczku, zbudowano i otworzono pierwszy most nad rzeką St Lucie, umożliwiając tym samym swobodny dostęp transportu kołowego do miasteczka Port St Lucie. 27 kwietnia 1961 roku Port St Lucie otrzymał prawa miejskie.

Port St. Lucie na Florydzie
Port St. Lucie

Port St. Lucie miejsce do zamieszkania na Florydzie

Czymś co powinno Was zdecydowanie zachęcić do bliższego poznania tego miasta jest klimat. Najniższe temperatury w lutym i najwyższe w sierpniu, nieznacznie od siebie różnią, co czyni okolicę rajem dla turystów i miłośników przyrody. Środowisko naturalne, piękne rzeki, bardzo ciekawy kompleks rekreacyjno-usługowy, to wszystko stanowi o atrakcyjności tego miejsca.

Zainteresuje Cię także: jak zamieszkać na Florydzie

Dziesiątki atrakcji kulturalnych i rozrywkowych czynią Port St Lucie jeszcze ciekawszym. Odbywa się tutaj rocznie kilka festiwali, oraz są organizowane różnego rodzaju parady, które przyciągają tłumy mieszkańców i turystów do Civic Center oraz amfiteatru w Martin System Health Village Square. Hucznie świętuje się tutaj między innymi festiwal Oktoberfest, Fall Festival, dzień Świętego Patryka, dzień Martina Luthera Kinga i obowiązkowo Dzień Niepodległości, który kończy się bajecznym pokazem sztucznych ogni.

Powiązany temat: klimat i pogoda Florydy w ciągu roku

Największe atrakcje turystyczne w Port St. Lucie

Jeśli przybyliście do Port St Lucie z myślą o obcowaniu z przyrodą, na pewno strzałem w dziesiątkę będą odwiedziny w Port St Lucie Botanical Gardners. Jest to ogród botaniczny znajdujący się na prawie 20 akrach powierzchni, stanowiący oazę zieleni w centrum miasta. Znajduje się on po Zachodniej stronie Westmoreland Boulevard, na południe od Port St Lucie Boulevard, nad samym brzegiem rzeki St Lucie.

Port Saint Lucie
Port Saint Lucia - foto thanks to FloridaSmart

Ogród posiada również staw z fontanną i prowadzące do niego brukowane ścieżki. Możecie tutaj podziwiać ogród różany, oraz orchidee, a także Butterfly Garden, gdzie spotkacie przepiękne motyle. Ogród botaniczny zapewnia również szeroki wybór programów dla dzieci, odbywają się też tutaj koncerty jazzowe. Jeśli macie ochotę możecie urządzić tutaj swoje wesele lub inne przyjęcie w dostosowanym do tego pawilonie otoczonym bajecznym ogrodem.

Civic Center

Miasto Port St. Lucie posiada liczne mniejsze publiczne parki oraz Civic Center, czyli 100 tysięcy stóp kwadratowych wielofunkcyjnego kompleksu stworzonego dla zaspokajania potrzeb mieszkańców, oraz turystów. Jest to miejsce, w którym odbywają się imprezy, festiwale, spotkania, bankiety, oraz można posłuchać muzyki na żywo. Wszystkie imprezy masowe są bezpłatne i otwarte dla publiczności, chyba, że wyjątkowo zaznaczono, że jest inaczej. Możecie tutaj podnieść swoją sprawność fizyczną, pograć w koszykówkę, tenis, skorzystać z centrum fitness, oraz takich zajęć jak joga czy aerobik.

Powiązany temat: siłownie na Florydzie – jaką wybrać

Civic Center to nie tylko centrum sportu i rekreacji, odbywają się tutaj również wystawy w galerii sztuki. Co około osiem tygodni, czeka na miłośników sztuki nowa ekspozycja. Każda premiera wystawy połączona jest z bankietem i możliwością bezpośredniego spotkania z artystą. Civic Center zaprasza też na popularny „One Stop Shop Sale”, czyli kiermasz lokalnych produktów, rękodzieła i żywności.

Kolejną atrakcją, w której możecie uczestniczyć odwiedzając Civic Center jest Casey N Comedy Spaz, czyli występy stand-up. Są to programy w najlepszym wydaniu, dostępne jednak tylko dla widzów dorosłych. Inne atrakcje, które oferuje to multidyscyplinarne centrum, to imprezy taneczne przy muzyce na żywo, oraz występy kabaretowe, każdy niezależnie od wieku znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie.

