Pralka i suszarka w starszych apartamentach na Florydzie

Pralka i suszarka w nieruchomości w USA

Jeżeli jesteście zaznajomieni z florydzkim rynkiem nieruchomości, czytanie poniższego artykułu nie ma większego sensu dla Was, ponieważ doskonale wiecie “o co chodzi” w tej materii. Natomiast, jeżeli po raz pierwszy interesujesz się nieruchomościami na Florydzie, to poniższe kilka akapitów na pewno wyda Ci się interesujące i pozwoli poszerzyć wiedzę o nieruchomościach w USA i o lukratywnych inwestycjach w nieruchomości na Florydzie.

Apartamenty z lat 60-tych, 70-tych i z lat 80-tych

W apartamentach (condos) wybudowanych w latach 60-tych, 70-tych i z lat 80-tych na Florydzie, bardzo często nie ma pralek i suszarek bezpośrednio w samym mieszkaniu. Dlaczego? W tamtych latach tak się budowało apartamentowce i mieszkania na Florydzie. Zwykle w takich budynkach jest wspólna pralnia dla mieszkańców znajdująca się na każdym piętrze.
Czasami są dwa pomieszczania typu pralnia na każdym piętrze w budynku. Zwykle jest to sporej powierzchni pomieszczenie przeznaczone na pralnię, gdzie znajduje się kilka pralek, oraz suszarek. Dobra wentylacja, miejsce do składania ubrań, itp.
Zwykle są tam urządzenia AGD (pralki i suszarki) na monety (25 centówki) lub coraz częściej, obsługiwane na kartę lub poprzez płatność przez aplikację. Association (wspólnota mieszkańców) zwykle wydaje takie karty mieszkańcom i tę kartę po prostu doładowujemy sobie wedle zużycia, płacąc swoją kartą kredytową lub debetową. Bardzo prosty i wygodny system. Oczywiście musisz mieć swój proszek do prania lub kapsułki do prania.

Gdzie znajdują się tego typu nieruchomości

W związku z tym, iż tego typu budynków na Florydzie budowano setki tysięcy na przestrzeni kilkudziesięciu lat, tego rodzaju “udogodnienia” nie ograniczały się tylko do “skromniejszych” apartamentowców. O nie!! Pralnie na piętrach, spotkamy nawet w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Florydy (Miami, Palm Beach, Boca Raton, Fort Lauderdale, itp.) i w najbardziej ekskluzywnych lokalizacjach południowej Florydy, gdzie apartament może kosztować 1 mln USD i więcej.
Podczas oglądania nieruchomości na Florydzie nie myślcie, iż jest to jakaś “ujma” lub “niewygoda”.
Tak się po prostu kiedyś budowało w USA i ludzie są do tego przyzwyczajeni na Florydzie.
Jeżeli kupujesz apartament pod inwestycję z myślą o jego wynajmie, potencjalni lokatorzy nie będą tym zrażeni lub zawiedzeni. Tu po prostu tak jest!

Co się zmieniało na przestrzeni lat

Na przestrzeni lat sytuacja zmieniała się i w niektórych apartamentowcach association (wspólnoty mieszkańców) zaczęły zmieniać zasady dotyczące wspólnych pralni na piętrach i wydawało pozwolenia na instalację pralek i suszarek wewnątrz mieszkań. I do dziś są na rynku nieruchomości na Florydzie są najprzeróżniejsze wersje tych usprawnień. Niektóre “unity” w danym bloku/apartamentowcu posiadają pralkę i suszarkę, a niektóre nie posiadają ich wewnątrz.

Zdarzają się sytuacje, iż właściciele niektórych mieszkań instalowali sobie pralki i suszarki w mieszkaniu bez pozwolenia association. Po jakimś czasie regulowali to, a niektórzy do dziś nie mają “oficjalnej” pralki i suszarki w mieszkaniu. Nie jest to jakaś super ważna legalna sprawa, ale zawsze podczas oglądania nieruchomości na Florydzie, warto na to zwrócić uwagę i zapytać naszego agenta nieruchomości jak ma się sprawa z pralką i suszarką w danym mieszkaniu.

To tyle dziś w sprawie pralek i suszarek w mieszkaniach na Florydzie. Mam nadzieje, iż wyjaśniliśmy ten temat i macie jasne informacje o co chodzi z pralkami i suszarkami na zewnątrz w mieszkaniach i apartamentowcach na Florydzie.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?