SEBASTIAN

Sebastian Floryda – Stany Zjednoczone Ameryki. Miasto Sebastian na Florydzie to niewielkie, ciche miasteczko leżące nieco na uboczu, w hrabstwie Indian River. Według narodowego spisu ludności z 2020 roku, zamieszkuje je około 25 tysięcy ludzi. Całkowita powierzchnia miasta to 14,84 mil kwadratowych, co w przeliczeniu daje 38,44 kilometrów kwadratowych.

Sebastian na Florydzie

Historia miasta Sebastian w pewnym stopniu sięga roku 1715, kiedy to kilka hiszpańskich statków załadowanych przeróżnymi skarbami zostało zniszczonych przez sztorm i rozbiło się u wybrzeży. Wartość skarbów oszacowano na 500 milionów dolarów. Miało to miejsce w okolicy, w której dziś stoi miasteczko Sebastian.

Skarby u wybrzeża Florydy
Skarby u wybrzeża Florydy

Historia Sebastian w paru zdaniach

Pierwsze wzmianki o mieście sięgają 70 lat XIX wieku, kiedy Sebastian był małą rybacką wioską. Pod koniec XIX wieku osiedlili się tu David Peter Gibson i Thomas New. Thomas New postanowił założyć tu pocztę pod nazwą New Heaven, bawiąc się grą słów, odnosząc się nie tylko do swojego nazwiska, ale nazywając to miejsce jako Nowy Raj.

Poczmistrz jednak popadł w konflikt z prawem, został oskarżony o nadużycia swojej pozycji i został odsunięty od tej funkcji. Miasto Sebastian oficjalnie założono w 1882 roku i nazwano St. Sebastian, od Świętego Sebastiana. Nazwę zmieniono w 1923 roku i usunięto „świętego” z nazwy, pozostawiając nazwę Sebastian. Miasteczko zaczęło się rozwijać i od 386 mieszkańców w 1930 roku, w 1990 roku przekroczyło 10 tysięcy.

Sebastian Floryda USA
Sebastian Floryda USA

Sebastian dzisiaj

Dziś Sebastian to największe miasto hrabstwa Indian River i największe skupisko ludności między Fort Pierce i Palm Bay na Florydzie. Aktualnie gospodarka miasta jest uzależniona od turystyki, w okolicy znajdują się liczne kurorty, naturalne i malownicze parki narodowe. Miasto Sebastian to idealne miejsce wypadowe do wszystkich tych atrakcji, a także tych zlokalizowanych nieco dalej jak Kennedy Space Center, przylądek Canaveral, Disney’s Vero Beach Resort, czy wspaniałe stare wille miasteczka Melbourne. Dziś Sebastian jest częścią obszaru metropolitalnego Sebastian – Vero Beach, który obejmuje całe hrabstwo Indian River.

Zainteresuje Cię także: ile jest hrabstw na Florydzie

Co znajdziemy w mieście

Sebastian ma dwie stacje straży pożarnej, Station 8 i Station 9, a także komisariat policji, aktualnie obsadzony przez 43 funkcjonariuszy. Jest to wystarczająca ilość na tej wielkości miasteczko, mieszkańcy czują się bezpiecznie. W mieście są trzy szkoły podstawowe Sebastian Elementary, Pelican Island Elementary i Treasure Coast Elementary, dwie szkoły średniego poziomu Sebastian River Middle School i Sebastian Charter Junior High, a także high school Sebastian High School. Szkoły należą do okręgu szkolnego hrabstwa Indian River i są to szkoły publiczne.

Co zwiedzić należy w okolicy Sebastian

Miasto Sebastian zlokalizowane jest przy wybrzeżu, bezpośrednio przy Indian River, od oceanu odgradzają go wyspy barierowe między innymi Pelican Island, na której znajduje się Pelican Island National Wildlife Refugee, a także Sebastian Inlet State Park. Oba te miejsca są warte uwagi, szczególnie jeśli jesteście miłośnikami przyrody i obcowania z dziką naturą. To właśnie tu niedaleko są również dwa muzea warte odwiedzenia Sebastian Fishing Museum oraz McLarty Treasure Museum.

Pelican Island National Wildlife Refugee to ponad 5400 akrów chronionych wód i lądów, dwie trzykilometrowe trasy wokół siedlisk słonych bagien i lasów namorzynowych, a także 500 metrowa wieża obserwacyjna. Schronisko utworzono w 1903 roku, aby chronić pozostałe siedlisko lęgowe pelikanów i innych ptaków brodzących. Do dziś możecie obserwować tu pelikany i 130 innych gatunków ptaków. Sebastian Inlet  State Park natomiast to dziewiczy park, zajmujący 755 akrów wyspy barierowej na atlantyckim wybrzeżu hrabstwa Indian River na pograniczu z hrabstwem Brevard.

