Zakup nieruchomości za granicą dobrą lokatą kapitału

Nieruchomości za granicą

Drugi lub trzeci dom w ciepłych krajach? Kolejny apartament inwestycyjny za granicą? Na taki luksus stać coraz więcej Polaków zaangażowanych w poszukiwanie alternatywnych inwestycji w nieruchomości. A w zasadzie korzystnych inwestycji w nieruchomości za granicą z wysokim zwrotem. Do takiej grupy należą właśnie nieruchomości na Florydzie i inwestycje w Stanach Zjednoczonych na tutejszym rynku nieruchomości.

Polacy kupują na potęgę nieruchomości za granicą

Polscy obywatele coraz chętniej kupują, domy, wille i mieszkania za granicą. Polska, mimo wszystko bogaci się i Polacy są coraz zamożniejsi. Nie tylko w gotówkę z prowadzonego biznesu lub dobrej pracy w Polsce, ale także Polacy bogacą się o doświadczenia i wiedzę w zakresie inwestowania. Znamy języki obce, czujemy się pewni siebie w świecie i mamy “otwartą głowę” na nowe inwestycje i jesteśmy ambitnym, przedsiębiorczym i pracowitym narodem. To musimy sobie przyznać.

Luksus posiadania drugiej nieruchomości na drugim krańcu Europy, np. nieruchomości w Hiszpanii lub nieruchomości w Portugalii jest tego naturalnym następstwem. Ci z grubszym portfelem i Ci z wiekszą wiedzą o nieruchomościach zagranicznych wybierają jednak inwestycje za oceanem, na amerykańskim rynku nieruchomości, który jak wiemy decyduje o wszystkich światowych rynkach nieruchomosci i dyktuje trendy na rynkach nieruchomości na całym świecie. Tutaj też czekają na Ciebie najlepsze okazje do inwestycji i największe “nagrody” w postaci wysokiego zwrotu z inwestycji i świetny pasywny przychód z inwestycji. 

W USA zarobisz najwięcej na inwestycjach w nieruchomości

Tutaj “cash flow” jest największy i najwięcej zarobimy z nieruchomosci korzystnie ją kupując w odpowiednim czasie. Mimo tego iż nieruchomości na Florydzie nie są już tanie, a koszty utrzymania nieruchomosci są wysokie patrząc z punktu widzenia Europejczyka. Ale to wszystko i tak lepiej o 100% kalkuluje się niż inwestycje w Hiszpanii, w Egipcie, Bułgarii, Turcji, na Cyprze, w Polsce lub w innych krajach Europy.

Praca zdalna nakłania do takiej inwestycji

Dodatkowym czynnikiem który bardzo zachęca nas do podjęcia decyzji do zakupu nieruchomości za granicą jest także możliwość pracy zdalnej w innej części świata. Nie jesteśmy już “przykuci” do biura i jednego miejsca pracy. A przynajmniej niektórzy z nas. Elastyczność formy zatrudnienia, praca zdalna, wtedy miejsce zamieszkania przestaje już mieć takie ogromne znaczenie.

Nieruchomości za granicą

Na przestrzeni ostatnich lat można wyraźnie zaobserwować bardzo dynamicznie rosnąca liczbę Polaków, których finansowo stać na zakup luksusowych dóbr i usług na światowym poziomie. W tym na zakup nieruchomości za granicą.
Polska rozwija się ekonomicznie, mimo sprzecznych informacji z różnych źródeł w tym TVP i TVN. Zamożność Polaków pokazuje także najnowszy raport KPMG w którym czytamy że ponad 266 tysięcy wzrosła liczba zamożnych Polaków, których zarobki przekraczają 20 tysięcy PLN brutto miesięcznie. Natomiast 69 tysięcy Polaków zarabia powyżej 50 tysięcy PLN miesięcznie. Niezmiennie od lat największy odsetek bogatych Polaków mieszka w Warszawie i w okolicznych wioskach i osiedlach.

