MILWAUKEE

Milwaukee w Wisconsin USA. Jest największym miastem w stanie Wisconsin i piątym co do wielkości miastem w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo w hrabstwie Milwaukee, nad brzegiem Jeziora Michigan. Według szacunków w 2014 r. Milwaukee było 31 największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Szacowana liczba mieszkańców w 2015 r. Wynosiła 600 155 osób.

Milwaukee jest głównym centrum kulturalnym i gospodarczym obszaru metropolitalnego Milwaukee. Jest to również część większego obszaru statystycznego Milwaukee – Racine – Waukesha, WI, który w spisie powszechnym z 2010 roku szacuje się na 2,026,243. Pierwsi Europejczycy, którzy przeszli przez ten obszar, to francuscy katolicy i misjonarze, oraz handlarze futrami czyli sławni amerykańscy traperzy.

Milwaukee
Milwaukee

Historia Milwaukee

W 1818 r. osiadł w tym regionie francuski kanadyjski eksplorator Salomon Juneau, a w 1846 r. duża liczba niemieckich imigrantów pomogła zwiększyć liczbę mieszkańców miasta w latach czterdziestych XIX w., a Polacy i inni imigranci przybywali w następnych dziesięcioleciach.

Milwaukee jest znany z tradycji parzenia. Do najważniejszych nowych atrakcji miasta w ciągu ostatnich dwudziestu lat należą Milwaukee Riverwalk, Wisconsin Center, Miller Park, ekspansja do Milwaukee Art Museum, Milwaukee Repertory Theatre i Pier Wisconsin, a także główne remonty na UW-Milwaukee Panther Arena. W 2018 r. Otwarte zostanie centrum rozrywki i sportu Wisconsin.

Nazwa: – Słowo „Milwaukee” może pochodzić z języka Potawatomi, lub ojiowaki z Ojibwe, „Zebranie miejsca przez wodę”. Amerykański i Indiański Milwaukee
. Pierwszymi zarejestrowanymi mieszkańcami Milwaukee są: Menominee, Fox, Mascouten, Sauk, Potawatomi, Ojibwe (wszystkie ludy Algic / Algonquian) oraz plemiona tubylcze Ho-Chunk (Winnebago) (ludność Siouan). Wielu z tych ludzi żyło wokół Zielonej Zatoki, zanim przeniosło się do obszaru Milwaukee w czasie kontaktów europejskich.

W drugiej połowie XVIII wieku Indianie z Milwaukee odgrywali rolę we wszystkich głównych wojnach na kontynencie amerykańskim. W czasie wojny francuskiej i indyjskiej grupa „Ojibwas i Pottawattamies z daleka jeziora Michigan” (tj. Obszar Milwaukee do Green Bay) dołączyła do francusko-kanadyjskiej Daniel Liénard de Beaujeu w bitwie pod Monongahela.

Nieruchomości w Milwaukee
Nieruchomości w Milwaukee

W czasie Rewolucji Amerykańskiej Indianie wokół Milwaukee byli jedni z nielicznych Indian, którzy pozostali wierni amerykańskiej sprawie podczas rewolucji. Po amerykańskiej niezależności Indianie walczyli ze Stanami Zjednoczonymi w północno-zachodniej wojnie indyjskiej w ramach Rady Trzech Ozarów. W czasie wojny 1812 r. Indianie zgromadzili radę w Milwaukee w czerwcu 1812 r., co spowodowało ich decyzję o ataku na Chicago.

Doprowadziło to do bitwy o Fort Dearborn 15 sierpnia 1812 roku, jedynego znanego konfliktu zbrojnego w rejonie Chicago. Wojna z 1812 r. nie zakończyła się dobrze dla Indian, a po wojnie w Czarnym Hawku w 1832 roku, Indianie w Milwaukee podpisali ostateczny traktat z USA w Chicago w 1833 r. To utorowało drogę do amerykańskiej osady.

Milwaukee od czasu osadnictwa w EuropieEuropejczycy przybyli do strefy Milwaukee przed Traktatem z 1833 roku w Chicago. Francuscy misjonarze i handlowcy po raz pierwszy przeszli przez ten obszar pod koniec 17 i 18 wieku. Alexis Laframboise, w 1785 r., pochodzący z Michilimackinac (obecnie w stanie Michigan), zasiedlał punkt handlowy, dlatego jest pierwszym europejskim rezydentem z regionu Milwaukee.

Wcześni odkrywcy nazwali rzekę Milwaukee i okoliczne lądowiska różną nazwą: Melleorki, Milwacky, Mahn-a-waukie, Milwarck i Milwaucki. Przez wiele lat drukowane rekordy nadały imię „Milwaukie”.