Zainteresuje Cię także: największe atrakcje turystyczne Florydy

Jeśli spędzacie czas w Port St Lucie z dziećmi, z pomocą przychodzi Day Kids Out znajdujące się również w Civic Center, gdzie są organizowane zajęcia dla dzieci od 6 roku życia. Dzieci są podzielone na grupy wiekowe, a także według ich zainteresowań. Są prowadzone zajęcia związane ze sztuką i rękodziełem, zajęcia sportowe, oraz gry i zabawy.

Przyroda i parki krajobrazowe Port St. Lucie

Macie ochotę poobcować z przyrodą? Odwiedźcie Woodstrok Trail w Hillmoor Lake Park. Możecie tutaj spacerować, lub jeździć na rowerze, podziwiając okoliczną przyrodę, zatrzymać się na jednym z pomostów z miejscami przygotowanymi do obserwacji przyrody, oraz zwierząt na Florydzie. Z tego samego molo możecie odpłynąć na krótki rejs łódką lub powędkować. Łatwo tu także natknąć się na aligatora z Florydy. Jeśli interesuje Was wędkowanie z linii brzegowej, a nie z mola, również możecie tutaj oddać się swojemu hobby.

Nieruchomości Port St. Lucie
Nieruchomości Port St. Lucie

Innym ładnym parkiem w Port St. Lucie jest Oak Hammock Park. Jest to ogrodzony park, z przygotowanym parkingiem dla samochodów, miejscami rekreacyjnymi, a także miejscami do odpoczynku. W parku można spacerować, uprawiać jogging, jeździć na rowerze.

Możecie tutaj spędzać czas razem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, oczywiście na smyczy. Dla najmłodszych, został przygotowany specjalnie ogrodzony, bezpieczny plac zabaw, a dla wszystkich miłośników wędkowania udostępniono molo wędkarskie, a także rampy wodne, z których można wypłynąć na rejs po kanale C-24.

Zainteresuje Cię także: symbole USA – Coca Cola czy Pepsi Cola

Jest tu również udostępniony pawilon z łazienkami, a także zadaszone miejsce z kilkoma stołami, miejscem do rozpalenia grilla, gdzie cała rodzina może zrelaksować się i odpocząć.
Będąc tutaj nie możecie pominąć Veterans Memorial Park. Jest to założony w 1984 roku park pamięci Armii Stanów Zjednoczonych, oświetlony przez 24 godziny na dobę zaprasza wszystkich chętnych, aby oddać cześć poległym. W parku znajdują się miejsca pamięci między innymi weteranów wojny w Wietnamie, Drugiej Wojny Światowej, oraz tablica pamięci związana z jednym z najważniejszych militarnych odznaczeń Stanów Zjednoczonych, orderem Purpurowego Serca.

Rejs po oceanie albo pobliskie miasta wschodniego wybrzeża Florydy

Z miasta można wypłynąć w rejs po rzece St Lucie, aby podziwiać krajobraz, lub odwiedzić pobliskie miasta Stuart czy Fort Pierce. Dla osób lubiących łowienie ryb, istnieje wiele miejsc połowu ryb słodkowodnych i morskich. Lokalne połowy ryb obejmują miecznika, pstrąga, flądrę, ryby Marlin, Sailfish, Pompano oraz Wahoo.

Zainteresuje Cię również temat: rejsy po Karaibach z Florydy

Lokalne wody są popularne wśród miłośników żaglówek, łodzi, kajaków i narciarzy wodnych, ale także dla amatorów plaży, których ucieszy gorąca, piaszczysta plaża na południu Florydy obfitująca w muszle i ciepły piasek. Ze względu na stale ciepły klimat, można tu uprawiać pływanie czy surfing o każdej porze roku.

Powiązany temat: najlepsze plaże na Florydzie | wycieczki na Florydę

Na wszystkich którzy chcą pospacerować lub łowić ryby Port St Lucie przygotował też dziesiątki molo rybackich i rekreacyjnych, dzięki czemu nigdzie nie jest tłoczno.

Port St Lucie to miejsce gdzie każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno osoby uwielbiające spokojny odpoczynek wśród szumu wody, a także ci, którzy odpoczynek wiążą ze zwiedzaniem miejsc interesujących przyrodniczo, jak i ci, którzy nie mogą usiedzieć na miejscu nawet późnym wieczorem i chcieli by spędzić noc na tańcach przy ulubionej muzyce.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?