TAMPA NIERUCHOMOŚCI

Zakup nieruchomości w Tampa na Florydzie. Informacje o rynku, biura nieruchomości, oferty, potencjał z wynajmu i wszystko co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości w Tampa i najbliższych okolicach. Tampa to jedno z najpopularniejszych miejsc na Florydzie do zakup nieruchomości, szczególnie wśród obcokrajowców, oraz osób z północy USA, oraz wśród Kanadyjczyków.

Kto kupuje nieruchomości w Tampa

Ciekawym zjawiskiem jest to, iż mnóstwo Polaków, oraz osób z krajów Europy Wschodniej i byłych republik radzieckich wybierają Tampę na zakup nieruchomości. Osiedlają się te osoby tutaj na stałe lub kupują domy i apartamenty pod inwestycję do generowania pasywnego przychodu.

Jeżeli interesuje Cię Tampa na zakup domu lub mieszkania na Florydzie skorzystaj z usług naszego biura nieruchomości i nawiąż kontakt z naszym biurem nieruchomości a skontaktujemy Cię z lokalnym, polskojęzycznym agentem nieruchomości na miejscu w Tampa lub okolicach. O atrakcyjności Tampa na Florydzie decydują ceny nieruchomości w tej lokalizacji, bogaty wybór ofert domów, szeregówek, działek i apartamentów na kupna.

Przejdź do ofert nieruchomości w Tampa

Choć klimat w Tampa nie jest tak ciepły i łagodny jak na południu Florydy, to jednak sporo osób wybiera tę lokalizację na przeprowadzkę na Florydę i osiedlenie się tutaj na stałe. 

Nieruchomości w Tampa na Florydzie

Tampa nieruchomości Floryda
Tampa nieruchomości Floryda

Rynek nieruchomości w Tampa, podobnie jak wiele innych miast w Stanach Zjednoczonych, przeżył wiele zmian na przestrzeni ostatnich lat. Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatniej dekady rynek nieruchomości w Tampa był silny i dynamiczny, ze wzrostem cen nieruchomości, aż do czasu pandemii COVID-19, która wpłynęła na wiele aspektów tutejszego rynku nieruchomości.

W 2019 roku Tampa znajdowała się na liście jednych z najlepszych rynków nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a w 2020 roku, przed pandemią, ceny nieruchomości nadal rosły w tempie ponadprzeciętnym. Jednym z czynników, które przyczyniły się do wzrostu cen nieruchomości, był brak ofert (listingów), wraz ze wzrostem liczby ludności. W rezultacie, ceny nieruchomości w Tampa wzrosły o około 8% rok do roku.

Jednakże, pandemia COVID-19 wpłynęła na sytuację na rynku nieruchomości w Tampa. Wprowadzone ograniczenia związane z pandemią spowodowały spowolnienie sprzedaży i zmniejszenie liczby ofert nieruchomości. Wraz z rozwojem sytuacji, rynek zaczął się stabilizować, a ceny nieruchomości nie wzrosły tak dynamicznie, jak wcześniej. Obecnie, rynek nieruchomości w Tampa jest stabilny i wciąż przyciąga inwestorów nie tylko z USA ale i z całego świata.

Największe biura nieruchomości w Tampa

To biuro nieruchomości, które oferuje swoim klientom szeroką gamę usług, w tym kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości w Tampa. Firma ma siedzibę w Clearwater, ale obsługuje Tampa Bay i okoliczne obszary.

To lokalne biuro nieruchomości, które działa od ponad 30 lat i ma kilka lokalizacji w Tampa Bay. Firma oferuje usługi w zakresie kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Międzynarodowy team specjalistów od nieruchomości w Tampa.

To jedno z największych biur nieruchomości na świecie, które ma kilka lokalizacji w Tampa Bay. Firma oferuje usługi w zakresie kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości, oraz inwestycji w nieruchomości. Oddział do obsługi międzynarodowych inwestorów na Florydzie.

To biuro nieruchomości, które działa w Tampa Bay i innych częściach Florydy. Firma oferuje swoim klientom usługi w zakresie kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości, a także zarządzania nieruchomościami i inwestycji w nieruchomości.

Międzynarodowa agencja nieruchomości z oddziałami na całym świecie w najbardziej popularnych lokalizacjach do inwestycji w nieruchomości. Świetny serwis i bardzo miła obsługa na miejscu w Tampie. Selekcja luksusowych nieruchomości w Tampa.

Charles Rutenberg Realty to lokalna agencja nieruchomości nastawiona na lokalnego klienta co nie oznacza iż Ty, jako obcokrajowiec, nie możesz skorzystać z jej usług. Zobacz oferty i serwisy jakie oferuje to biuro nieruchomości w Tampa.