Panorama Milwaokee
Panorama Milwaukee

Inna ciekawa historia Milwaukee

Jedna historia nazwy Milwaukee mówi: 
Pewnego dnia w latach trzydziestych ubiegłego stulecia gazeta spokojnie zmieniła nazwę na Milwaukee, a Milwaukee pozostał do dziś. 
Pisownia „Milwaukie” żyła w Milwaukie w stanie Oregon, nazwanym po mieście Wisconsin w 1847 r., zanim obecna pisownia została powszechnie przyjęta.

Milwaukee ma trzech „ojców założycieli”: Salomona Juneau, Byrona Kilbourna i George’a H. Walkera. Solomon Juneau był pierwszym z trzech, którzy przybyli do tego obszaru, w 1818 roku. Nie był pierwszym europejskim osadnikiem (Aleksis Laframboise rozpoczął działalność w 1785 roku), ale założył miasto zwane Side Juneau, czyli Juneautown, które zaczęło przyciągać więcej osadników.

W rywalizacji z Juneau, Byron Kilbourn utworzył Kilbourntown na zachód od rzeki Milwaukee i upewnił się, że ulice biegnące w stronę rzeki nie łączą się z tymi ze wschodu. Dotyczy to dużej liczby kątowych mostów, które wciąż istnieją w Milwaukee. Ponadto Kilbourn rozpowszechniał mapy obszaru, który wskazywał jedynie Kilbourntown, co oznacza, że Juneautown nie istniało, a wschodnia strona rzeki była bezludna, a więc niepożądana.

Trzecim wybitnym konstruktorem był George H. Walker. Złożył grunt na południe od rzeki Milwaukee wraz z Juneautown, gdzie zbudował dom z bali w 1834 r. Obszar ten rozwijał się i stał się znany jako punkt Walker’s Point. Pierwsza wielka fala osadnictwa na obszarach, które później stały się hrabstwem Milwaukee i miastem Milwaukee, rozpoczęły się w 1835 r.

Milwaukee
Centrum Milwaukee

Wcześniej w tym roku stało się znane Juneau, a Kilbourn zamierzał rozmieścić konkurencyjne miasta, a przez cały rok kupował ich ziemie od rządu i dokonały pierwszej sprzedaży. W tym roku prawdopodobnie było 100 nowych osadników, głównie z Nowej Anglii i innych państw wschodnich. 17 września 1835 r. Odbyły się pierwsze wybory w Milwaukee; Liczba oddanych głosów wyniosła 39.

Do 1840 r. Trzy miasta wzrosły nieco, wraz z ich rywalizacjami. W mieście wybuchły intensywne bitwy między miastami, głównie Juneautown i Kilbourntown, które zakończyły się wojną w Milwaukee w 1845 roku. Po wojnie mostowej zdecydowano, że najlepszym sposobem działania jest oficjalnie zjednoczyć miasta. Więc 31 stycznia 1846 r. Połączyli się, aby włączyć miasto Milwaukee i wybrała Salomona Juneau jako pierwszego burmistrza Milwaukee.

Geografia miasta

Milwaukee leży wzdłuż wybrzeży i nad jeziorem Michigan, u zbiegu trzech rzek: Menomonee, Kinnickinnic i Milwaukee. Przepływają także małe miasta, takie jak rzeka Root River i Lincoln Creek.
Teren Milwaukee jest rzeźbiony ścieżką lodowcową i obejmuje strome zboczy wzdłuż jeziora Michigan, które zaczyna się około 1,6 km na północ od centrum miasta. Ponadto, 30 mil (48 km) na południowy zachód od Milwaukee to Kettle Moraine i jezioro, które zapewnia krajobraz przemysłowy w połączeniu z jeziorami śródlądowymi.

Według amerykańskiego Biura Spisowego, miasto ma łączną powierzchnię 96,80 mil kwadratowych (250,71 km²), z czego 96,12 mil kwadratowych (248,95 km2) to ziemia i 0,68 miliardów kwadratowych (1,76 km2) to woda. Miasto jest w przeważającej mierze (99,89% jej powierzchni) w hrabstwie Milwaukee, ale są dwa małe, niezapalałe części, które rozciągają się do sąsiednich hrabstw.

Część w hrabstwie Waszyngton graniczy z południowo-wschodnim rogiem Germantown, a część w hrabstwie Waukesha graniczy z południowo-wschodnim rogiem Menomonee Falls, na północ od wsi Butler.

Milwaukee Wisconsin
Milwaukee Wisconsin

Religia

Bazylika św. Josapha w Lincoln Village w Milwaukee.
Od 2010 r. Około 51,8% mieszkańców obszaru Milwaukee twierdzi, że regularnie uczęszczały na usługi religijne. 24,6% ludności obszaru Milwaukee zidentyfikowano jako katolicy, 10,8% jako luteranie, 1,6% jako metodysta, a 0,6% jako żyd. Archidiecezja Rzymskokatolicka Milwaukee i Diecezja Episkopatu Milwaukee z siedzibą w Milwaukee.

