MILWAUKEE

Milwaukee w Wisconsin USA. Jest największym miastem w stanie Wisconsin i piątym co do wielkości miastem w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo w hrabstwie Milwaukee, nad brzegiem Jeziora Michigan. Według szacunków w 2014 r. Milwaukee było 31 największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Szacowana liczba mieszkańców w 2015 r. Wynosiła 600 155 osób.

Milwaukee jest głównym centrum kulturalnym i gospodarczym obszaru metropolitalnego Milwaukee. Jest to również część większego obszaru statystycznego Milwaukee – Racine – Waukesha, WI, który w spisie powszechnym z 2010 roku szacuje się na 2,026,243. Pierwsi Europejczycy, którzy przeszli przez ten obszar, to francuscy katolicy i misjonarze, oraz handlarze futrami czyli sławni amerykańscy traperzy.

Milwaukee
Milwaukee

Historia Milwaukee

W 1818 r. osiadł w tym regionie francuski kanadyjski eksplorator Salomon Juneau, a w 1846 r. duża liczba niemieckich imigrantów pomogła zwiększyć liczbę mieszkańców miasta w latach czterdziestych XIX w., a Polacy i inni imigranci przybywali w następnych dziesięcioleciach.

Milwaukee jest znany z tradycji parzenia. Do najważniejszych nowych atrakcji miasta w ciągu ostatnich dwudziestu lat należą Milwaukee Riverwalk, Wisconsin Center, Miller Park, ekspansja do Milwaukee Art Museum, Milwaukee Repertory Theatre i Pier Wisconsin, a także główne remonty na UW-Milwaukee Panther Arena. W 2018 r. Otwarte zostanie centrum rozrywki i sportu Wisconsin.

Nazwa: – Słowo “Milwaukee” może pochodzić z języka Potawatomi, lub ojiowaki z Ojibwe, “Zebranie miejsca przez wodę”. Amerykański i Indiański Milwaukee
. Pierwszymi zarejestrowanymi mieszkańcami Milwaukee są: Menominee, Fox, Mascouten, Sauk, Potawatomi, Ojibwe (wszystkie ludy Algic / Algonquian) oraz plemiona tubylcze Ho-Chunk (Winnebago) (ludność Siouan). Wielu z tych ludzi żyło wokół Zielonej Zatoki, zanim przeniosło się do obszaru Milwaukee w czasie kontaktów europejskich.

W drugiej połowie XVIII wieku Indianie z Milwaukee odgrywali rolę we wszystkich głównych wojnach na kontynencie amerykańskim. W czasie wojny francuskiej i indyjskiej grupa “Ojibwas i Pottawattamies z daleka jeziora Michigan” (tj. Obszar Milwaukee do Green Bay) dołączyła do francusko-kanadyjskiej Daniel Liénard de Beaujeu w bitwie pod Monongahela.

Nieruchomości w Milwaukee
Nieruchomości w Milwaukee

W czasie Rewolucji Amerykańskiej Indianie wokół Milwaukee byli jedni z nielicznych Indian, którzy pozostali wierni amerykańskiej sprawie podczas rewolucji. Po amerykańskiej niezależności Indianie walczyli ze Stanami Zjednoczonymi w północno-zachodniej wojnie indyjskiej w ramach Rady Trzech Ozarów. W czasie wojny 1812 r. Indianie zgromadzili radę w Milwaukee w czerwcu 1812 r., co spowodowało ich decyzję o ataku na Chicago.

Doprowadziło to do bitwy o Fort Dearborn 15 sierpnia 1812 roku, jedynego znanego konfliktu zbrojnego w rejonie Chicago. Wojna z 1812 r. nie zakończyła się dobrze dla Indian, a po wojnie w Czarnym Hawku w 1832 roku, Indianie w Milwaukee podpisali ostateczny traktat z USA w Chicago w 1833 r. To utorowało drogę do amerykańskiej osady.

Milwaukee od czasu osadnictwa w EuropieEuropejczycy przybyli do strefy Milwaukee przed Traktatem z 1833 roku w Chicago. Francuscy misjonarze i handlowcy po raz pierwszy przeszli przez ten obszar pod koniec 17 i 18 wieku. Alexis Laframboise, w 1785 r., pochodzący z Michilimackinac (obecnie w stanie Michigan), zasiedlał punkt handlowy, dlatego jest pierwszym europejskim rezydentem z regionu Milwaukee.

Wcześni odkrywcy nazwali rzekę Milwaukee i okoliczne lądowiska różną nazwą: Melleorki, Milwacky, Mahn-a-waukie, Milwarck i Milwaucki. Przez wiele lat drukowane rekordy nadały imię “Milwaukie”.

