WEST PALM BEACH

West Palm Beach Floryda USA. Miasto West Palm Beach zostało założone w 1894 roku przez Henry`ego Flager’a, jako osiedle, które miało być miejscem zamieszkania dla obsługi dwóch największych hoteli w pobliskim Palm Beach. Początkowo miało się nazywać „Westpalmbeach”, ale obawiano się, że trzynastoliterowa nazwa nie będzie jednak najlepsza i może przynieść miastu pecha. Na początku miasto włączono do hrabstwa Dade County, a gdy w 1909 roku władze stanu Floryda ustanowiły hrabstwo Palm Beach County, miasto West Palm Beach zostało jego stolicą.

Dla turysty West Palm Beach, ma do zaoferowania między innymi kilka interesujących zabytkowych dzielnic. Pierwsza z nich to Flamingo Park, założona przez plantatorów ananasów i innych owoców tropikalnych. Wiele domów w Flamingo Park jest projektowanych w śródziemnomorskim stylu. Kolejną historyczną dzielnicą jest Grandview Heights, jedna z najstarszych dzielnic miasta, nadal zachowana w niezmienionym stanie.

West Palm Beach
West Palm Beach

Została zbudowana na przełomie lat 1910-1925, stylem przypominając architekturę śródziemnomorską. Ta zabytkowa dzielnica została odnotowana w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. Do tego rejestru należą też inne historyczne dzielnice miasta, warte odwiedzenia, El Cid, Northwest, Mango Promenade, oraz Central Park, będący ekskluzywną dzielnicą wypełnioną deptakami i licznymi molo.

Jeśli macie ochotę na zwiedzenie miejskich muzeów, zacznijcie od The Richard and Pat Johnson Palm Beach County History Museum. Zostało ono otworzone w 2008 roku, w historycznym budynku sądu z 1916 roku, w samym centrum West Palm Beach.

Muzeum jest idealnym miejscem do wzbogacenia swojej wiedzy o szczegóły dotyczące życia w hrabstwie Palm Beach County. Głównie eksponowane są tu dwie wystawy, galeria osób i galeria miejsc związanych z hrabstwem. Odnowiony budynek jest jednocześnie siedzibą towarzystwa historycznego Palm Beach County.

Muzea i zwiedzanie West Palm Beach

Kolejnym muzeum, do którego możecie zajrzeć to Norton Museum of Art. Jest to największe muzeum sztuki na Florydzie. Stała ekspozycja daje możliwość obejrzenia sztuki z 19 i 20 wieku, amerykańskich, europejskich i chińskich artystów, a także prezentuje sztukę współczesną i fotografię. Muzeum zostało założone w 1941 roku przez Ralpha Hubbarda Nortona, który przenosząc się do West Palm Beach na emeryturę, postanowił podzielić się z mieszkańcami i turystami, swoją piękną, sporą kolekcją malarstwa i rzeźby.

West Palm Beach downtown
West Palm Beach downtown

West Palm Beach posiada również wiele mniejszych i większych centrum kultury i sztuki. Można zaliczyć do nich The Carefree Theatre, zbudowany w 1940 roku, w zabytkowej dzielnicy Park Flamingo. Warty wspomnienia jest również Meyer Amphitheater. Jest to niegdyś opuszczony hotel Holiday Inn, który został w 1993 roku przekształcony w amfiteatr.

Kolejnym jest Palm Beach County Convention Center, kompleks sal wystawowych i sal konferencyjnych w centrum miasta. A także South Florida Science Museum, czyli założone w 1961 roku muzeum nauki, z interaktywnymi eksponatami. Znajduje się tutaj między innymi akwarium słodkowodne i morskie oraz cyfrowe planetarium.

W West Palm Beach często odbywają się przeróżnego rodzaju festiwale, filmowe i muzyczne. Najbardziej znany jest SunFest, coroczny festiwal muzyczny, który pierwszy raz miał miejsce w 1982 roku. Festiwal odbywający się między kwietniem a majem ma ogromną coroczną frekwencję ponad 275 tysięcy osób. Dotychczas występowali tu między innymi Ray Charles, Pink Floyd, Bob Dylan, Lenny Kravitz i inni.

Zobacz nieruchomości w West Palm Beach

Golf, sport i inne atrakcje West Palm Beach

Jeśli jednak bardziej interesuje Was uprawianie lub oglądanie sportu niż zwiedzanie miejsc zabytkowych, West Palm Beach to dobre miejsce także dla Was. West Palm Beach posiada profesjonalne kluby golfowe, zawodowe kluby baseballa, a także miejsca do uprawiania i oglądania innych mniej popularnych sportów.