Powiązany temat: jakie zwroty z inwestycji są na Florydzie

Mądry Polak przed zakupem nieruchomości

Jesteśmy aktywnym europejskim społeczeństwem, które podejmuje coraz bardziej świadome decyzje inwestycyjne. Nasze aspiracje są coraz wyższe, podróżujemy do najdalszych zakątków świata coraz częściej. Odwiedzamy nie tylko kraje Europejskie w poszukiwaniu nieruchomości ale także inne kontynenty. Jesteśmy ciekawi świata i podejmujemy nowe wyzwania. Lubimy otaczać się luksusowymi przestrzeniami, gadżetami, produktami luksusowymi. Także chcemy mieszkać we wnętrzach które gwarantują nie tylko luksus i komfort ale także wysokiej jakości wykończenie nieruchomości za granicą.

Najlepiej iż będzie to nieruchomość przede wszystkim położona w atrakcyjnej lokalizacji. Czy Polska nieruchomości to atrakcyjna lokalizacja inwestycyjna to już drugorzędna sprawa. Tutaj chodzi o atrakcyjne lokalizacje i nieruchomość za granicą. Polacy szukają atrakcyjnych krajów do zakupu nieruchomości. Przede wszystkim Polaków interesują nieruchomości w ciepłych krajach. Nieruchomości w Hiszpanii w Europie, nieruchomości w Grecji, nieruchomości w Bułgarii, nieruchomości we Włoszech i … wisienka na torcie – nieruchomości na Florydzie.

Luksusowe nieruchomości za granicą
Za tę nieruchomość za granicą musisz zapłacić dziś 23,5 mln USD. Dom z dostępem do kanału w Miami Beach

Czego szukają nasi klienci

Do naszego biura nieruchomości na Florydzie coraz częściej docierają klienci z Polski i Polacy żyjący w najróżniejszych krajach świata. Część osób nie jest dokładnie zorientowana jakie możliwości przedstawiają nieruchomości w USA na Florydzie. Jakie okazje przedstawia tutejszy rynek. Jakie zyski można uzyskać na tutejszym rynku i przede wszystkim jak piękne są nieruchomości na Florydzie i jakiego luksusu można się spodziewać po nieruchomościach na Florydzie. Szczególnie w lokalizacji w której jesteśmy, czyli okolice Miami, Boca Raton i Palm Beach.

Gdzie Polacy kupują nieruchomości za granicą

Najpopularniejsze destynacje na zakup nieruchomości za granicą to oczywiście kraje Europy południowej. Nieruchomości w Hiszpanii (regionu Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca) od lat są topową destynacją na zakup nieruchomości zagranicznej. Zaraz po tym są nieruchomości w Bułgarii, nieruchomości w Grecji, na Cyprze, nieruchomości w Turcji, nieruchomości w afrykańskim Egipcie, nieruchomości na Mauritiusie w ostatnich latach są popularne oraz nieruchomości w Portugalii. Także Chorwacja jest popularna wśród Polaków do zakupu nieruchomości zagranicznej w Europie. okolice Splitu, Trogiru, Dubrownika, a dodatkowo na urokliwych wyspach jak np. wyspy Brac i Hvar.

W ostatnich latach także nieruchomości w Dubaju stały się popularne wsród polskich inwestorów w nieruchomości na świecie. Tam można kupić luksusowe apartamenty i luksusowe wille. Do tego dochodzi także aspekt psychologiczny – dumy z posiadania nieruchomości za granicą i np. zaproszenia znajomych do swojej posesji za granicą i pochwalenie się swoim bogactwem i swoim sukcesem finansowym. Jakże to wszyscy doskonale znamy z domowych pieleszy …

Dom w Boca Raton nieruchomości za granicą
Dom w Boca Raton na Florydzie gdzie znajduje się nasza agencja nieruchomości. Dziś (jesień 2022r) wartość rynkowa tego domu to około 10,5 mln USD.