Siostry Szkolne Trzeciego Zakonu św. Franciszka mają swój dom macierzysty w Milwaukee, a wiele innych wyznawców religijnych ma znaczną obecność w okolicy, w tym jezuitów i franciszkanów. Milwaukee, gdzie ojciec Josef Kentenich został wygnany na 14 lat w latach 1952 – 1965, jest również ośrodkiem ruchu Schönstatt w Stanach Zjednoczonych.

Kaplica św. Joan de Arc, najstarszy kościół w Milwaukee, znajduje się w kampusie Uniwersytetu Marquette. Bazylika św. Josapata była pierwszym kościołem, który otrzymał honory bazyliki w Wisconsin i trzeci w Stanach Zjednoczonych. Świątynia Świętej Rodziny w Madrycie, Pomoc chrześcijan, na północny zachód od Milwaukee, w Hubertus, Wisconsin, została również utworzona w 2006 roku Bazylika.

Gospodarka Milwaukee

Wczesna ekonomia:
Ojcowie założyciele Milwaukee mieli wizję miasta: wiedzieli, że jest doskonale usytuowany jako miasto portowe, centrum gromadzenia i dystrybucji produktów. Wielu z nowych imigrantów, którzy w połowie 19 wieku przybywali do nowego stanu Wisconsin, byli rolnikami pszenicy. W 1860 r. Wisconsin był drugim co do uprawy pszenicy w kraju, a Milwaukee dostarczał więcej pszenicy niż jakiegokolwiek miejsce na świecie.

Koleje potrzebne były do transportu tego ziarna z pola pszenicy Wisconsin do portu Milwaukee. Udoskonalenia kolei w tym czasie sprawiły, uczyniły to możliwe. Nastąpiła intensywna konkurencja na rynkach z Chicago, a w mniejszym stopniu z Racine i Kenosha. Ostatecznie Chicago wygrało ze względu na swój nadzwyczajny status finansowy i transpozycyjny, a także jako węzeł głównych linii kolejowych w Stanach Zjednoczonych.

Milwaukee ugruntował swoje miejsce jako stolica handlowa Wisconsin i ważny rynek na Środkowym Zachodzie. Dzięki łatwemu dostępowi do jeziora Michigan i innych dróg wodnych, Dolina Menomonee w Milwaukee jest historycznym miejscem produkcji, hodowli, utylizacji roślin, transportu morskiego i innego przemysłu ciężkiego. W 1843 roku George Burnham i jego brat Jonathan otworzyli murowaną ulicę w pobliżu 16. ulicy.

Milwaukee port

Gdy z gliny pojawiły się trwałe i wyraźne kremowe cegły, inne koralowce zaczęły korzystać z tego zasobu. Ponieważ wiele budynków w mieście zostało wybudowanych przy użyciu tego materiału, zyskała ona przydomek „Cream City”, a tym samym cegła nazywa się ceglanym miasteczkiem Cream City. W 1881 r. Największa na świecie cegielnia w Burnham, która zatrudniała 200 osób i osiągnęła rocznie 15 milionów cegieł.

Przekształcenie doliny zaczęło się od kolei zbudowanych przez współzałożyciela miasta Byrona Kilbourna, aby dostarczyć produkt z wnętrza farmy Wisconsin do portu. W 1862 roku Milwaukee był największym przewoźnikiem pszenicy na świecie. Elewatory zbożowe zostały wybudowane, a dzięki dominującej imigracji Milwaukee w Niemczech browary wskoczyły wokół przetwarzania jęczmienia i chmielu. Zbudowano garbarnie, z których garbarnia Pfister & Vogel stała się największym w Ameryce.

Kultura

Milwaukee jest popularnym miejscem żeglugi na jeziorze Michigan, windsurfingu, kitesurfingu, restauracji i festiwalów kulturalnych. Często określane jako miasto festiwali, Milwaukee ma wiele imprez kulturalnych, które odbywają się latem na Henry Maier Festival Park, nad jeziorem.
Muzea i wydarzenia kulturalne, takie jak Jazz in the Park, odbywają się co tydzień w parkach miejskich. Badanie z roku 2011 przeprowadzone przez Walk Score w rankingu Milwaukee zajęło 15 miejsce w większości pięćdziesięciu największych miast w Stanach Zjednoczonych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z
Zainwestuj i zamieszkaj na Florydzie w USA
Agent nieruchomosci USA Floryda
Hotele na Florydzie
Luksusowe domy USA
Nieruchomości w USA

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora

Szukaj nieruchomości

Florida property listings

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

inwestycja w usa z gwarantowanym zwrotem
kontakt biuro nieruchomości za granicą
USA nieruchomości. Polskie biuro sprzedaży i inwestycji w Stanach Zjednoczonych.
zwrot z inwestycji w usa
Wynajem samochodów na Florydzie w USA

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?