RE/MAX Alliance Group to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek biur nieruchomości na świecie nie tylko w USA czy w Kanadzie.

Keller Williams to kolejne ogromne biuro nieruchomości w USA i olbrzymia sieć franczyzowa w każdym. stanie w USA. Ten oddział specjalizuje się w nieruchomościach w Tampie i okolicy. Zobacz oferty i ceny na ich stronie internetowej.

Tej agencji także raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, szczególnie jeżeli interesujesz się inwestycjami w nieruchomości na świecie. Premier Sotheby’s International Realty to prężnie działające biuro w Tampa z kilkudziesięcioma agentami nieruchomości.

Tampa
Tampa

Warto pamiętać, że powyższa lista biur nieruchomości w Tampa i okolicach nie jest kompletna i nie stanowi żadnej rekomendacji dla Ciebie jako klienta na zakup nieruchomości. Zawsze należy dokładnie przebadać każde biuro nieruchomości przed podjęciem decyzji o współpracy z nim. Na miejscu jest także sporo polskich agentów nieruchomości w Tampa, zwykle są zatrudnieniu w dużych biurach nieruchomości wymienionych powyżej. Warto także przeszukać internet wpisując hasło kluczowe – polski agent nieruchomości w Tampa lub polskojęzyczny agent nieruchomości w Tampa na Florydzie.

Najlepsze dzielnice w Tampa do zakupu domu lub mieszkania

Poniżej znajdują się dzielnice w Tampa w których warto skoncentrować swoje poszukiwania nieruchomości w tej lokalizacji Florydy. Wszystko oczywiście zależy od Twojego budżetu jaki zamierzasz przeznaczyć na zakup szeregówki, domu lub mieszkania w Tampa.

Ybor City

Dzielnica z silnym wpływem kultury kubańskiej, w której znajdują się sklepy, restauracje i muzea. Jeżeli lubisz centrum i lokalizacje gdzie wszędzie można dojść na piechotę to tutaj należy szukać ofert nieruchomości. Dobre miejsce na prowadzenie biznesu w Tampa.

Downtown

Downtown Tampa to centralna dzielnica biznesowa, w której znajdują się wieżowce biurowe, muzea i atrakcje turystyczne.

Hyde Park

Dzielnica mieszkalna z dużą ilością eleganckich domów i willi. Tutaj kupimy luksusową nieruchomość w Tampa z dużą działką i basenem prywatnym.

West Tampa

Dzielnica z silnym wpływem kultury hiszpańskiej i włoskiej, znana z dobrego jedzenia i dużych festiwali. Niekoniecznie najlepsze miejsce na zakup nieruchomości.

Channelside

Dzielnica nadbrzeżna z dużą ilością restauracji, sklepów i rozrywek.

Seminole Heights

Dzielnica z restauracjami, kawiarniami i pubami, która stała się popularna wśród młodszych ludzi. Dobre miejsce na party ale czy na zakup nieruchomości?

Davis Islands

Wyspa położona na Zatoce Tampy, znana z luksusowych domów i apartamentów oraz przepięknego krajobrazu.

New Tampa 

To nowoczesna dzielnica mieszkalna z domami i apartamentami, położona na północ od centrum miasta.

Tampa

Co zobaczyć w Tampa

Sprawdź największe atrakcje turystyczne w Tampa i miejsca które warto odwiedzić. Przewodnik po mieście i zwiedzanie Tampy na Florydzie.

Zanim zaczniesz szukać nieruchomości w Tampa

Jakie kryteria warto brać pod uwagę przy wyborze biura nieruchomości oraz zaproponować, gdzie można znaleźć wiarygodne informacje o największych biurach nieruchomości w Tampa. Przy wyborze biura nieruchomości warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Doświadczenie: warto sprawdzić, jak długo biuro działa na rynku, jakie ma referencje oraz ile transakcji przeprowadziło.

Obszar działalności: jeśli szukasz nieruchomości w konkretnym regionie Tampa, warto znaleźć biuro nieruchomości specjalizujące się w tej okolicy.

Oferta nieruchomości: ważne jest, aby biuro miało szeroką ofertę nieruchomości, której poszukujesz.

Kompetencje pracowników: zwróć uwagę na kompetencje i doświadczenie pracowników biura, którzy będą Cię obsługiwać.

Usługi dodatkowe: niektóre biura nieruchomości oferują dodatkowe usługi, takie jak doradztwo kredytowe czy pomoc w negocjacjach cenowych.

