SARASOTA

Sarasota na Florydzie. Z ponad 35 milami wspaniałych plaż na zachodnim wybrzeżu Florydy, położonych nad Zatoką Meksykańską, Sarasota, to miejsce z jednymi z najlepszych plaż na Florydzie i na świecie! Piaszczyste plaże w Sarasota, wymienia się wśród najlepszych plaż w Stanach Zjednoczonych, włączając w to nawet dalekie Hawaje na Pacyfiku. Poznaj lepiej Sarasotę na Florydzie w naszym przewodniku turystycznym po Sarasota na zachodnim wybrzeżu Florydy.

Sarasota na Florydzie
Sarasota na Florydzie

Sarasota na Florydzie

Od dziesięcioleci wspaniałe plaże i łagodny klimat tego zakątka Florydy, przyciągają nie tylko wczasowiczów, ale i inwestorów w wakacyjne nieruchomości na Florydę. Jedna z najsławniejszych plaż w Sarasota, to plaża Siesta Key Beach. Tutaj możesz nurkować, pływać w masce i uprawiać wszystkie rodzaje sportów wodnych, od żeglarstwa począwszy, a na surfingu skończywszy. Zobacz mapę Sarasoty na Florydzie.

Piasek na plaży w tej części Florydy, jest zupełnie biały, a woda w morzu przeźroczysta. Koniecznie zajrzyj na plażę Caspersen Beach, to, jeżeli poszukujesz ciszy i prawdziwego spokoju na Florydzie. A może ucieczki od zagonionej rzeczywistości…Tutaj na pewno nie rozczarujesz się żadną z plaż w Sarasota i okolicach.

Zakup nieruchomości w Sarasota

Interesuje Cię zakup nieruchomości na zachodnim wybrzeżu Florydy? Koncentrujesz swoje poszukiwania domu, apartamentu albo działki w Sarasocie lub okolicach tego miasta? Przeczytaj koniecznie ważne informacje o zakupie i inwestycji w nieruchomości w Sarasota

Jeżeli masz w planach zwiedzanie obydwu wybrzeży Florydy, tego atlantyckiego i również wybrzeża zachodniego, czyli wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, to nie pomiń Sarasoty w swoich wakacyjnych wojażach po południu Stanów Zjednoczonych. Miasto Sarasota leży w hrabstwie Sarasota County na południowo-zachodnim wybrzeżu Florydy. Sarasota leży na południu od Zatoki Tampa i na północ od Fort Myers na zachodniej Florydzie.

Sarasota
Sarasota widoki

Do Sarasoty zalicza się również wysepki oddzielające Zatokę Sarasota od zatoki bliżej miasta, znane pod nazwą Keys. Wśród nich są wysepki Siesta Key i Lido Key. Te miejsca znane są na świecie, przede wszystkim ze względu na swoje doskonałe plaże i piękny, biały piasek. W naszym przewodniku po Sarasota Floryda, znajdziesz hotele w Sarasota, zakwaterowanie w Sarasota, w postaci apartamentów na wynajem. Przedstawimy także atrakcje turystyczne w Sarasota i miejsca warte uwagi, jeżeli masz zamiar zwiedzić tę część zawsze słonecznej Florydy.

Sarasota fakty

Miasto Sarasota liczy około 58.000 mieszkańców. Sarasota to największe miasto w strefie Bradenton-Sarasota-Venice i jest stolicą hrabstwa o tej samej nazwie – Sarasota County. Sarasota leży w strefie klimatu wilgotnego, subtropikalnego. Tutejszy klimat  Sarasoty charakteryzuje się, długimi i bardzo gorącymi latami, łagodnymi zimami i wysoką wilgotnością powietrza przez cały rok. Generalnie pogodę w Sarasota można podzielić na porę suchą i porę deszczową. Pora deszczowa w Sarasocie trwa od od czerwca do września, a pora sucha trwa od października do maja.

Sarasota Floryda

Polonia w Sarasota

Znajdź polskie sklepy i restauracje w Sarasota. Polskie instytucje i ośrodki polonijne w mieście, oraz wszystko co jest związane z Polską i Polakami mieszkającymi w mieście Sarasota na zachodniej Florydzie.

Nie tylko plaże Sarasota są wymienione w najprzeróżniejszych przewodnikach turystycznych po Florydzie i USA. Miasto posiada również inne atrakcje turystyczne do zaoferowania i spędzając tutaj wakacje lub wczasy z rodziną na pewno nie będziesz się nudził, kiedy ze spieczonymi plecami od florydzkiego słońca zejdziesz z plaży i powiesz sobie: mam już serdecznie dość tego intensywnego (czytaj: palącego) słońca Florydy ….

Jednym z najsławniejszych mieszkańców Sarasoty był znany amerykański potentat cyrkowy: John Ringling, który przeprowadził się do Sarasoty w 1910 roku. Ten wielki amerykański showman, zostawił po sobie ślady w każdym miejscu Sarasoty, ale przede wszystkim stworzył muzeum Ringling Museum of Art, gdzie znajduje się unikalna kolekcja barokowej sztuki, między innnymi dzieła Velazqueza i Halsa.
Warto także zobaczyć były dom Ringlinga: Ca’ d’Zan.

Miasto Sarasota FL

Dużo kulturalnych wydarzeń w Sarasocie

Sarasota często bywa nazywana stolicą kulturalną Florydy. Może to trochę przesada, szczególnie jeżeli czyta się tego typu informacje na stronach internetowych lokalnych agencji nieruchomości z Sarasoty i okolic, albo firm inwestycyjnych jak AMC Property Wealth Managament.

Główna ulica w mieście została odrestaurowana do swojego byłego splendoru, pochodzącego z początków XX wieku. Jeżeli lubisz dobrze zjeść i dobra restauracja jest w Twoich planach wakacyjnych na Florydzie, to koniecznie musisz się wybrać do Sarasota Quay. Najlepsze miejsce na kolację z ukochaną lub ukochanym, oraz na dobrą nocną zabawę. Do wyboru jest mnóstwo restauracji, pubów i klubów, oferujących wszelkiego rodzaju rozrywkę dla turystów i mieszkańców Sarasoty w każdym wieku.

Powiązany temat: tania wypożyczalnia samochodów w Sarasota

Wspaniałe spacery lub przejażdżki wzdłuż pięknego wybrzeża Sarasoty to konieczny punkt w zwiedzaniu Sarasoty i okolic tej części Zatoki Meksykańskiej. Pobliskie parki i ogrody również stanowić mogą doskonałe miejsce do odpoczynku, relaksu i wyciszenia nerwów po intensywnym życiu zawodowym w kraju lub w USA. To piękne miasto i powinieneś koniecznie je odwiedzić podczas swojej wycieczki po Florydzie.

Siesta Beach Sarasota Floryda

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?