RADY DLA WYPOŻYCZAJĄCYCH SAMOCHÓD W USA

Rady dla wypożyczających samochód w USA. Praktyczny poradnik turysty w USA związany z wynajmem samochodu w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Najlepszą opcją zwiedzania Stanów Zjednoczonych jest oczywiście wypożyczenie samochodu w jednej z setek tysięcy wypożyczalni aut na terenie USA. Poniżej znajduje się kilka praktycznych rad jak poradzić sobie po raz pierwszy w wypożyczalni samochodów w Stanach Zjednoczonych.

Tania i dobra wypożyczalnia …?

Najpopularniejsza i najtańsza wypożyczalnia samochodów w USA to “Dollar”, ale przed podróżą warto sprawdzić przez internet wiele innych wypożyczalni i porównać ceny zanim zdecydujesz się na konkretne auto z danej wypożyczalni.

Zdecydowana większość amerykańskich wypożyczalni ma nowe samochody o niewielkim przebiegu kilometrów. Ceny za wynajem samochodów w USA zaczynają się od zaledwie 150 dolarów za tydzień.
Najlepsze oferty można wyłapać w internecie i najlepsze ceny można uzyskać podczas wynajmu samochodu na cały tydzień z odprowadzeniem go na miejsce, skąd został wypożyczony. W ostatnich latach w internecie można znaleźć oferty również na Polskę tzw. “fly drive”. Przeczytaj koniecznie wypożyczalnie samochodów w USA i wynajem samochodu w USA w praktyce.

Tani wynajem samochodów w USA

Najtańsze są samochody małe i ekonomiczne, ale można też wynająć większe lub bardziej luksusowe auto za niewiele wyższą cenę. Dla osób pragnących skorzystać z najlepszych i “topowych” modeli Mustangów lub Porsche, polecamy skorzystanie z naszej wyszukiwarki samochodów na wynajem na Florydzie. Tutaj warto wspomnieć o niezwykle ważnej kwestii bezpieczeństwa.

Powiązany temat: aktualności z Florydy po polsku

Małe i lekkie auto w USA, na amerykańskich autostradach to “piórko na wietrze”. Przekonasz się o tym zaraz po wyjeździe z wypożyczalni samochodów. W sytuacji wypadku na drodze z większym i cięższym wehikułem, Twoje szanse na przeżycie maleją. A amerykańskie wozy, ciężarówki i traylery są naprawdę ogromne. Wydaj trochę więcej dolarów i wypożycz porządne auto, nie najtańsze i najmniejsze!

Wypożyczalnie samochodów USA
Wypożyczalnie samochodów USA

Przed odebraniem samochodu z wypożyczalni

Przed wynajmem auta w USA warto sprawdzić wszelkie uszkodzenia i zarysowania, co zwykle odbywa się podczas wspólnych oględzin z pracownikiem wypożyczalni samochodów przed przekazaniem kluczyków. Ale to się zdarza niezwykle rzadko w tej chwili. Teraz po prostu idziesz na parking, wsiadasz do auta i rusza w drogę na wyprawę po Stanach Zjednoczonych.

Jakiekolwiek uszkodzenia lub wgniecenia które dostrzeżesz na samochodzie, należy zgłosić.
Warto też zapytać o obsługę samochodu i wyjaśnienie rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają Ci się niejasne. Amerykańskie wozy trochę różnią się od europejskich modeli. Przede wszystkim 99,9% samochodów maja automatyczna skrzynię biegów. O “wynalazki” z ręczna skrzynią biegów tu raczej trudno.

Od 21 roku życia

Aby wynająć samochód w USA trzeba mieć ukończone 21 lat, posiadać ważne prawo jazdy bez punktów karnych (nie do sprawdzenia w USA) oraz ważną kartę kredytową/debetową. Uwaga, niektóre polskie karty kredytowe, bankomatowe nie nadają się do rezerwacji i zapłaty za wypożyczenie samochodu w USA. Wypożyczalnia samochodów dokona blokady na karcie od 250 do 1000 USD, aby zabezpieczyć płatność i zwrot pojazdu.

Wypożyczalnia USA samochody

W zależności od posiadanej polisy ubezpieczeniowej można wykupić dodatkowe ubezpieczenie OC i od uszkodzenia wynajętego pojazdu na terenie USA, oferowane przez wypożyczalnie w kwocie od 10 do 20 USD za dzień. Więcej informacji na stronie wypożyczalni samochodów w USA.

