Zakup nieruchomości na Country Club

Boca Raton najlepsze country cluby na Florydzie

Czym charakteryzuje się zakup nieruchomości na Country Club na Florydzie i w ogóle w Stanach Zjednoczonych? Dziś poruszamy ten ważny temat, ponieważ nie wszyscy posiadają wiedzę z czym wiąże się zakup nieruchomości na Country Club. Podczas intensywnego poszukiwania nieruchomości na Florydzie, bez względu na lokalizację, wcześniej czy później natkniesz się na sformułowanie “Country Club”. Bez względu na to czy szukasz nieruchomości on-line, czy jesteś już na Florydzie z Twoim agentem nieruchomości.

Co to jest Country Club

Co to właściwie jest Country Club i czy istnieje jakiś polski odpowiednik tego typu nieruchomości. Jakoś trudno mi szukać polskiego odpowiednika Country Club, ale skupmy się na objaśnieniu z czym się wiąże zakup nieruchomości na Florydzie na osiedlu Country Club. Jeżeli jesteście w posiadaniu lepszych i dokładniejszych informacji na temat Country Clubów, zapraszam do zostawiania komentarzy poniżej. Na pewno sporo osób chętnie to poczyta ponieważ i w Polsce też są już Contry Cluby i nieruchomości inwestycyjne tego rodzaju. Ale skupmy się na USA i na Florydzie.

Boca West Country Club
Boca West Country Club – jedno z najbardziej luksusowych Country Club na Florydzie

Zwykle luksusowe osiedle z fantastycznymi udogodnieniami

Przede wszystkim osiedle Country Club to zwykle bardzo luksusowe osiedle, zamknięte, ze strażnikiem przy wjeździe i ze świetnie utrzymanymi terenami zielonymi i wszystkimi elementami mieszkalnymi na takim osiedlu.
Country Club na południowej Florydzie, to zwykle luksusowe osiedle mieszkalne z domami jednorodzinnymi, czasami z domami szeregowcami, a czasami z apartamentami. Często są to bardzo duże osiedla, gdzie jest kilka rodzajów nieruchomości. Osiedli typu Country Club jest mnóstwo na Florydzie i są one na najróżniejszych poziomach i w najróżniejszym budżecie.

Ile kosztują nieruchomości na Country Club

Tutaj jeden “haczyk”. Jeżeli szukacie nieruchomości na Florydzie i czasami znajdziecie ofertę w niższej cenie niż otaczające ją lokalizacje, gdzie wille i domy są o 30 do 40 procent droższe, to miejcie pewność że jest to dom położony na Country Club.
Jeżeli macie wątpliwości skontaktujcie z naszym biurem nieruchomości. Sprawdzimy i powiemy Wam czy to jest Country Club czy nie.
Domy na Country Clubach bywają tańsze (ale nie zawsze) ale ich koszty utrzymania i WPISOWE (czyli “Membership”/członkostwo) bywa czasami bardzo wysokie.

Od Miami po West Palm Beach

I tak w naszych okolicach Florydy, od Miami po Boca Raton i West Palm Beach są osiedla Country Club gdzie np. willa kosztuje 900.000 USD, a wpisowe będzie Cię kosztować dodatkowe 150.000 USD, albo dodatkowe 250.000 USD.
Czasami jest to kwota np. 90.000 USD w mniej prestiżowych Country Clubach. I Uwaga. Takie wpisowe czasami jest zwrotne, w momencie gdy będziesz sprzedawał swoją nieruchomość po jakimś okresie jej posiadania. A czasami są to Membership/wpisowe – nie zwrotne. Czyli, wpłacasz powiedzmy 250.000 USD i w momencie sprzedaży nieruchomości musisz się pogodzić iż “nie odzyskasz” swoich pieniędzy. Jest to normalna rzecz na florydzkim rynku nieruchomości z której wszyscy zdają sobie sprawę i z tym się liczą.

Miami West Palm Beach

Dodatkowe koszty utrzymania

Dodatkowo na Country Clubach, choć nie wszędzie, są dodatkowe opłaty, oprócz opłat HOA i wpisowego. Są czasami ustanowione opłaty miesięczne za serwisy na Country Clubie. Czasami w luksusowych Country Clubach są to kwoty 1.000 USD albo 1.500 USD miesięcznie. Czyli płacisz za wszelki luksusy i udogodnienia na takim osiedlu jest dodatkowa opłata miesięczna. Trzeba płacić za ekskluzywne miejsce i wyborne sąsiedztwo.

