VERO BEACH

Vero Beach Floryda USA. Wschodnie wybrzeże Florydy i miasto Vero Beach. Vero Beach to miasto w hrabstwie Indian River County leżące u wybrzeży wschodniej Florydy. Jeśli się tutaj wybieracie, warto znać chociaż kilka słów o historii tego miasta. W 1870 roku w tej okolicy pojawiły się pierwsze osiedla tworzone przez ludzi zajmujących się przemysłem, hodowlą i eksportem owoców cytrusowych.

Rozwojowi miasta zdecydowanie pomógł rozwój okolicznych linii kolejowych w tym regionie datowany na 1893 rok. W roku 1919 miasto otrzymało prawa miejskie, natomiast kiedy w 1925 roku ustanowiono hrabstwo Indian River County, miasteczko Vero Beach zostało ustanowione jego stolicą.

Vero Beach
Vero Beach

Treasure Coast i Vero Beach

Będąc tu nie można ominąć pięknych plaż, wszak nazwa miasta zobowiązuje. Plaże Vero Beach, które są częścią regionu Florida`s Treasure Coast. Region ten obejmuje obszar pomiędzy Indian River, St. Lucie i Martin. Określenie regionu wzięło się od nazwy hiszpańskiej floty – Treasure Fleet, której wszystkie 11 statków zatonęło, w tym rejonie podczas huraganu w 1715 roku. Statki te wracały z Ameryki do Hiszpanii.

Możecie wypoczywać na głównej, miejskiej plaży Vero Beach zwanej South Beach lub na innej mniejszej publicznej plaży zwanej Humiston Park, a znajdującej się w Vero`s Central Beach Business District. Vero Beach posiada również malownicze ścieżki i deptaki okalające wybrzeże, z których jest możliwość bezpośredniego zejścia na plaże.

Jeśli lubcie obcować z przyrodą, koniecznie zobaczcie Indian River Lagoon. Jest to zgrupowanie trzech okolicznych lagun, Mosquito Lagoon, Banana River i Indian River na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Pierwotnie nazywano ten obszar Rio de Ais, zgodnie z nazwą okolicznego plemienia Indian Ais, zamieszkujących wschodnią Florydę. Indian River Lagoon ma 156 mil długości i zawiera cieśninę Ponce de León Inlet w hrabstwie Volusia County, oraz Jupiter Inlet w hrabstwie Palm Beach.

Rośnie tu ponad 2100 różnych gatunków roślin, oraz macie szansę spotkać tu ponad 2200 gatunków zwierząt, z czego 35 jest zagrożonych wyginięciem. Z ciekawych faktów warto wspomnieć, że w Indian River Lagoon w zależności od danego okresu, żyje od 200 do 800 butlonosych delfinów. Może i Wam uda się jakiegoś zobaczyć z bliska.
Indian River Lagoon, oraz Mosquito Lagoon to światowej sławy siedliska do łowienia ryb. Są to też idealne miejsca do zorganizowania wycieczek przyrodniczych i obserwacji ptaków.

Vero Beach
Plaża w Vero Beach

McKee Jungle gardens i okolice Vero Beach

Odwiedzając Vero Beach musicie iść do McKee Jungle Gardens. Jest to ogród botaniczny położony na 18 akrach powierzchni. Przedstawia on roślinność występującą w subtropikalnym ekosystemie. Można tutaj podziwiać dziesiątki tropikalnych roślin. Ogród botaniczny posiada zespół budynków administracyjnych, w którym mieści się centrum edukacyjne, gdzie odbywają się prelekcje, wykłady i są organizowane wystawy, oraz sklep z pamiątkami, a także restauracja.

W znajdującym się nieopodal Melbourne na Florydzie możecie odwiedzić Ballard Park, który oprócz ramp przygotowanych dla łodzi, którymi można wypłynąć w rejs po Indian River Lagoon, oferuje także miejsca do odpoczynku i rekreacji.

Zabytki i zwiedzanie Vero Beach

W Vero Beach znajdziecie dziesiątki obiektów i budowli, które znajdują się w rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. Między innymi zabytkową stację kolejową Vero Railroad Station, która zachowała się w dobrym stanie, wraz z innymi obiektami kolejowymi, takimi jak m.in. budynki, w których były pakowane cytrusy do transportu. Aktualnie zabytkowa stacja kolejowa nie spełnia już funkcji transportowych, jest jedynie zabytkiem architektury.

