Supermarket TARGET na Florydzie i w USA. Supermarkety Target to duża sieć sklepów zatrudniająca ponad 400 tysięcy osób w całych Stanach Zjednoczonych. Target ma sklepy we wszystkich 50 stanach USA, oraz w Dystrykcie Kolumbii, a według ostatnich przeprowadzonych badań, ponad 75% mieszkańców Stanów Zjednoczonych mieszka w promieniu do 10 mil od sklepu Target. Sieć ma ponad 1900, około 50 obiektów łączących łańcuchy dostaw i 28 biur.
Target na Florydzie
Dystrybucja i logistyka Target to ponad 50 obiektów i ponad 60 tysięcy pracowników. Na samej Florydzie można znaleźć sporo sklepów Target, aby mieć swoje zakupy w zasięgu ręki, pamiętajcie, wszystko w myśl maksymalnie 10 mil do najbliższego sklepu. Target na Florydzie zlokalizowane są między innymi w Miami, Orlando, Naples, Coral Gables, Hollywood, Fort Lauderdale i w wielu innych miastach.
Duże sklepy na Florydzie
Sklepy Target to w większości obiekty wielkopowierzchniowe, ale jest około 150 sklepów małoformatowych. Powierzchnie wszystkich sklepów wahają się od kilku tysięcy do nawet dwustu tysięcy stóp kwadratowych, co w przeliczeniu na metry kwadratowe daje ponad 18500, to sporo, prawda? Sklepy małoformatowe to z reguły mniejsze sklepy usytuowane w pobliżu uczelni, kampusów i innych miejsc, w których pełnowymiarowy sklep Target po prostu nie zmieściłby się.
Małe sklepy mają średnio 40 tysięcy stóp kwadratowych, ale najmniejszy do tej pory ma 13 tysięcy stóp kwadratowych, żeby uzmysłowić sobie jaka to jest wielkość, warto przeliczyć to na system metryczny – 1200 metrów kwadratowych. Sklepy małoformatowe Target zaczęły pojawiać się dopiero w 2012 roku i okazały się strzałem w dziesiątkę, w ubiegłym roku powstało ich 30 i są już plany na otworzenie 30 kolejnych. W sklepach małoformatowych jest taki sam asortyment jak w tych dużych, z tą różnicą, że jest go po prostu mniej i czasami jest mniejszy wachlarz marek konkretnego produktu.
Zainteresuje Cię także: sieć supermarketów PUBLIX
Co kupimy w Targecie
W Target możecie kupić dosłownie wszystko, od warzyw i owoców, przez pieczywo, artykuły higieniczne, artykuły dla domu, ubrania, małe RTV i AGD i sprzęt elektroniczny. Sklepy w większości wypadków otwarte są od godziny 7:00 do 22:00 i działają od poniedziałku do niedzieli. Duże sklepy posiadają swoje parkingi, na których można zaparkować i zrobić niezbędne zakupy, mniejsze sklepy z racji lokalizacji z reguły tych parkingów nie mają.
Sieć Target od lat ma swoją politykę zniżek i kuponów zniżkowych, koncepcja ta wywodzi się z korzeni powstania marketów Target i do dziś jest z sukcesem wykorzystywana. Warto wspomnieć, że Target ma swój sklep internetowy, w którym bez problemów można złożyć zamówienie i odebrać w sklepie – Shop Order Pickup lub zlecić dostawę i otrzymać ją tego samego dnia – Shop Same Day Delivery.
Praca w supermarkecie Target
Target to nie tylko możliwość zrobienia codziennych zakupów, to dla wielu ludzi również miejsce pracy. W Target pracuje ponad 400 tysięcy osób i ta liczba wciąż rośnie. Zatrudnienie najłatwiej znaleźć w nowo otwartych sklepach, ale nie tylko. Wynagrodzenie różni się oczywiście ze względu na stanowisko, w sklepie można zarobić od 16.50 dolara za godzinę, w magazynie będzie to już od 18.30 dolara do 24 dolarów za godzinę, specjaliści od merchandising`u mogą dostać widełki 22.75 – 38.65. Pracownicy biura mają oferowane jeszcze wyższe kwoty.
Zainteresuje Cię także: sieć supermarketów WALMART
Kultowa sieć sklepów w Stanach Zjednoczonych
Firma rozwijała się w ekspresowym tempie i w latach dwudziestych ubiegłego wieku zajęła już cały sześciopiętrowy budynek. Po śmierci George`a Dayton`a w 1923 roku, firmę przejął jego syn David. David Dayton, który rozpoczął ekspansję firmy, przejął jubilera JB Hudson & Son z Minneapolis, tuż przed krachem giełdy Wall Street w 1929r. Firma przetrwała wielki kryzys gospodarczy, David Dayton zmarł w 1938 roku i firmę przejął jego syn – Nelson. Biznes był wówczas wart 14 milionów dolarów. Mimo odniesionego sukcesu finansowego, nadal pozostawali wierni swoim ideom, a wnuk założyciela kontynuował konserwatywny styl zarządzania.
Firma przetrwała nie tylko czasy Wielkiego Kryzysu, ale również trudny okres II Wojny Światowej. Dayton Company wciąż pozostała w rękach rodziny Daytonów, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nelsona zastąpił Donald w 1950 roku, który wraz z kuzynami zaczął prowadzić firmę w bardziej świeckim stylu, zaczęto sprzedawać alkohol i otwierano sklep w niedzielę. Donald przejął dom towarowy Lipman w Portland i otworzył dwupoziomowe centrum handlowe Southdale Center. Firma Dayton Company stała się siecią handlową.
Powiązany temat: co Polacy kupują na zakupach w USA
Pierwszy Target w USA
Pierwszy dyskont Target otworzono 1 maja 1962 roku, zlokalizowany on był na przedmieściach Saint Paul w Roseville w stanie Minnesota. Sama nazwa „Target” została wybrana przez dyrekcję Dayton Company, aby sklep nie kojarzył się z domem towarowym Dayton. Przez lata prowadzono ekspansję, otwierając coraz to nowsze sklepy i przejmując nie zawsze dobrze radzącą sobie konkurencję. W 1969 roku firma przejęła sieć handlową elektroniki i urządzeń, dzięki czemu rozszerzyła się nie tylko fizycznie o kolejne sklepy, ale również asortyment.
W tym samym roku nastąpiło połączenie Dayton z firmą JL Hudson Company, zmieniono nazwę na Dayton-Hudson i postanowiono wejść na amerykańską giełdę. W 1975 roku roczna sprzedaż przekroczyła pół miliona dolarów, a rok później już sześćset tysięcy. Finansowy wzrost firmy nie miał końca, w 1979 mając 80 sklepów Target w jedenastu stanach firma osiągnęła 3 miliardy sprzedaży, z czego 1,2 miliarda dolarów pochodziło z sieci sklepów Target.
Na zakupy do Targetu
Firma do dzisiaj rozwija się bardzo dynamicznie, z racji, że aktualnie 75-80% zarobków pochodzi z sieci Target w 2000 roku firma zmieniła nazwę na Target Corporation. W tym czasie mając 977 sklepów w 46 stanach osiąga sprzedaż prawie 29,7 miliardów dolarów. Do dziś Target ma wiele marek własnych, które stale rozwija, są to między innymi Mondo Llama, Favorite Day i Kindfull, firma pogłębiła współpracę z Disneyem, Apple i Levi Strauss & Co.