Dlaczego Polacy kupują nieruchomości za granicą

Jaki jest główny powód dlaczego Polacy są tak zainteresowani zagranicznymi rynkami nieruchomości. Odpowiedź jest prosta i banalna. Klimat jest na pierwszym miejscu, nieruchomości w ciepłuych krajach to przyjemniejsze życia. Lokalna kultura i łaghodniejsze narody to także czynnik który przyciaga Polaków. Raczej nie jeździmy do Rosji czy na wschód inwestować w nieruchomości. Ciągnie nas na zachód do lepszych i radośniejszych krajów świata …

Przyjazna kultura, zupełnie odmienny styl życia,  np. zdrowa, śródziemnomorska kuchnia, lokalne atrakcje turystyczne krajów europejskich.  Przede wszystkim chcemy uciec od pochmurnej, zimnej i często deszczowej Polski. Część takich potencjalnych klientów przeprowadza się
w cieplejszy zakątek Europy lub na Florydę, kiedy w Polsce i wschodniej Europie, panuje pochmurna i deszczowa aura. Z kolei na sezon wiosenno-letni te osoby wracają do Polski. To dość  oczywiste, że Hiszpanię wybiera się ze względu na cieplejszy i łagodniejszy klimat, ciekawą kulturę.

Z kolei jeśli chodzi o taki kraj jak Chorwacja, tutaj decydują głownie czynniki logistyczne, związane z dogodnym i szybkim dojazdem do Chorwacji z Polski. Jest to w chwili obecnej jeden z najważniejszych aspektów, którym kierujemy się przy wyborze lokalizacji do zakupu nieruchomości za granicą. Dlatego też Chorwacja w Europie  jest obecnie jedną z najbardziej popularnych destynacji na zakup domu za granicą, gdyż daje możliwość dojazdu własnym środkiem lokomocji w ciągu zaledwie jednego dnia.

Ceny nieruchomości za granicą

Niezwykle istotnym aspektem którym kierujemy się podczas podejmowania decyzji o zakupie nieruchomości za granicą jest cena takiej inwestycji. Nie zapominajmy tutaj także o fluktuacji kursu walut obcych. Jak np. dzieje się to w tej chwili z kursem dolara amerykańskiego do złotówki. Wysoki dolar i słaba złotówka powstrzymuje potencjalnych inwestorów od zakupu nieruchomości w USA w chwili obecnej. Dolar jest najwyższy w historii! Ale pomyślcie o osobach które kupiły nieruchomość z nami jeszcze rok lub 6 miesięcy temu. Inwestycja jest warta 25%! Nie wspominając o przychodzie pasywnym np. z wynajmu nieruchomości.

Luksusowa willa za granicą
Luksusowa willa za granicą na Florydzie

Dom pod Warszawą czy raczej apartament na Florydzie

Dla nas odpowiedź jest raczej oczywista … polska rzeczywistość jest dla Ciebie? Zostań i inwestuj w Polsce. Nie szukaj inwestycji w nieruchomości za granicą! Chcesz zakosztować prawdziwego świata i żyć na wysokiem poziomie w najlepszej lokalizacji na świecie? …. Floryda to naturalny wybór …

Polaków kuszą także atrakcyjne ceny nieruchomości zagranicznych. Może być to zaskakujące, ale za równowartość mieszkania w Warszawie można kupić niewielki apartamencik w przyzwoitym standardzie na południowym wybrzeżu Hiszpanii. A utrzymanie takiej nieruchomości będzie o wiele tańsze niż w Polsce. Oczywiście ceny nieruchomości na świecie są różnorodne.

Zależy także jaki budżet przeznaczysz na swoją nową inwestycję za granicą. Ceny nieruchomości zależą przede wszystkim od lokalizacji posesji i standardu danego lokalu w ofercie sprzedaży biura nieruchomości zagranicznych. Najdrożej oczywiście jest w popularnych i atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach nie tylko w Europie ale i w topowych lokalizacjach na świecie jak np. na Florydzie.

