TAMPA

Tampa Floryda. Miasto Tampa to jedno z najpopularniejszych miast środkowej Florydy, położone na zachodnim wybrzeżu półwyspu Floryda w Stanach Zjednoczonych. Nowoczesne a zarazem tradycyjne miasto, tego przepięknego zakątka Florydy. Jeżeli masz w swoich planach wakacyjnych wynajem samochodu na Florydzie, np. w wypożyczalni aut w Orlando i zwiedzenie tej części Florydy.

Tampa na Florydzie

Informacje zawarte w naszym przewodniku turystycznym po tym ładnym mieście, na pewno się przydadzą w podróży po Florydzie i zachodnim wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej.
Tampa leży w północnej części Zatoki Tampa w centralno-zachodniej części półwyspu Floryda. W pobliżu Tampa leżą inne miasta, które również warto poznać podczas wyprawy na Florydę. Sprawdź także informacje o międzynarodowym lotnisku w Tampa.

Tampa Floryda
Tampa Floryda

Zachodnia Floryda wita

Są to miasta Saint Petersburg, oraz Bradenton. St. Petersburg leży na zachód od Zatoki Tampa, natomiast Bradenton leży w południowej części zatoki. Jak wspomnieliśmy powyżej, Tampa to nowoczesność w centrum miasta, oraz tradycja i wpływy kubańskie w starszej części tego miasta.

Na obrzeżach Tampy znajduje się dużo domów w stylu kolonialnym do złudzenia przypominające te z filmów o południowych regionach Stanów Zjednoczonych skąpanych południowym słońcem i z plantacjami pełnymi tropikalnej roślinności i czarnych niewolników.

Zainteresuje Cię także: Tampa przewodnik i zwiedzanie miasta

Coś z tej atmosfery dawnej epoki jest w Tampie do dziś i na pewno osoba wrażliwa i świadoma przeszłości historycznej tej części Stanów Zjednoczonych, tego doświadczy na własnej skórze. Zobacz dojazd do Tamy na mapie Tampa w naszym przewodniku po FL.

Z czego słynie Tampa na Florydzie

Tampa przewodnik
Tampa

Doskonałych cygar

Kultura latynoska odcisnęła tutaj swój mocny ślad. Fabryki cygar w przeszłości, a dokładnie pod koniec XVII wieku do wczesnych lat XX wieku, znajdowały się w Ybor City, dzielnicy Tampa i w zachodniej Tampa.

Kubański przedsiębiorca Martinez Ybor przeniósł część fabryk cygar z Key West do Tampa. W kilka lat Tampa rozrosła się i przybyło mnóstwo nowych mieszkańców, również tych latynoskiego pochodzenia. Mnóstwo osób przyjeżdżało do Tampa w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

Co ciekawe w tym okresie Tampę określano “Cygarową Stolicą Świata”. Większość fabryk cygar już nie istnieje, aczkolwiek kilka z nich zachowało się do dzisiaj. W Ybor City podczas zwiedzania na pewno natkniesz się na małe sklepiki z cygarami, gdzie tabaquero ciągle skręcają ręcznie cygara.

Cygara

Świetnej pogody

Tampa leży w strefie klimatu subtropikalnego. Tampa doświadcza ponad 300 słonecznych dni w roku i wysokich temperatur przez cały rok. Najlepsza jest zima, wiosna i jesień na odwiedzenie Tampy. Latem może być niektórym zbyt gorąco i zbyt duszno.

Wilgotność powietrza może dochodzić nawet do 100%. Mimo wszystko Tampę w Stanach Zjednoczonych zalicza się do miast z najlepszym klimatem w całych Stanach. Tampa otoczona jest wodą, to jeszcze wzmacnia poczucie duszności i niesamowicie wysokiej wilgotności powietrza.

Latem co kilka dni po południu zdarzają się regularne burze z błyskawicami. De facto, Tampa to “stolica” grzmotów i błyskawic w całych Stanach Zjednoczonych. Średnio, mieszkaniec Tampy jest w odległości zaledwie pół mili od rozbłysku błyskawicy.

Trochę straszne ale prawdziwe, jeżeli wierzyć amerykańskim niezwykle skrupulatnym statystykom meteorologicznym. Stąd także nazwy drużyn sportowych pochodzących z Tampa, nawiazujące do tego rodzaju intensywnych zdarzeń meteorologicznych, np. Lighting.

