RADY DLA WYPOŻYCZAJĄCYCH SAMOCHÓD W USA

Rady dla wypożyczających samochód w USA. Praktyczny poradnik turysty w USA związany z wynajmem samochodu w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Najlepszą opcją zwiedzania Stanów Zjednoczonych jest oczywiście wypożyczenie samochodu w jednej z setek tysięcy wypożyczalni aut na terenie USA. Poniżej znajduje się kilka praktycznych rad jak poradzić sobie po raz pierwszy w wypożyczalni samochodów w Stanach Zjednoczonych.

Tania i dobra wypożyczalnia …?

Najpopularniejsza i najtańsza wypożyczalnia samochodów w USA to „Dollar”, ale przed podróżą warto sprawdzić przez internet wiele innych wypożyczalni i porównać ceny zanim zdecydujesz się na konkretne auto z danej wypożyczalni.

Zdecydowana większość amerykańskich wypożyczalni ma nowe samochody o niewielkim przebiegu kilometrów. Ceny za wynajem samochodów w USA zaczynają się od zaledwie 150 dolarów za tydzień.
Najlepsze oferty można wyłapać w internecie i najlepsze ceny można uzyskać podczas wynajmu samochodu na cały tydzień z odprowadzeniem go na miejsce, skąd został wypożyczony. W ostatnich latach w internecie można znaleźć oferty również na Polskę tzw. „fly drive”. Przeczytaj koniecznie wypożyczalnie samochodów w USA i wynajem samochodu w USA w praktyce.

Tani wynajem samochodów w USA

Najtańsze są samochody małe i ekonomiczne, ale można też wynająć większe lub bardziej luksusowe auto za niewiele wyższą cenę. Dla osób pragnących skorzystać z najlepszych i „topowych” modeli Mustangów lub Porsche, polecamy skorzystanie z naszej wyszukiwarki samochodów na wynajem na Florydzie. Tutaj warto wspomnieć o niezwykle ważnej kwestii bezpieczeństwa.

Powiązany temat: aktualności z Florydy po polsku

Małe i lekkie auto w USA, na amerykańskich autostradach to „piórko na wietrze”. Przekonasz się o tym zaraz po wyjeździe z wypożyczalni samochodów. W sytuacji wypadku na drodze z większym i cięższym wehikułem, Twoje szanse na przeżycie maleją. A amerykańskie wozy, ciężarówki i traylery są naprawdę ogromne. Wydaj trochę więcej dolarów i wypożycz porządne auto, nie najtańsze i najmniejsze!

Wypożyczalnie samochodów USA
Wypożyczalnie samochodów USA

Przed odebraniem samochodu z wypożyczalni

Przed wynajmem auta w USA warto sprawdzić wszelkie uszkodzenia i zarysowania, co zwykle odbywa się podczas wspólnych oględzin z pracownikiem wypożyczalni samochodów przed przekazaniem kluczyków. Ale to się zdarza niezwykle rzadko w tej chwili. Teraz po prostu idziesz na parking, wsiadasz do auta i rusza w drogę na wyprawę po Stanach Zjednoczonych.

Jakiekolwiek uszkodzenia lub wgniecenia które dostrzeżesz na samochodzie, należy zgłosić.
Warto też zapytać o obsługę samochodu i wyjaśnienie rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają Ci się niejasne. Amerykańskie wozy trochę różnią się od europejskich modeli. Przede wszystkim 99,9% samochodów maja automatyczna skrzynię biegów. O „wynalazki” z ręczna skrzynią biegów tu raczej trudno.

Od 21 roku życia

Aby wynająć samochód w USA trzeba mieć ukończone 21 lat, posiadać ważne prawo jazdy bez punktów karnych (nie do sprawdzenia w USA) oraz ważną kartę kredytową/debetową. Uwaga, niektóre polskie karty kredytowe, bankomatowe nie nadają się do rezerwacji i zapłaty za wypożyczenie samochodu w USA. Wypożyczalnia samochodów dokona blokady na karcie od 250 do 1000 USD, aby zabezpieczyć płatność i zwrot pojazdu.

Wypożyczalnia USA samochody

W zależności od posiadanej polisy ubezpieczeniowej można wykupić dodatkowe ubezpieczenie OC i od uszkodzenia wynajętego pojazdu na terenie USA, oferowane przez wypożyczalnie w kwocie od 10 do 20 USD za dzień. Więcej informacji na stronie wypożyczalni samochodów w USA.

Driveaway

Co to jest Driveaway w USA? Jeżeli planujesz podróż samochodem po Stanach Zjednoczonych i planujesz wypożyczenia auta w stanach, być może skorzystasz z innej i bardzo ciekawej opcji poruszania się po tym olbrzymim kraju an północno amerykańskim kontynencie.

