Tom Ford kupił dom w naszym sąsiedztwie za 51 mln USD

Tom Ford

Znany projektant mody – Tom Ford – właśnie kupił ultra luksusowy dom w Palm Beach. Zapłacił 51 mln dolarów za tę nieruchomość w niezwykle ekskluzywnym sąsiedztwie na Florydzie. Był to tzw. “off market” deal, ale dokumenty pokazują, iż sprzedający zapłacił za dom zaledwie 35 mln USD. Więc spory zarobek, jak na ponad roczną inwestycję, ponieważ sprzedający kupił ten dom zaledwie w 2021 roku.
Sprzedaż nastąpiła wkrótce po tym, jak ogłoszono, że Estée Lauder Companies, przejmie tytułową markę potentata mody za 2,8 miliarda dolarów.

Transakcja po przejęciu marki przez Estee Lauder

Co także ciekawe, Tom Ford kupił nieruchomość na Florydzie, zaraz po tym, jak ogłoszono, że Estée Lauder Companies, przejmie tytułową markę potentata za 2,8 miliarda dolarów.

Tom Ford
Tom Ford – nowy dom na Florydzie

Nowy dom Toma Forda na Florydzie

Nic dziwnego, iż ten legendarny projektant mody i także filmowiec, ma również bystre oko do dobrego projektu domu. Tom Ford był już właścicielem domów zaprojektowanych przez Tadao Ando i Richarda Neutrę i współpracował z projektantem AD100, Williamem Sofieldem.
Nowy dom Toma Forda to arcydzieło architektury i zdobywca wielu nagród. Na zewnątrz dom także prezentuje się niesamowicie. Jak będziecie na Florydzie, możecie wybrać się na przejażdżkę samochodem w pobliżu domu Toma Forda.

Rezydencja, na akrowej działce, ma powierzchnię około 10.200 stóp kwadratowych, oraz “domek” dla gości z dwiema sypialniami i pięcioma łazienkami. Co ciekawe, dom nie ma frontu wodnego (akcesu do wody/kanału), co czyni tę transakcję, jako rekordową cenę sprzedaży w tej okolicy.

Zainteresuje Cie także: domy celebrytów w Miami | luksusowe domy na wynajem w naszej ofercie |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?