WYCIECZKI I POŁĄCZENIA PROMOWE Z FORT LAUDERDALE

Wycieczki i połączenia promowe z Fort Lauderdale na Bahamy i do Freeport na Grand Bahama
. Wiele osób, które w swoim życiu miały okazję odwiedzić wyspy Bahama twierdzi, że na plażach tego archipelagu można podziwiać najbardziej biały piasek, jaki kiedykolwiek istniał na naturalnych plażach świata, a tamtejsze krajobrazy to kwintesencja rajskich wyobrażeń bezludnych wysp. Rzeczywiście są to miejsca tak piękne, że zadziwiają nawet tych, którzy uważają, że w życiu widzieli już niemal wszystko.

Zainteresuje Cię także: plaże Fort Lauderdale

Promy z Florydy na Bahamy

Na rajskie wyspy Bahama można dostać się w bardzo prosty sposób.Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje podróż drogą morską z pobliskiej Florydy w USA. Z miejscowości Fort Lauderdale, położonej na wschodnim wybrzeżu półwyspu, codziennie wypływają statki i promy, które zabiorą nas prosto na Wyspy Bahama.

Powiązany temat: promy z Florydy na Bahamy

Z tej amerykańskiej miejscowości wypływają zarówno wycieczki po kilku miejscach na archipelagu, jak i promy, które zabiorą nas do Freeport – popularnej miejscowości wakacyjnej, położonej na Grand Bahama. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych możliwości, jakie stoją przed osobami chcącymi na własne oczy podziwiać piękno rajskich wysp Bahama.

O Fort Lauderdale i Freeport

Miasto Fort Lauderdale jest położona jest na południowo wschodnim wybrzeżu półwyspu Floryda – jednej z najgęściej zaludnionych części stanu. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajdują się między innymi Hollywood oraz Miami, dalej na północ znajdziemy także West Palm Beach – popularną wśród turystów miejscowość z wieloma ekskluzywnymi hotelami, oraz popularną wśród właścicieli luksusowych jachtów.

Promy z Florydy na Bahamy

Miasto zamieszkuje około 180 tysięcy mieszkańców i jest ono głównym centrum jachtowym. W 2006 roku w mieście było około 100 przystani jachtowych, a tutejszy port gościł 42 tysiące łodzi rezydentów. Skoro tutejszy port jest w stanie udźwignąć tak dużą liczbę łodzi i rezydentów, nic dziwnego, że to właśnie stąd odpływa najwięcej promów i wycieczkowców na Bahamy.

Zainteresuje Cię także: wypożyczalnia samochodów w Fort Lauderdale

Freeport natomiast, to położone na Grand Bahama miasto i zarazem strefa wolnocłowa. Miasto położone jest za zachodnim wybrzeżu wyspy, tuż nad cieśniną Northwest Providence Channel. Jej ludność to w porównaniu do Fort Lauderdale garstka ludzi – główne miasto portowe Wielkiej Bahamy zamieszkuje bowiem nieco powyżej 25 tysięcy osób. Jest to drugie co do wielkości miasto tego kraju.

Powiązany temat: Fort Lauderdale lotnisko międzynarodowe i loty z Europy na Florydę

Oba miasta nie są od siebie znacznie oddalone i w linii prostej łączą dwa najbliższe sobie punkty między Florydą a Grand Bahama. Rejs w jedną stronę trwa zazwyczaj około dwóch godzin a przewodnicy dwoją się i troją, aby czas ten był jak najlepiej zagospodarowany, oferując pasażerom statków i promów morskich wiele usług i atrakcji, takich jak bufet, sale telewizyjne, kasyno czy sklepy.

Połączenie bezpośrednie między Fort Lauderdale i Freeport

Jednym z najważniejszych i najbardziej popularnych połączeń między Florydą a Bahamami, jest promowa przeprawa między Fort Lauderdale na Florydzie a Freeport na Grand Bahama.
Już od marca 2012 roku, między tymi dwoma miastami, kursuje jeden z najpopularniejszych wśród turystów promów linii Balearia Bahamas Express.

Maszyna nosi nazwę Pinal del Rio i jest jednym z nowocześniejszych tego typu statków kursujących ze wschodniego wybrzeża Florydy.
Prom podczas jednego kursu zabiera na pokład około 463 pasażerów oraz do 80 samochodów.

Dzięki tak dużej pojemności linie promowe mogą zaspokoić oczekiwania pasażerów, którzy mogą korzystać z sześciu rejsów na Bahama w ciągu tygodnia. Statek nie kursuje tylko w środy i opuszcza port wcześnie rano. Z Fort Lauderdale odpływa on około godziny 7 rano, a dotarcie do celu przewidziane jest około godziny 10:00.

Promy Bahamy

Powrotny rejs z Freeport wypływa około godziny 19:30 i wita w porcie Fort Lauderdale około godziny 22:00. Oznacza to, ze turyści na podróż i zwiedzanie wyspy Grand Bahama mają prawie 10 godzin – to wystarczająca ilość czasu, żeby poznać największe uroku tej niezwykłej wyspy. Uspokajamy tych, którzy uważają, że 10 godzin to zdecydowanie zbyt mało, by nacieszyć się widokiem białych piasków i bujnej roślinności wyspy – zawsze przecież można zarezerwować bilet powrotny w innym dniu, niż dzień wypłynięcia z portu.

Zainteresuje Cię również: wycieczki na Florydę

Ile zapłacimy za przeprawę promową do Freeport? Za podróż w jedną stronę klasą ekonomiczną zapłacimy około $75. Nie jest to wygórowana cena, choć przewoźnik kusi nas także opcją first class, za którą dopłacić trzeba tylko 15 dolarów. Z powodu polityki turystycznej Bahama, do ceny biletu należy doliczyć jeszcze $18 tzw. Bahama Departure Tax, a więc podatku, który płaci się za samą przyjemność zejścia na ląd.

Rząd wysp zbiera w ten sposób fundusze mające zasilić budżet np. walki o utrzymanie naturalnego środowiska wysp. Dodatkowo należy także doliczyć tzw. opłatę manipulacyjną w wysokości $12,50. Każde dziecko poniżej 6 roku życia może liczyć na bezpłatną podróż, a dotyczy go tylko opłata manipulacyjna.

Powiązany temat: Fort Lauderdale na Florydzie

W cenie biletu każdy z pasażerów może zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu podręcznego. Płynąc w kierunku Bahama należy pamiętać o dowodzie osobistym lub prawie jazdy – od niedawna nawet obywatele USA muszą mieć ze sobą tzw. ID, czyli dokument potwierdzający tożsamość.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?