TRANSPORT MIAMI

Transport Miami. Poradnik i przewodnik po Miami, oraz pożyteczne informacje co robić w pierwszych dniach w Miami. Transport w Miami – informacje praktyczne dla przyjezdnych. Miami pod względem rozkładu ulic i podziału na dzielnice przypomina trochę Los Angeles w Kalifornii. Aczkolwiek wielu może z tym polemizować. Miami jest „przyjaźniejsze” dla Europejczyka! W końcu to wschodnie wybrzeże USA – bliżej Starego Kontynentu!

Wynajmować samochód w Miami czy zamawiać Uber

Samochód jest niezbędny w sprawnym poruszaniu się po mieście i jeżeli zamierzasz zwiedzać i dotrzeć do wszystkich największych atrakcji turystycznych Miami, wynajęte auto bardzo się przyda. No chyba iż zdecydujesz się tylko i wyłącznie polegać na przejazdach Uberem po Miami. Warto zastanowić się nad wypożyczalnią samochodów w Miami i rezerwacją samochodu w Miami.

Szczególnie jeżeli w planach masz zwiedzanie innych części Florydy, co w większości odwiedzających Polaków Miami – robi – wcześniej czy później. Jeżeli masz zamiar tylko zwiedzić Miami Uber może wystarczyć i także komunikacja miejska w Miami.

Transport Miami
Miami transport publiczny

Zamiast polegać na autobusach i taksówkach dziś może wygodniej jest zamawiać Uber w Miami. Jeżeli masz taką możliwość, i posiadasz wypożyczone auto z wypożyczalni w Miami, dobrze jest unikać godzin szczytu w Miami, kiedy ruch samochodowy jest największy. Jest to okres, od godziny 7 rano do 9 rano, oraz czas od 17 po południu do 19 wieczorem. Wtedy ruch samochodowy w Miami jest największy i łatwo jest stanąć w długim korku.

Transport publiczny w Miami

Do niektórych atrakcji turystycznych w Miami można dotrzeć korzystając z transportu miejskiego w Miami. Publiczny transport w Miami jest zarządzany przez Metro Dade Transport Agency. Na sieć transportu składa się 740 Metrobusów kursujących na 90 trasach.

Warto także skorzystać z kolejowego systemu Metrorail o długości 23 mil, oraz Metromover. To po prostu naziemne metro w Miami, których wagony poruszają się po wysokich mostach i wiaduktach zawieszonych kilkanaście metrów nad ulicami Miami.

Przystanki znajdują się w najważniejszych miejscach w Miami, gdzie znajdują się hotele, centra handlowe i atrakcje turystyczne miasta. Metrorailem dotrzesz do kluczowych punktów Miami. Dla osób które planują ze skorzystania z Metrorail i Metromover warto jest kupić EASY Card lub EASY Ticket, które można kupić na każdej stacji Metrorail i w większości supermarketów w Miami. To bardzo opłacalna i tania okazja do zwiedzania Miami transportem publicznym. Sprawdź też zakup biletu w sieci.

Metrorail Miami
Wagony Metrorail Miami

Autobusy w Miami

Autobusy w Miami to system Metrobus. Przystanki są wyraźnie zaznaczone w kolorze niebiesko-zielonym z logotypem autobusu i rozkładem jazdy na słupie przystanku. Cena za bilet autobusowy w Miami to kwota 2,25$. Nie ważne jak daleko i ile przystanków chcesz przejechać, opłata jest jedna – 2,25$. Do autobusu wchodzi się drzwiami najbliżej przodu autobusu. Aktualne ceny biletów na autobus w Miami i inne informacje związane z transportem publicznym w Miami, znajdziesz na oficjalnej stronie MiamiDade.gov

Należy mieć dokładnie odliczoną kwotę 2,25$ (mogą być monety, oraz banknoty jednodolarowe), które należy włożyć do maszyny znajdującej się przy kierowcy. Nie dostaniesz żadnego papierowego biletu. Tutaj dba się o ekologię i panuje niezwykły porządek w autobusach komunikacji miejskiej.


