VENICE

Miasto Venice na zachodniej Florydzie. Venice to niewielkie miasteczko w hrabstwie Sarasota w zachodniej części Florydy. Pierwsi europejscy osadnicy w tej okolicy pojawili się w XIX wieku. W latach 70 XIX wieku, tuż nad samą zatoką, Robert Rickford Roberts założył gospodarstwo. Miejsce to do dziś nosi jego imię i nazywa się Roberts Bay. Trzynaście lat później w 1883 roku Francis H. Frank Higel, pochodzący z Francji, zakupił od rodziny Robertsów ziemię pod swoje gospodarstwo. Zapłacił za nią wówczas 2500 dolarów, co byłoby dziś równowartość ponad 70 tysięcy dolarów.

Venice na Florydzie

Venice Floryda
Venice Harbor na zachodniej Florydzie

Higel założył firmę zajmującą się przerabianiem cytrusów, produkował dżemy, soki, skórkę z pomarańczy, a także wino pomarańczowe. Higiel w 1885 roku założył pocztę – Eyry, której został naczelnikiem, jednak biuro w ciągu kilku miesięcy zostało zamknięte i w jego miejsce po trzech latach, w 1888 roku powstała kolejna poczta, tym razem o nazwie Venice – nazwę tą zasugerował sam Higel, dopatrując się podobieństwa florydzkiej Wenecji z tą włoską. Prawdziwy boom na zakup ziemi i budownictwo w Venice nastąpił w latach 20 XX wieku i od tamtej pory Venice rozwinęło się do dzisiejszej postaci. W 1930 roku Venice zamieszkiwało 309 mieszkańców, 30 lat później już 3444, a w 1990 roku prawie 17 tysięcy

Festiwal Zęba Rekina

Miasto dziś ma około 25 tysięcy mieszkańców i 46 kilometrów kwadratowych powierzchni. Jest to spokojne miejsce, które przyciąga ludzi lubiących ciszę i spokój, jednocześnie bezpośrednią bliskość morza. Venice znane jest z corocznego wydarzenia zwanego Festiwal Zęba Rekina, podczas którego można obejrzeć skamieniałe zęby rekinów, znalezione na plażach Venice i w okolicy. Venice leży około 120 kilometrów na południe od Tampa i około 100 kilometrów na północ od Cape Coral. W bezpośredniej bliskości Venice przebiega autostrada Interstate 75, a także US 41. Koleje pasażerskie w Venice obsługuje Seaboard Coast Line, natomiast około 4 kilometry na południe znajduje się port lotniczy Venice, obsługiwany przez miasto.

Powiązany temat: mapa lotnisk Florydy

Plaże Zatoki Meksykańskiej

Jeśli wciąż zastanawiacie się, czy Venice by Was urzekło swoją ciszą i spokojem, to warto wiedzieć, że Venice to przede wszystkim piękne, czyste plaże nad wodami Zatoki Meksykańskiej. Pogoda nastraja do plażowania przez cały okrągły rok. Venice Beach, czyli publiczna plaża miasta Venice, zaprasza plażowiczów przez cały rok. Plaża należy do grupy plaż z certyfikatem Blue Wave, co oznacza, że jest ona czysta i bezpieczna.

Plaża znajduje się w granicach miasta, jednak utrzymywana jest przez hrabstwo Sarasota. Przy plaży dostępny jest parking, toalety i prysznice, niedaleko są pawilony gastronomiczne. Należy pamiętać, że rozpalanie otwartego ognia i biwakowanie na plaży są zabronione, na tej plaży nie można spożywać alkoholu, ani palić tytoniu, oraz jest całkowity zakaz wprowadzania zwierząt.

Plaża Venice
Plaża w Venice

Plaża dla psów również tu jest ...

Myśląc o zwierzętach, bardzo ciekawym miejscem jest Brohard Paw Park, czyli wydzielona plaża dla czworonożnych przyjaciół. W Brohard Paw Park znajduje się ogrodzony plac zabaw dla psów, z którego można przejść na plażę, na której dozwolony jest wypoczynek z psami. Udogodnieniami dla właścicieli psów będą na pewno prysznice, ławki i poidełka, zarówno dla ludzi, jak i psów, a także woreczki i śmietniki, aby bez problemu posprzątać po swoim pupilu. Plaża otwarta jest codziennie od 7:00 i zamykana jest o zmierzchu.

