VIRGINIA

Virginia to stan położony na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowych regionach Stanów Zjednoczonych. Wirginia na północy graniczy ze stanami Wirginia Zachodnia i stanem Maryland, na południu z Tennessee oraz z Karoliną Północną oraz z Dystryktem Kolumbii. Na zachodzie ze stanem Kentucky.

Virgina nazywana jest także „Old Dominion”, ponieważ jako pierwsza ze stanów posiadała kolonialną siedzibę w kontynentalnej Brytyjskiej Ameryce i „Mother of Presidents”, ponieważ, aż osiem prezydentów USA urodziło się w tym stanie.

Richmond w Virginia
Richmond w Virginia

Stan Virginia

Stolicą Virginii jest miasto Richmond. Jest jedna z 13 pierwotnych kolonii. W 1606 roku ustanowiono Kartę Wirgińską – dokument który reguluje tryb osadnictwa na nowych ziemiach w Ameryce. Virginia była pierwsza częścią kraju, którą na stałe osiedlali Anglicy, którzy założyli Jamestown, pierwsza osadę Angielska w Nowym Świecie, znajdującą się nad brzegiem rzeki James w 1607 roku. A 1608 roku po sprowadzeniu grupy Polskich rzemieślników, Wirginia odegrała ważną rolę w rewolucji amerykańskiej ( 1775-83 ).

Podczas wojny domowej ( 1861-65 ) , miasto Richmond w Virginia, stało się stolicą Konfederacji, a ponad połowa z walk konfliktu odbywało się właśnie w tym stanie. W 1870 r. Wirginia ponownie oficjalnie przystąpiła do Unii.
Obecnie wiele instytucji rządowych ma swoją siedzibę w Virginii, w szczególności w Arlington, które jest położone po drugiej stronie rzeki Potomac od Waszyngtonu.
Virginia ma całkowitą powierzchnię 110,784.7 km2 dzięki czemu jest 35. co do wielkości stanem w USA.

Klimat i Geografia Virginii

Klimat Virginii to Podzwrotnikowy morski który staje się coraz cieplejszy i bardziej wilgotniejszy im dalej na południe i wschód . Sezonowe temperatury skrajne różnią się. -3 ° C w styczniu a średnia temp. 30 ° C w lipcu. Ocean Atlantycki ma silny wpływ na wschodni i południowo – wschodni obszar przybrzeżny stanu. Zobacz także mapę Virginii i dokładne położenie tego stanu w USA.

Pod wpływem Prądu Zatokowego tworzą się huragany, najbardziej odczuwalne pobliżu ujścia Chesapeake Bay.
We wschodniej część stanu występują tereny nizinne a w zachodniej tereny wyżynne i górzyste- pasmo górskie Appalachy. Lasy to około 65% stanu, głównie liściaste w zachodniej części stanu i iglaste w centralnej i wschodniej części Wirginii.

Williamsburg w stanie Virginia
Williamsburg w stanie Virginia

Największe powierzchnie puszczy znajdują się wzdłuż wybrzeża Atlantyku oraz w zachodnich górach, gdzie są największe populacje dzikich kwiatów Trillium w Ameryce Północnej. Główne ssaki zamieszkujące ten stan to: jelenie, bóbr, skunks, czarny niedźwiedź, świstak, wiewiórki szare, brązowy nietoperz, wiewiórki latające i łasice. Ptaki: Sikora karolińska, Pelikan brunatny, rybołowy, przepiórek, orły, mewy, łysy, i dzikie indyki. Jest także domem dla smugoszyi. Virginia ma 30 jednostek spod znaku National Park Service, takie jak Park Great Falls i Appalachów, oraz jeden park narodowy, Park Narodowy Shenandoah.

Shenandoah powstał w 1935 roku i obejmuje przepiękny Skyline Drive. Około 40% powierzchni parku to obszary pustynne, w ramach krajowego systemu Wilderness Preservation. Dodatkowo istnieją także 34 parki stanowe Wirginii i 17 lasy państwowe, prowadzone przez Departament Konserwacji i Rekreacji oraz Departament Leśnictwa.

