TANKOWANIE PALIWA NA STACJI BENZYNOWEJ W USA

Tankowanie paliwa na stacji benzynowej w USA. Praktyczny przewodnik dla kierującego samochodem po amerykańskich drogach. Tankowanie na stacji benzynowej w USA. Jak wygląda tankowanie paliwa na stacji benzynowej w Stanach Zjednoczonych i jak zatankować paliwo na stacji benzynowej w USA. Praktyczne informacja dla kierowców w USA planujących podróż do USA i jazdę samochodem po amerykańskich drogach, autostradach i po wszystkich stanach na terenie USA. Pierwsze kroki na stacji benzynowej w USA.

Na stacji paliwa w USA

Tankowanie paliwa na stacji benzynowej w USA
Tankowanie benzyny na stacji w Stanach Zjednoczonych

Pozornie banalne i może trochę naiwne pytania, ale bardzo ważne dla osób planujących przyjazd do USA, wypożyczenie samochodu czy to na lotnisku  lub w centrum miasta i zwiedzanie Stanów Zjednoczonych samochodem wypożyczonym lub własnym autem (to już po zakupie auta w USA).

Stacje benzynowe w USA różnią się znacznie od tych europejskich, czy polskich i warto poznać jak w praktyce wygląda nalewanie benzyny na stacji, tankowanie paliwa i sposób płacenie za benzynę w Stanach. Także praktyczne informacje dla kierowców jak uniknąć kłopotów i stresów na stacji benzynowej w Stanach Zjednoczonych. Polskie karty bankowe czasami mogą nie zadziałać na stacji paliwa w USA.

Tankowanie benzyny na stacji w USA

Przede wszystkim stacje benzynowe w USA są zdecydowanie bardziej nowoczesne i czystsze (!) w USA niż w Europie i dla mnie osobiście tankowanie w USA to wygoda i marzenie, jakiego długo nie będziemy mieli jeszcze w Europie. Przede wszystkim chodzi o metody płatności i szybkość załatwienia całego procesu tankowania paliwa i przebywanie na stacji benzynowej w USA. Jest to świetnie tutaj rozwiązane.

Telefon komórkowy na stacji benzynowej w USA
Z telefonem na stacji benzynowej w USA ...?

Podstawowe udogodnienie w USA na stacji

Udogodnienie numer 1 to możliwość płacenia kartą kredytową lub kartą debetową przy samym dystrybutorze paliwa, bez konieczności udawania się do „budki” czy do sklepu na stacji benzynowej. No chyba że idziesz kupić papierosy, wodę mineralną lub słodycze i ciastka na drogę w dalszą podróż po Stanach.

Kiedy podjedziesz pod dystrybutor paliwa na stacji, przed sobą zobaczysz ekran podobny do ekranu komputera w bankomacie i klawiaturę, oraz otwór do włożenia karty kredytowej. W tej chwili są już w USA terminale do płatności bezdotykowej.

Najpierw należy szybko włożyć i wyjąć kartę kredytową do wskazanego otworu. Po tym na ekranie ukaże się wiadomość: czy to karta CREDIT czy DEBIT, następne naciskasz jaki posiadasz rodzaj karty. Po wykonaniu tej czynności system poprosi Cię o podanie: podaj PIN karty kredytowej lub podaj PIN karty debetowej.

Stacja benzynowa USA

10 największych koncernów paliwowych w USA

Zobacz na jakich stacjach benzynowych będziesz lał benzynę do swojego wehikułu podczas podróży po Florydzie i innych stanach Ameryki. 10 największych stacji paliwa na terenie Stanów Zjednoczonych.

Lej do pełna!

Po zaakceptowaniu karty na ekranie pojawi się wiadomość „Lift Nozzle” czyli podnieś wąż paliwowy i rozpocznij tankowanie. Oraz wybierz rodzaj paliwa jakie chcesz nalać do baku swojego wehikułu. To w zasadzie wszystko.

Po skończeniu nalewania paliwa odkładasz wąż i w zależności czy potrzebujesz tego, czy też nie, drukujesz sobie pokwitowanie, na którym jest informacja ile galonów paliwa zatankowałeś, ile kosztuje galon paliwa, oraz całkowity koszt Twojego tankowania na stacji. Po tym tankowanie samochodu jest zakończone.

Dystrybutor paliwa USA
Dystrybutor paliwa na stacji benzynowej w USA

Jeżeli będziesz miała trudności z wykonaniem powyższych czynności najlepiej udać się do sklepu na stacji benzynowej i poprosić o pomoc i asystę jednego z pracowników. Różnie z tym bywa na różnych stacjach i w różnych stanach, szczególnie jeżeli na stacji jest „busy” i w kolejce stoi kilkanaście osób.
Przy okazji można skorzystać z WC na stacji benzynowej, oraz dokonać zakupów niezbędnych w naszej podróży. O myciu samochodu na myjni samochodowej w Stanach Zjednoczonych napiszemy w oddzielnym artykule poświęconym temu tematowi.

