TAMPA ATRAKCJE TURYSTYCZNE ZWIEDZANIE

Tampa – atrakcje turystyczne zwiedzanie miasta. Co zobaczyć w Tampę, co zwiedzić o każdej porze roku. Przewodnik po Tampie nie tylko dla kupujących nieruchomości na Florydzie.
Floryda to nie tylko piękne i gorące miasta i miasteczka wschodniego wybrzeża takie jak Daytona Beach, West Palm Beach, Pompano Beach, Fort Lauderdale, Boca Raton czy zjawiskowe Miami. Równie piękne, a często niedoceniane miejsca znajdziecie na zachodnim wybrzeżu Florydy, u wybrzeży Zatoki Meksykańskiej. Kilka ciekawych miast znajdziecie w okolicy Tampa Bay – Zatoki Tampa, o której na pewno słyszeliście. Jednym z miast nad Tampa Bay jest miasto Tampa.

Tampa i pobliski Clearwater
Tampa i pobliski Clearwater

Tampa i okolice

Tampa jest to miasto zlokalizowane w hrabstwie Hillsborough leżące przy Tampa Bay, na zachodnim wybrzeżu Florydy. Jest to największe miasto w aglomeracji TampaSt. PetersburgClearwater, która łącznie liczy nawet dwa i pół miliona mieszkańców. Powiedzenie, że Tampa leży nad Tampa Bay jest drobnym uproszeniem, ponieważ dokładniej, to leży ona nad dwoma zbiornikami wodnymi, właśnie nad zatoką Tampa Bay i zatoką Hillsborough, która jest „odnogą” tej pierwszej.

Zainteresuje Cię także: Tampa lotnisko

Tampa jest największym miastem hrabstwa, jednocześnie jego stolicą i trzecim najbardziej zaludnionym miastem ze wszystkich miast leżących na Florydzie.
 Jak przystało na tak duże miasto, jest ono otwarte na turystów z całego świata. Dzięki temu Tampa może zaoferować Wam dziesiątki przeróżnych atrakcji. Dla każdego znajdzie się coś pod jego gust, począwszy od licznych muzeów, a kończąc na genialnym zorganizowanym ogrodzie zoologicznym. Tampę często pokazują w telewizji na Florydzie i w programach lokalnych.

Od czego zacząć zwiedzanie Tampa

To czas przedstawić czekające w mieście atrakcje. Pierwsza to American Victory Mariners Memorial and Museum Ship. Jest to miejsce idealne dla małych i dużych chłopców. Znajduje się tu statek handlowy SS American Victory, pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Jest to światowej klasy muzeum – pomnik, położone w pobliżu centrum miasta.

Muzeum przedstawia jak wyglądało życie na pokładzie statku handlowego, podczas II Wojny Światowej, oraz konfliktów Koreańskiego i Wietnamskiego. Eksponaty i multimedialne wystawy, które opisują życie na morzu są bardzo dobrze przygotowane, głównie dlatego, że ta gałąź przemysłu morskiego odgrywa ważną rolę w gospodarce Tampa.

Powiązany temat: historia stanu Floryda

Muzeum upamiętnia załogi zarówno okrętów wojskowych, jak i handlowych. Dodatkowo muzeum prezentowane są eksponaty i wystawy związane z ochroną środowiska morskiego i organizowane liczne spotkania i seminaria z okazji różnych tematycznych imprez okolicznościowych związanych z morzem.

Tampa przewodnik
Imprezy cykliczne w Tampie na Florydzie

ZOO w Tampa

Lubicie obcować z nieco ujarzmioną przyrodą? Jeśli tak to koniecznie odwiedźcie Lowry Park Zoo. Jest to uznawany za numer jeden rodzinny ogród zoologiczny w Stanach Zjednoczonych. ZOO zamieszkuje 2000 zwierząt na 56 akrach bujnych siedlisk.

Lowry Park Zoo oferuje wiele interaktywnych zabaw i doświadczeń, które pozwolą poznać wartość otaczającego nas świata, na własne oczy. Goście mogą tu karmić żyrafy, płaszczki, lorysy z rodzin papugowanych, a także przejechać się na grzbiecie wielbłąda lub kucyka. Wszystko to odbywa się oczywiście pod czujnym okiem profesjonalistów.

Zainteresuje Cię także: jakie zwierzęta żyją na Florydzie

Ogród można podzielić na główne obszary tematyczne Asian Gardens, Primate World, Manatee and Aquatic Center, Florida Broadwalk, Free – Flight Aviary, Wallaroo Station, Safari Africa i Birds of Prey. Asian Gardens zamieszkałe jest przez pantery, tygrysy, niedźwiedzie czy indyjskie nosorożce.

