PRZEWODNIK PO FLORYDZIE

Przewodnik po Florydzie USA. Serdecznie witamy w rozdziale Przewodnika po Florydzie z którego dowiesz się wszystkiego o pięknej Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Informacje przydatne dla odwiedzających Florydę podczas wakacji w USA, jak również informacje przydatne dla osób, zamierzających zainwestować na Florydzie i zakupić dom na Florydzie, albo mieszkanie na Florydzie.

Postaramy się przedstawić tutaj, wszystkie informacje związane z Florydą, nie tylko atrakcje turystyczne na Florydzie, plaże Florydy i hotele na Florydzie. A jeżeli interesują Cię inne regiony USA to koniecznie czytaj nasz aktualny przewodnik po Stanach Zjednoczonych. Tysiące stron poświęconych USA. Poświęć trochę czasu na lekturę przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Miami widok na plażę

Przede wszystkim znajdziesz tutaj praktyczne informacje przydatne dla osób zamierzających kupić nieruchomość na Florydzie i spędzać w tym przepięknym regionie, przynajmniej kilka miesięcy w roku. Także informacje dla osób zamierzających spędzić emeryturę na Florydzie. Ale i turyści odwiedzający Florydę znajdą tutaj dobre źródło informacji o Florydzie. Warto też zajrzeć na naszego bloga, gdzie znajdziesz aktualności z Florydy i rynku nieruchomości na Florydzie.

Najbogatszy i najładniejszy stan w USA

Floryda to jeden z najbogatszych i najładniejszych stanów w USA. Ekonomię Florydy napędza nie tylko turystyka, ale i ogromny obrót nieruchomościami. Nie wspominając o usługach i turystyce na Florydę. Marząc o zamieszkaniu tutaj lub zakupie nieruchomości w Miami, Fort Lauderdale lub Clearwater, dobrze będzie dowiedzieć się czegoś więcej o Florydzie i miejsca gdzie zamierzasz zainwestować swoją gotówkę…

Postaramy się przedstawić jak najwięcej przydatnych informacji o Florydzie, dla naszych klientów i nie tylko, również dla turystów odwiedzających ten zakątek Stanów Zjednoczonych. Poniższe informacje, mogą się bardzo przydać, podczas podróży na Florydę. Zobacz także rozdział mieszkać na Florydzie

Floryda to stan w USA, który zbudował swoją tożsamość na turystyce, takie panują potoczne opinie. Ale ten niezwykły zakątek USA, ma tyle do zaoferowania, iż ta opinia, jest niezwykle krzywdząca. Wielu ludzi myśli stereotypami i myśli o Florydzie, jako o Disney World, plażach w Miami i olbrzymie bagna Everglades. Ewentualnie Key West i Ernest Hemingway. Poczytaj także o arcyciekawej historii Florydy.

Ale ta kraina, ma tyle do zaoferowania… Jest to niezwykle urozmaicony stan w USA, pełen tropikalnej roślinności, fantastycznych plaż i kosmopolitycznych miast, gdzie spotkasz ludzi z każdego zakątka globu. W wielu regionach Florydy porozumiesz się z łatwością w języku hiszpańskim, nie tylko w Miami. Na Florydzie znajdują się ogromne kolonie i mniejszości hiszpańskojęzyczne, ale to tylko dodaje kolorytowi temu stanowi w USA. Sprawdź także rozdział Polonia na Florydzie – informacje, fakty, ciekawostki.

Floryda na rowerze

Floryda to dziś ponad 21,5 mln ludności (dane z roku 2021) i ponad 170.000km2 powierzchni. Floryda to czwarty, najgęściej zaludniony stan w USA. Floryda jest większa niż niejeden kraj w Europie, zarówno pod względem liczby ludności jak i powierzchni.