Driveaway polega na odprowadzeniu samochodu należącego do prywatnego właściciela lub firmy w określone miejsce w USA i o określonym czasie.
Ameryka to olbrzymi kraj, gdzie króluje samochód i cztery gumowe koła. Przez kraj przemierzają 24h na dobę, 365 dni w roku, miliony wehikułów, samochodów i najprzeróżniejszych samochodów z firm zajmujących się wynajmem aut na terenie USA.

W związku z tym, tego typu firmy potrzebują kierowców, aby auta wracały na swoje miejsca i do określonych placówek danej wypożyczalni samochodów lub kempingów i tzw. motorhomów.

Driveaway

Driveaway z Florydy

Jedną z najbardziej znanych opcji jest „Florida drive out”, gdzie ceny są naprawdę „skoszone” do minimum i ktoś, kto szuka naprawdę najtańszego wynajmu samochodu na Florydzie, za śmieszne pieniądze może przejechać Florydę wzdłuż i w szerz. Czasami nawet niektóre wypożyczalnie oferują darmowy bak paliwa, aby tylko znaleźć kierowcę, który dostarczy auto  z powrotem w określone miejsce lub oddziału wypożyczalni.

Kto może skorzystać z Driveaway

Musisz mieć minimum skończone 23 lata i posiadać ważne prawo jazdy. Obcokrajowcy w USA potrzebują również ważny paszport, oraz kopię prawa jazdy bez punktów karnych. Czasami niektóre firmy wynajmujące sprawdzają kryminalną przeszłość delikwenta, ale nie dzieje się to zawsze.

Podczas takiego korzystania z samochodu niezbędna jest elastyczność, gdyż docelowe miejsce odprowadzenia samochodu zostaje z góry ustalone przez wypożyczalnię. Trzeba sobie wybrać najbardziej dogodną trasę i pokonywać około 400 mil dziennie, to jest około 644 kilometrów na dzień. Weźmy jednak pod uwagę iż pokrywa się tylko koszt paliwa z własnej kieszeni, może to być bardzo opłacalna opcja podróży przez USA.

Jazda samochodem przez USA

Aby móc skorzystać z oferty driveaway trzeba mieć prawo jazdy bez punktów karnych, oraz najczęściej trzeba wpłacić minimalny depozyt na pokrycie kosztów ubezpieczenia samochodu. Zwykle jest to kwota od 300$ do 400$.
Jedna z największych firm w Stanach Zjednoczonych driveaway to Auto Driveaway.

Posiada swoje biura i placówki na terenie wszystkich stanów w USA. Inne tego typu firmy znajdziesz w książkach telefonicznych lub poprzez wyszukiwarkę internetową pod hasłem między innymi Automobile Transportation lub Driveaway USA.
Sprawdź poniżej tego typu opcje podróży po Stanach Zjednoczonych i po Florydzie.

Gdzie można jechać

Praktycznie wszędzie w Stanach Zjednoczonych, oraz w Kanadzie. To będzie tylko Twoja kwestia dopasowania Twojego czasu do dostępności samochodu w danym kierunku. Są takie okazje jak przejazd z Kalifornii do Nowego Jorku, z Florydy do Washingtonu i z Arizony do Deleware.
Podobne firmy Driveaway znajdują się w Kanadzie, gdzie można znaleźć okazje podróży np. z Toronto do Vancover lub z Montrealu do Vancover na zachodnim wybrzeżu USA.

Klasyczne road trips USA

Jednak od lat Floryda jest najpopularniejszym kierunkiem na Driveaway, a to ze względu na to, iż mnóstwo kierowców wypożycza auta na północy USA lub w Kanadzie i podróżuje na południe na Florydę przez cały rok. Więc wiele samochodów musi wrócić na północ kontynentu amerykańskiego, do północnych miast USA.

Udało nam się znaleźć także firmę, która produkuje motorhomes o nazwie Motorhome Experts, która oferuje tego typu deale dla podróżników po USA, gdzie z Chicago, gdzie firma produkuje pojazdy, można przejechać przez całą Amerykę, między innymi z Chicago do San Francisco, z Chicago do Las Vegas, z Chicago do Salt Lake City, do Philadelphia, do Bostonu i do Atlanty w stanie Georgia na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z
Zainwestuj i zamieszkaj na Florydzie w USA
Agent nieruchomosci USA Floryda
Hotele na Florydzie
Luksusowe domy USA
Nieruchomości w USA

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora

Szukaj nieruchomości

Florida property listings

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

inwestycja w usa z gwarantowanym zwrotem
kontakt biuro nieruchomości za granicą
USA nieruchomości. Polskie biuro sprzedaży i inwestycji w Stanach Zjednoczonych.
zwrot z inwestycji w usa
Wynajem samochodów na Florydzie w USA

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?