MISSISIPI

Stan Missisipi w USA. Stany Zjednoczone to wspaniały zakątek świata idealny nie tylko na przeprowadzkę i zamieszkanie na stałe, ale również dobre miejsce docelowe dla turystów z całego świata. Jeśli tylko zdobędziecie wizę turystyczną, będziecie mogli przekonać się o tym na własnej skórze. Głównym problemem, aby podążać ku turystycznym marzeniom będzie jedynie wspomniana wiza turystyczna wymagana aby wjechać na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Mississippi
Jackson w Missisipi

Jak już tutaj będziecie, powinniście mieć z górki. Wybierzcie teraz miejsce, gdzie chcielibyście spędzić swój urlop. Czy będzie to wspaniała i gorąca Floryda, z dziesiątkami obiektów wpisanych do rejestru miejsc o znaczeniu historycznym, gdzie królują przepiękne plaże i wspaniałe parki oraz niespotykane nigdzie indziej rezerwaty przyrody.

A może będą to najsłynniejsze i największe miasta Stanów Zjednoczonych, Nowy Jork, Los Angeles, Chicago? Stany Zjednoczone mają również dziesiątki innych miejsc wartych odwiedzenia, nic dziwnego, na ponad dziewięciu milionach kilometrów kwadratowych, na pewno znajdą się perełki turystyki.

Missisipi na południu Stanów Zjednoczonych

Jednym z bardzo ciekawych stanów w Stanach Zjednoczonych jest Missisipi ze stolica w mieście Jackson. Missisipi leży w południowej części Stanów Zjednoczonych, nad Zatoką Meksykańską, w otoczeniu Luizjany, stanu Arkansas, Tennessee i Alabamy, znajduje się malowniczy stan Missisipi.

Jest to stan o powierzchni 125 tysięcy kilometrów i trzech milionach ludności. Stan ma budowę nizinną, a średnia wysokość lądu to 91 metrów nad poziomem morza. Największą rzeką stanu Missisipi jest oczywiście Missisipi, a dostęp stanu do Zatoki Meksykańskiej, sprawia że Ci turyści, dla których wakacje bez odpoczynku na plaży nie istnieją, odwiedzają również Missisipi.

Stan Missisipi USA

Trochę historii regionu

Jako pierwsi Europejczycy stan Missisipi odwiedzili Hiszpanie wraz z ekspedycją Hernanda de Soto w 1540 roku. Wcześniej ten teren zamieszkiwali Indianie – Czikasawowie, którzy byli blisko spokrewnieni z Krikami i Czoktawami. To właśnie Czikasawowie nieomal nie zniszczyli armii Hernando de Soto, który wszedł na tereny, które plemię zamieszkiwało od tysięcy lat.

W XVII wieku do Missisipi zaczęli sprowadzać się osadnicy francuskiego pochodzenia. W 1682 roku francuski odkrywca R. de La Salle w imieniu króla Ludwika XV przejął tereny doliny rzeki Missisipi. W 1699 roku francuscy koloniści założyli pierwszą osadę Fort Maurepas, zwany również jako Old Biloxi.

Przez kolejne dziesięciolecia tereny te były zarządzane naprzemiennie przez Brytyjczyków, Hiszpanów i Francuzów. Koloniści przywozili tutaj niewolników z Afryki, co nie było bez znaczenia na dalsze losy i nie do końca chlubną historię regionu. Od 1763 roku tereny te należały do Wielkiej Brytanii, natomiast dwadzieścia lat później, w 1783 roku ziemie te dołączyły do Stanów Zjednoczonych.

W 1817 roku Missisipi zostało dwudziestym stanem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podczas wojny secesyjnej ludność stanu opowiedziała się za siłami Konfederacji. W 1860 roku ludność niewolnicza stanowiła 55 procent całej ludności stanu Missisipi, co miało niewątpliwy wpływ na dalsze losy ich potomków, oraz utworzenie częściowo zakonspirowanej, organizacji Ku Klux Klan, działającej na południu Stanów Zjednoczonych do 1944 roku. W 1870 roku stan Missisipi powrócił do Unii.

Gulfport Missisipi
Gulfport w Missisipi

Najciekawsze miasta w Missisipi

Jak już będziecie w Missisipi, na pewno będziecie zastanawiali się, gdzie się udać ze swoimi turystycznymi podbojami. Jako, że Missisipi nie należy do najbardziej zaludnionych stanów, miasta w Missisipi nie są również bardzo zaludnione.

