PUBLIX Supermarket

Publix supermarket. Jednym ze stałych elementów codziennego życia i funkcjonowania na Florydzie, tak jak na całym  świecie są zakupy. Zajrzyj także na stronę zakupy w USA. Chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek są supermarkety Publix, jedna z największych sieci handlowych na Florydzie jak i w USA. Jest to bardzo ciekawa marka, która ma niezwykle barwną historię. Pracuje w niej sporo Polaków mieszkających na Florydzie, a jeszcze więcej robi zakupy co dnia. To najpopularniejszy supermarket na Florydzie i sieć sklepów dostępna w każdym mieście i miasteczku na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Jak powstał PUBLIX

Publix zostało założone przez George`a W. Jenkins`a, który urodził się 29 września 1907 roku i dorastał w Harris w stanie Georgia, gdzie pracował w sklepie swojego ojca. W wieku 17 lat, w 1925 roku wyprowadził się do miejscowości Tampa na Florydzie, mając w sercu nadzieję na szybki zarobek na inwestycjach na rynku nieruchomości. Jednak na początku, po przeprowadzce podjął pracę w firmie Piggly Wiggly, gdzie bardzo szybko awansował na kierownika.

Po kilku miesiącach został przeniesiony do zarządzania największym sklepem sieci w Winter Heaven, posadę tą zajmował od 1926 to 1930 roku. Wtedy narodził się pomysł założenia własnego sklepu spożywczego, do czego doszło 6 września 1930 roku. George Jenkins porzucił pracę w Pigglu Wiggly i założył w Winter Heaven pierwszy sklep marki Publix Food Store.

Publix
Publix Boca Raton

Publix USA

George Jenkins w ciągu pięciu lat otworzył drugi sklep, po drugiej stronie miasta. Jednak w jego głowie kiełkowała myśl na nieco inny rozwój firmy i zamknął oba sklepy w Winter Heaven, aby w dniu 8 listopada 1940 roku otworzyć pierwszy Publix Super Market, szeroko zaopatrzony, już nie tylko w podstawowe artykuły spożywcze.

Sklep mógł pochwalić się nie tylko elektrycznie otwieranymi drzwiami, ale również podłogami z lastryko, co w tamtych czasach nie było standardem. Z biegiem czasu, do 1945 roku Jenkins nabył magazyn, oraz 19 sklepów All American od Lakeland Grovery Company. George Jenkins w myśl swojej strategii ekspansji, systematycznie zaczął zastępować przejęte małe sklepy swoimi supermarketami.

Zainteresuje Cię także: supermarket TARGET

Jeden z dziesięciu

Do dziś, mimo, że założyciel firmy umarł, Publixowi przyświecają wciąż te same idee, koncentracja na kliencie, brak tolerancji na marnotrawstwo, oraz oddanie współpracownikom, oferując im godne warunki zatrudnienia oraz bezpieczeństwo. Dziś Publix jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych działającą na zasadzie akcjonariatu pracowniczego, czyli taką, której to pracownicy posiadają akcje. Marka jest jedną z 10 największych sieci supermarketów w USA, w towarzystwie Supermarketów Walmart i innych wielkich sieci. zatrudniają ponad 230 tysięcy pracowników, a ich sprzedaż w 2021 roku osiągnęła 48 miliardów dolarów.

Publix Miami
Publix Miami

Publix na Florydzie i w innych stanach

Dziś Publix Super Market to 1305 sklepów w Stanach Zjednoczonych, najwięcej na Florydzie – 838 sklepów, oraz w Georgii – 197 sklepów. Pozostałe sklepy znajdują się w stanach Alabama, Północna Karolina, Południowa Karolina, Tennessee i Virginia. Sklepy znajdują się niemal w każdym mieście i miasteczku. Publix posiada dziesięć centrów dystrybucyjnych, między innymi w Boynton Beach, Miami, Deerfield Beach, czy Orlando na Florydzie, a także dziesięć dedykowanych zakładów produkcyjnych, między innymi w Orlando, Lakeland czy Deerfield Beach na Florydzie, zajmujące się między innymi wypiekami, produkcją przekąsek, wyrobami mlecznymi, a także świeżą i organiczną żywnością.

Praca w Publix i zarobki

Z racji, że Publix jest dużą firmą, jest też dużym pracodawcą. Można podjąć pracę w sklepie, poza kadrą kierowniczą i zarabiać ponad 32500 dolarów rocznie, zarobki są oczywiście zależne od ilości przepracowanych godzin i stawki wynagrodzenia. Warto wiedzieć, że w Publix istnieje jasna ścieżka kariery, prowadząca pomiędzy stanowiskami.