Florydy nie da się zwiedzić w tydzień, ani nawet w dwa tygodnie. To ogromny obszar, pełen przepięknych i nowoczesnych miast, jak również, przepięknych zakątków z niezwykłą fauna i florą.
Wielu ludzi po raz pierwszy odwiedzając Florydę, postanowiło zostać i zamieszkać tu na stałe, zakochując się w tym niezwykłym zakątku USA. Może i ty podjąłeś taką decyzję.
Przy okazji zobacz jakie usługi oferuje nasze biuro nieruchomości w zakresie relokacji na Florydę.

Klimat na Florydzie czyli kiedy tam jechać

Klimat jest tutaj wspaniały, “zimą” temperatury nie spadają na Florydzie, poniżej 22 stopni Celsjusza. Celowo piszemy słowo “zima” w cudzysłowie, bo trudno jest mówić o zimie, jeżeli dzienne temperatury nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Tutaj nie potrzebujesz kurtki, ani nawet ciepłego swetra, no może z wyjątkiem północnej Florydy, gdzie w okresie zimowym, bywa trochę chłodniej. Sprawdź informacje jak zorganizować wycieczkę na Florydę.

Wysoki sezon turystyczny na Florydzie trwa od Bożego Narodzenia, do końca marca, to najlepszy okres na plażowanie i zwiedzanie Florydy. Później może być za gorąco i za wilgotno. Wilgotność powietrza na Florydzie w okresie letnim, sięga 100%. Dobrze jest wtedy “schronić się” w klimatyzowanym pomieszczeniu lub samochodzie.
 Sprawdź aktualną pogodę na Florydzie i warunki klimatyczne panujące na Florydzie. Zobacz kiedy najlepiej wybrać się na wakacje i zwiedzanie Florydy. Zobacz lotniska na Florydzie na mapie tego stanu.

Floryda zdjęcie

Floryda znana jest z bagien Everglades, żółwi morskich i krwiożerczych aligatorów. Pamiętacie serial emitowany w latach 80-tych przez polską telewizję? Serial zatytułowany”Miami Vice” cieszący się taką popularnością…. obrazy z tego filmu, to tylko czubek góry lodowej atrakcji, jakie ma do zaoferowania Floryda.

Stan Floryda to 1500km piaszczystych plaż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego i Zatoki Meksykańskiej, oblewającej Florydę od zachodu.
Plaże, serfowanie po błękitnych falach, luksusowe jachty, całoroczne, palące słońce, Florida Keys, sławne South Beach Miami, chyba najbardziej modne miejsce na świecie w tej chwili, no i na końcu Disney World, Universal Studios na Florydzie, Sea World i inne atrakcje dla najmłodszych.  Zobacz też mapę Miami

Przewodnik po Florydzie

Ale jest tego typu atrakcji turystycznych o wiele, wiele więcej. Przylądek Canaveral na Florydzie, to miejsce z którego Amerykanie “odpalają” czy już raczej “odpalali” promy kosmiczne. Do zwiedzenia jest także fantastyczny Kennedy Space Center. 
Koniecznie trzeba zwiedzić Miami na Florydzie. Sławną ulicę Collins Avenue w Miami, oraz piękne ulice North Beach Miami. Nie wspominając o Miami South Beach i ciałach wylegujących się w tropikalnym słońcu Florydy. Są i plaże dla naturystów na Florydzie.

Jak dojechać na Florydę

Floryda posiada kilka świetnych, międzynarodowych lotnisk z dobrymi połączeniami lotniczymi także z Europą. Jest teraz bezpośrednie połączenie lotnicze Miami – Warszawa. Międzynarodowe lotnisko w Miami, lotnisko w Fort Lauderdale i lotnisko w West Palm Beach. To najpopularniejsze lotniska Florydy południowo wschodniej. Najważniejszym i największym pozostaje międzynarodowe lotnisko w Miami, będące bramą nie tylko do Florydy, ale także do obydwu Ameryk.
Zobacz także jak dojechać do naszego biura nieruchomości na Florydzie.

Florydzkie Palmy

Floryda posiada jeszcze kilkanaście lotnisk krajowych, i mnóstwo prywatnych lotnisk o których wspomnimy w dalszej części naszego przewodnika po Florydzie.
 Jeżeli podróżujesz z Kanady lub północnych stanów USA, z Nowego Jorku lub Chicago, najlepiej użyć autostrady międzystanowej numer I-95, która prowadzi praktycznie z Kanady, aż na kraniec Key West.

