SUPERMARKET WALMART

Supermarket WALMART w USA. Ze Stanami Zjednoczonymi może się nam kojarzyć wiele rzeczy, które utarły się jako symboliczne dla USA. Widujemy je na zdjęciach, w filmach, serialach, stanowią one część amerykańskiego życia, które my znamy, nawet nie odwiedzając dotychczas tego kraju. Jedną z takich rzeczy, a w zasadzie firm, jest Walmart, którego sklepy, czy logotyp znane są na całym świecie. Na pewno widzieliście je na amerykańskich filmach i w serialach telewizyjnych także emitowanych w Polsce.

Supermarkety Walmart

Sieć marketów Walmart to sklepy wielkopowierzchniowe oferujące niemalże wszystko co można kupić. Począwszy od artykułów spożywczych, poprzez przemysłowe i higieniczne, kończąc na wyposażeniu domu, meblach, elektronice czy małym AGD. Głównym motto firmy Walmart jest “Wal-Mart. Always Low Prices. Always.” czyli „Zawsze niskie ceny. Zawsze” oraz „Save Money. Live Better.” czyli „Oszczędzaj pieniądze. Żyj lepiej”. Powyższe, rozpoznawalne slogany sieci nie są tylko hasłami reklamowymi, ale rzeczywistym odzwierciedleniem cen w sklepach i filozofii działania marki.

Walmart supermarket sklep USA
Walmart w USA

Jakie są zarobki w Walmarcie w 2022r

Walmart to globalna firma, która posiada łącznie ponad 12 tysięcy sklepów. Na samej Florydzie jest około 390 sklepów, w tym 232 to tak zwane super centra, 9 dyskontów, 98 marketów sąsiedzkich, sklepów Sam`s Club jest 46 i są 2 apteki. W Stanach Zjednoczonych firma zatrudnia około 1,4 miliona ludzi, z czego 117 tysięcy na Florydzie, gdzie średnia stawka godzinowa wynosi 16,51 dolara. Na Florydzie znajduje sie 11 centrów dystrybucyjnych Walmart, z czego 2 to centra realizacji. Sklepy Walmart czynne są od poniedziałku do soboty od 8:00 do 22:00, ale są również miejsca, w których sklepy Walmart mogą być całodobowe.

Powiązany temat: Supermarkety TARGET | Supermarket PUBLIX

Jak wystartował Walmart

Walmart ma bardzo ciekawą historię. Założycielem sieci Walmart był Sam Walton. Określany był on jako człowiek wizjoner, urodzony przywódca. Pierwszy sklep Waltona powstał 2 lipca 1962 roku w Rogers w stanie Arkansas. Strategia Sama Waltona od początku opierała się na podstawowym fundamencie: najniższe ceny zawsze i wszędzie. Pięć lat później rodzina Waltonów miała już 24 sklepy i osiągnęła prawie 13 milionów dolarów ze sprzedaży. W 1969 roku firma przybrała nazwę Wal-Mart Stores, Inc., nazwę w części związaną z nazwiskiem rodziny Waltonów.

W latach 70-tych ubiegłego wieku Walmart poszerzył swoją wizję, wchodząc na rynek w całych Stanach Zjednoczonych, a także debiutując na amerykańskiej giełdzie. Pierwsze akcje wycenione były po 16,50 dolara. Zostało otwarte pierwsze centrum dystrybucyjne i biuro w Bentonville w Arkansas. W 1972 roku Walmart miało już 51 sklepów i notowało sprzedaż na poziomie 78 milionów dolarów. W 1978 roku powstała pierwsza apteka pod logiem Walmart, a rok później została założona Fundacja Walmart.

Zainteresuje Cię także: zakupy w USA co kupować

Walmart tanie zakupy w USA
Walmart tanie zakupy w USA

Tanie zakupy w USA

Lata 80 i 90 ubiegłego wieku to kolejny bezapelacyjnie świetny czas prężnego rozwoju firmy Walmart. Na początku 1980 roku Walmart osiągnął 1 miliard dolarów rocznej sprzedaży, miał 276 sklepów i zatrudniał 21 tysięcy pracowników. W 1983 roku otworzony został pierwszy sklep Sam`s Club. W 1992 roku, chwilę przed śmiercią, Sam Walton wdrożył kolejną, nową misję czy filozofię firmy polegającą na oszczędzeniu, aby wszystkim żyło się lepiej.

Po jego śmierci prezesem zarządu został najstarszy syn założyciela marki Rob Walton. W dalszym rozwoju firmy otworzono sklepy w Meksyku, Chinach, Walmart wkroczył do Kanady wykupując lokalne sklepy Woolco, a w 1998 roku wykupując firmę Asda, wkroczył do Wielkiej Brytanii.

