PODRÓŻOWANIE SAMOCHODEM PO USA

Podróżowanie samochodem po USA. Wypożyczenie samochodu i podróżowanie po kraju własnym autem to najlepsza forma poznania i zwiedzania Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek jeżeli zdecydujesz się na wynajem samochodu i poruszanie się po największych miastach w USA jak np. New York czy Los Angeles, jazda w gęstym sznurze samochodów lub w korkach, może przysporzyć sporo stresu, nawet jeżeli posiadasz nawigację samochodową GPS.

Podróżowanie samochodem po USA
Podróżowanie samochodem po USA

Jazda autem po USA

Poza największymi miastami USA, gdzie właśnie ruch uliczny bywa niezwykle stresujący, podróżowanie samochodem po Stanach Zjednoczonych umożliwia zobaczenie tego kraju w całej jego wspaniałości. Główne drogi, arterie komunikacyjne i największe autostrady przecinające USA rzadko bywają zatłoczone, a kierowcy w USA są zwykle uprzejmi i prowadzą bardzo bezpiecznie.

Powiązany temat: tankowanie paliwa na stacji benzynowej w USA


Jeżeli pierwszy raz będziesz podróżował po Stanach Zjednoczonych autem, zdziwisz się iż nikt nie przekracza tutaj szybkości powyżej 120km/h. Wbrew pozorom, po Stanach Zjednoczonych nie jeździ się szybko. Bezpieczeństwo na drodze to priorytet, a wariaci i piraci drogowi są karani bardzo skutecznie.

Na drogach także zobaczysz częste kontrole i patrole policyjne ścigające zbyt brawurowych kierowców. Obrazki na amerykańskich autostradach przypominające sceny ze znanych filmów, nie należą tutaj do rzadkości.

Benzyna w Stanach Zjednoczonych

Paliwo i benzyna w Stanach Zjednoczonych jest o wiele tańsza niż w Europie i w Polsce, a ceny za wynajem samochodu w USA są również bardzo atrakcyjne. W największych miastach, jeżeli tylko taką wycieczkę do USA planujesz, lepiej jest nie wypożyczać samochodu. np. w samym Nowym Jorku wypożyczenie auta mija się trochę z sensem.

Komunikacja miejska i Subway jest wystarczająca i czasami szybsza. Także miasta jak San Francisco, Boston i Nowy Jork – nasza rada – nie wynajmuj samochodu, lepiej jest poruszać się transportem publicznym. Gdy jednak turysta zapragnie zwiedzać całe Stany, wynajem samochodu jest wręcz niezbędny. Sprawdź ceny wynajmu w Stanach Zjednoczonych w naszej ofercie wypożyczalni samochodów w USA.

Podrózowanie samochodem po Stanach Zjednoczonych

Rodzaje dróg w Stanach Zjednoczonych

Autostrady, drogi, parkingi i arterie komunikacyjne w Stanach Zjednoczonych to marzenie każdego kierowcy. Nie wspominając o sieciach przydrożnych hoteli, moteli i miejsc na spożycie posiłku lub odpoczynku w podróży po Stanach Zjednoczonych. Zobacz też praktyczny przewodnik po USA.

Podróżując po USA często zastanawiałem się jak można tak prosto położyć asfalt na drodze, gdzie powierzchnia jest tak idealnie równa. Tak, to jest możliwe! Oczywiście takie autostrady i drogi nie są wszędzie, bo bywają miejsca w USA z gorszą nawierzchnią dróg, ale generalnie amerykańskie drogi to wspaniała rzecz!

Drogi i autostrady w USA

Stany Zjednoczone posiadają znakomitą sieć dróg z ponad 6 mln km dróg publicznych. Turyści pokonujący w swojej trasie duże odległości powinni skorzystać z szybkiej i wygodnej sieci szybkich autostrad międzystanowych. Autostrady w pobliżu największych amerykańskich miast i metropolii mają od 6 do 12 pasów ruchu w obie strony, zaś drogi przebiegające przez tereny wiejskie, od 2 do 3 pasów ruchu. Zwykle pomiędzy pasami ruchu pośrodku jest bardzo szeroki pas zieleni, bezpiecznie odgradzający przeciwległe pasy ruchu i broniące przed czołowym zderzeniem.

Przez cały kraj biegnie sieć autostrad międzystanowych tzw. Interstate Highways oznaczonych skrótem „I” i numerem np. chyba najpopularniejsza autostrada I-95, biegnąca wzdłuż wschodniego wybrzeża USA, od granicy z Kanadą na północy, po Key West na południu Florydy.

Mapa autostrad w USA
Mapa dróg i autostrad w USA

Główne autostrady międzystanowe zaczynają się od I-5 na zachodnim wybrzeżu USA i kończą się na I-95, ruchliwej trasie wzdłuż wschodniego wybrzeża USA. Transkontynentalne autostrady międzystanowe biegną ze wschodu na zachód i rozpoczynają się od I-10 łączącej Florydę z Kalifornią po I-90 z Bostonu do Seattle.

W największych miastach USA istnieje bardzo złożony system obwodnic, dróg dojazdowych i dróg wylotowych z miast. Użytkownicy stosują do nich najczęściej nazwy niż numery, np. I-405 w południowej Kalifornii jest nazywana San Diego Freeway.

Autostrady w USA - darmowe czy płatne?

Podróżowanie po większości autostrad międzystanowych w Stanach Zjednoczonych jest bezpłatne, ale w niektórych stanach obowiązują opłaty za autostrady. Płatne odcinki autostrad w USA noszą nazwę „Turnpike”, mają te same oznaczenia liczbowe co odcinki bezpłatne.

Turnpike zwykle są bardzo wyraźnie oznaczone przy wyjazdach z miast i zawsze jest łatwa alternatywa czy jechać na płatny Turnpike czy też wybrać autostradę bezpłatną. Szybko zorientujesz się nawet po kilku godzinach jazdy przez USA.

Drogi w USA

Zanim wprowadzono system autostrad międzystanowych, główne autostrady znajdowały się w gestii federalnej. Dzisiaj są to najważniejsze trasy na terenach wiejskich, oficjalnie oznaczone „US” z numerem. od US-1 wzdłuż Wschodniego Wybrzeża do US-101 wzdłuż Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Poszczególne stany stosują różne nazwy dróg. Na północnym wschodzie kraju autostrady noszą nazwę „routes” zaś w Teksasie są oznakowane symbolem FM:
- z farmy na tard i „RM”
- z rancza na targ

Powiązane tematy

Rent car USA
Wynajem samochodów w USA 25% off
USA przepisy drogowe
Przepisy drogowe w USA

Oferta tygodnia! 12.995.000$ Działka nad kanałem w Fort Lauderdale

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarząd i utrzymanie Państwa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji na świecie
  7. Najlepsze lokalizacje Florydy: Miami, Boca Raton, Palm Beach
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycję na Florydzie

Nasza sugestia inwestycji na luty 2023! Cena 1.950.000$. Piękny apartament w centrum Boca Raton z 3 sypialniami

Firma współpracująca

Nieruchomości w USA
USA przewodnik

Wyszukaj z mapy

Reklama
Compare listings

Porównać