Największe atrakcje Florydy

Florydę można odwiedzać raz po razie i na nowo ją odkrywać od nowa. Floryda północno-wschodnia to ciekawy region, od którego warto rozpocząć zwiedzanie “Sunshine State“. Największe miasto Florydy, Jacksonville, leży właśnie tutaj z populacją liczącą ponad 750.000 mieszkańców.
Najstarszym, ciągle zamieszkałym miastem w Stanach Zjednoczonych, jest miasto St. Augustin na Florydzie. Zobacz także najlepsze miejsca do nurkowania na Florydzie.

Tutaj również znajduje się centrum amerykańskiego golfa Professional Golf Associacion. To przepiękne rejony Florydy. Golf, wędkarstwo, plażowanie, historia Stanów Zjednoczonych, oraz jeden z najstarszych parków narodowych w USA, Marineland. Warto odwiedzić tę część Florydy i zaplanować swoje wakacje na Florydzie północno-wschodniej.

Everglades i Everglades National Park wymaga oddzielnego rozdziału w naszym przewodniku tyle tu do zobaczenia i odkrycia. Do Everglades można dotrzeć z wielu miejsc Florydy południowej. Można też wykupić sobie wiele różnych wycieczek do Everglades i najróżniejszych “Everglades tours”. Zobacz przewodnik po Everglades na Florydzie.

Podróżując dalej na południe, dotrzemy do Daytona Beach, miejsca o którym słyszał każdy, pasjonat motoryzacji i wyścigów samochodowych i wyścigów NASCAR. Dalej na południe, leżą tereny należące do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, NASA. Centralna Floryda jest zdominowana przez Parki Tematyczne, zgrupowane wokół Orlando. Samo centrum Orlando, może nie należy do najciekawszych terenów Florydy, ale Disney World, Sea World, Universal Studios warte są odwiedzenia, nawet jeżeli podróżujesz przez Florydę bez dzieci.

Krokodyl na Florydzie

Warto też odwiedzić miasto w centrum Florydy i nazwie Ocala, gdzie swój dom ma John Travolta. Ma tam także swoje prywatne lotnisko. Właściwie jeden z jego domów. Dom z prywatnym lotniskiem. To niesamowite miejsca, które nie mają swoich odpowiedników w Europie i warto jest zobaczyć i poświęcić trochę czasu na atrakcje turystyczne na Florydzie. Zobacz najważniejsze atrakcje turystyczne na Florydzie w naszym przewodniku po Florydzie.

Parki tematyczne Florydy

Na Disney World i pozostałe atrakcje w Orlando, przeznaczcie minimum jeden tydzień (niektórzy wykupują pakiety 4 dniowe z hotelem) w swoich planach odkrywania Florydy, to olbrzymi obszary, nawet jednej atrakcji nie jest się w stanie zobaczyć w jeden dzień. Sam Disney World posiada cztery parki tematyczne, dwa parki wodne, oprócz tego kilka hoteli, związanych tematycznie z bajkami Disneya i kilka pól golfowych!

Najlepiej zacząć zwiedzanie Disney World od Magic Kingdom, dalej warto zwiedzić, najlepiej z dziećmi, Animal Kingdom. Następnie rozpocząć zwiedzanie MGM Studios, gdzie nakręcono dziesiątki filmów Disneya. Na samym końcu, zobacz dzisiejszy i przyszły świat w Epcot.
Zobacz też rozdział podróżowanie samochodem po USA

Podczas zwiedzania tych wszystkich atrakcji, na miejscu, istnieje ogromny wybór restauracji, barów i kafejek, począwszy od przysłowiowego fast foodu Mc Donald’s, do restauracji pięciogwiazdkowych dla wyrobionych smakoszy mięsa lub amatorów owoców morza.