Zakupy w Walmart przez smartfona

Lata 2000 to ciągły rozwój firmy. Walmart w 2002 roku po raz pierwszy pojawił się na szczycie rankingu Fortune 500, jako największa amerykańska firma. To również okres kiedy Walmart wkroczył do Internetu, uruchomił stronę internetową, oraz powstała usługa Site to Store, umożliwiającą zrobienie zakupów online i odbiór ich w sklepie.

Nastąpiła również dalsza ekspansja na rynkach światowych, pojawiły się sklepy w Japonii i Chile. W 2009 roku roczna sprzedaż przekroczyła 400 miliardów dolarów. Firma w kolejnych latach zaczęła działalność w Indiach i RPA, jednocześnie ogłaszając, że pomoże w walce ze światowym głodem. Idąc wraz z nowinkami technologicznymi wprowadzono Walmart Pay, szybki i bezpieczny sposób płatności za pomocą smartfona.

Elektryczny samochód Walmarta

Walmart po Covidzie

Oprócz walki z głodem, firma zaczęła inwestować w ochronę środowiska. Poproszono dostawców o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw o 1 gigatonę. Firma wyznaczyła również cel zmniejszenie śladu chemicznego o 10% do 2022 roku. Sieć Walmart angażuje się również w walkę z nierównością społeczną, a po śmierci George`a Floyda założono Centrum Równości Rasowej. W 2020 roku firma szybko zareagowała na Covid-19 zmieniając swoje parkingi na centra testowe i pozyskując materiały ochronne dla pracowników służby zdrowia. Byli również zaangażowani w podanie dziesiątek milionów szczepionek dla osób ze społeczności zaniedbanych medycznie.

Walmart jest w 27 krajach na świecie

Firma Walmart w 2018 roku zmieniła nazwę z Wal-mart Stores, Inc. na Walmart Inc. Aktualnie posiada około 12 tysięcy sklepów w 27 krajach na świecie, a w trzech krajach, w których ma najwięcej sklepów, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, jest uznany za największego pracodawcę. W samych Stanach Zjednoczonych zatrudnia około 1,4 miliona osób. Swego czasu były również pogłoski o próbie wejścia Walmartu do Polski, jednak do niczego takiego nie doszło.

Praca w Walmart

Supermarket Walmart ma zawsze dużo ogłoszeń o pracę, ale to nic dziwnego, ponieważ firma stale się rozwija i potrzebuje nowych ludzi. Co ważne, jeśli ktoś chce aplikować na prostsze stanowiska, te rozliczane z godzin pracy, jak na przykład kasjer, czy pracownik sklepu, nie musi firmie Walmart wysyłać swojego CV i nie musi udostępniać historii swojego zatrudnienia, oczywiście nie jest to zabronione i każdy kto ma tylko ochotę może wysłać swoje CV, ale nie ma takiego obowiązku. 

Praca w Walmart
Praca w Walmart

Aplikację o pracę można złożyć online. Podczas składania aplikacji o pracę można wybrać kilka lokalizacji, jeśli taka jest potrzeba, w dodatku, jeśli sklep jeszcze nie powstał, to 3-4 miesiące przed jego otworzeniem pojawi się możliwość wyboru tej lokalizacji we wniosku. Walmart zobowiązuje się do przestrzegania ustawy o reformie i kontroli imigracyjnej IRCA i może zapewnić sponsorowanie wiz pracowniczych i zapewnienie legalnego stałego pobytu dla niektórych wyspecjalizowanych stanowisk w firmie. Zobacz także emigracja do USA z Europy.

HP Chrombook 50% zniżki za 99 USD

Warto wiedzieć, że Walmart w dobie wszechobecnej komputeryzacji i rozwoju ecommerce, ma również swój sklep internetowy. Można w nim kupić w zasadzie wszystko co stacjonarnie w Walmarcie, a na wiele produktów przygotowano rabaty, np. laptop HP Chromebook aktualnie jest 50% taniej i kosztuje 99 dolarów.

Sklep internetowy Walmart zapewnia wysyłkę w ciągu jednego dnia lub możliwość odbioru osobistego w wybranym markecie, jednak ta druga opcja nie zawsze jest dostępna. Sklep Walmart posiada również swoją aplikację na telefony, w której można sprawdzić asortyment, złożyć zamówienie i je śledzić. Aplikacja dostępna jest za darmo na AppStore oraz w Sklepie Google Play.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?