Stanowiska kierownicze to już dużo większe zarobki, ze względu na wyższe stawki wynagrodzenia i specjalne premie, na takim stanowisku można zarobić od 56000 dolarów do 139000 dolarów rocznie. Sieć Publix jest wciąż rozbudowywana i powstają coraz to nowe sklepy, w których zawsze poszukiwani są nowi pracownicy. Rok do roku Publix jest ogłaszany jako numer jeden w plebiscycie „100 najlepszych firm, dla których warto pracować” magazynu Fortune. Nic dziwnego, Publix ma bardzo dobre świadczenia socjalne i oferuje ubezpieczenie swoim pracownikom, poza tym wszyscy czują się tu jak jedna wielka rodzina.

Praca w Publix
Praca w Publix

Zakupy i ceny żywności w Publix

W Publix kupicie wszystko, warzywa, owoce, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, te drugie nie w każdym sklepie, sery począwszy od zwykłych, kończąc na najbardziej wyszukanych np. havrati, manchego, czy provolone, wędlinę, pieczywo i inne wypieki, owoce morza, w tym świeże ryby, krewetki, czy homary. Znajdziecie tu również gotowe potrawy, pyszne kanapki czy wrapy, przystawki, gotowe deski serów, owoców morza, czy przekąsek, nóżki czy skrzydełka kurczaka, przepyszne sałatki albo słodycze.

W sklepach nie może zabraknąć również artykułów higienicznych i pozostałych produktów przemysłowych, niezbędnych na co dzień. Wszystkie zakupy możecie zrobić przy okazji oszczędzając na specjalnych ofertach, kuponach, czy dedykowanych voucherach, czy tygodniowych obniżkach. Czasem są to obniżki na całe zgrzewki napojów, czasem na pojedyncze produkty, zawsze można zaoszczędzić jednostkowo od 50 centów do 3 dolarów.

Godziny otwarcia Publix

Większość sklepów otwierana jest o 7:00 rano i zamykana o 22:00. Osobno otwierane są działy z alkoholem, z reguły otwierane nieco później i zamykane około 20:00, nie są one dostępne w każdej lokalizacji. Także działy farmaceutyczne mają inne godziny pracy i otwierane są z reguły około 9:00 na maksymalnie 12 godzin.

Usługi w Publix

W Publix dostępne są również różne usługi, często są to restauracje sushi lub inne, bankomaty Presto! ATM, możliwość utylizacji leków, czy recykling. Przed każdym marketem Publix jest spory parking na samochody osobowe, a obsługa często oferuje zrobienie zakupów z możliwością odbioru, jest to bardzo wygodne dla osób zapracowanych lub takich, które narzekają na brak wolnego czasu w swoim kalendarzu.

Publix oferuje często też dostawę zakupów, jednak zaznaczając, że nie w każdej lokalizacji ta usługa działa, a ceny produktów w dostawie mogą się nieznacznie różnić od cen w sklepach stacjonarnych. Dostawy napojów alkoholowych nie można łączyć z dostawą pozostałych produktów.

Wymagający klienci mogą poprosić o zamówienie specjalne produktów na co dzień niedostępnych w Publix. Sieć oferuje również przepisy kulinarne, a także szkołę gotowania. W Publix można zaplanować również urodziny od A do Z, zamawiając tort, ciasta, posiłek, pełny urodzinowy catering. Dodatkowo można umówić się na przystrojenie miejsca zabawy, między innymi pięknym, świeżymi kwiatami. Usługi te obejmują również wesela, imprezy rodzinne, wydarzenia związane z rocznicami, czy spotkania ze znajomymi. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, możesz skorzystać z usług Publix.

Supermarket Floryda

Dobre miejsce pracy na Florydzie

Na zakończenie warto wspomnieć, że główną filozofią George`a Jenkins`a było traktowanie pracowników i klientów jak członków rodziny. Do tej pory te wartości przyświecają działalności Publix. To dlatego firma jest jedną z najczęściej wybieranych firm jako pracodawca, a klienci lubią robić tu zakupy. Publix to doskonałe miejsce do pracy i zakupów. Ze strony klientów Publix to dobrej jakości, czysty sklep, gdzie „zakupy to przyjemność”, można tu nie tylko zapełnić lodówkę, ale również kupić leki, czy umówić się na organizację imprezy rodzinnej.

Powiązany temat: Sawgrass Mills – największy outlet na Florydzie

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?