Plaże Tampy
Plaże Tampy na Florydzie

Wydarzeń kulturalnych

Rok zaczyna się w Tampa paradą i fiestą o nazwie Gasparilla. Wiąże się z tym szereg imprez towarzyszących, takich jak: oryginalna parada Gasparilla, parada dla dzieci, oraz nocna parada przez ulice miasta. Warto tu także przyjechać na Halloween, którego główne obchody odbywają się w Guavaween w Ybor City. Imprezy kulturalne także odbywają się w w Tampa Bay Forum, oraz w Amphitheater. W ciągu ostatnich 15 lat, Tampa była gospodarzem Super Bowl aż dwukrotnie.

Także była gospodarzem Narodowej Konwencji Republikanów latem 2012 roku. Narodowe i historyczne ewenty zdarzają się bardzo często w Tampa.

Tampa Gasparilla
Tampa impreza Gasparilla

Akwenów wodnych

Miasto otoczone jest wodą i życie toczy się nad wodą w Tampa. Plaże w Tampa uważane są za jedne z najlepszych w całych Stanach Zjednoczonych. Choć kraj ten i sama Floryda posiada ich tyle, iż można spierać się do woli, gdzie są najładniejsze plaże w Stanach Zjednoczonych.

To miejsce to także prawdziwy raj dla wędkarzy. Łowić ryby można w Zatoce Meksykańskiej, oraz w pobliskich jeziorach otaczających Tampę. Nie wspominając o rzekach w pobliżu miasta. A dla amatorów wycieczek lub rejsów statkiem, można wykupić sobie rejs lub wycieczkę na wspaniałym wycieczkowcu. Jakie przybijają codziennie do nabrzeża w Tampa.

Port morski w Tampa to ważny przystanek na liniach statków wycieczkowych tej części Florydy i Zatoki Meksykańskiej.
Zaraz po Miami, Tampa jest najbardziej ruchliwym portem morskim na Florydzie. Co tydzień odchodzą statki z Tampa do Meksyku, na Karaiby i dalej.

Cruise Terminal w Tampa
Cruise Terminal w Tampa na Florydzie

Doskonałych miejsc do uprawiania sportu

Tampa to miasto dla osób lubiących zdrowy wysiłek i sportowy tryb życia. Już po wjeździe do miasta i jazdy wzdłuż długiego nabrzeża nad zatoką, dostrzeżesz setki ludzi biegających, jeżdżących na rowerze, na wrotkach i gimnastykujących się w pobliskich parkach. Gdzie utworzono szereg miejsc do uprawiania gimnastyki na świeżym powietrzu. Sprawdź przy okazji aktualna pogodę w Tampa i klimat panujący w tej części Florydy.

Znajdują się to doskonałe siłownie i fitness cluby, gdzie możesz doskonalić swoją tężyznę fizyczną.
 Ale nie tylko zwykli obywatele Tampy kochają sport. W ostatnich latach, aż trzy drużyny sportowe z Tampy odnoszą sukcesy na arenie narodowej. Drużyna futbolowa Buccaneers Tampa gra na stadionie imienia Jamesa Raymonda. Drużyna hokeja Lighting gra na lodowisku w Tampa Bay Times Forum. A w końcu drużyna baseballu Rays gra w Tropicana Field w Tampa.

Golf na zachodniej Florydzie

Nie zapominajmy o golfie na Florydzie. W tak fantastycznym klimacie w Tampa, rokrocznie odbywają się ważne turnieje PGA, oraz Champions Tours. Dla amatorów sportów wodnych w Tampa znajdzie się absolutnie wszystko o czym można zamarzyć związane z tematyką morską i sportów na wodzie lub pod powierzchnią wody.

Podczas planowania wakacji na Florydzie warto wziąć Tampę pod uwagę w swoich planach podróży i zatrzymać się w tym mieście przynajmniej na 2 noce. W tym celu znajdź dobry hotel na Florydzie w Tampa na FL.

Tampa

Nieruchomości w Tampa

Przejrzyj informacje o nieruchomościach w Tampa. Apartamenty, domy, mieszkania, oraz polscy agenci nieruchomości. Posiądź wiedzę o lokalnym rynku nieruchomości w Tampa i w jakiej lokalizacji w mieście kupić apartament lub dom w tej części Florydy.

Tampa Golf
Tampa Golf

Zwiedzanie Tampa

Innym muzeum w Tampie jest Museum of Science and Industry. Jest to miejsce idealne dla ludzi, którzy lubią łączyć, przyjemne z pożytecznym i zabawę z edukacją. Jest to największe centrum nauki na południowym wchodzie Stanów Zjednoczonych.