Jest tutaj The National Croquet Center, które posiada 12 pełnowymiarowych trawiastych boisk do krokieta, co czyni go jednym z największych tego tupu obiektów na świecie. Innym znanym miejscem sportowym jest Palm Beach Polo and Country Club, składający się z 7 światowej klasy pół do gry w polo.

Powiązany temat: wypożyczalnia samochodów w West Palm Beach

West Palm Beach
West Palm Beach

A może jesteście spragnieni kontaktu ze zwierzętami? Palm Beach Zoo w Dreher Park również znajduje się w West Palm Beach. Miejsce to jest domem dla ponad 1400 zwierząt, mieszkających na obszarze 23 akrów bujnych, tropikalnych siedlisk stanowiących dom dla zwierząt będących reprezentantami dla tego klimatu. Misją ogrodu zoologicznego jest ochrona przyrody, oraz dzikich zwierząt, inspirowanie innych do ochrony środowiska i zachowania naturalnego środowiska w jak najlepszej kondycji.

Spotkacie się tutaj z amerykańskim niedźwiedziem, florydzką panterą, wydrą rzeczną, jeleniami, oraz aligatorami, a także zobaczycie tygrysa malajskiego i małpy. Koniecznie idziecie do ZOO z dziećmi, jeśli towarzysza Wam w tej florydzkiej wyprawie i na wakacjach na Florydzie. Możecie skorzystać również ze specjalnie przygotowanych atrakcji, między innymi Interactive Play Fountian, który przedstawia przepiękny taniec fontanny w rytm muzyki, jest tu również karuzela – Wildlife Carousel, oraz dla odpoczynku dorosłych – Tropics Cafe.

Lion Country Safari

Dla osób rządnych obcowania z naturą, połączonego z ogromną adrenaliną, Lion Country Safari będzie strzałem w dziesiątkę. W 1967 roku, w Loxahatchee niedaleko od West Palm Beach stworzono „bezklatkowe” ZOO. Utworzone zostało przez grupę przedsiębiorców z Republiki Południowej Afryki, oraz Wielkiej Brytanii, którzy chcieli podzielić się doświadczeniem zdobytym na safari z rodzinami w Stanach Zjednoczonych.

Dla których przygoda afrykańskiego safari była niedostępna. Chętni, którzy zakupią bilety, mogą wjechać na teren swoim samochodem, słuchając wręczonej przy wejściu płyty CD z przygotowanym dźwiękowym przewodnikiem.

Lion Country Safari
Lion Country Safari

Większość zwierząt, takie jak żyrafy, nosorożce, zebry, mogą poruszać się swobodnie, nawet kilka metrów przed samochodem turystów, inne, takie jak lwy czy szympansy, wbrew wcześniej podanej nazwie, zamknięte są za ogrodzeniami lub barierami wodnymi.

Odcięcie powyższych zwierząt od bezpośredniego kontaktu ze zwiedzającymi, nastąpiło w 2005 roku, ze względu na bezpieczeństwo gości, którzy często ignorowali ostrzeżenia, otwierając swoje samochody przy dzikich zwierzętach. Gdyby nie ten fakt, moglibyście znaleźć się w samym centrum dzikiego życia, niczym na prawdziwym safari. Mimo to warto odwiedzić to miejsce.

Powiązany temat: zwierzęta zamieszkujące Florydę

Park wodny Rapid Water Parks w West Palm Beach

Jeśli jednak nadal potrzebujecie większej dawki adrenaliny i jednocześnie cenicie swoje bezpieczeństwo odwiedźcie Rapids Water Park – wodny park w West Palm Beach. Zajmuje on ponad 30 akrów terenu, posiada dziesiątki wodnych atrakcji, takich jak leniwa rzeka, szybkie i kręte zjeżdżalnie, kurtyny wodne czy brodziki z cieplejsza wodą dla małych dzieci lub odpoczynku po wodnych ekscesach.

Park został założony w 1979 roku i początkowo mieścił się na 4 akrach i posiadał cztery wodne zjeżdżalnie, z biegiem czasu powiększał się rozwijał proponując coraz to nowe wodne atrakcje. Wchodząc do parku można od razu zdecydować się na intensywność atrakcji i doznań, zaczynając od „Wild”, bardzo szalonej, poprzez „Mild”, kończąc na atrakcjach dla dzieci.


Po dniach pełnych wrażeń możecie odpocząć w jednej z wielu kafejek i restauracji znajdujących się na nadbrzeżnych bulwarach, zajadając się świeżymi owocami morza i popijając zimne drinki.

Rapid Water parks

Powiązany temat: lotnisko w West Palm Beach

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?