Powiązany temat: zwiedzanie Miami


Przystanki autobusowe w Miami

Część przystanków w Miami jest na żądanie. I tradycyjnie jak w USA, należy pociągnąć za linkę rozwieszoną wzdłuż bocznych okien autobusu. Kolejne przystanki także ogłaszane są przez głośniki w autobusie. Autobus w Miami oferuje doskonałą okazję do podróżowania z własnym rowerem po mieście.

Miejsce na rower znajduje się z przodu autobusu, są specjalne wieszaki na rower, na zewnątrz autobusu. Bilet na autobus można kupić tylko za gotówkę, nie są akceptowane karty kredytowe w autobusie. Są także autobusy ekspresowe, które nie zatrzymują się na wszystkich przystankach, a ich destynacja jest opisana z przodu autobusu. Taki bilet kosztuje dodatkowo 35 centów.

Autobusy w Miami
Autobusy miejskie w Miami

Metrorail i Metromover Miami

System Metrorail w Miami prowadzi od downtown Miami na północ do Hialeah i dalej na południe wzdłuż drogi U.S. 1 do Dadeland. Metrorail czynny jest od 5 rano, do północy każdego dnia. Koszt biletu to 2.50$. (pass 1 dniowy kosztuje 5,65 USD).

Natomiast system Metromover przypomina trochę airport shuttle (pociągi wahadłowe na lotniskach) i porusza się na trasie dwóch pętli wokół centrum Miami, łącząc najważniejsze hotele w Miami, budynki biurowe i największe centra handlowe w centrum Miami. Sieć Metromover rozciąga się na długości 4 mil i dzieli się na dwie pętle: Omni Loop, oraz Brickell Loop. Przejazd jest bezpłatny. Transfer do Metrorail kosztuje 2$.

Metrorail Miami transport
Komunikacja miejska w Miami

Pociąg Tri-Rail Florida

Dodatkowo na południowej Florydzie, istnieje jeszcze jeden fantastyczny system kolejowy. Tri-Rail Railway. Swoją trasę Tri-Rail rozpoczyna od lotniska w Miami i zatrzymuje się na 18 stacjach wzdłuż wybrzeża w najważniejszych miejscowościach na północ od Miami. Niezwykle wygodna opcja transportu, jeżeli przylatujesz na lotnisko do Miami i chcesz się szybko i tanio dostać do Fort Lauderdale, do Hollywood, do Boca Raton lub do West Palm Beach. W sumie cała trasa Tri-Rail posiada 71 mil długości. Ceny biletów na Tri-Rail wahają się od 2,50$ do 6,90$ za bilet w jedną stronę.

Dowiedz się więcej o pociągach TRI RAIL na Florydzie

Transport Tri Rail Floryda pociągi
Pociąg TRI RAIL z Miami do West Palm Beach

Pociągi do Miami

Amerykański AMTRAK oferuje serwis z ponad 500 miast w USA do Greater Miami. Pociągi zatrzymują się również w największych miastach Florydy po drodze do Miami. Podróż pociągiem z północy na południe wiąże się z przystankami na takich stacjach kolejowych jak Jacksonville, Orlando, Tampa, West Palm Beach, oraz Fort Lauderdale.

Podróżowanie po USA oferuje jeszcze jedną wygodną opcję, tzw. Auto Train. Szczególnie wygodna opcja podróży, jeżeli zamierzasz odwiedzić inne miejsca na Florydzie. Auto Train to po prostu opcja załadowania samochodu na pociąg i podróżowanie wraz ze swoim samochodem w wygodnej kabinie z łóżkiem. Najwygodniej jest dojechać Auto Train z Lorton w Virginii, niedaleko Washington D.C. Pociągi kursują do Sanfort Floryda, niedaleko Orlando. To nie jest najtańsza opcja podróżowania z innych części USA do Miami.

Spodziewaj się zapłacić za bilet około 275$ do 350$ za podstawową opcję przewozu samochodu wraz ze spaniem. Cena biletu w jedną stronę. Ale może okazać się opłacalna, jeżeli nie lubisz długich podróży samochodem i skalkulujesz koszty paliwa po drodze i koszt noclegów w motelach.