Muzeum Nauki i Przemysłu, bo tak można przetłumaczyć jego nazwę oferuje ponad 450 interaktywnych eksponatów naukowych, oraz pokazy multimedialne, eksponaty i interaktywne zabawy na temat klęsk żywiołowych, fizyki, astronomii i innych pokrewnych dziedzin nauki.

Możecie pójść do planetarium, lub strefy dla konstruktorów, gdzie każdy może poczuć się wynalazcą i projektantem. Jedną z czasowych wystaw jest Moonbase, gdzie możecie wczuć się w astronautów – kolonizatorów, możecie odbyć podróż na księżyc i założyć tam swoją kolonię – bazę. Na zewnątrz muzeum czeka na Was zastrzyk adrenaliny w postaci parku linowego – Sky Trail Ropes Course and Zipline.

Powiązany temat: Tampa największe atrakcje i zwiedzanie miasta przewodnik

Tampa Bay History Center, to centrum historii Tampa przedstawiające dzieje regionu od prehistorii do współczesności. Można tutaj spacerować między eksponatami i odwiedzić sklep z cygarami z lat 20 ubiegłego wieku, uczestniczyć w spędzie bydła wzdłuż rzeki Hillsborough, lub tkać według wzornictwa rdzennych mieszkańców tego regionu – plemienia Seminole.

Tampa planetarium
Tampa planetarium

Centrum historii to ponad 18 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczonych do zwiedzania. Trzypiętrowy budynek zawiera tysiące unikalnych skarbów, sklep, patio, oraz kawiarnio – restaurację, w której możecie napić się kawy i przegryźć małe co nieco, jeśli będziecie głodni.

Muzeum sztuki w Tampa

Tampa Museum of Art to muzeum sztuki w Tampa, zlokalizowane w centrum miasta. Zobaczycie tutaj wystawy sztuki nowoczesnej i współczesnej, a także starożytnej sztuki greckiej i rzymskiej. Muzeum zostało założone w 1979 roku i od tamtej pory zaprasza w swoje mury nie tylko miłośników sztuki, ale także amatorów, którzy nie muszą się na niej znać, ale chętnie zapoznają się ze sztuką, oraz jej historią.

Sam budynek w którym mieści się muzeum jest pewnego rodzaju dziełem sztuki, zaprojektowanym przez Stanely’a Saitowitza wygląda jak skrzynka na piedestale ze szkła. Cały jest zbudowany z aluminium, oraz szkła i oświetlony zmieniającymi barwę światłowodami. W środku muzeum wygląda już bardziej zwyczajnie, białe ściany i stonowane oświetlenie pozwalają skupić się na eksponatach, a nie samym budynku.

Często można natrafić na rotacyjne ekspozycje, są to na przykład Worlds Apart, Myth and History, Gods and Mortals, Heroes and Hybrids, ekspozycja o tematyce mitów, bogów i herosów, czy też The Hillsborough River: From the Green Swamp To the Bay, którą można luźno przetłumaczyć jako wyprawa po okolicy Hillsborough, od bagien, do zatoki.

Tampa muzeum sztuki
Tampa muzeum sztuki

Teatr w Tampa

Warto przy dłuższym pobycie wybrać się do Tampa Theatre. Jest to otworzony w 1926 roku teatr w Tampa. W swojej historii prezentował ekstrawaganckie występy wodewilu, a także koncerty Tampa Theatre Orchestra. W 1973 roku policzono, że utrzymanie teatru nie opłaca się, jednak całe szczęście budynek nie został przeznaczony do innych celów, lub po prostu wyburzony, ówcześni właściciele teatru oddali go miastu. Tampa Floryda.

Dzięki temu Tampa Theatre do dziś zaprasza na projekcje filmów światowego kina, koncerty, spektakle i imprezy okolicznościowe. Tampa Theatre jest w rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym.
Jeśli obcowanie z kulturą nie jest Wam obce możecie również odwiedzić David A. Straz, Jr. Center for the Performing Arts, oferujących gamę występów na żywo, koncertów, oraz dobrych spektakli.

Znajdziecie tu teatr, operę, balet, a także sceny na których często odbywają się koncerty muzyki współczesnej. Straz Center to również dziesiątki restauracji, w których możecie zjeść doskonale przygotowane dania.