Innym przemysłowym budynkiem wpisanym do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym jest Vero Beach Diesel Power Plant. Jest to wybudowana w 1926 roku zabytkowa elektrownia, zwana również Municipal Power Plant, będąca pierwszym miejskim budynkiem w Vero Beach.

Kolejnym zabytkowym budynkiem jest Old Vero Beach Community Building inaczej nazywany Vero Beach Service Center, podobnie jak inne zabytkowe budynki jest on wpisany do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym. Został wybudowany w 1935 roku z myślą o mieszkańcach, oraz turystach, aby podnosić ich aktywność fizyczną, oraz zapewnić miejsce rozrywkowe.

Miejsce to posiada sale spotkań, sale zabaw, scenę, a także pełny węzeł sanitarny – łazienki, toalety i prysznice. W 1943 roku dobudowano północne skrzydło, które aktualnie mieści Indian River Citrus Museum. Jeśli je odwiedzicie odkryjecie w jaki sposób owoce cytrusowe, a w zasadzie ich hodowla i eksport ukształtowały lokalne społeczności.

Zobaczcie model pierwszej fabryki zajmującej się obróbką i pakowaniem cytrusów. Czekają na Was także historyczne fotografie, na których uwieczniono cytrusowych pionierów Vero Beach podczas ich pracy.

Vero Beach ulica
Vero Beach

Kolejnym obiektem w rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym jest Driftwood Inn, zabytkowy hotel i restauracja, inaczej zwane The Breezeway, wybudowane w 1937 roku. Również zabytkowym hotelem jest Old Palmetto Hotel, wybudowany w 1921 roku, rozbudowany w 1926. On również widnieje w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. W tym samym rejestrze znajdziecie Maher Building, inaczej zwany Illinois Hotel, wybudowany w 1920 roku.

Woman’s Club w Vero Beach

Wartym wspomnienia jest też Vero Beach Woman`s Club, wybudowany w 1916 roku, historyczny klub dla kobiet, w którym odbywały się spotkania towarzyskie oraz edukacyjne dla kobiet z Vero Beach. Klub był od zawsze otwarty na społeczne projekty oraz inicjatywy i działa nieprzerwanie do dzisiejszego dnia.

Ważnym ośrodkiem kultury i sztuki, którego siedziba również znajduje się w rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym jest Vero Theatre, wybudowany w 1924 roku. Reprezentuje on architektoniczny styl śródziemnomorski. Premierą otwarcia w październiku 1924 roku był „Hunchback of Notre Dame”, czyli słynny „Dzwonnik z Notre Dame”

Innymi zabytkowymi obiektami które możecie obejrzeć zwiedzając Vero Beach, są Theodore Hausmann Estate, wybudowany w 1922 roku. Pueblo Arcade, wybudowany w 1926 roku, Royal Park Arcade inaczej zwany Parkway Plaza, Judge Henry F. Gregory House, wybudowany w 1937 roku. W tym samym roku wybudowano również Old Indian River County Courthouse, zabytkowy budynek mieszczący siedziby sądu i wielu urzędów.

Nieruchomości Vero Beach
Nieruchomości Vero Beach

Centra handlowe i zakupy w Vero Beach

Jeśli macie jednak ochotę na zakupy i odpoczynek w miejskim stylu, Vero Beach oferuje również założone w 1996 roku centrum handlowe Indian River Mall, gdzie znajdziecie ponad 80 obiektów i sklepów znanych marek, takich jak J.C. Penney, Sears, a także część rozrywkowo gastronomiczną, w której czeka na Was sala kinowa, oraz restauracje oferujące zarówno amerykańskie, tradycyjne potrawy, jak również azjatyckie, czy włoskie.

Vero Beach ma także do zaoferowania dobrą infrastrukturę hotelową, co często przeważa przy wyborze Vero Beach jako miejsca do odpoczynku. Jednym z popularnych miejsc jest Disney`s Vero Beach Resort, pełny wdzięku kompleks hotelowo rozrywkowo zbudowany w starym stylu.
Praktycznie kilka kroków od pokoi hotelowych znajduje się plaża, na której możecie wylegiwać się na słońcu i delektować idylliczną atmosferą tego miejsca. Vero Beach to trochę spokojniejsze miejsce na odpoczynek, ale wciąż oferujący turystom różne atrakcje zarówno na te pogodne jak i pochmurne dni.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?