Nieruchomości w znanych kurortach nadmorskich (i nie tylko) z pewnością będą droższe niż w innych, mniej popularnych zakątkach danego kraju lub wybrzeża. Przykładowo, ceny nieruchomości na sprzedaż w okolicach popularnej, hiszpańskiej Marbelli, zaczynają się od kilkuset tysięcy do kilku lub kilkunastu milionów euro. Takie apartamenty, domy lub wille są dedykowane klientom, dla których liczy się przede wszystkim jakość i prestiż zagranicznej nieruchomości. Są też oczywiście klienci gotowi wydać ok. 600.000 do 800.000 EUR za atrakcyjną willę na wybrzeżu Chorwacji, a nawet 5.700.000 AED za luksusowy apartament w Dubaju w dobrej lokalizacji z widokeim na morze..

Ochrona kapitału przed galopującą inflacją

Po pandemii “świrowirusa” zmieniło się wiele w naszym życiu. Co mądrzejsi i świadomi nie poddali się owczemu pędowi i światowej propagandzie …

Dom za granicą, luksusowy apartament lub nawet niewielkie mieszkanie poza granicami Polski to nie tylko prestiż dla właściciela posesji, lecz również solidna lokata kapitału. Polscy obywatele w ostatnim czasie nabywają nieruchomości zagraniczne, przede wszystkim aby obronić wartość pieniądza, która spada w wyniku przedłużającej się inflacji.

Przy tracącej gwałtownie na wartości złotówce, zakup nieruchomości za granicą, w innej walucie, jak np. w dolarze, dodatkowo zabezpiecza wartość naszych pieniędzy. Zwykle takie nieruchomości często są przeznaczone na wynajem długoterminowy. To pasywny przychód dla inwestora. Dlatego, polscy klienci inwestycyjni zazwyczaj wybierają projekty mieszkaniowe, w których zapewniona jest kompleksowa obsługa w zakresie zarządzania nieruchomością i dalszego wynajmu zakupionej nieruchomości.

Powiązany temat: sprawdź usługi naszego biura nieruchomości na Florydzie

Nieruchomości za granicą Miami
Miami nieruchomości

Praca zdalna a zakup nieruchomości za granicą

Dodatkowymi i ważnymi czynnikami przemawiającym za szybkim zakupem nieruchomości poza Polską i także poza Unią Europejską, są także nieograniczone możliwości pracy zdalnej przy komputerze, a także nałożone obostrzenia dla branży hotelarskiej w wyniku pandemii koronawirusa.

Coraz częściej pracujemy zdalnie i jesteśmy często niezależni od miejsca zamieszkania. Mieszkając w innym kraju lub na innym kontynencie, nadal możemy świadczyć usługi dla tego samego pracodawcy w Polsce lub w innym kraju. Ponadto, w czasie pandemii dość szybko zorientowaliśmy się, jak bardzo potrzebujemy odpocząć, wyjechać do innego kraju, zmienić klimat i otoczenie.

Drakońskie obostrzenia w branży hotelowej np. w Polsce lub w Hiszpanii, uniemożliwiały nam takie wyjazdy, dlatego, część mądrzejszych Polaków postanowiła uniezależnić się od wynajmu krótkoterminowego np w Wielkiej Brytanii i zdecydowała się na kupno własnego domu lub apartamentu za granicą. Sporo Polaków zakupiło w tym czasie nieruchomości w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii. Jeżeli zamykają się nawet najdroższe hotele, chcemy jechać do swojego domu lub mieszkania, co daje możliwość odpoczynku i poczucia bezpieczeństwa we własnym domu.

Zainteresuje Cię także: Top 10 krajów na świecie do zakupu nieruchomości w 2022r

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?