SARASOTA NIERUCHOMOŚCI

Nieruchomości w Sarasota na Florydzie. Domy, wille, apartamenty i działki budowlane na sprzedaż w tej części Zachodniej Florydy. Tutaj znajdziesz aktualne informacje z rynku nieruchomości w Sarasota i informacje o polskich agentach nieruchomości sprzedających domy i mieszkania w Sarasocie na Florydzie. Wiedza i informacje o najlepszych dzielnicach i lokalizacjach gdzie warto kupić dom lub apartament w Sarasocie nad Zatoką Meksykańską. 

Sarasota to jedno z najpopularniejszych miejsc na zakup nieruchomości na zachodniej Florydzie. Choć nie tak ładne i rozbudowane jak wschodnie (atlantyckie) wybrzeże Florydy, to również i tutaj warto rozejrzeć się za apartamentem, szeregówką albo domem na zakup na Florydzie. Szczególnie jeżeli poszukujesz tańszych ofert nieruchomości na Florydzie i mniej prestiżowych lokalizacji.

Popularne dzielnice Sarasoty na zakup nieruchomości

Sarasota to spory obszar i bardzo rozległe miasto, które choć po trosze należy poznać, zanim zaczniesz tam poszukiwanie nieruchomości. Na rynku dostępne są oferty nowych nieruchomości z rynku pierwotnego, oraz nieruchomości z drugiej ręki. Także oferty na wynajem w Sarasocie. Niektóre domy mają już po 50 lat i więcej. Znajdziemy tutaj luksusowe nieruchomości z dostępem do plaży, oraz luksusowe urbanizacje z pięknymi częściami wspólnymi i często z dostępem do plaż Zatoki Meksykańskiej.

Lakewood Ranch nieruchomości w Sarasocie
Lakewood Ranch - nieruchomości w Sarasocie

Najpopularniejsze miejsca na zakup nieruchomości w Sarasocie to Lakewood Ranch, gdzie sporo się budowało i ciągle buduje. Tutaj warto poznać oferty nieruchomości z rynku pierwotnego i oferty deweloperskie w Sarasocie. W ofercie są także oferty z przejęć bankowych w Sarasocie, oraz oferty short sales. 

Przejdź do: oferty nieruchomości w Sarasota

Siesta Key to drugie bardzo popularne miejsce na zakup nieruchomości w Sarasocie. To lokalizacja przy samej plaży w Sarasocie i tutaj ceny nieruchomości, a przede wszystkim domów i condominiów, są wyższe niż inne lokalizacje w Sarasota. Inne miejsca dobre na zakup nieruchomości w Sarasocie to: Mote Ranch nieruchomości, oraz domy w Palm Aire.
Drugim ważnym obszarem na którym należy skoncentrować swoje poszukiwania nieruchomości na zachodniej Florydzie to Palmer Ranch w Sarasocie. Inne miejsca to West of Trails, sprawdź też oferty na wyspach takich jak Casey Key, Lido Key, Longboat Key, i najpopularniejsza Siesta Key w Sarasota.

Pozostałe lokalizacje, ważne na mapie nieruchomościowej Sarasoty to: Anna Maria, Bradenton Beach, oraz Holmes Beach nieruchomości.

Nieruchomości Zachodniej Florydy

Miasto Sarasota położone jest między hrabstwem Manatee na północy, a hrabstwem Charlotte na południu. Razem, ten obszar jest trzecim, najszybciej rozwijającym się obszarem na Florydzie. Z ponad 600.000 mieszkańców obszar Sarasota – Manatee – Charlotte, jest jednym z największych i najbardziej zamożnych rynków na zachodniej Florydzie. Sarasota ma również dużą populację osób w wieku emerytalnym, około jednej trzeciej populacji to emeryci w Sarasocie. Ale najszybciej rosnącym segmentem rynku są dorośli w średnim wieku i ich dzieci. To około 1/4 populacji Tampa i St. Petersburg.

