WASHINGTON

Stan Washington to prawdziwa kraina drwali, rolników, hodowców, kowboi, rybaków i żeglarzy, ale także i ambitnych przedsiębiorców i wizjonerów nowej technologii. To właśnie tutaj technologia komputerowa przekształciła się z abstrakcji i weszła w rzeczywistość, która towarzyszy Amerykanom po dzisiejszy dzień. Stan często mylony jest ze stolicą USA Washington D.C., który w rzeczywistości jest położony na przeciwległym krańcu kraju, a nazwę otrzymał jako jedyny na cześć pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Washington stan w USA
Washington stan w USA

Stan Washington ... My Home

Stan Washington znajduje się w zachodnich Stanach Zjednoczonych na północ od stanu Oregon, na zachód od Idaho i południowej części kanadyjskiej prowincji w Kolumbii Brytyjskiej na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. 
Stan Washington posiada zdumiewającą różnorodność przyrody – od słonecznych wybrzeży, po pokryte śniegiem szczyty, aż do oszałamiających głębin i zielonych pastwisk na których wypasa się lokalne bydło.

Zdecydowanie są to tereny dla tych, którzy uwielbiają bliskość natury, oraz niekończące się możliwości aktywnego wypoczynku, jak i sielskiej atmosfery pośród bajecznych panoram. Obszar ten obejmuje zarówno krystaliczne wody i rozłożyste lasy, które są chronione przez trzy parki narodowe, parki stanowe i ponad 120 obszarów dzikiej przyrody. Poród idyllicznych terenów znajduje się bogata oferta miejsc rekreacyjnych i biwakowych.

Wybrzeża stanu Washington pierwotnie były zamieszkiwane przez Indian. W wyniku czynnych eksploracji terenów, w XVI wieku został odkryty przez hiszpańskich podróżników, a niebawem i brytyjskich. Tereny były te dość atrakcyjne ze względu na prowadzące szlaki, umożliwiające dotarcie do cennych bogactw naturalnych, a przy tym posiadały doskonałe warunki pod uprawę. W 1889 roku Washington został włączony jako 42 stan Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Stan Washington posiada kilka znaczących symboli narodowych jak jabłko, kwiat rododendronów, square dance, a także „Washington, My Home” – piosenkę, którą uznano za symbol 19 marca 1959 roku, która zgodnie z prawem stanowym odprowadzała wszelki zysk ze sprzedaży na poczet ogólnego funduszu stanu.

Wycieczki Washington
Piesze wycieczki po stanie Washington

Bluegrass i niebo pełne latawców

Nawet i najmniejszy zakątek na świecie posiada w swoim kalendarzu daty, które należy celebrować. Niektóre obchodzone są na skalę międzynarodową, a pozostałe jedynie lokalnie – jednak nie znaczy to, że są mniej zauważalne. Tym samym stan Washington posiada na swojej liście kilka festiwali, na których nigdy nie brakuje widzów, jak i samych uczestników. Do zabaw włączają się mieszkańcy, a co najważniejsze także i turyści. 
Do jednego z ważniejszych wydarzeń lokalnych należy Mount St. Helens Bluegrass Festival.

Jest to święto muzyczne, zazwyczaj przypadające na początek sierpnia, podczas którego organizowane są rozmaite warsztaty, ale w głównej mierze chodzi o dobrą zabawę i łączenie ludzi z pasją i zaangażowaniem. Festiwal ten poświęcony jest muzyce bluegrass, która wywodzi się z gatunku country, wzbogaconej o wirtuozowską improwizację. Podczas festiwalu odbywają się koncerty rozmaitych gwiazd, a wszystkiemu towarzyszą tańce, jedzenie, wino oraz nieodłączna dobra zabawa.

A może na piknik

Ostatni tydzień lipca, to tydzień rodzinny, podczas którego odbywa się wielki piknik Lake Steavens Aquafest. Jest to wielkie wydarzenie dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych, a także sielanki w dobrym towarzystwie. Podczas pikniku odbywa się wiele konkurencji, pokazów, a także rozmaitych targów.

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy w przyjemnej atmosferze. Miłośnicy sportów wodnych, jak i amatorzy z pewnością będą zachwyceni akrobacjami i niespodziankami specjalnie dla nich przygotowanymi przez specjalne grupy pokazowe. Zamknięcie imprezy odbywa się każdego roku wspaniałym widowiskiem z fajerwerkami.

