Styczeń to najlepszy okres na odwiedzenie świata Walta Disneya

Universal Studios Florida

Dziś  znowu temperatura oscyluje w granicach 28 stopni Celsjusza na południowej Florydzie! Okres stycznia to najlepszy czas na odwiedzenie Świata Walta Disneya na Florydzie i wszystkich innych atrakcji zlokalizowanych wokół miasta Orlando na Florydzie. Nawet jeżeli mieszkacie w Niemczech, w Szwajcarii, we Francji, w Hiszpanii, w Irlandii lub Wielkiej Brytanii są do kupienia bezpośrednie loty do Orlando na Florydzie. Czy te loty są tanie to już inna sprawa. Może uda się Wam znaleźć jakieś promocje na tani lot do Orlando. A warto takie wakacje na Florydzie właśnie zaplanować w styczniu.

Bezpośrednie loty do Orlando

Tani lot do Orlando to na pewno najwygodniejsza opcja dostania się w tym czasie na Florydę. Natomiast jeżeli chcecie dolecieć do Orlando z Polski, to najlepiej przylecieć na lotnisko w Miami bezpośrednio z Warszawy i stamtąd wynająć samochód na lotnisku w Miami (MIA) i dojechać samochodem do Orlando.
Można też dolecieć na lotnisko w Fort Lauderdale spokojniejsze o mniej “busy” niż lotnisko w Miami.


Zainteresuje Cię także: wszystkie lotniska na Florydzie


Pytanie teraz, co zobaczyć na Florydzie w Orlando. Jest tego mnóstwo, na pewno musicie zrobić “logistyczną selekcję” ponieważ wszystkich atrakcji turystycznych w Orlando na pewno nie zdążycie “zaliczyć” jeżeli planujecie przyjazd na tydzień na Florydę w styczniu. Jeżeli jest to wyjazd z dziećmi w zależności od wieku Waszych pociech, trzeba wybrać te ważniejsze atrakcje turystyczne w Orlando i okolicach i na nich się skoncentrować. Bo nie tylko parki tematyczne Disneya są do zobaczenia na Florydzie w Orlando i okolicach.

Najważniejsze parki tematyczne w Orlando na Florydzie

 • Disney’s Magic Kingdom
 • Universal Studios
 • Epcot
 • Disney’s Hollywood Studio
 • Universal Island of Adventure
 • Legoland
 • Aquatica Park
 • Fun Spot America Theme Park
HOLLYWOOD STUDIOS FLORYDA PARKI TEMATYCZNE
HOLLYWOOD STUDIOS FLORYDA PARKI TEMATYCZNE

Dlaczego w styczniu do Orlando

Dlaczego warto wybrać się właśnie w styczniu do Orlando? Ano dlatego, że nie jest zbyt gorąco w tym czasie na Florydzie. Jest trochę mniej ludzi. Nie ma długich kolejek do każdej atrakcji w danym parku. Chociaż i tak zdziwicie się ile będzie ludzi w parkach i jakie tłumy odwiedzają Orlando nawet w styczniu i lutym! Warto przy rezerwacji biletów wykupić sobie “speed pass” który pozwoli Wam na skrócenie czekania do poszczególnych atrakcji w danym parku tematycznym. Warto też zarezerwować sobie dobry hotel, położony w miarę blisko atrakcji które Was interesują. Dzieci bedą Wam wdzięczne za to.

Warto też trochę pooglądać YouTuberów którzy odwiedzili poszczególne atrakcje w parkach tematycznych Florydy. Jest tego mnóstwo na YouTube i sporo filmów jest w języku polskim, od Polaków którzy odwiedzili wszystkie parki tematyczne Florydy.

Oprócz Disneya w Orlando i innych parków tematycznych w tej centralnej części Florydy warto też “zaliczyć” inne rzeczy i atrakcje Florydy. W Orlando są dwa świetne centra handlowe Shopping Malls. A styczeń to okres “sales” czyli zniżek, rabatów i upustów cenowych. Odwiedźcie te outlety w Orlando a na pewno będziecie musieli dokupić dodatkową walizkę na lot powrotny z Florydy do Polski. Okazji jest mnóstwo, i designerskie gadżety też w cenach i wyborze nieosiągalnych w Polsce i Europie. Udanych zakupów!


Zainteresuje Cię także: największy Outlet Florydy | co kupować w USA |


Co jeszcze oprócz parków tematycznych w Orlando

W okolicach Orlando i centralnej Florydy jest jeszcze mnóstwo innych fantastycznych atrakcji do zwiedzenia które warto odwiedzić w styczniu. Kiedy temperatury nie są wysokie i kiedy upalne słońce Florydy nie wypala nam mózgów i szarych komórek. Oprócz odwiedzenia powyższych parków tematycznych Florydy proponujemy odwiedzić jeszcze 10 kolejnych ważnych atrakcji turystycznych Florydy. Wszystkie one są dokładnie opisane na naszych stronach internetowych i są to następujące miejsca, które wcześniej czy póżniej musisz także odwiedzić na Florydzie. Zobacz także spis treści atrakcji Florydy

 • Kennedy Space Center. …
 • Gatorland: The Alligator Capital of the World. …
 • Boggy Creek Airboat Tour. …
 • WonderWorks. …
 • Congo River Adventure Golf. …
 • Gray Line Orlando Tours. …
 • Winter Park Scenic Boat Tours
Universal Studios Florida
Universal Studios Florida

Wszystkie te miejsca, to fantastyczne atrakcje turystyczne Florydy, warte odwiedzenia z dziećmi lub bez. Aczkolwiek Świat Disneya koncentruje się na najmłodszych, lecz za każdym razem kiedy odwiedzamy te miejsca z naszymi pociechami towarzyszących dorosłych jest mnóstwo. Jest też mnóstwo dorosłych bez dzieci. A jeżeli taką wyprawę planujecie na lipiec czy sierpień, odradzamy zdecydowanie. Wiadomo, to okres wakacji, ale w tym czasie kolejki są tutaj tak długie, że po kilku godzinach stania w upale i słońcu (czy nawet w cieniu) będziecie wyczerpani, a dzieci na pewną dadzą się we znaki. Dlatego tak polecamy miesiąc styczeń do odwiedzenia Orlando na Florydzie.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?