Panorama Milwaokee
Panorama Milwaukee

Inna ciekawa historia Milwaukee

Jedna historia nazwy Milwaukee mówi: 
Pewnego dnia w latach trzydziestych ubiegłego stulecia gazeta spokojnie zmieniła nazwę na Milwaukee, a Milwaukee pozostał do dziś. 
Pisownia “Milwaukie” żyła w Milwaukie w stanie Oregon, nazwanym po mieście Wisconsin w 1847 r., zanim obecna pisownia została powszechnie przyjęta.

Milwaukee ma trzech “ojców założycieli”: Salomona Juneau, Byrona Kilbourna i George’a H. Walkera. Solomon Juneau był pierwszym z trzech, którzy przybyli do tego obszaru, w 1818 roku. Nie był pierwszym europejskim osadnikiem (Aleksis Laframboise rozpoczął działalność w 1785 roku), ale założył miasto zwane Side Juneau, czyli Juneautown, które zaczęło przyciągać więcej osadników.

W rywalizacji z Juneau, Byron Kilbourn utworzył Kilbourntown na zachód od rzeki Milwaukee i upewnił się, że ulice biegnące w stronę rzeki nie łączą się z tymi ze wschodu. Dotyczy to dużej liczby kątowych mostów, które wciąż istnieją w Milwaukee. Ponadto Kilbourn rozpowszechniał mapy obszaru, który wskazywał jedynie Kilbourntown, co oznacza, że Juneautown nie istniało, a wschodnia strona rzeki była bezludna, a więc niepożądana.

Trzecim wybitnym konstruktorem był George H. Walker. Złożył grunt na południe od rzeki Milwaukee wraz z Juneautown, gdzie zbudował dom z bali w 1834 r. Obszar ten rozwijał się i stał się znany jako punkt Walker’s Point. Pierwsza wielka fala osadnictwa na obszarach, które później stały się hrabstwem Milwaukee i miastem Milwaukee, rozpoczęły się w 1835 r.

Milwaukee
Centrum Milwaukee

Wcześniej w tym roku stało się znane Juneau, a Kilbourn zamierzał rozmieścić konkurencyjne miasta, a przez cały rok kupował ich ziemie od rządu i dokonały pierwszej sprzedaży. W tym roku prawdopodobnie było 100 nowych osadników, głównie z Nowej Anglii i innych państw wschodnich. 17 września 1835 r. Odbyły się pierwsze wybory w Milwaukee; Liczba oddanych głosów wyniosła 39.

Do 1840 r. Trzy miasta wzrosły nieco, wraz z ich rywalizacjami. W mieście wybuchły intensywne bitwy między miastami, głównie Juneautown i Kilbourntown, które zakończyły się wojną w Milwaukee w 1845 roku. Po wojnie mostowej zdecydowano, że najlepszym sposobem działania jest oficjalnie zjednoczyć miasta. Więc 31 stycznia 1846 r. Połączyli się, aby włączyć miasto Milwaukee i wybrała Salomona Juneau jako pierwszego burmistrza Milwaukee.

Geografia miasta

Milwaukee leży wzdłuż wybrzeży i nad jeziorem Michigan, u zbiegu trzech rzek: Menomonee, Kinnickinnic i Milwaukee. Przepływają także małe miasta, takie jak rzeka Root River i Lincoln Creek.
Teren Milwaukee jest rzeźbiony ścieżką lodowcową i obejmuje strome zboczy wzdłuż jeziora Michigan, które zaczyna się około 1,6 km na północ od centrum miasta. Ponadto, 30 mil (48 km) na południowy zachód od Milwaukee to Kettle Moraine i jezioro, które zapewnia krajobraz przemysłowy w połączeniu z jeziorami śródlądowymi.

Według amerykańskiego Biura Spisowego, miasto ma łączną powierzchnię 96,80 mil kwadratowych (250,71 km²), z czego 96,12 mil kwadratowych (248,95 km2) to ziemia i 0,68 miliardów kwadratowych (1,76 km2) to woda. Miasto jest w przeważającej mierze (99,89% jej powierzchni) w hrabstwie Milwaukee, ale są dwa małe, niezapalałe części, które rozciągają się do sąsiednich hrabstw.

Część w hrabstwie Waszyngton graniczy z południowo-wschodnim rogiem Germantown, a część w hrabstwie Waukesha graniczy z południowo-wschodnim rogiem Menomonee Falls, na północ od wsi Butler.