Seattle
Seattle

Jedzenie, wino i zakupy

Stan Washington dzięki swojej dogodnej nabrzeżnej lokalizacji i doskonałymi warunkami pod uprawę, może poszczycić się wyjątkowymi smakami, które pochodzą z naturalnych i świeżych produktów. Jako jeden z głównych portów morskich Pacyfiku, jest to bowiem miejsce gdzie kuchnie świata ewoluują i podbijają serca oraz podniebienia wielu smakoszy.

Do tradycyjnych i częstych szybkich przekąsek należy bez wątpienia cheeseburger z grilla z dodatkiem cebuli. Jest to smak, jakiego uświadczy się jedynie w tym regionie ze względu na swoją wyjątkową recepturę. Dla bardziej wymagających entuzjastów polecane są w szczególności świeże ostrygi i dania z dzikiego łososia.

Warto dodać, że stan Washington oferuje bardzo zróżnicowane menu, które zadowoli niemal każdego. Dodatkowo stan opiewany jest numerem dwa pośród producentów win. Na jego obszarze znajduje się ponad 650 winnic, a w tym bardzo atrakcyjnych szlaków winnych godnych odwiedzenia. Doskonałe warunki terenu sprzyjają także produkcji piwa, które uznawane są jako jedne z najlepszych butelkowych i beczkowych browarów dostępnych w okolicznych stanach.

Amerykańskie zakupy

Stan Washington to także raj dla miłośników zakupów, w tym także gastronomicznych. Istnieje tu bowiem wiele ryneczków, na których wystawiają się miejscowi rolnicy oferując pokaźne produkty żywności, a także przypraw, win i kawy. W stanie uświadczymy wielu centrów handlowych, centrów wyprzedażowych, pchlich targów, gdzie znajduje się niemal wszystko – począwszy od rzemiosła po drogocenną sztukę i kolekcjonerskie egzemplarze.
Zobacz także rozdział zakupy w USA.

Bez względu na to, w jakiej części stanu się przebywa, zawsze znajdzie się odpowiednie i wyszukane miejsce do wydawania pieniędzy. Różnorodność asortymentu oraz unikalność produktów to niemal dodatkowa atrakcja regionu.

Stan Washington
Piękny stan Washington w zachodnim USA

Do imponujących festiwali zalicza się bez wątpienia Kite Festival. Jest to bowiem międzynarodowy festiwal odbywający się każdego roku w trzecim tygodniu sierpnia na Long Beach. Podczas tygodniowego święta latawca, niebo zapełnia się kolorowymi rękodziełami w imię dobrej idei oraz specjalnych konkurencji. Zabawa obejmuje zarówno konkursy dla indywidualistów, jak i zorganizowanych grup synchronicznych.

Festiwal robi ogromne wrażenie pod kątem widowiskowym, ale i świetnej atmosfery. W wolnej chwili warto także udać się do pobliskiego Kite Museum, które jest jedyne w swoim rodzaju, a także jedyne w Stanach Zjednoczonych. W muzeum znajdują się imponujące eksponaty latawców (ponad 1500 egzemplarzy z 26 krajów), a także organizowane są specjalne programy z przewodnikiem, który zapoznaje podróżników z ciekawostkami i historią latawców. Zwiedzający mają możliwość zrobienia na miejscu swojego egzemplarza i wypróbowaniu go na wiatrach Long Beach.

Bezsenność w Seattle

Wielokrotnie trzeba podkreślać, że stolicą stanu Washington, nie jest Washington a Olympia. Należy ono do jednych z ważniejszych ośrodków miejskich w stanie, ze względów kulturowych i historycznych, bowiem to właśnie tutaj przedsiębiorstwa miały swój początek, które z biegiem lat ewoluowały i poszerzały ekspansję. Washington ma wiele miast, którym należy się szczególna uwaga m.in. Yakima, Spokane, Tacoma, Everett. Jednak z nich wszystkich znajduje się jedno, które jest znane na arenie międzynarodowej – Seattle.