Tampa Theatre
Tampa Theatre

Tampa Floryda Ybor City

Ybor City to dzielnica Tampa, należąca do spisu National Historic Landmark, czyli miejsc o znaczeniu historycznym. Znajdują się tu wąskie uliczki, ogromne zabytkowe budynki, fabryki cygar. Ybor City, założone w 1886 roku było światową stolicą cygar, ponieważ pracowali w nich specjaliści z Kuby, którzy znali największe tajemnice takiej produkcji.

Od początku lat 50 ubiegłego wieku, fabryki cygar już nie działają i są jedynie zachowane ze względów na walory zabytkowe. Od tamtej pory, do lat dziewięćdziesiątych dzielnica trochę się zatrzymała, aby właśnie pod koniec XX wieku zostać ożywioną w celu przyciągnięcia turystów do swoich sklepów, restauracji i klubów muzycznych.

Zainteresuje Cię także: AMC Property Wealth Management na Florydzie

Tampa Floryda – więcej ciekawych informacji. Innym ciekawym obiektem historycznym jest Henry B. Plant Museum. Jest to budynek Tampa Bay Hotel, a muzeum pokazuje umeblowanie i pozłacaną oryginalną sztukę, która na przestrzeni wielu lat ozdabiała hotel. Eksponaty pozwalają prześledzić historię nie tylko hotelu, ale także całego regionu.

W tym budynku w 1931 roku powstała również prywatna uczelnia University of Tampa i służył on również jako budynek administracyjny, a także siedziba Roosevelta, wówczas podpułkownika, podczas wojny Amerykańsko Hiszpańskiej. Budynek jest utrzymany w stylu wiktoriańskim.

Ybor city Tampa na Florydzie
Ybor city Tampa na Florydzie

Słońca i plaż nigdy nie zabraknie ...

Tampa oprócz dziesiątek ciekawych atrakcji ma oczywiście do zaoferowania także dużo piasku, wody i słońca. Malownicze krajobrazy i średnio 361 słonecznych dni w roku to idealne połączenie nie tylko dla turystów, ale dla wszystkich chcących odpocząć na jednej z plaż nad Tampa Bay.

W tym plaż zlokalizowanych w samym mieście Tampa. To nad Tampa Bay znajdują się jedne z największych plaż na świecie, najwyższej klasy, tworząc jednocześnie raj dla plażowiczów.

Powiązany temat: najlepsze plaże Florydy

Tampa Floryda

Teraz o plażach. Jedną z popularnych publicznych plaż jest Ben T Davis Beach, która, jeśli przylecicie tu samolotem, będzie pierwszym widokiem dla Waszych oczu, gdy opuścicie Tampa International Airport. Dość wąska plaża, ale długa, rozciąga się wzdłuż Courtney Campbell Causeway i łączy Tampę i sąsiednim Clearwater.

Jest to atrakcyjnie zagospodarowana plaża. Drugą plażą jest Davis Islands Beach, która często gości tłumy turystów. Przy plaży cumują łodzie, jeśli macie ochotę możecie zapytać o możliwość wypłynięcia w rejs. Ze względu na cumujące i pływające tu łodzie nie jest to najlepsze miejsce do pływania, ale idealne miejsce do odpoczynku i zrelaksowania się.

Tampa plaże
Tampa plaże

Jeśli jednak nie interesuje Was żadna z plaż publicznych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć jedną z dziewiczych plaż, a jeszcze takie w hrabstwie Hillsborough znajdziecie i możecie wówczas do woli relaksować się rozbijając piknik, rozpalając grilla, czy po prostu zażywając kąpieli słonecznych z dala od zgiełku miasta i tłumów turystów.

Zakwaterowanie na światowym poziomie

Tampa Floryda to duże miasto, otwarte nie tylko na turystów, ale także ludzi odwiedzających miasto w celach biznesowych. Port w Tampa, oraz dwa położone w pobliżu lotniska – międzynarodowe Tampa International Airport znajdujące się około 10 kilometrów od centrum, oraz krajowe Peter O`Knight Aiport zlokalizowane około 5 km od centrum, sprawiają, że miasto jest łatwo dostępne i dość popularne na Florydzie.

W Tampa znajdziecie też stację kolejową Tampa Union Station, otwartą w 1912 roku, która nieprzerwanie obsługuje pasażerów. Z dworca można się udać w kierunku Nowego Jorku lub w kierunku Miami. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z jednego z dogodnych ze środków transportu i odwiedzić Tampa.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?