Nie wszystkie polskie karty kredytowe/debetowe "przechodzą" na stacjach benzynowych w USA

Tutaj niezwykle ważna informacja dla turystów z Polski podróżujących samochodem po USA. Nie wszystkie karty kredytowe z Polski są akceptowane na stacjach benzynowych. Nawet z innych krajów Europy niektóre karty kredytowe/debetowe nie przechodzą przez system na stacji benzynowej przy dystrybutorze.

Jeżeli zdarzy się Tobie coś takiego, na ekraniku pojawi się wiadomość aby udać się „do budki”/sklepu na stacji benzynowej. Wtedy należy udać się do sklepu na stacji i tam spróbować najpierw zapłacić za benzynę kartą i dopiero sprzedawca uruchomi Ci dystrybutor paliwa. A jeżeli nawet wtedy Twoja karta ”nie przejdzie” pozostaje już tylko zapłata za paliwo gotówką. Dlatego warto jest mieć w kieszeni w Stanach parę setek amerykańskich „dolarków” na takie właśnie, niespodziewane zdarzenia w podróży przez Amerykę.

Płatność kartą na stacji paliwa w USA
Płatnośc kartą za paliwo w USA

Bankomaty na stacjach w USA czyli ATM

Na większości stacji benzynowych w USA znajdziesz maszynę ATM, czyli bankomat, tam należy spróbować wybrać gotówkę i zapłacić za paliwo. Jeżeli i to się nie uda, to już będzie kompletna „kaplica” i od tego momentu musisz zdać się na łaskę innych, iż ktoś pożyczy Ci na benzynę i dotarcie do Twojego miejsca docelowego.


Praktyczna wskazówka: miej zawsze przy sobie kilkaset dolarów. Unikniesz wtedy kłopotów i przykrych niespodzianek na stacji benzynowej. Podobnie jest z opłatami za autostrady – warto mieć przy sobie monety i drobne, aby zapłacić za przejazd na niektórych autostradach w USA. Na Florydzie, zobacz też rozdział o Sun Pass i przejazdy po autostradach Florydy.

Amerykańska karta najlepsza na stacji

Jeżeli posiadasz konto w amerykańskim banku i posiadasz amerykańską kartę kredytową lub debetową – to najlepsze rozwiązanie na podróże po USA. Wszędzie bez problemu zatankujesz w kilka chwil i zapłacisz za paliwo. Ale pozostaje jeszcze kolejna, ważna rzecz, na którą zwróć uwagę w podróży po amerykańskich drogach.


Jeżeli pojedziesz poza stan w którym posiadasz konto w USA, przed tankowaniem, na ekraniku może pojawić się zapytanie: Podaj swój Zipcode– i tu warto pamiętać swój Zipcode/kod pocztowy Twojego adresu zamieszkania w USA – to dodatkowe zabezpieczenie systemu tankowania paliwa. Zdarzyło nam się to kilkakrotnie, ale nie na wszystkich stacjach benzynowych. Ale warto o tym pamiętać – tak na wszelki wypadek …
Rekomendujemy też kartę debetową aplikacji płatności i bankowości internetowych Revolut, z którą nie ma zwykle kłopotu we wszystkich Stanach.

Powiązany temat: najważniejsze banki w Stanach Zjednoczonych praktyczne informacje

Gas station USA

Ceny paliwa w Stanach Zjednoczonych

Ceny paliwa na stacjach benzynowych w USA,  jak doskonale pewno już wiesz, są średnio o połowę tańsze niż w Polsce i w Europie. Choć to trochę złudne z tego prostego względu iż w Stanach Zjednoczonych pokonuje się o wiele więcej kilometrów /mil i wydane pieniądze na paliwo i tak są skonsumowane na dotarcie w miejsce docelowe. To „ciekawe zjawisko” dopiero „poczujesz” jak pomieszkasz trochę w Stanach.

Ale fakt faktem – benzyna jest dużo tańsza w USA.
 Diesel czy benzyna? Nie na wszystkich stacjach w USA jest dostępny Diesel. Nie jest tak bardzo popularny jak w Europie i w Polsce. Ropa jest na stacjach, ale nie wszędzie. Na stacjach dominuje benzyna 98 i 95. 
Na każdej stacji znajduje się sklep gdzie zakupisz wszelkie akcesoria przydatne w podróży po USA.

Od map Stanów, miejscowości i kraju począwszy, na odświeżaczach powietrza, napojach i snackach skończywszy. Na niektórych stacjach zakupisz także pamiątki z określonego regionu po którym podróżujesz po USA. Czapeczki baseballowe, okulary przeciwsłoneczne, oraz linki holownicze i zapasowe żarówki do samochodu.