Milwaukee Wisconsin
Milwaukee Wisconsin

Religia

Bazylika św. Josapha w Lincoln Village w Milwaukee.
Od 2010 r. Około 51,8% mieszkańców obszaru Milwaukee twierdzi, że regularnie uczęszczały na usługi religijne. 24,6% ludności obszaru Milwaukee zidentyfikowano jako katolicy, 10,8% jako luteranie, 1,6% jako metodysta, a 0,6% jako żyd. Archidiecezja Rzymskokatolicka Milwaukee i Diecezja Episkopatu Milwaukee z siedzibą w Milwaukee.

Siostry Szkolne Trzeciego Zakonu św. Franciszka mają swój dom macierzysty w Milwaukee, a wiele innych wyznawców religijnych ma znaczną obecność w okolicy, w tym jezuitów i franciszkanów. Milwaukee, gdzie ojciec Josef Kentenich został wygnany na 14 lat w latach 1952 – 1965, jest również ośrodkiem ruchu Schönstatt w Stanach Zjednoczonych.

Kaplica św. Joan de Arc, najstarszy kościół w Milwaukee, znajduje się w kampusie Uniwersytetu Marquette. Bazylika św. Josapata była pierwszym kościołem, który otrzymał honory bazyliki w Wisconsin i trzeci w Stanach Zjednoczonych. Świątynia Świętej Rodziny w Madrycie, Pomoc chrześcijan, na północny zachód od Milwaukee, w Hubertus, Wisconsin, została również utworzona w 2006 roku Bazylika.

Gospodarka Milwaukee

Wczesna ekonomia:
Ojcowie założyciele Milwaukee mieli wizję miasta: wiedzieli, że jest doskonale usytuowany jako miasto portowe, centrum gromadzenia i dystrybucji produktów. Wielu z nowych imigrantów, którzy w połowie 19 wieku przybywali do nowego stanu Wisconsin, byli rolnikami pszenicy. W 1860 r. Wisconsin był drugim co do uprawy pszenicy w kraju, a Milwaukee dostarczał więcej pszenicy niż jakiegokolwiek miejsce na świecie.

Koleje potrzebne były do transportu tego ziarna z pola pszenicy Wisconsin do portu Milwaukee. Udoskonalenia kolei w tym czasie sprawiły, uczyniły to możliwe. Nastąpiła intensywna konkurencja na rynkach z Chicago, a w mniejszym stopniu z Racine i Kenosha. Ostatecznie Chicago wygrało ze względu na swój nadzwyczajny status finansowy i transpozycyjny, a także jako węzeł głównych linii kolejowych w Stanach Zjednoczonych.

Milwaukee ugruntował swoje miejsce jako stolica handlowa Wisconsin i ważny rynek na Środkowym Zachodzie. Dzięki łatwemu dostępowi do jeziora Michigan i innych dróg wodnych, Dolina Menomonee w Milwaukee jest historycznym miejscem produkcji, hodowli, utylizacji roślin, transportu morskiego i innego przemysłu ciężkiego. W 1843 roku George Burnham i jego brat Jonathan otworzyli murowaną ulicę w pobliżu 16. ulicy.

Milwaukee port

Gdy z gliny pojawiły się trwałe i wyraźne kremowe cegły, inne koralowce zaczęły korzystać z tego zasobu. Ponieważ wiele budynków w mieście zostało wybudowanych przy użyciu tego materiału, zyskała ona przydomek “Cream City”, a tym samym cegła nazywa się ceglanym miasteczkiem Cream City. W 1881 r. Największa na świecie cegielnia w Burnham, która zatrudniała 200 osób i osiągnęła rocznie 15 milionów cegieł.

Przekształcenie doliny zaczęło się od kolei zbudowanych przez współzałożyciela miasta Byrona Kilbourna, aby dostarczyć produkt z wnętrza farmy Wisconsin do portu. W 1862 roku Milwaukee był największym przewoźnikiem pszenicy na świecie. Elewatory zbożowe zostały wybudowane, a dzięki dominującej imigracji Milwaukee w Niemczech browary wskoczyły wokół przetwarzania jęczmienia i chmielu. Zbudowano garbarnie, z których garbarnia Pfister & Vogel stała się największym w Ameryce.

Kultura

Milwaukee jest popularnym miejscem żeglugi na jeziorze Michigan, windsurfingu, kitesurfingu, restauracji i festiwalów kulturalnych. Często określane jako miasto festiwali, Milwaukee ma wiele imprez kulturalnych, które odbywają się latem na Henry Maier Festival Park, nad jeziorem.
Muzea i wydarzenia kulturalne, takie jak Jazz in the Park, odbywają się co tydzień w parkach miejskich. Badanie z roku 2011 przeprowadzone przez Walk Score w rankingu Milwaukee zajęło 15 miejsce w większości pięćdziesięciu największych miast w Stanach Zjednoczonych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?