Rodzice Jeffa Bezosa właściciela Amazon kupili dom w Miami na Coral Gables

Jeff Bezos rodzice

Od dawna wiemy iż Jeff Bezos kocha nieruchomości i inwestuje w nie na potęgę w najpróżniejszych miejscach w Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Czego do końca nie wiemy to tego, iż jego rodzice – Jackie and Mike Bezos również inwestują w nieruchomości. Właśnie kupili wspaniałą rezydencją w Miami Coral Gables waterfront property. Cena 34 miliony USD to cena za którą zapłacili za posiadłość na nabrzeżu w Coral Gables. O szczegółach nieruchomości za chwilę. Co ciekawe kupili też dom obok, za kolejne 40 mln USD.

Kupili także dom tuż obok

Firma powiązana z Fundacją Rodziny Bezosów, zapłaciła 34 miliony dolarów za posiadłość na nabrzeżu w Coral Gables i jest również nabywcą sąsiedniej rezydencji, poinformowały źródła z The Real Deal.
Jackie i Mike Bezos, matka i ojczym Jeffa Bezosa, są powiązani z podmiotem gospodarczym (firma LLC), który nabył dom o powierzchni 12.829 stóp kwadratowych z sześcioma sypialniami przy 9475 Journeys End Road w Miami na Coral Gables. Dokumenty pokazują, że Raul Calvoz i Raquel Cordon sprzedali odnowioną nieruchomość firmie Forgotten Fountain LLC. Podmiot z Delaware sfinansował zakup biorąc 5 milionów dolarów pożyczki z Bank of America. Cordon jest byłym dyrektorem generalnym PetsMD.

Jeff Bezos dziewczyna
Jeff Bezos dziewczyna

W dokumentach potwierdzających przeniesienie własności nieruchomości, adres Forgotten Fountain odpowiada adresowi Fundacji Rodziny Bezos na wyspie Mercer w Waszyngtonie i innych firm LLC, powiązanych z rodzicami Bezosa. Jak widzimy najbogatsi kupują nieruchomości w USA na LLC, czyli na firmę, o czym pisaliśmy wielokrotnie jak najlepiej jest kupić nieruchomość w USA, jeżeli zamierzasz powiększyć swoje portfolio i jesteś właścicielem kilku, kilkudziesięciu lub kilkuset nieruchomości. Zobacz tez rozdział doradztwo inwestycyjne na naszej stronie.

Jeff Bezos powiązania z Miami

Według magazynu Forbes, Bezos jest trzecią najbogatszą osobą na świecie, zaraz po Elonie Musku i Bernardzie Arnault, z majątkiem netto przekraczającym 140 miliardów dolarów. Jeff Bezon ma powiązania z południową Florydą. Założyciel Amazona ukończył liceum w Miami Palmetto w 1982 roku.

Rodzice Bezosa również niedawno zakupili sąsiednią nieruchomość położoną przy 9501 Journeys End Lane w Miami, poinformował portal The Real Deal. Mówi się, że zapłacili za dom około 40 milionów dolarów.W Stanach Zjednoczonych i na Florydzie każda transakcja jest jawna i jej ślady można znaleźć poźniej w internecie.
Agent Douglas Elliman Lourdes Alatriste pośredniczył w sprzedaży 9475 Journeys End Road. Agentka nie odpowiadała na prośby o komentarz. Dennis Carvajal z One Sotheby’s International Realty jest podobno zaangażowany w sprzedaż sąsiedniej nieruchomości. Nie odpowiadał również na prośby o komentarz w tej sprawie jaki pisze The real Deal.

Dobry deal w Miami

Dom o wartości 34 milionów dolarów, na działce o powierzchni 1,9 akrów, wcześniej sprzedany za 8,5 miliona dolarów w 2018 roku, pokazują dokumenty. Został zbudowany w 1996 roku i rozbudowany (powiększony) w 2021 roku.
Nie jest jasne, czy druga umowa na 9501 Journeys End Lane została zamknięta. Sprzedającym jest adwokat Anthony M. Lopez. Lopez zapłacił około 14 milionów dolarów za dom o powierzchni 8700 stóp kwadratowych z sześcioma sypialniami w 2019 roku, co w tym czasie było rekordem dla dzielnicy Journey’s End w Coral Gables w Miami.

Sprzedaż domów luksusowych tych z wyższej półki, wzrosła podczas pandemii, ale tego lata trochę zwolniła.
W ubiegłym miesiącu (czerwiec 2022) w hrabstwie Miami-Dade sprzedaż domów jednorodzinnych spadła o 26 procent.
Było przeprowadzonych 1542 transakcji kupna

Powiązany temat: zobacz oferty nieruchomości z Miami Coral Gables | 11 najlepszych dzielnic w Miami | mapa Coral Gables w Miami |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?