Najludniejsze i najpopularniejsze miasta to Jackson, stolica Missisipi i Gulfport, ale jak się rozejrzycie po mapie stanu, znajdziecie też takie miasta jak Southhaven, Hattiesburg, Biloxi, Vicksburg, Meridian, Tupelo, Greenvile i dziesiątki innych, pięknych miast i miasteczek.

Jackson w Missisipi

Stolicą Missisipi jest miasto Jackson, które uzyskało prawa miejskie w 1822 roku. Mieszka tutaj sto siedemdziesiąt pięć tysięcy ludzi. Miasto jest znane ze światowej sławy studia nagraniowego Records Malaco. To głównie ten fakt sprawia, że miasto staje się areną licznych festiwali muzycznych, a te przyciągają setki, jeśli nie tysiące turystów.

Coroczne festiwale w Jackson to Mal`s St Pattys Day Parade, Sweet Potato Queeen odbywające się w marcu, Crossroads Film Festival w kwietniu, Jubile! Jam w czerwcu, Festial Latino, CelticFest Missisipi we wrześniu, Mississippi State Fair w październiku.

Festiwal w Jackson
Festiwal w Jackson

Jackson to również miasto, w którym możecie odwiedzić Muzeum Rolnictwa i Leśnictwa, Muzeum Sztuki, Muzeum Kultur Muzułmańskich, a także Centrum kultury. Obowiązkowymi atrakcjami Jackson są Old State Capitol, Thalia Mara Hall, War Memorial Building, Missisipi State Capitol.

Wizytę z najmłodszymi na pewno musicie złożyć w pobliskim Jackson Zoo, w którym znajduje się ponad 800 zwierząt przedstawicieli 120 gatunków, pochodzących z całego świata. Jeśli natomiast będziecie potrzebowali wypocząć na łonie natury w Jackson znajdziecie liczne parki, takie jak Battlefield Park, Grove Park, Parham Bridges Park, LeFleur`s Bluff State Park i wiele innych.

Gulfport w Missisipi

Drugim co do wielkości miastem Missisipi jest Gulfport, port morski, w zespole miejskim Biloxi – Gulfport leżący nad Zatoką Meksykańską. W Gulfport znajdziecie Narodowy Park Wojskowy, gdzie znajdziecie dziesiątki zabytków związanych z wojskiem i historią regionu. Oprócz tego możecie zobaczyć City Hall z 1905 roku.

Dorośli będą mogli spędzić czas w jednym z country klubów, na przykład Windance Country Club czy Dogwood Hills Golf Club. Dzieci na pewno ucieszy Lynn Meadows Discovery Center, pierwsze w stanie Missisipi muzeum dla dzieci.

Znajduje się ono na 15 tysiącach stóp kwadratowych zadaszonej powierzchni i ponad 6 akrach powierzchni na zewnątrz. Lynn Meadows Discovery Center to połączenie przyjemnego z pożytecznym, zabawy i edukacji. Nie ma innego tak przyjemnego miejsca w Gulfport jak to.

Gulfport Akwarium
Gulfport Aquarium

Tupelo w Missisipi

Innym nieco miastem jest Tupelo, dużo mniejsze, ale chyba najbardziej popularne miasto Missisipi, szczególnie w konkretnym kręgu ludzi. To trzydziesto pięcio tysięczne miasto jest miejscem urodzenia króla rock and rolla, Elvisa Presleya.

Uwielbiany król co prawda spędził tutaj 13 lat, po czym wyprowadził się do Memphis w stanie Tennessee. W Tupelo znajdziecie pomniki poświęcone Elvisowi Presleyowi, a główną gałęzią przemysłu turystycznego Tupelo jest król rock and rolla, który przyciąga tu rzesze fanów.

W mieście znajdziecie również fontannę, kościół, ścianę pamięci, poświęconą motywom z życia wielkiej gwiazdy – a to wszystko oznaczone jako elementy ważne w życiu małego Elvisa Presleya. Są tu również sklep z pamiątkami i Dom narodzin Elvisa Presleya – to dzisiaj muzeum, gdzie za 7 dolarów dorośli, a za 4 dolary dzieci, mogą zwiedzić dom króla rock and rolla. Jeśli będziecie chcieli udać się na „grand tour”, będzie Was to kosztowało 16 dolarów, bilet ulgowy natomiast wyniesie Was 7 dolarów.

Dom narodzin Elvisa Presleya
Dom gdzie urodził się Elvis Presley

Kosciusko w Missisipi

Naszym narodowym, polskim akcentem w Missisipi jest miasto w hrabstwie Atalla – Kosciusko, tak bez litery „z”. Miasto dostało swoją nazwę na cześć polskiego bohatera rewolucji amerykańskiej, Tadeusza Kościuszki, który za swoje zasługi został awansowany na generała brygady armii amerykańskiej.
Nazwę poddano drobnej zmianie, aby Amerykanie łatwiej ją wymawiali, pozbyto się polskich ogonków i szeleszczącej głoski „sz”.