Universal Studios zwiedzanie Florydy atrakcje turystyczne

Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Więcej o atrakcjach Disneya napiszemy w kolejnych rozdziałach naszego przewodnika po Florydzie w sekcjach poświęconych poszczególnym atrakcjom stanu.
 Oprócz tego, nie zapomnijcie odwiedzić dwóch, fantastycznych parków wodnych na Florydzie: Blizzard, oraz Typhoon Lagoon. To niesamowita frajda dla dzieci i dorosłych.

Zachodnia Floryda i obszar Panhandle to najpiękniejsze plaże Florydy i całego USA, jak twierdzą przewodniki turystyczne po Florydzie. W naszej opinii najładniejsze plaże są w okolicach Boca Raton i Delray Beach na wschodnim wybrzeżu Florydy.

To także centrum kajakarstwa na Florydzie. Warto wypożyczyć kajak i popływać po tej części Florydy.
Teren centralno północny, to miejsce, gdzie leży stolica Florydy, miasto Tallahassee, gdzie znajdują się muzea i nieliczne atrakcje historyczne Florydy. To miejsce, gdzie przepływa rzeka Suwannee River. To tutaj można powędkować, ponurkować w podziemnych jaskiniach i oczywiście pobyć w stolicy Florydy….

Zachodnia Floryda

Ciekawa jest również zachodnia Floryda i miejscowości nadmorskie, sławne na cały świat. Warto odwiedzić Tampę z przepięknym bulwarem nadmorskim i ładnym “downtown“. W Tampa znajduje się Busch Gardens, park tematyczny, ale największą atrakcją Tampy i okolic, są plaże Zatoki Meksykańskiej. Na plaże można wybrać się również do miejscowości Clearwater i St. Petersburg, gdzie tuż przy plaży, znajdziesz tysiące hoteli, pensjonatów i apartamentów na wynajem. Oferty noclegowe dostępne są przez okrągły rok oczywiście.

Clearwater Floryda
Clearwater na Florydzie

Dalej na południe leży miasto Sarasota z ładnymi plażami, a podróżując jeszcze dalej na południe, dotrzemy do Fort Myers i Cape Coral, miejscach znanych również z inwestycji w nieruchomości, przez zagranicznych inwestorów.

Z resztą cały obszar Florydy, jest niezwykle atrakcyjny, jeżeli chodzi o zakup domu lub apartamentu w tej części USA. Wielu obywateli z Europy i Ameryki Południowej zakupiło tutaj domy i nieruchomości, do czego również i my zachęcamy, przedstawiając naszą ofertę sprzedaży nieruchomości w tej przepięknej części USA.

Posuwając się dalej na południe Florydy, dotrzemy do miasta Naples, również ważnej atrakcji turystycznej. To już obszary południowej Florydy, gdzie temperatury są wyższe i wilgotność powietrza również, ale tutaj zimy są niezwykle ciepłe.
 Następnie, warto wybrać się do Parku Narodowego Florydy – Everglades i zobaczyć na własne oczy, krokodyle żyjące na tych tropikalnych bagnach.

Sarasota Floryda
Sarasota na Florydzie

Południowa Floryda

Południowa Floryda to najpiękniejsza i najbardziej tropikalna część Florydy. Posiada także najwięcej wpływów Karaibskich, latynoskich i południowo amerykańskich. Koniecznie należy zwiedzić Miami i największe atrakcje w tym, niezwykłym mieście. W Miami koniecznie trzeba zwiedzić dzielnicę Little Havana, najlepiej wykupić sobie wycieczkę po Miami i zwiedzić wszystkie atrakcje miasta z przewodnikiem turystycznym.

Koniecznie przejedź samochodem z Miami na Key West i odwiedź Muzeum Hemingwaya. Inne ważne miejscowości tej części Florydy to Fort Lauderdale, teraz już duże miasto i bardziej spokojniejsze miejscowości położone na północ od Miami takie jak: North Miami Beach, Hollywood, Pompano Beach, Deerfield Beach, Boca Raton, Delray Beach, Boynton Beach i fantastyczne West Palm Beach.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?