Powiązany temat: Ile kosztuje dom w USA

Za co się płaci na takim luksusowym osiedlu? Za luksusowe pole golfowe, za utrzymanie części wspólnych, za utrzymanie zieleni, za utrzymanie luksusowego basenu, za utrzymanie części wspólnych np, klubu socjalnego, za ochronę. itp.
CZęsto na takim Country Club są dostępne korty tenisowe, są sklepy ze sprzętem do tenisa i do golfa. Czasami są to tak duże Country Cluby, iż nie ma potrzeby wyjeżdżania z nich w celu prowadzenia luksusowego życia na Florydzie.

Luksusowy lifestyle

Na niektórych country clubach udogodnień i luksusowych serwisów jest mnóstwo. Na niektórych country clubach jest możliwość skorzystania z wyżywienia w restauracji położonej na danym Country Club. Niektóre Country Cluby np. w Boca Raton mają własne przedszkola i opiekę nad dziećmi.
Nie musisz więc wozić dziecka do przedszkola. Opcja z jedzeniem też wydaje się bardzo kusząca, szczególnie jeżeli nie lubisz gotować, a za to lubisz jadać na zewnątrz. Serwisów na takich osiedlu Country Club bywa mnóstwo. Czasami jest możliwość albo konieczność wykupienia członkostwa na polu golfowym które należy do danego country Club. I istnieją różne poziomy członkostwa. Tańsze, droższe i najdroższe.

Restauracja i bar w COUNTRY CLUB
Udogodnienia dla mieszkańców na Country Club

W poszukiwaniu prawdziwego luksusu na Florydzie

Country Club to luksusowa opcja inwestycji na Florydzie. Mnóstwo ludzi decyduje się na zakup nieruchomości na Country Club. Mimo tego iż opłaty i koszty utrzymania nieruchomości wydają się astronomiczne. Ale wiele osób uważa że warto zapłacić i wybiera zamieszkanie w takich ekskluzywny osiedlach.
To ekskluzywne enklawy, dla osób które na to stać i które cenią sobie najwyższej jakości serwisy i zamieszkanie w najlepszych miejscach na Florydzie.

Za luksus trzeba płacić

Mam nadzieje, iż artykuł wyczerpuje temat nieruchomości na Country Clubach w USA. Dużo naszych klientów z Polski coraz bardziej jest świadomych takiej formy inwestycji i tego typu nieruchomości. Ale nie zawsze sobie zdają sprawę z całkowitych kosztów utrzymania takiej posesji na luksusowym osiedlu na FL. Trzeba jeszcze pamietać o tym iż do kosztów utrzymania nieruchomosci na Country Club dojdzie TAX (podatek) od nieruchomości, który płatny jest raz w roku.

Powiązany temat: koszty utrzymania nieruchomości na Florydzie

Większy zwrot z takiej inwestycji

Oczywiście taką inwestycję również można potraktować inwestycyjnie, kupić ją i później wynająć i czerpać zyski pasywne z inwestycji w nieruchomości.
Wynajem domu na Florydzie w kwocie 15.000 USD albo 20.000 USD miesięcznie tutaj nikogo nie dziwi. Są jeszcze o wiele droższe domy na wynajem lub apartamenty i zawsze jest klient który szuka tego typu nieruchomości na wynajem. To jest Ameryka! Nie zapominajmy!

Country Clubem zwykle zarządza “Board” czyli zarząd osiedla, który dwa lub trzy razy  roku zbiera się i ustala zasady zarządzania Country Clubem i zarządza finansami na takim osiedlu. Jeżeli dojdzie do tego ze zdecydujesz się na zakup willi albo domu na Country Club, przed złożeniem oferty dostaniesz dokładną listę kosztów utrzymania i dokładnych opłat z jakimi wiąże się zakup nieruchomości na osiedlu Country Club na Florydzie.

Zainteresuje Cię także: Property TAX na Florydzie | zwrot z inwestycji w USA | bezpieczna lokata kapitału za granicą |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?