Jeśli chodzi o informacje na temat największych biur nieruchomości w Tampa, warto skorzystać z różnych źródeł, takich jak:

Portale internetowe z ogłoszeniami nieruchomości, takie jak Zillow, Trulia, czy Realtor.com. Zwykle informacje o biurach nieruchomości, które mają największą ofertę, są widoczne na stronie głównej tych serwisów. Strony internetowe biur nieruchomości w Tampa. Warto zajrzeć na strony internetowe biur nieruchomości, które są zlokalizowane w interesującej Cię okolicy i zapoznać się z ich ofertą.

Social media: wiele biur nieruchomości prowadzi profile na różnych portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Można tam znaleźć informacje o najnowszych ofertach nieruchomości i wydarzeniach organizowanych przez biuro.

Agencje nieruchomościowe i poradniki lokalne: warto również skontaktować się z agencjami nieruchomościowymi oraz poradnikami lokalnymi, aby uzyskać informacje na temat największych i najbardziej popularnych biur nieruchomości w Tampa.

Tampa

Rynek wynajmu nieruchomosci w Tampa

W Tampa, wynajem nieruchomości jest zwykle droższy niż w innych częściach stanu Floryda. W ciągu ostatnich kilku lat rynek wynajmu w Tampie zmieniał się, a wraz z nim zmieniały się także ceny najmu. Obecnie średnia cena za wynajem mieszkania w Tampie wynosi około 1.400 dolarów za miesiąc (rok 2023), jednak ceny różnią się w zależności od dzielnicy, rozmiaru nieruchomości i jej stanu.

Wynajem mieszkań w pobliżu centrum miasta, na przykład w dzielnicach Downtown lub Channelside, może być znacznie droższy niż wynajem mieszkań w bardziej oddalonych dzielnicach. Dzielnice z wyższym kosztem życia, takie jak Hyde Park, Davis Islands i Westchase, również mają tendencję do oferowania wyższych cen wynajmu.

Ponadto, ceny wynajmu w Tampie zazwyczaj rosną w okresie letnim, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na mieszkania studenckie, zwłaszcza w okolicy University of South Florida. Jednak ceny wynajmu mogą się różnić w zależności od aktualnych trendów rynkowych i innych czynników ekonomicznych.

Polscy agenci nieruchomosci w Tampa

Jak pisaliśmy powyżej w Tampa działa mnóstwo agencji nieruchomości i sporo agencji i biur nieruchomości zatrudnia polskojęzycznych realtorów czyli agentów nieruchomości w Tampa. Warto skorzystać z największych amerykańskich serwisów nieruchomościowych i wyszukać agenta ze znajomością języka polskiego w Tampa.

Sugerujemy skorzystanie z różnych stron internetowych i forów, takich jak np. Yelp, Google Reviews, lub Facebook, gdzie można znaleźć opinie i rekomendacje na temat agencji nieruchomości w Tampie, w tym agencji, które oferują obsługę w języku polskim.

Można również skontaktować się z Polsko-Amerykańską Izbą Handlową (Polish-American Chamber of Commerce), która ma swoją siedzibę w Tampie, aby uzyskać informacje i porady dotyczące znalezienia polskojęzycznych agentów nieruchomości w Tampie.

Tampa Floryda
Panorama Tampy na Florydzie

Polonia w Tampa

W Tampie na Florydzie, istnieje silna polska społeczność, zrzeszona w różnych organizacjach i klubach. Poniżej przedstawiam niektóre z nich:

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish-American Chamber of Commerce) – organizacja zrzeszająca polskie firmy i przedsiębiorców w Tampie i na Florydzie.

Polska Szkoła im. Jana Pawła II (Polish School of St. John Paul II) – szkoła dla dzieci uczących się języka polskiego i kultury polskiej.

Polski Klub Seniorów (Polish American Senior Club) – klub dla polskich seniorów, który organizuje różne wydarzenia i aktywności.

Stowarzyszenie “Polonia” (Polonia Association) – organizacja, która działa na rzecz polskiej społeczności w Tampie, organizując różne wydarzenia kulturalne i społeczne.

Kościół św. Jadwigi Śląskiej (St. Hedwig Catholic Church) – kościół, w którym regularnie odprawiane są msze w języku polskim.

Warto również wspomnieć, że w Tampie działa Polski Sklepik (Polish Deli), który oferuje polskie produkty spożywcze i delikatesy. W Tampie mieszka dużo Polaków i osób które mówią w języku polskim. Mieszka tutaj mnóstwo Polaków z Chicago, Polonia z Nowego Jorku i Polacy na emeryturze z New Jersey i innych części USA.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?