Lantana

13 Nieruchomości
Sortuj według:

Nieruchomości Lantana

Domy i apartamenty w Lantana na Florydzie. Lantana to miejscowość w Palm Beach County na Florydzie. Ilość mieszkańców to około 15.000 mieszkańców. Lantana – nieruchomości do sprzedaży, dlaczego tutaj inwestować?
 Myśleliście może żeby zmienić swoje miejsce zamieszkania na Florydę? Panuje tu ciepły idealny klimat, prawie cały rok świeci słońce, bo przecież w końcu nazwa, której potocznie się używa „Sunshine State” – Słoneczny Stan, zobowiązuje.

Przez cały rok temperatura nie spada tutaj poniżej 15 stopni Celsjusza – nawet zimą, a nawet wtedy potrafi zaskoczyć i osiągnąć czasami 25 stopni Celsjusza, latem natomiast, nie bywa tu cieplej niż 32 stopnie Celsjusza i temperatura nie schodzi poniżej 23 stopni Celsjusza. Nic tylko zamieszkać w miejscu, gdzie można czuć się codziennie jak na urlopie. Nawet zimą, kiedy normalnie trzeba byłoby odśnieżać sobie samochód i liczyć na drogowców, którzy nie zawsze stają na wysokości zadania. Słoneczny Stan takimi niemiłymi niespodziankami Was na pewno nie zaskoczy.

“Spokojna” lokalizacja na zakup domu na Florydzie

Lubicie mniej czy bardziej zatłoczone miejsca? Czy czulibyście się dobrze w miejscu, które tętni życiem 24 godziny na dobę, czy gdzieś, gdzie można kameralnie spędzić każdą chwilę. Jeśli wybieracie drugą opcję, może poczytajcie trochę informacji i przewodników o mieście Lantana. Miasto to mieści się w hrabstwie Palm Beach County, 17 kilometrów na południe od słynnego West Palm Beach, do którego zawsze możecie wstąpić, jeśli zechcecie pobyć wśród większego tłumu i poczuć atmosferę większego miasta, w którym życie tętni całą dobę. Natomiast 100 kilometrów na południe od Lantana znajdziecie słynne Miami.

Nie jest to najmniejsze miasto hrabstwa, ale jest piętnastym co do wielkości i populacji miastem w hrabstwie, co sprawia, że nie jest ani największe, ani najmniejsze. Miasto wciąż zachowuje urok z jego początków, kiedy było jeszcze małą rybacką wioską na Florydzie, o której mało kto słyszał. Miasto uzyskało prawa miejskie w 1921 roku, natomiast największy „boom” przemysłowy i budowlany miał tu miejsce po II Wojnie Światowej i dynamiczny rozwój miasta trwa w sumie do dziś. Wybudowana w 1970 roku autostrada Interstate Highway 95 przyniosła falę rozwoju handlu i przemysłu, dzięki czemu małe miasteczko, dobrze rokuje na przyszłość, jednocześnie będąc nadal odskocznią od zatłoczonych wielkich miast.

Wysokiej jakości nauczanie

Lantana ma szkoły i centrum edukacyjne. Jeśli tu zamieszkacie czeka na Was duża publiczna biblioteka, która zawiera ponad 19 tysięcy woluminów. Z ciekawostek, które mogą okazać się bardzo przydatne, Lantana należy do Parafii Ducha Świętego – „Holy Spirit Parish”. Jest to wieloetniczna parafia w diecezji Palm Beach, która w swoim koście St. Joseph ma między innymi msze święte odprawiane w języku polskim, specjalnie dla imigrantów i pracujących osób z Polski na Florydzie.