Bezsenność w Seattle film

Miasto stanowe doświadczyło wielkiego rozwoju podczas odkrycia złota w północnym regionie Klondike Gold Fields w Kanadzie. Seattle służyło bowiem za miejsce przygotowań dla setki poszukiwaczy, którzy zostawiali tu wiele oszczędności na cel zaopatrzenia się w dobry sprzęt, ubrania, zapasy. Na chwilę obecną Seattle jest prężnie rozwijającym się miastem, uznawanym za najpiękniej ulokowaną aglomerację w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz tego, jest największym miastem w stanie, a ponad 60% całej populacji stanu Washington zamieszkuje właśnie te tereny. Oprócz rdzennych mieszkańców miasto to jest popularne wśród innych narodowości, a w tym także ludności polonijnej. Ponad 3% mieszkańców zadeklarowało polskie pochodzenie, a udział Polaków jest na tyle wpływowy, iż nawet rdzenni Amerykanie w Seattle zajadają się słynnymi pierogami.

Miasto nieustannie tętni życiem i wyznacza nowe trendy. To właśnie tutaj założono największą sieć kawy na świecie – Starbucks. Nowoczesność miasta widać już z daleka, bowiem drapacze chmur z wyrafinowaną elegancją wychodzą delikatnie poza zabudowę miasta i lekko muskają nieba.

Na obiad ... na igłę

Jednym z najbardziej znanych budynków jest Space Needle. Słynna iglica została wybudowana na pamiątkę targów światowych z lat 60-tych. W spodku znajduje się elegancka restauracja, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę, a za jej przykładem poszły inne światowe lokale gastronomiczne tworząc tak wyjątkowe miejsce, na jej podobieństwo.

Stosunkowo ważnym punktem w mieście jest bez wątpienia Seattle Center, które skupia w sobie najważniejsze obiekty handlowe, edukacyjne, gastronomiczne a także biznesowe. Istnieje tu wiele klubów i barów, które do późnych godzin są wypełnione turystami, jak i lokalną społecznością.

Wieża w Seattle
Sławna Space Needle w Seattle

Największe atrakcje stanu Washington

Z pewnością tydzień to za mało, aby zwiedzić nawet najważniejsze atrakcje stanu Washington. Obszar ten, ma wiele do zaoferowania, a wydająca się z pozoru krótka wyprawa zawsze przeobraża się w wielką przygodę, która pozostaje z podróżnikiem na długie chwile. Bogactwo naturalne, jak i nowoczesność silnie ze sobą konkurują, tworząc niezapominaną wizytę w stanie Washington.

Olympic National Park

Olympic National Park – to imponujący park narodowy, znajdujący się w północno-zachodniej części stanu Washington. W 1976 roku park został wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, a w 1981 na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Obszar oferuje niesamowite krajobrazy, a także możliwość podziwiania wielu unikalnych ekosystemów. Park nadaje się idealne na wycieczkę kilkudniową, podczas której warto zatrzymać się w jednym z obozowisk. Jest to bardzo popularny region wśród turystów, a przede wszystkim miłośników bajecznej natury.

Olympic National Park
Olympic National Park

Jezioro Crescent

Jezioro Crescent – polodowcowe jezioro, zaliczane do jednych z najgłębszych w całym stanie. Zbiornik ten należy do obszaru parku narodowego, co świadczy o majestatycznych okolicznościach. Jezioro słynie z krystalicznie błękitnych wód oraz pobliskich terenów rekreacyjnych.

Umożliwia to bowiem dłuższy pobyt w magicznej krainie, pozwalając na obcowanie z naturą. Wokół jeziora przebiegają liczne trasy pisze i rowerowe, a przy samym zbiorniku istnieje wiele ośrodków z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz wędkarskiego.

Jezioro Crescent
Jezioro Crescent

Moore Theatre

Moore Theatre – najstarszy, działający teatr. Budynek został wzniesiony w 1907 roku e centrum Seattle, przez Jamesa A. Moore’a.

Pierwotnie budynek był przeznaczony wyłącznie dla elity. Dopiero w okresie późniejszym stał się on obiektem publicznego dostępu, aż po dzień dzisiejszy, gdzie to odbywają się rozmaite spektakle, ważne konferencje, a także koncerty w Seattle.

Moore Theatre Washinghton Seattle
Moore Theatre Washinghton Seattle

Museum of flight

Museum od Flight – niezwykłe muzeum w Seattle, które przedstawia wiele skarbów lotnictwa począwszy od pierwszych dni lotu do ludzkiej eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Kolekcjonerskie modele lotnicze, historyczne zdjęcia, wszystko to czeka na entuzjastów lotnictwa. Miejsce to nie tylko ma służyć jako obiekt historyczny, ale w głównej mierze edukacyjny.

Museum of flight Seattle Washington
Museum of flight Seattle Washington

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?