Wystarczy jeden przejazd w dół Gulfstream Avenue, aby zobaczyć przykładowe mieszkania w centrum Sarasoty, nieruchomość na Longboat Key lub nieruchomość na Siesta Key. Z łatwością zobaczysz piękno, które Sarasota ma do zaoferowania. Zatoka Sarasota jest przepiękna, a genialny, biały piasek plaż Longboat, Lido i Siesta pozostawi na Tobie niezatarte wrażenie. Wysokie kondominia stoją wzdłuż ulic w centrum miasta, a tuż obok znajduje się Van Wezel Performing Art Hall. Sprawdź także nieruchomości w Osprey w pobliżu Venice i Sarasota.

Sarasota nieruchomości
Sarasota na zachodniej Florydzie

Populacja Sarasoty w ciągu ostatnich 10 lat zwiększyła się o 15%. Mnóstwo tzw. Snowbirds czyli ludzi z północy którzy spędzali zimy w Sarasocie postanowiło zostać na stałe w Sarasocie i spedzać tu nie tylko zimy, ale i całe lata.

Także mnóstwo Polaków na stałe mieszkających w Stanach Zjednoczonych postanowiło zakupić nieruchomość w Sarasocie i przeprowadzić się tutaj, nie tylko na emeryturę, ale także na wcześniejszym etapie życia. Polacy z Kanady także posiadają nieruchomości w Sarasocie, a w mieście i okolicach Sarasoty jest mnóstwo polskich agentów nieruchomości, którzy aktywnie sprzedają i wynajmują domy i mieszkania w Sarasocie.

Dziś Sarasota wiedzie prym pod względem ilości Polaków zamieszkujących na Florydzie. A całą polską populację zamieszkującą Florydę szacuje się na około 500.000 osób. Zobacz także Polonia Chicago na Florydzie. W Sarasota są polskie sklepy z żywnością, polskie restauracje i polskie kościoły. Są polscy prawnicy w Sarasocie i polskojęzyczne biura tłumaczeniowe. Jest polski dentysta i polski prawnik w Sarasocie wyspecjalizowany w sprawach emigracyjnych. Jest polski mechanik samochodowy i wielu hydraulików i budowlańców, oraz polskie ekipy remontowe z siedzibą w Sarasocie.

Sarasota Floryda

Polonia w Sarasota

Wszystko o Polonii w Sarasota. Polskie restauracje, sklepy, oraz polskie instytucje i ośrodki Polonijne. Poczytaj informacje zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę do Sarasoty i na zamieszkanie na zachodniej Florydzie.

Przeprowadzka do Sarasoty

Jeżeli myślisz o przeprowadzce do Sarasoty z innego stanu w USA lub z Kanady, na rynku jest mnóstwo firm wyspecjalizowanych w przeprowadzkach z innych stanów na Florydę. Istnieje także kilka polskich firm od przeprowadzek na Florydzie. Z łatwością znajdziesz je w sieci i uzyskasz informacje ile będzie Cię kosztowała przeprowadzka z Chicago do Sarasoty, albo przeprowadzka z Nowego Jorku do Sarasoty. Przez internet uzyskasz wycenę takiej przeprowadzki i całkowite koszty transportu mebli i sprzętu domowego na Florydę. Są też magazyny i przechowalnie (storage) w Sarasocie. Także firmy wyspecjalizowane w przewozie samochodów z innych stanów na Florydę.

Zainteresuje cię także: nieruchomości w Naples

Nie tylko emeryci - nie daj się zwieść

Podobnie jak większość wybrzeża Zatoki Meksykańskiej na Florydzie, Sarasota przyciąga przede wszystkim emerytów. Blisko 35% całkowitej liczby mieszkańców miasta ma 65 lat i więcej. Emerytów przyciągają wspaniałe kurorty golfowe, piaszczyste plaże i wspaniała słoneczna pogoda przez cały rok. W 2020 roku US News and World Report uznało to miasto za najlepsze w kraju dla emerytów.

Ale młodzi ludzie również odnaleźli Sarasotę dla siebie, tworząc twórczą społeczność, która rywalizuje z większymi obszarami miejskimi na Florydzie i w całych Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości Sarasota plasuje się jako czwarte najlepsze miejsce dla ludzi w każdym wieku do życia w Sunshine State, drugie po Miami i Boca Raton na wschodnim wybrzeżu.