Głównie mieszkają tu zagrożone zwierzęta z Azji. Primate World, to strefa małp, gdzie zobaczycie orangutany, szympansy, a także te mniejsze marmozety i tamarynki. Manatee and Aquatic Center to zaczarowany podwodny świat, w którym możecie podziwiać między innymi uratowane morświny, które na wolności mogły nie przeżyć. Florida Broadwalk, to promenada z której możecie obserwować endemiczne zwierzęta, dla których naturalnym środowiskiem jest Floryda. To właśnie tutaj macie niepowtarzalną okazję nakarmić płaszczki.

Powiązany temat: Manaty na Florydzie

Free – Flight Aviary to dom dla naszych skrzydlatych przyjaciół, możecie tu obejrzeć zagrożone gatunki ptaków, zarówno tych zwyczajnych jak i najbardziej egzotycznych. Między innymi możecie tutaj podziwiać bardzo kolorowe lorysy z rodzin papugowanych. Walaroo Station to australijska przygoda.

Mieszkają tu kangury, misie koala, kakadu i wszystkie zwierzęta, które od razu kojarzą się z Australią. Safari Africa, to dom dla słoni, żyraf, zebr, guźców, białych nosorożców, gepardów, hipopotamów, afrykańskich pingwinów i uroczych surykatek.

Zainteresuje Cie także: Tampa w 3 dni – zwiedzanie i największe atrakcje

To właśnie tutaj pod okiem opiekunów możecie karmić żyrafy. Birds of Prey, to strefa ptaków drapieżnych. W ZOO znajdziecie również place zabaw, w tym dwa wodne, oraz atrakcje w postaci różnych przejażdżek po ZOO, a także małe restauracje.

Tampa City Pass

Busch Gardens w Tampa

Jeśli jesteśmy przy przyrodzie, możecie również odwiedzić Busch Gardens. Jest to 335 akrów rodzinnego parku rozrywki o tematyce afrykańskiej. Znajdują się tu naturalnie wyglądające siedliska zwierząt, wokół których organizatorzy zapraszają na emocjonującą przejażdżkę. W Busch Gardens znajdziecie też sklepy i restaurację. Obok Busch Gardens znajduje się Adventrue Island, czyli park wodny z siedemnastoma strefami wodnej zabawy.


Inną atrakcją związaną nierozłącznie z przyrodą jest Florida Aquarium, które można podzielić na trzy strefy zwiedzania, galerię rafy koralowej, gdzie możecie podziwiać przepiękne ryby żyjące w równie pięknych rafach koralowych, galerię florydzkich zatok i plaż, gdzie możecie podziwiać okazy słono i słodkowodne, a także galerię Florida Wetlands, gdzie zobaczycie wszystko co może kojarzyć się Wam z florydzkimi mokradłami.

Busch Gardens Tampa
Busch Gardens Tampa

Glazer Children’s Museum w Tampa

Kolejnym dobrym miejscem do spędzenia czasu z rodziną jest Glazer Children`s Museum. Znajduje się ono w centrum miasta. Muzeum promuje naukę poprzez zabawę i praktyczne gry interaktywne. Muzeum oferuje wiele interesujących programów.

Można tu trafić na bardziej formalne sposoby nauczania oparte na różnych lekcjach na konkretne tematy, lub bardziej nieformalnie warsztaty, spotkania dla rodzin, czy grup zorganizowanych. Muzeum posiada wiele eksponatów tematycznie związanych z Tampą i całą jej okolicą. Stałe ekspozycje uzupełniane są kilka razy w roku wystawami i warsztatami okazjonalnymi.

Tampa Childrens Museum
Tampa Children's Museum

Dzieci mogą tu bawić się między innymi przy zbiorniku wodnym, gdzie mogą odkrywać prawa rządzące żeglugą. Znajdziecie tutaj także miejsce do wspinaczki, a tak naprawdę jest to ekspozycja, która ma pokazać obieg wody w przyrodzie. Dziecko może wyobrazić sobie, że jest kroplą wody, która toruje sobie drogę przez ekosystem, po drodze spotykając liczne rośliny i zwierzęta.

Powiązany temat: Tampa wypożyczalnia samochodów

Młodzi wynalazcy natomiast będą mogli poczuć się jak ryba w wodzie podczas poznawania jak działa wszystko co ich otacza, na przykład jak wygląda wytwarzanie prądu. Mali projektanci nie wyjdą z podziwu podczas projektowania i budowania domków, przy pomocy gigantycznego dźwigu. Oprócz zwiedzania i nauczania, muzeum oferuje usługę urządzania urodzin dla naszych milusińskich, a także innych zorganizowanych wydarzeń.

Zainteresuje Cię także: z czego słynie Tampa na Florydzie

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?