Znowu podrożała benzyna na Florydzie – cena w lutym 2023

Stacja benzynowa USA

Wczoraj znów podrożała cena benzyny na Florydzie. W Palm Beach county wczoraj tj. 6 lutego 2023, benzyna kosztowała średnio 3,50 USD za galon. To i tak poniżej średniej krajowej w USA, która w tej chwili wynosi 3,60 USD za galon. Ceny benzyny na Florydzie różnią się trochę, a czasami dość mocno, w zależności na jakiej stacji benzynowej tankujesz paliwo.
Najtańsza benzyna jest na stacjach benzynowych supermarketów Costco, pod warunkiem że posiadasz członkostwo i kartę Costco. Na innych stacjach zapłacisz sporo więcej, np na Chevron, Shell czy Exxon, Marathon.

Ceny benzyny w USA

Cena benzyny w USA wyraźnie podrożała od początku “pandemii”. Co najbardziej smuci – i tutaj własne przemyślenia się rodzą – to to, iż globalni aktorzy, którzy planują dla nas przyszłość na tym globie, definitywnie próbują zrównać ceny benzyny z cenami benzyny w Europie. Dlaczego, to już sam odpowiedz sobie na to pytanie. Jeszcze 20 lat temu, cena benzyny w USA, kosztowała 3 razy mniej niż na kontynencie europejskim. Jeszcze 10 lat temu, cena benzyny w USA kosztowała dwa razy mniej niż w Europie Zachodniej.
A w tej chwili te ceny zaczynają być porównywalne. Przerażające ….

“Master plan” wprowadzany w życie

Jest to smutne i zarazem tragiczne jak globalni aktorzy, a właściwie reżyserzy, próbują wpływać na Amerykę. My tutaj pokonujemy o wiele więcej mil. W Ameryce są ogromne odległości do pokonania, nawet aby przejechać z jednego na drugi koniec miasta. No coż, raczej na to wpływu nie mamy. Te rzeczy dzieją się za naszymi plecami i po cichu są wprowadzana w życie społeczeństw na całym świecie, nie tylko w Ameryce. Ale ważne aby być choć trochę świadomym i od czasu do czasu przyjrzeć się o tym o czym mówią np. w Davos ….

Zainteresuje Cię także: tankowania paliwa w USA | samochodem po USA |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?