Z 251 słonecznymi dniami w ciągu roku, życie na południowo-zachodniej Florydzie koncentruje się na świeżym powietrzu. Oprócz spacerów po plaży i opalania, golf jest na czele listy aktywności mieszkańców Sarasoty. W okolicy znajdują się setki najlepszych pól golfowych, w tym elitarne kluby mistrzowskie i publiczne pola golfowe otwarte dla wszystkich poziomów gry. Zobacz także golf na Florydzie w naszym przewodniku po Florydzie i mieszkaniu na Florydzie po zakupie nieruchomosci w Sunshine State.

Serenoa Golf Club Sarasota
Serenoa Golf Club Sarasota

Ceny nieruchomości w Sarasota

Jak można się spodziewać po wakacyjnym raju ze stale rosnącą przez cały rok populacją, ceny prawie wszystkiego są nieco wyższe w Sarasocie niż w innych miastach Florydy — z wyjątkiem bardzo ekskluzywnych miejsc, takich jak Palm Beach i Naples na Florydzie. Dotyczy to zwłaszcza kosztów mieszkaniowych. Według Zillow w marcu 2021 r. typowa wartość domu w Sarasocie wynosiła 313.000 USD, czyli o 11,3% więcej niż w roku poprzednim. To o 13,4% więcej niż średni koszt domów w USA. Zobacz także nieruchomości w North Port.

Jeśli jednak przeprowadzasz się z drogich lokalizacji USA, takich jak np. Nowy Jork czy Waszyngton, nadal możesz uważać, że Sarasota to dobra okazja do zakupu nieruchomości. Jeśli nie należysz do tej grupy, istnieją obszary położone stosunkowo blisko Sarasoty, które oferują bardziej przystępne ceny nieruchomości.

Porównaj ceny domów w Sarasocie i obszarze Tampa Bay:

 • Sarasota: 313.000 $
 • Bradenton: 264.000 $
 • North Port: 241,000 $
 • Palmetto: 268.000 $
 • Tampa (hrabstwo Hillsborough): 276.000 $
 • Petersburg – Clearwater (Hrabstwo Pinellas): 283.000 $

Ile kosztuje wynajem nieruchomości w Sarasota

Podobnie jak większość obszaru Florydy, obszar Sarasota oferuje wiele opcji dla najemców i osób szukających mieszkania na wynajem w Sarasota. W rzeczywistości 51% domów w Sarasocie jest zajmowanych przez najemców, a 48% przez właścicieli nieruchomości. Średni miesięczny koszt wynajmu mieszkania z jedną sypialnią w kwietniu 2021 r. wynosił 1500 USD, czyli o 100 USD więcej niż średnia krajowa.

Czynsze za wynajem różnią się oczywiście w zależności od konkretnej lokalizacji, a w Sarasocie, w zależności od sąsiedztwa, ceny za wynajem mogą się dość wahać. Blisko 9% wynajmów w okolicy będzie kosztować ponad 2000 USD na miesiąc, a wiele nieruchomości wynajmuje się jeszcze drożej im im bliżej do centrum miasta i plaż. W ostatnim (2022r) ceny wynajmów nieruchomości jeszcze wzrosły o 15 do 20%.

Najlepsze miejsca do zamieszkania w Sarasota

Poniżej prezentujemy najlepsze miejsca na zakup nieruchomości i zamieszkanie w Sarasocie na Florydzie. Podobnie jak jej mieszkańcy, od rodzin, przez młodych profesjonalistów po zrelaksowanych, emerytowanych mieszkańców wyżu demograficznego, dzielnice Sarasoty są zróżnicowane i bardzo  charakterystyczne. Oto kilka najlepszych dzielnic i sugestii na rozpoczęcie poszukiwania nieruchomości w Sarasota.