Aktualne ceny paliwa w USA w tej chwili najlepiej sprawdzać poprzez aplikacje na smartphony. Takie jak np. Gas Buddy w USA.

Ceny paliwa USA
Ile kosztuje benzyna w USA?

Lokalizacje stacji benzynowych w USA

Stacje benzynowe w USA nie są zlokalizowane bezpośrednio przy samych Highways, czyli przy autostradach. Tzn. nie w bezpośredniej bliskości autostrady. W Stanach jest to trochę inaczej i lepiej rozwiązane.

Z reguły stacje znajdują się przy drogach zjazdowych z autostrad i przy drogach dojazdowych do danej miejscowości czy danego miejsca. Z reguły w jednej lokalizacji są przynajmniej cztery stacje do wyboru! Także jest bardzo małe prawdopodobieństwo iż przegapisz jakąś stację podczas długiej i męczącej podróży przesz rozległe Stany Zjednoczony.

Tuż obok stacji z reguły znajduje się kilka restauracji szybkiej obsługi. Oczywiście wszechobecny Mc Donald’s, Burger King czy KFC. Także restauracje nieznane w Polsce czy Europie, jak Wendy’s czy Taco Bell. Są Starbucks i trafi się także Chipotle.

Podobnie ma się sprawa z hotelami i zakwaterowaniem w USA. Z reguły wszystkie te instytucje są zlokalizowane razem, tuż obok siebie. Czyli w drodze możesz zatankować paliwo, najeść się do syta i przespać się po wielu godzinach za kółkiem. Jak sam się szybko przekonasz podróżowanie po USA to „bajka” i wspaniałe doświadczenie.

Ważne abyś miał limit na karcie kredytowej/debetowej, a na wszelki wypadek parę tysięcy dolarów w gotówce ( to na wypadek dłuższej wyprawy) i można wyruszyć na podbicie samochodem Stanów Zjednoczonych.

USA restauracje przy drodze
Tu można coś przekąsić w drodze przez USA

Bezpieczeństwo na stacjach benzynowych w USA

Piszę na bazie własnych doświadczeń. Pewnie na blogach wszelkiej maści i vlogach o USA o podróży po Stanach Zjednoczonych znajdziesz sprzeczne informacje. Ale moja filozofia jest taka, iż jeżeli szukasz na siłę guza na pewno go znajdziesz. W USA też. Wcześniej czy później.

Z doświadczenia nie mieliśmy żadnych przykrych doświadczeń na stacjach paliwowych w USA. Ale warto zachować zdrowy rozsądek i oczy mieć szeroko otwarte i nie pokazywać otwartego portfela z dużą ilością gotówki.

Jeżeli podróżujesz przez biedne i odludne części USA, sprawa ma się trochę inaczej, tutaj trzeba bardzo uważać czy nawet warto pominąć „nieciekawe” stacyjki. Bo i na takie natrafisz podczas podróży przez USA. Najlepiej jest tankować na dużych, znanych stacjach benzynowych jak Exxon, Mobil, Wawa, Shell czy BP – znanych Tobie i na tych na których otrzymasz najlepszy serwis i na których jest bezpiecznie. Zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem i trzeźwym myśleniem podczas przemierzania Stanów Zjednoczonych i „połykania” kolejnych mil w podróży przez Amerykę.

Motele USA przy autostradzie
Amerykańskie motele przy drogach i autostradach

Policja na drogach w USA i unikanie kłopotów

Na stacji benzynowej zdarzają się kontrole policji. Nie jest to częste, ale zdarzają się. Wtedy też warto zachować zimną krew i podać się oficjelom czyli policjantom i dostosować się do tego czego od Ciebie żądają. A widok bandyty wyprowadzanego w kajdankach niech Cię specjalnie nie zdziwi, bo w Ameryce to nie jest rzadkość.

Tutaj panuje porządek i amerykański system często wysyła ludzi do więzienia, nawet za niewielkie przekroczenie prawa, jeżeli myślimy w naszych europejskich standardach. Podobnie sprawa ma się z kontrolami przy drodze.

Jeżeli spędzisz więcej czasu w USA na pewno zobaczysz radiowóz policji na intensywnie pulsujących światłach i ludzi skutych w kajdankach siedzących na krawężniku, to dość częsty widok w USA. To po prostu jest obława na dealerów narkotyków lub na przestępców których udało się dopaść policji.


Jeżeli nie masz nic na sumieniu na pewno nic Ci nie grozi i możesz spokojnie jechać do następnej stacji benzynowej i zatankować swoje paliwo i ruszać w dalszą drogę i odkrywać co raz to nowe części ogromnego USA. Bo to kraj ogromny, piękny i czekający na odkrycie … właśnie przez Ciebie ….

Powiązany temat: Wybierz stan w USA który zamierzasz odwiedzić

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?