Święto Dziękczynienia już w najbliższy czwartek

Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia w USA. Jedno z największych i najbardziej uroczyście obchodzonych świąt w całym roku kalendarzowym w USA, zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy czwartek tradycyjne, amerykańskie Thanksgiving. To dni wolne od pracy. Co się z tym wiąże? Przede wszystkim ludzie w Ameryce przemieszczają się intensywnie z miejsca na miejsce, ze stanu do stanu, z miasta do miasta. Z innych krajów świata do USA. Amerykanie odwiedzają swoje rodziny i bardzo uroczyście obchodzą Święto Dziękczynienia. Jak wiemy przy tradycyjnym indyku.

Wzmożony ruch na drogach i lotniskach w USA

Ze Świętem Dziękczynienia wiąże się przede wszystkim wzmożony ruch samochodowy na autostradach, na drogach, lotniskach, dworcach autobusowych i wśród klientów Ubera. W sklepach panuje wzmożony ruch, kolejki w restauracjach to “normalka”. A wczasach po pandemii, Amerykanie jeszcze intensywniej podróżują i odwiedzają się, jeżeli wierzyć “mainstreamowym” wiadomościom. Święto dziękczynienia w USA to także “przygrywka” do Świąt Bożego Narodzenia.

Już od końca października w wielu sklepach jest obecna dekoracja na Christmas 2022. Choinki są już do kupienia na czasowych stoiskach przy drogach i na parkingach, a także przy największych supermarketach i sklepach, jak np. Home Depot. Co bardziej zapobiegawczy już kupują prezenty świąteczne. Zobacz co warto kupić w USA podczas pobytu w Stanach.

Zainteresuje Cię także: największe centrum handlowe (outlet) na Florydzie

Długi weekend w USA

Także my Polacy, mieszkający w USA, obchodzimy to święto, tym bardziej że to tzw. Długi Weekend. W czwartek i piątek wszystko będzie pozamykane. I większość instytucji, biur i zakładów pracy daje wolne swoim pracownikom. Więc to tym bardziej okazja, na przynajmniej 4 dniowy “holiday” poza domem i pretekst do odwiedzenia rodziny w innym stanie lub innym mieście. Synowie i córki odwiedzają rodziców. Wnukowie i wnuczki odwiedzają swych dziadków.

Zainteresuje Cie także: największe supermarkety na Florydzie Walmart, Target, Publix

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?