Virginia fakty

Wirginia ma około 8 185 000 mieszkańców. Najpowszechniej używanymi językami są: język angielski, język hiszpański, język koreański oraz język wietnamski. Głównymi religiami w tym stanie są ewangelicyzm i protestantyzm.
Stan Wirginia podzielony jest na 95 hrabstw oraz 39 miast niezależnych, które nie wchodzą w skład żadnego z hrabstw.

Największe miasto w stanie Virgina, to Virginia Beach leżące nad Oceanem Atlantyckim.
Ma około 434 tys. mieszkańców. Znajduje się w nim wiele atrakcji turystycznych oraz oczywiście piękne widoki, ośrodki wypoczynkowe i plaże. Idealne miejsce na spędzenie wakacji.
Drugim pod względem liczby ludności miastem w tym stanie jest Norfolk – miasto znajdujące się nad Zatoką Chesapeake. Jest jednym z głównych portów USA przeładowującym rocznie 47 mln ton towarów, wśród których jednym z podstawowych jest węgiel. Centrum miasta jest kompleks budowli o nazwie Scope.

Na turystyczną uwagę zasługuję tutaj siedziba Wirginijskiej Orkiestry Symfonicznej, która to podczas corocznych występów zrzesza coraz to nowych fanów. Drugim obiektem wartym uwagi jest Norfolk’s Chrysler Museum, mogący się poszczycić zdecydowanie największą kolekcją różnorakich dzieł sztuki w stanie Wirginia.

Norfolk Virginia
Norfolk w Virginia

Jeżeli chodzi natomiast o akcent edukacyjny, w mieście znajduje się kilka szkół wyższych takich jak Norfolk State University i Old Dominion University, które oferują okolicznym mieszkańcom bardzo bogatą ofertę związaną z wykładanymi tu kierunkami. Jednym z zabytków ery kolonialnej jest zabytkowy kościół św. Pawła. Miłośnicy sprzętu wojskowego, podróżując tutaj będą zachwyceni, ponieważ w mieście i okolicach sławnej Zatoki Hampton, wybudowana została obfitujący w szereg instalacji wojskowych baza Marynarki Wojennej USA.

Gospodarka Virginii

Główne uprawy tytoniu, zbóż, pszenica, kukurydzy. Hodowla: drób, bydło. Przemysł elektrotechniczny, elektroniczny, spożywczy, chemiczny, oraz przemysł włókienniczy. To dominujące gałęzie gospodarki w stanie Virginia w USA.

Główne atrakcje w stanie Virginia

5/5

Busch Gardens Williamsburg

To park rozrywki w północno – zachodniej Virginia Beach. Park otwarto w dniu 16 maja 1975 roku, obok browaru Anheuser – Busch. Busch Gardens jest powszechnie znany ze swoich niesamowitych kolejek górskich, w tym Griffon, Alpengeist, Rydwan Apollina.

W parku znajduje się kolejki górskie oraz pokazy Broadwayowym stylu. Park jest podzielony na „kraje”, z których każdy ma swój niepowtarzalny styl, jedzenie i muzykę. Przejazdy w sekcjach parku są również podzielone tematycznie do kraju, w którym się one znajdują. Świetna zabawa gwarantowana!

Colonial Williamsburg

Jest żywym muzeum. Połączenie historii i prywatnej fundacji prezentująca część zabytkowej dzielnicy w mieście Williamsburg, Virginia, USA. Obszar historyczny to interpretacja kolonialnego amerykańskiego miasta, z eksponatami kilkudziesięciu odrestaurowanych, lub ponownie tworzonych budynków związanych z historią amerykańskiej wojny rewolucyjnej.

Cmentarz Narodowy w Arlington

est to położony w miejscowości Arlington amerykański cmentarz wojskowy. Cmentarz założony został podczas trwania wojny secesyjnej, przez wykupienie posiadłości Arlington House. W tym miejscu utrzymywana jest warta honorowa przez cały rok.