Z ciekawostek warto dodać, że w Venice działa Venice Theatre, jest to teatr społeczności, jeden z największych tego typu teatrów w całych Stanach Zjednoczonych. Teatr działa od 1955 roku, sztuki wystawiane są w jednym z dawnych budynków instytutu wojskowego.

Jak już kupisz nieruchomość w Venice

Venice to również historyczne śródmieście, liczne miejsca zapisane w narodowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym, miejska filharmonia, kawiarnie i restauracje, czy liczne pola golfowe i korty tenisowe. Wszystko to jest na wyciągnięcie ręki i na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Venice zaprasza na wycieczki i rajdy rowerowe po dobrze przygotowanych ścieżkach.

Jeśli lubicie odpoczynek na świeżym powietrzu, w bryzie morskiego powietrza, Venice ma do zaoferowania molo rybackie, które ma około 220 metrów długości, a także usypane z kamieni falochrony – nazywane South Jetty, z których oglądanie wschodów i zachodów słońca to nieziemskie przeżycie. Jeśli lubicie aktywny wypoczynek, albo wolicie odpocząć bez dodatkowych aktywności w Venice na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Venice Downtown
Venice Downtown

Hotel czy apartament w Venice

Baza hotelowe w Venice, a także apartamenty AirBnB mają bardzo dobrą i szeroką ofertę. Z reguły są to trzy lub czterogwiazdkowe hotele, ale znajdziecie też tańsze, dwugwiazdkowe. Hotele oferują nocleg ze śniadaniem, w pokoju klimatyzowanym, wyposażonym w telewizor, małą lodówkę i ekspres do kawy. Najlepsze hotele oferują pokoje z widokiem na Zatokę Meksykańską i z prywatnym wyjściem na plażę. Większość ośrodków ma swoją restaurację, więc oprócz śniadania możecie na miejscu zjeść pozostałe posiłki. Średni koszt noclegu w hotelu trzygwiazdkowym to 200 dolarów ze śniadaniem.

Nieruchomości w Venice

W Venice na zachodniej Florydzie jest też sporo ogłoszeń sprzedaży nieruchomości, więc jeśli zależy Wam na zamieszkaniu w okolicy, chcecie mieć własne cztery kąty, to również możecie rozważyć taką ewentualność. Przekrój cenowy ogłoszeń jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie zdecydować się na mieszkanie o powierzchni 121 metrów, które ma dwie sypialnie, dwie łazienki, oraz sporej wielkości pokój dzienny.

Jest to mieszkanie na parterze z dostępem do ogródka. Za taką nieruchomość zapłacicie 270 tysięcy dolarów. Jeśli szukacie czegoś większego, przygotujcie się na przykład na wydatek rzędu 485 tysięcy dolarów. W tej cenie kupicie mieszkanie w Venice o powierzchni około 150 metrów kwadratowych, z trzema sypialniami, dwiema łazienkami i jednym, dużym pokojem dziennym. Jeśli szukacie czegoś większego, być może dom typu bliźniak przypasuje Wam do gustu? 

Nieruchomości Venice
Luksusowe nieruchomości w Venice na Florydzie

Domy, wille i apartamenty w Venice

W cenie 415 tysięcy dolarów możecie kupić dom o powierzchni 220 metrów kwadratowych, z trzema sypialniami, dwiema łazienkami i toaletą. Taki dom to strzał w dziesiątkę dla ludzi lubiących przestrzeń, a zarazem bliskość miasta. Dom zlokalizowany jest w bardzo dobrym miejscu, zaledwie 4 kilometry od wód Zatoki Meksykańskiej i 3 kilometry od historycznego centrum Venice. Odległości do pokonania na piechotę lub rowerem mogą zmotywować do wybrania właśnie tego miejsca.

Na rynku nieruchomości Venice, znajdziecie również luksusowe wille. Ich koszt jest również bardzo różny, a ceny zaczynają się od miliona dolarów. Jedną z droższych, luksusowych willi w Venice jest dom o powierzchni 404 metrów kwadratowych, z pięcioma sypialniami i pięcioma łazienkami. Dom jest wyposażony w klimatyzację, oraz wentylatory. Na 4087 metrach kwadratowych działki znajduje się bardzo fajny ogród i luksusowy basen. Nieruchomość wyposażona jest w system alarmowy. Taka willa wystawiona jest na sprzedaż za 2 miliony 200 tysięcy dolarów.
Powyższe opisy i ceny nieruchomości aktualne do rynku nieruchomości z jesieni 2022r.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?