Zainteresuje Cię także: nieruchomości w Tampa

Nieruchomości w Downtown Sarasota
Nieruchomości w Downtown Sarasota

Downtown Sarasota

Miejsce nie tylko dla osób lubiących mieć „wszystko pod nosem” bez konieczności wsiadania do samochodu.
Parę nowych budów dominuje obecnie centrum miasta i panoramę miasta, z kondominiami i wieżami apartamentowymi rozciągającymi się wysoko nad ulicami miasta. Styl życia w Downtown Sarasota jest idealny dla młodych profesjonalistów i osób, którzy szukają wygody i energii miejskiego życia, z mnóstwem sklepów, restauracji, wydarzeń artystycznych i targów ulicznych, takich jak cotygodniowy targ rolników, czyli farmers market. Jest to jednak dość droga lokalizacja na zakup nieruchomości w Sarasota:

Średnia cena nieruchomości wynosi 835.000 USD

Laurel Park

Ta dzielnica Sarasoty jest porównywana do sławnej nowojorskiej Greenwich Village, dzięki eklektycznej mieszance starych bungalowów, kawiarni i butików w stylu Key West, oraz atrakcyjności dzielnicy dla artystów, którzy w latach 90-tych założyli Towles Court.
Jednak według portalu Realtor.com jest mało prawdopodobne, że jakikolwiek artysta, który ma problemy finansowe, znajdzie tu miejsce, na które będzie go stać, nawet w małych domach o wartości

Średnia cena nieruchomości od 700.000 do 2 milionów dolarów

Fruitville

Dzielnica położona około 15 minut od centrum Sarasoty, Fruitville jest bardziej przystępną cenowo, przyjazną rodzinom opcją zakupu nieruchomości w okolicy Sarasoty, ze średnią ceną domu wynoszącą 422.000 USD. Nadal jest to centrum miasta, ale z zdecydowanie podmiejską atmosferą. Fruitville Park służy jako centrum rekreacji dla okolicznych mieszkańców z boiskami do piłki nożnej, koszykówką, softballem, a także placami zabaw dla dzieci.

Średnia cena nieruchomości 422.000 USD

Longboat Key

Jedna z najdroższych i najbardziej pożądanych lokalizacji na zakup nieruchomości w Sarasota.
Domy na 16 milach kwadratowych powierzchni tego „Key” wynoszą średnio 813 tysięcy dolarów, a wiele tutejszych domów liczonych jest w milionach dolarów. Świetne sąsiedztwo. Kanały wiją się przez znane, ekskluzywne dzielnice, otaczając domy wyposażone w doki i olśniewające łodzie, które zapewniają łatwy dostęp do otwartej Zatoki Meksykańskiej. Restauracje i sklepy w Sarasota znajdują się zaledwie kilka minut od eleganckiego St. Armand’s Circle. Longboat Key ma również własną uroczą wioskę z kawiarniami i barami na plaży.

Średnia cena nieruchomości 813.000 USD
Longboat Key w Sarasota na Florydzie
Longboat Key w Sarasota

North Port

Tańsza lokalizacja na zakup nieruchomości w okolicy Sarasota. W ostatnich latach, szczególnie w okresie tuż przed pandemią i w trakcje pandemii Coronavirusa, mnóstwo Polaków z Chicago, oraz z New Jersey i Nowego Jorku, przeprowadziło się w te okolice i zakupiło domy. Ceny domów są tutaj tańsze niż w Sarasota, nie porównując do wschodniego wybrzeża.

Na południe od Myakka River State Park, leży North Port. Miasto znajduje się o około 45 minut jezdy samochodem na południowy wschód od centrum Sarasoty. Chociaż jest w głębi lądu, z 80 milami kanałów słodkowodnych wijących się przez miasto, jest mnóstwo nabrzeży. Ten bogaty rekreacyjnie obszar jest również domem dla ciepłych źródeł mineralnych, wymienionych w amerykańskim Krajowym Rejestrze Miejsc Historycznych jako podwodne stanowisko archeologiczne i znane lokalnie jako „Cudowne Jezioro” ze względu na bogate w minerały właściwości lecznicze. Wracając na ląd, średnie ceny domów w rejonie North Port wynoszą 341.000 USD w tym przyjaznym dla rodzin mieście, prawdziwym ukrytym skarbie w południowo-zachodniej Florydzie.