Pociągi Brightline Miami Floryda
Pociągi Brightline Miami Floryda

Taksówki w Miami

Taksówki w Miami są w kolorze żółtym (ciemny żółty), przypominając trochę wyglądem taksówki w Nowym Jorku. Koszt taksówki z lotniska w Miami do South Beach to około 35$. Nie zapomnij dać napiwku taksówkarzowi, to w USA zasada. Zwykle taksówkarz pomoże Ci załadować ciężkie walizki do bagażnika. Oprócz Miami Beach i South Beach jest dość trudno złapać taksówkę w innych częściach Miami. Dziś coraz więcej osób korzysta z aplikacji Uber lub Lyft – bardzo popularnej aplikacji do przejazdów w USA.

Jeżeli masz zarezerwowany hotel z dala od centrum, zapytaj na recepcji aby zamówili Ci taksówkę, albo zadzwoń na infolinię, albo firmę taxi Miami, znalezioną przez internet. Ceny za taksówkę w Miami zaczynają się od 4,90$ za pierwszą milę i wejście do taksówki, oraz dalej 2,40$ za każdą następną przejechaną milę.

Czasami można się dogadać z taksówkarzem na tzw. Flat-rate za przejazd. Najlepiej jest to zrobić kiedy podróżujesz z lotniska w Miami do hotelu w Miami lub hotelu na Florydzie poza Miami. W niektórych taksówkach można płacić kartą kredytową. Warto zapytać przed wejściem do auta, aby się upewnić co do takiej formy płatności za przejazd.

Miami Taxi
Miami Taxi

Samochód w Miami

Autostrada międzystanowa I-95, to największa droga łącząca południe Florydy z północą i resztą Stanów Zjednoczonych. W niektórych miejscach ma sześć i więcej pasów. Zwykle jest wypełniona po brzegi samochodami, praktycznie o każdej godzinie dnia i nocy (aczkolwiek w nocy ruch jest zdecydowanie mniejszy). Radzimy bardzo uważać, jeżeli podróżujesz pierwszy raz highway I-95. Autostrada I-95 jest bezpłatna w większości długości. Choć po lewej stronie są dwa pasy dla dla właścicieli SUN PASS za który trzeba płacić.

Ze wschodu na zachód Florydy

Droga stanowa numer 836 to główna autostrada łącząca wschód z zachodem Florydy, łączy się z autostradą Turnpike (płatna autostrada na Florydzie), drogą stanową 826, oraz z drogą 95. Siedem mostów (wiaduktów) łączy Miami z Miami Beach, gdzie najwygodniej jest podróżować drogą międzystanową 195 i 395.
Most Rickenbacker przedłuża się do Key Biscayne z międzystanowej 95 i z U.S 1. Szybkie pasy po lewej stronie 95 oferują możliwość skorzystania z tzw. Sunpass, który można kupić przez internet (patrz link powyżej) w sklepach i supermarketach.

Zwróć szczególną uwagę na drogę U.S. 1 także jej część w Miami zwana jest Biscayne Boulevard. To kultowa droga, która rozpoczyna się w Key West na Florydzie, daleko na południe, ciągnie się wzdłuż całego wybrzeża wschodniego Florydy i prowadzi prosto na północ aż do stanu Maine!

Samochód w Miami
Wynajętym samochodem po Miami

Przylot samolotem do Miami

Miami obsługuje międzynarodowe lotnisko Miami (MIA), położone 8 mil na południowy zachód od centrum Miami. Można też skorzystać z lotniska w Fort Lauderdale International, jeżeli przylatujesz na Florydę z Europy. To lotnisko leży oddalone o 26 mil od centrum Miami. Mnóstwo tanich połączeń z Chicago, Nowego Jorku i innych miast USA. 

Jeżeli szukasz tanich linii lotniczych międzystanowych w USA, to warto skorzystać z linii Spirit Airlines, Southwest Airlines, AirTran – te tanie linie lotnicze obsługują między innymi Fort Lauderdale.
Aby dolecieć do Miami musisz skorzystać z dużych przewoźników takich jak American Airlines, Delta, Continental. Więcej o lotnisku w Miami na innej stronie przewodnika po Miami w zakładce lotnisko w Miami. Zachęcamy do lektury i zasięgnięcia więcej informacji jak poruszać się po lotnisku w Miami i jak przesiąść się na komunikację miejską z lotniska.

Taxi lotnisko Miami
Taxi lotnisko Miami

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?