Cmentarz zawiera wiele niezidentyfikowanych szczątek amerykańskich żołnierzy, którzy podczas obu wojen światowych tak i wojny koreańskiej oraz wietnamskiej polegli na froncie. Główne obiekty, odwiedzane przez turystów na jego terenie to: Grób Nieznanych Żołnierzy oraz amfiteatr. Inne często odwiedzane miejsca to grób prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Fitzgeralda Kennedy’ego i grób jego brata Roberta.

Arlington Wirginia
Arlington w Wirginia

Monticello

Posiadłość trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Thomasa Jeffersona,
położona w Charlottesville. W 1987 roku Monticello został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Pasmo Błękitne – najwyższy łańcuch górski południowych Appalachów.

The Steven F. Udvar-Hazy Center

Muzeum mające największa i najbardziej znaczącą kolekcje artefaktów lotnictwa. Odwiedzane przez około 8 milionów turystów rocznie. Także siedziba dla centrum Badań Ziemi i Panet.

Marine Corps War Memorial

Inaczej Pomnik Korpusu Piechoty Morskiej, mający za zadanie przypominać mieszkańcom oraz turystom o bohaterskich czynach marines, którzy począwszy od roku 1775 oddali swe życie w obronie kraju. Podróżując przez tereny aglomeracji waszyngtońskiej z pewnością w ofercie turystycznej znajdziemy organizowane do tego miejsca wycieczki.

Virginia Aquarium & Marine Science Center

Muzeum, akwarium morskie i naukowe znajdujące się w Virgina Beach. W muzeum znajduje się ponad 800.000 galonów amerykańskich ( 3.028.000 l) wystaw ze słoną wodą. Idealne miejsce dla fanów morskich głębin.

The Military Aviation Museum

muzeum zabytkowych samolotów głównie z okresu drugiej wojny światowej. Większość samolotów jest zdolnych do lotu. Organizowane są pokazy dla publiczności.
Virginia Museum of Fine Arts – muzeum sztuki, znajdujące się w Richmond. Muzeum utrzymuje się także z prywatnych datków, dotacji i funduszy. Wstęp do muzeum jest wolny z wyłączeniem specjalnych ekspozycji.

Jaskinie w Luray

W ich wnętrzu znajdują się różne, niezwykłe formy nacieków jaskiniowych. Jaskinie zawdzięczają swą sławę także litofonowi. Litofon składa się z solenoidów, które uderzają w formacje skalne, wydając dźwięki będące podobne do ksylofonu lub kamertonu. Jaskinie w Luray znajdują się w Dolinie Shenandoah.

Jaskinie Virginia
Jaskinie Luray w Virginia

Barter Theatre

teatr w Abingdon, będący jednym z najstarszych teatrów w kraju. Wiele gwiazd teatru i telewizji zaczynało swoją kariere w tym teatrze, w tym Gregory Peck, Patricia Neal , Ernest Borgnine, Hume Cronyn, Ned Beatty.

Park stanowy Blackwater Falls

park stanowy. Nazwa parku wywodzi się od Blackwater Falls, wodospadu wysokiego na 19 metrów, będący tutaj główną atrakcją.
 Położony on jest w miejscu, gdzie rzeka Blackwater przechodzi ze spokojnego biegu w dolinie Canaan do burzliwego Kanionu Blackwater. Park ten jest jedną z najczęściej odwiedzaną przez turystów atrakcją, dlatego też pojawia się bardzo często na układankach, kalendarzach oraz pocztówkach.

University of Virginia

Uniwersytet w stanie Virgina wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Publiczny uniwersytet naukowy w Charlottesville założony przez prezydenta Thomasa Jeffersona. Uczelnia posiada wysoko wyspecjalizowane wydziały takie jak Architektura, Astronomia, i Filozofia.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
Szukaj
Inne elementy
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?