Średnia cena nieruchomości 341.000 USD

Venice

Kolejna, alternatywna lokalizacja na zakup tańszej nieruchomości w okolicy Sarasoty. Ale podobnie jak Sarasota, również w Venice znajdują się luksusowe dzielnice, które charakteryzują się gamą od wielkich i eleganckich domów po skromne domki jak dla powodzian. Magazyn Coastal Living nazwał miasto jednym z 10 najszczęśliwszych nadmorskich miast w Ameryce, dzięki jego „wielkiemu sercu” i „perłowo-białym plażom”. Prowadząca do plaży ulica Venice Avenue jest otoczona wspaniałymi posiadłościami w stylu hiszpańskim, które, gdyby zostały sprzedane, kosztowałyby około 1 miliona dolarów.

Średnia cena nieruchomości 403.000 USD

Bradenton

Bardzo interesujące miejsce na poszukiwanie nieruchomości w okolicy Sarasoty. Na północ od Sarasoty, w hrabstwie Manatee, leży miasto Bradenton które jest domem dla najstarszej, funkcjonującej do dziś wioski rybackiej na Florydzie – Cortez Historic Fishing Village.
Z typowymi cenami domów na poziomie 364.000 USD, miasto oferuje przystępną cenowo opcję dla około 56.000 mieszkańców, którzy korzystają z dobrodziejstw wybrzeża Zatoki Meksykańskiej na Florydzie. W centrum Bradenton znajduje się muzeum, planetarium, akwarium i parki, a także sklepy i restauracje przy Historic Main Street. Siedząc na pokładzie głównej restauracji Bradenton Pier 22 na Memorial Pier, goście mają widok na łodzie rybackie i luksusowe jachty kursujące do i z przystani Manatee River.

Średnia cena nieruchomości 364.000 USD
Anna Maria Island
Anna Maria Island

Lakewood Ranch

Ogromny obszar, ale warty eksploracji, szczególnie jeżeli szukasz nieruchomości deweloperskich i nowych domów w Sarasocie na sprzedaż. Lakewood Ranch rozrasta się z roku na rok, a ostatnie lata to jeszcze więcej nowych budów i nowych mieszkańców którzy przeprowadzają się do Sarasoty. Na Lakewood Ranch także mieszka sporo Polaków, którzy zakupili tutaj nieruchomości.

Lakewood Ranch uznawane jest za najlepiej zaplanowane „osiedle mieszkaniowe” w USA. Lakewood Ranch ma ponad 20 dużych dzielnic na swoim 50-milowej obszarze położonym po wschodniej stronie autostrady I-75 (centrum Sarasoty jest na zachodzie). Znajduje się tutaj słynny Sarasota Polo Club, oraz ekskluzywne kluby golfowe i country cluby. To tylko część bogatej oferty rekreacyjnej w okolicy. Z około 36.000 mieszkańców Lakewood Ranch ma 15 centrów biznesowych i 15.000 domów, a ceny wynoszą średnio 540.000 USD.

Średnia cena nieruchomości 540.000 USD

Palmetto

Usytuowane wzdłuż rzeki Manatee, Palmetto ma silną przewagę geograficzną: znajduje się tuż za mostem od centrum Bradenton i leży zaledwie 15 minut jazdy samochodem na południe od St. Petersburg gdzie jedzie się przez oszałamiający most Sunshine Skyway. Urocza, historyczna dzielnica w centrum miasta ma staromodny styl ze sklepami i restauracjami oraz z cotygodniowym targiem rolników (farmers market). Lokalne atrakcje obejmują park Sutton, w którym odbywa się festiwal owoców morza „DeSoto” i „A Taste of Manatee”, oraz Muzeum Rolnictwa Hrabstwa Manatee, honorujące historię rolnictwa w okolicy. Dzielnice w Palmetto różnią się od nadmorskich miejscowości w stylu kurortów, takich jak Terra Ceia, po skromne dzielnice w głębi lądu.

Średnia cena nieruchomości 368.000

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?