Pelican Island Floryda

Sebastian Inlet

To właśnie tu rozbiła się hiszpańska flota w 1715 roku. Obozowisko ocalałych i ratujących flotę hiszpańską wpisano do rejestru miejsc o znaczeniu historycznym. Można tu obserwować morskie żółwie karetta i morskie ptactwo, spacerować po dziewiczych plażach i podziwiać otaczającą nas ciszę i spokój. Możecie biwakować w dozwolonych miejscach, a także pływać, surfować i nurkować w miejscach do tego wyznaczonych.

Sebastian Inlet, w przeciwieństwie do wielu parków, otwarty jest 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. To tutaj znajdują się dwa wspomniane muzea, muzeum rybołówstwa Sebastian Fishing Museum, czynne codziennie od 10:00 do 16:00 oraz muzeum skarbów McLarty Treasure Museum, otwarte w tych samych godzinach, bilet wstępu do muzeum skarbów kosztuje 2 dolary.

Noclegi, hotele i zakwaterowanie w Sebastian

Jako, że Sebastian to wspaniała baza wypadowa, nie może tu zabraknąć hoteli czy apartamentów Airbnb na wynajem. Nie są to hotele pięciogwiazdkowe, w pełni luksusowe, ale wystarczającej jakości hotele, aby przenocować, zjeść śniadanie, bardzo często również obiad i kolację i odpocząć na wygodnym łóżku w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Bardzo fajnym wyborem może okazać się Best Western Plus Sebastian Hotel and Suites, trzygwiazdkowy hotel w centrum Sebastian. Możecie tu zjeść posiłek, wypocząć nad hotelowym basenem lub poprosić obsługę o ciekawą ofertę zorganizowanego wypoczynku, w której zaoferują Wam skoki spadochronowe, przejażdżkę prawdziwym czołgiem lub wypłynięcie statkiem na Indian River.

Hotel jest przyjazny zwierzętom. Pokoje wyposażone są w małe lodówki, ekspresy do kawy i 32 calowe telewizory. Innym obiektem jest Capt Hirams Resort, w którym odpoczniecie bezpośrednio nad rzeką Indian River. Wszystkie pokoje są dla niepalących, z balkonem wychodzącym właśnie na wodę. Tu również w pokojach czeka na Was telewizor LCD, ekspresy do kawy i mała lodówka. Capt Hirams Resort to niebagatelna atmosfera nadmorskiego kurortu w przystępnej cenie.

Sebastian na Florydzie w USA
Atrakcje w Sebastian i okolicach miasta

Nieruchomości w Sebastian

Jeśli zamierzacie tu osiąść na stałe, mogą Was ucieszyć oferty sprzedaży nieruchomości. Ceny nieruchomości w mieście Sebastian różnią się od siebie ze względu na typ nieruchomości czy lokalizację, w której chcemy ją kupić. Na pewno droższa będzie luksusowa willa w bogatej dzielnicy lub luksusowy apartament z widokiem na ocean, a tańszy dom jednorodzinny czy mieszkanie na obrzeżach miasta.

Mieszkanie typu condo w Sebastian, o powierzchni 111 metrów kwadratowych, z dwiema sypialniami i dwoma łazienkami można kupić już za około 250 tysięcy dolarów, nieco większe mieszkania można kupić za 300-350 tysięcy dolarów. Jeśli chcecie zamieszkać w pierwszej linii brzegowej z fajnym widokiem, przygotujcie się na wydatek rzędu 450-500 tysięcy dolarów. Apartament 125 metrów kwadratowy, z trzema sypialniami i dwoma łazienkami, z dużym tarasem w pierwszej linii brzegowej od Indian River kosztuje około 500 tysięcy dolarów.

Luksusowa działka nad Indian River, w pierwszej linii brzegowej, około 1200 metrów kwadratowych, w okolicy prywatnej mariny to koszt rzędu 2 miliony 900 tysięcy dolarów. Istnieje możliwość postawienia nie tylko willi na tej działce, ale kilku domów lub pensjonatu. Jeśli nie myślicie o budownictwie, to czeka na Was przykładowo luksusowa willa z pośrednim dostępem przez prywatny kanał do Indian River, prawdziwa gratka dla amatorów sportów wodnych i właścicieli łódek motorowych. Dom ma trzy sypialnie, dwie łazienki, garaż na dwa auta i prywatny pomost, aktualnie jego koszt to 850 tysięcy dolarów.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?