Ważne uwagi dotyczące wynajmów krótkoterminowych na Florydzie

Luksusowy wynajem na świecie nieruchomości

Dziś poruszymy dość istotny temat wynajmów krótkoterminowych na Florydzie. Sporo osób do nas dzwoni z Polski i innych krajów z pytaniem o wynajem krótkoterminowy na Florydzie. Tzn. osoby pytają o wynajem na np. 1 miesiąc, na 2 miesiące lub na 3 miesiące pobytu. Część z tych osób chce sobie przyjechać do Miami lub na południową Florydę i wynająć apartament lub dom na krótki okres czasu – jak powyżej.

Wynajmy krótkoterminowe w Miami

Wyjaśnię Wam dzisiaj, jak to “mniej więcej” wygląda to na Florydzie. Aby się zbytnio nie rozpisywać w telegraficznym skrócie dowiecie się o wynajmach wakacyjnych w Miami i na Florydzie.

Krócej znaczy drożej

Zasada jest mniej więcej taka: iż tym krócej, tym drożej. Im dłużej, tym taniej. Czyli, jeżeli widzisz ofertę wynajmu apartamentu na cały rok (wynajem długoterminowy) za powiedzmy – 2.000 USD na miesiąc. To nie spodziewaj się że wynajmiesz taki apartament na 3 miesiące w tej cenie.
Najprawdopodobniej ten apartament na 6 miesięcy będzie kosztował 3.000 USD na miesiąc, a na okres 3 miesięcy około 4.000 USD na miesiąc. A miesiąc wynajmu będzie kosztował 5.000 USD.

Powiązane tematy: co jest wliczone w opłaty HOA na Florydzie | gdzie są najwyższe zwroty z wynajmu

Wynajem krótkoterminowy na Florydzie
Wynajem krótkoterminowy na Florydzie

Dodatkowe koszty związane z wynajmem na Florydzie

Do tego musisz doliczyć kaucję, oraz depozyt. Z tym bywa różnie w zależności od lokalizacji i restrykcji na danym osiedlu.
Zwykle na wynajem krótkoterminowy pobierana jest wyższa kaucja, czasami nawet 3 miesiące wynajmu.
Często potencjalny lokator który chce wynająć nieruchomość musi wykazać iż posiada środki pieniężne na taki wynajem. Często sprawdzany jest “criminal background” czyli historia kryminalna takiej osoby, oraz taka osoba musi zostać zatwierdzona przez “board” w HOA.

Zainteresuje Cię także: czy opłaca się AIRBNB na Florydzie

Hotel może się bardziej opłacać

Dlatego przed podjęciem decyzji o wynajmie apartamentu na wynajem krótkoterminowy na Florydzie i w Miami (oraz okolicach) skalkuluj i porównaj oferty hoteli i ofert AIRBN, na tychże stronach internetowych. Często bardziej Ci się będzie opłacało wynająć hotel lub apartament AIRBN w Miami, niż wynajmować mieszkanie przez biuro nieruchomości.
To tak po krótce dzisiaj o wynajmach na Florydzie. Dlatego też zakup nieruchomości pod wynajem (pod inwestycję) na Florydzie, jest jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji na świecie.

Powiązany temat: Twoje pieniądze poza Unią Europejską | polski agent nieruchomości na Florydzie

Ten temat poruszaliśmy już wielokrotnie w naszych artykułach i postach na blogu o Florydzie, że warto tam również zajrzeć i poczytać informacje związane z wynajem nieruchomości na Florydzie.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?