Restrykcje związane z trzymaniem zwierząt domowych w nieruchomościach na Florydzie

Psy na Florydzie

Trzymanie zwierząt domowych w nieruchomościach na Florydzie. Dziś poruszamy dość istotny temat, związany z trzymaniem zwierząt w nieruchomościach na Florydzie. Restrykcje, zasady, przepisy. Głównie chodzi tu o psy i koty. Zarządzanie nieruchomością na Florydzie w praktyce. W dzisiejszym artykule postaram się wyjaśnić Wam jak to wygląda w praktyce na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Dla osób z Europy i z Polski może to być ciekawa lektura i możliwość zaczerpnięcia garści wiedzy o praktycznych aspektach zarządzania nieruchomością na Florydzie.

Chcesz mieszkać lub kupić? Musisz się dostosować

Na Florydzie są restrykcje, zasady i przepisy do których trzeba się stosować po zakupie nieruchomości lub podczas wynajmowania nieruchomości.
Niektóre “osiedla” na Florydzie mają ustanowione restrykcje co do możliwości trzymania psów i kotów w danej nieruchomości. Zwykle takie informacje są dostępne przed podpisaniem aktu własności nieruchomości na Florydzie (property deeds). Natomiast nie zawsze tego typu informacje są dostępne na stronach internetowych poświęconych nieruchomościom w USA i na wielkich amerykańskich portalach nieruchomościowych. Zwykle agent nieruchomości ma dostęp do takich informacji i powinnaś mieć do nich dostęp jeszcze przed złożeniem oferty na daną nieruchomość.

Koty i psy w nieruchomościach na Florydzie

Zwykle jest podana informacja czy w ogóle na danym osiedlu możemy się wprowadzić ze zwierzęciem lub nie. Na niektórych osiedlach Florydy w ogóle nie można trzymać zwierząt domowych.
Istnieją np. takie restrykcje, iż można trzymać psa do danej wagi. np. jamnik do 15 kg (waga zwierzęcia podana jest oczywiście w funtach). Mało tego, są wyszczególnione rasy psów które są “zakazane” na danej urbanizacji. Z kotami nie ma takich problemów. Albo je można trzymać albo nie.
Są limity co do wagi zwierzęcia – to najważniejsze. Także jeżeli masz malutkiego yorka będziesz mogła się wprowadzić na dane osiedle. A jeżeli jesteś właścicielem doga arlekina lub bulteriera to na pewno odrzucą Twoją aplikację i ofertę na nieruchomość.

Kiedy nie posprzątasz po swoim psie

Na osiedlach gdzie można trzymać psy i koty zwykle są ładnie ogrodzone wybiegi dla psów wraz ze specjalnymi śmietnikami (koszami na śmieci) i odpowiednią ilością woreczków foliowych na psie odchody, który skrupulatnie należy zebrać po swoim pupilu. Gdy tego nie wykonasz z pewnością wcześniej czy później uchwyci Cię pobliska kamera i dostaniesz list z Association z karą pieniężną za nie posprzątanie po swoim pupilu.
Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją Association (zarządu budynku lub osiedla) możesz udać się do swojego polskiego prawnika na Florydzie i założyć sprawę sądową tejże instytucji. Ale to oczywiście zadanie dla pieniacza, nie dla spokojnego mieszkańca osiedla na Florydzie.
Sugeruję przyznać się do winy i uiścić pewnie niezbyt wysoką karę w wysokości kilkuset dolarów amerykańskich.

Pies na Florydzie
Pies na Florydzie

Kto decyduje czy można mieć kota albo psa w nieruchomości

“Ciałem”, które decyduje czy i jakie zwierzęta możemy trzymać w naszej nieruchomości jest Association czyli instytucja, która zarządza danym osiedlem lub grupą budynków (urbanizacją) na Florydzie. To oni, wraz z przedstawicielami wspólnoty mieszkańców (Board) ustalają zasady, jakie obowiązują na danym osiedlu, co do trzymania zwierząt. Te dwa “ciała” ustalają także inne zasady dotyczące zarządzaniem nieruchomościami na Florydzie. Przede wszystkim ustalają budżet na utrzymanie danego osiedla lub budynku. Ustalają wysokość HOA (czyli czynsz) które jesteśmy zobowiązani płacić co miesiąc lub co kwartał.
Pisaliśmy o tym wielokrotnie w naszych artykułach, do których lektura zapraszamy gorąco.

Powiązany temat: dzikie zwierzęta występujące na Florydzie

Wyjątki

Wyjątkiem może być pies opiekun czyli “SERVICE DOG” dla osoby ociemniałej lub niewidomej na Florydzie. Także niektóre grupy inwalidzkie i osoby z innymi schorzeniami posiadają swoje psy. Często weterani wojenni w USA posiadają swoje psy opiekuńcze. W tym wypadku Association zatwierdzi nam wyjątek i taki pies może zamieszkać wraz z właścicielem na danym osiedlu lub w budynku z restrykcjami.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii na Florydzie czy w ogóle w USA, zachęcam do komentarzy poniżej. Na pewno nie jeden/a z Was miał/a przygody związane z trzymaniem psa albo kota w nieruchomości na Florydzie. Nasi czytelnicy z rozkoszą poczytają historie z tym związane.

Powiązane tematy: koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie | podatki od nieruchomości na Florydzie | jak płaci się za energię elektryczną w USA | ile kosztuje dom w USA analiza |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?