Wcześniej miasto nosiło nazwę Red Bud Springs. Kosciusko nie jest co prawda wielką atrakcją turystyczną, ale bardzo ciekawym polskim akcentem w Stanach Zjednoczonych i stanie Missisipi i znajdziecie w nim Muzeum Kościuszki a także Centrum Informacji. Co roku, 1 grudnia odbywa się tutaj Kosciusko Christmas Parade, którą, jeśli tu tylko jesteście, warto obejrzeć na własne oczy.

Kosciusko Stany Zjednoczone
Miasto Kosciusko w Missisipi

Więcej atrakcji turystycznych w Missisipi

Missisipi to jednak nie tylko największe miasta, ale również mniejsze miejscowości, parki, czy piękne plaże, rozciągające się wzdłuż Zatoki Meksykańskiej. Najpopularniejsze plaże znajdziecie w Buccaneer State Park, gdzie znajdziecie również miejsca do rozstawienia kempingów.

Inne plaże znajdziecie wzdłuż Bay Saint Louis, Gulf Port czy Biloxi, gdzie znajdziecie Ship Island, czy latarnię morską Biloxi. Spacer w zachodzie słońca po czystej i jednocześnie mało zaludnionej plaży Biloxi to coś, czego nie spotkacie na każdym kroku.

Każde nadmorskie miejsce w Missisipi jest na wagę złota, w końcu linia brzegowa tego stanu wynosi zaledwie około 100 kilometrów.
Jeśli chcecie odpocząć z dala od zgiełku miasta, warto również udać się do De Soto National Forest, jest to jeden z najważniejszych obszarów chronionych w Stanach Zjednoczonych. Lasy sosnowe, mokre sawanny to idealny ekosystem dla licznych zagrożonych gatunków roślin oraz zwierząt.
Zobacz także aktualności na blogu z USA.

Siedliska tutaj mają również rośliny mięsożerne. De Soto National Forest oferuje turystom liczne szlaki oprowadzające po okolicznych terenach, ale także kampingi i wiele udogodnień do obserwacji ptactwa i innych żyjących tutaj zwierząt. Jeśli macie ochotę możecie wybrać się na spływ kajakowy po De Soto National Forest.
Holly Springs National Forest to las narodowy założony 15 czerwca 1936 roku na prawie 630 kilometrach kwadratowych, będący obszarem chronionym.

De Soto National Forest w Missisipi
De Soto National Forest w Missisipi

W Holly Springs National Forest znajdziecie miejsca specjalnie przygotowane dla wygody turystów, kemping, miejsca piknikowe, a nawet kąpieliska. Niejednego amatora fauny i flory zachwycą przygotowane szlaki turystyczne, bo przecież głównie w celu skorzystania z nich przyjeżdża się tutaj.
Jeszcze innym obszarem chronionym, do którego możecie przyjechać i obcować z przyrodą, jest Homochitto National Forest znajdujący się na 776 kilometrach kwadratowych, założony 20 lipca 1936 roku.

Znani ludzie Missisipi

Nie tylko Elvis Presley jest znaną i popularną osobą, która urodziła się w Missisipi. Urodziły się tutaj również znane i lubiane osobistości kina i telewizji, Morgan Freeman, Oprah Winfrey, Jamie Lynn Spears, muzycy – Britney Spears, B.B. King, LeAnn Rimes, Jimmy Buffet, David Banner, czy Jimi Jamison, a także liczni artyści, pisarze i sportowcy.

Oprah Winfrey
Oprah Winfrey urodziła się w mieście Kosciusko w Missisipi

Wizyta w Missisipi

Missisipi to bardzo piękny i niezwykle malowniczy stan w Ameryce, który warto odwiedzić choćby na chwilę. Jeśli nie nastawiacie się na masową turystykę, lubicie czasem odpocząć od zgiełku największych miast, macie świadomość, ze wakacje w kurorcie nadmorskim by Wam tego nie zapewniły, urlop w Missisipi jest w sam raz dla Was.

Każdy dzień spędzony tutaj to niezapomniane wrażenia, których na pewno nie będziecie żałować.
Jeśli jesteście fanami Elvisa Presleya, na pewno udacie się do Tupelo, jeśli lubicie wypoczynek najbardziej przybliżony do takiego w kurortach nadmorskich, wybierzecie Gulfport, dla odpoczynku od zgiełku otaczających Was na co dzień miast, na pewno znajdziecie też w Missisipi miejsce dla siebie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?