Driveaway

Co to jest Driveaway w USA? Jeżeli planujesz podróż samochodem po Stanach Zjednoczonych i planujesz wypożyczenia auta w stanach, być może skorzystasz z innej i bardzo ciekawej opcji poruszania się po tym olbrzymim kraju an północno amerykańskim kontynencie.

Driveaway polega na odprowadzeniu samochodu należącego do prywatnego właściciela lub firmy w określone miejsce w USA i o określonym czasie.
Ameryka to olbrzymi kraj, gdzie króluje samochód i cztery gumowe koła. Przez kraj przemierzają 24h na dobę, 365 dni w roku, miliony wehikułów, samochodów i najprzeróżniejszych samochodów z firm zajmujących się wynajmem aut na terenie USA.

W związku z tym, tego typu firmy potrzebują kierowców, aby auta wracały na swoje miejsca i do określonych placówek danej wypożyczalni samochodów lub kempingów i tzw. motorhomów.

Driveaway

Driveaway z Florydy

Jedną z najbardziej znanych opcji jest “Florida drive out”, gdzie ceny są naprawdę “skoszone” do minimum i ktoś, kto szuka naprawdę najtańszego wynajmu samochodu na Florydzie, za śmieszne pieniądze może przejechać Florydę wzdłuż i w szerz. Czasami nawet niektóre wypożyczalnie oferują darmowy bak paliwa, aby tylko znaleźć kierowcę, który dostarczy auto  z powrotem w określone miejsce lub oddziału wypożyczalni.

Kto może skorzystać z Driveaway

Musisz mieć minimum skończone 23 lata i posiadać ważne prawo jazdy. Obcokrajowcy w USA potrzebują również ważny paszport, oraz kopię prawa jazdy bez punktów karnych. Czasami niektóre firmy wynajmujące sprawdzają kryminalną przeszłość delikwenta, ale nie dzieje się to zawsze.

Podczas takiego korzystania z samochodu niezbędna jest elastyczność, gdyż docelowe miejsce odprowadzenia samochodu zostaje z góry ustalone przez wypożyczalnię. Trzeba sobie wybrać najbardziej dogodną trasę i pokonywać około 400 mil dziennie, to jest około 644 kilometrów na dzień. Weźmy jednak pod uwagę iż pokrywa się tylko koszt paliwa z własnej kieszeni, może to być bardzo opłacalna opcja podróży przez USA.

Jazda samochodem przez USA

Aby móc skorzystać z oferty driveaway trzeba mieć prawo jazdy bez punktów karnych, oraz najczęściej trzeba wpłacić minimalny depozyt na pokrycie kosztów ubezpieczenia samochodu. Zwykle jest to kwota od 300$ do 400$.
Jedna z największych firm w Stanach Zjednoczonych driveaway to Auto Driveaway.

Posiada swoje biura i placówki na terenie wszystkich stanów w USA. Inne tego typu firmy znajdziesz w książkach telefonicznych lub poprzez wyszukiwarkę internetową pod hasłem między innymi Automobile Transportation lub Driveaway USA.
Sprawdź poniżej tego typu opcje podróży po Stanach Zjednoczonych i po Florydzie.

Gdzie można jechać

Praktycznie wszędzie w Stanach Zjednoczonych, oraz w Kanadzie. To będzie tylko Twoja kwestia dopasowania Twojego czasu do dostępności samochodu w danym kierunku. Są takie okazje jak przejazd z Kalifornii do Nowego Jorku, z Florydy do Washingtonu i z Arizony do Deleware.
Podobne firmy Driveaway znajdują się w Kanadzie, gdzie można znaleźć okazje podróży np. z Toronto do Vancover lub z Montrealu do Vancover na zachodnim wybrzeżu USA.

Klasyczne road trips USA

Jednak od lat Floryda jest najpopularniejszym kierunkiem na Driveaway, a to ze względu na to, iż mnóstwo kierowców wypożycza auta na północy USA lub w Kanadzie i podróżuje na południe na Florydę przez cały rok. Więc wiele samochodów musi wrócić na północ kontynentu amerykańskiego, do północnych miast USA.

Udało nam się znaleźć także firmę, która produkuje motorhomes o nazwie Motorhome Experts, która oferuje tego typu deale dla podróżników po USA, gdzie z Chicago, gdzie firma produkuje pojazdy, można przejechać przez całą Amerykę, między innymi z Chicago do San Francisco, z Chicago do Las Vegas, z Chicago do Salt Lake City, do Philadelphia, do Bostonu i do Atlanty w stanie Georgia na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?