Lantana nieruchomości
Lantana nieruchomości

Jeśli chcielibyście tutaj zamieszkać, czasem wbrew pozorom chcielibyście pewnie korzystać ze swojego czasu jak turyści. Nie tylko korzystanie ze sklepów, urzędów, szkół, ale także wypoczynek typowy dla przyjezdnych jest tutaj bardzo atrakcyjny. Na wybrzeżu czeka na Was osiem akrów miejskiej plaży z pawilonami z których rozciąga się widok na ocean, w których znajdziecie prysznice i toalety. Bezpieczeństwa na plaży pilnują wyszkoleni ratownicy. Jeśli Wy będziecie mieli ochotę na kąpiele słoneczne lub pluskanie się w krystalicznie czystej wodzie, Wasze pociechy mogą korzystać z plażowego placu zabaw. Poza plażą z rekreacyjnych obiektów czekają tutaj na Was piękne, zielone i malownicze cztery parki, zarówno słoneczne jak i takie zacienione, dobrze zagospodarowane i wyposażone, z miejscami na pikniki, grille i place zabaw.

Dobre miejsce na zakup domu za granicą?

W ostatnim czasie ceny nieruchomości w całych Stanach Zjednoczonych znacznie wzrosły ze względu na duży popyt, który nie wynika już z kryzysu finansowego. Amerykanie chętnie kupują nieruchomości na kredyt, nawet te tańsze. Mieszkania, domy i apartamenty kupują bogaci Amerykanie, których kryzys nie dotknął lub Europejczycy i Azjaci z krajów bardziej rozwiniętych. Lantana otwiera Wam jeszcze większy wachlarz możliwości, ponieważ nieruchomości są tutaj trochę tańsze od tych nieruchomości w Miami czy innych większych bardziej popularnych miastach.

Można tutaj znaleźć ciekawe oferty domów w atrakcyjnych cenach zaczynających się nawet od 250 tysięcy dolarów, za dom gdzie znajdują się 3 sypialnie, jedna łazienka i toaleta, garaż i to wszystko na 200 metrach kwadratowych. Innymi ciekawymi i dość tanimi mogą okazać się mieszkania w segmentach, gdzie już nawet za 150 tysięcy dolarów możecie nabyć ładne lokum o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Jednak pamiętajcie, że jakość takiego mieszkania nie dorównuje do tych luksusowych condo, które można znaleźć w dużych miastach. Zobacz oferty z polskiego biura nieruchomości na Florydzie.

Ale to nie wszystko, znajdziecie tutaj też domki i mieszkania, w nieco niższym standardzie, nadające się prawdopodobnie do remontu, o powierzchni do 100 metrów kwadratowych, z dwoma sypialniami, bez ogródka czy garażu, ale nawet za 70 tysięcy dolarów. Prawda, że w porównaniu z cenami luksusowych apartamentów, zwanych a Ameryce „condo”, taka cena urzeczywistnia możliwość spełnienia marzeń o własnym domku lub mieszkaniu na Florydzie?

Nieruchomości w różnym budżecie

Jednak warto wspomnieć też o tych droższych, luksusowych domach i apartamentach. Znajdziecie tutaj na pewno domy, w zasadzie rezydencje, z pięknymi ogrodami, sześcioma sypialniami i pięcioma łazienkami. Gdzie wszystko jest gotowe do wprowadzenia się od zaraz, bez konieczności organizowania remontu. Innymi ciekawymi nieruchomościami w Lantana mogą być luksusowe condo, co prawda nie w wieżowcach, ale w kilku piętrowych, stylowych budynkach. Może zainteresować Was 400 metrowy apartament, z dostępem do wspólnej suszarni, garażu, siłowni, bilardu, oraz basenu o wymiarach olimpijskich. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnuje tu całodobowa ochrona. Jeśli cierpliwie poszukać, można znaleźć takie perełki za 250 tysięcy, a nawet często 200 tysięcy dolarów. Wydaje się to być dobrym wyborem, jeśli nie do samego zamieszkania, to jako zakup pod lokatę na przyszłość swoją i swoich dzieci.

Poszukacie dobrze, to znajdziecie niejeden luksusowy penthouse z widokiem na Ocean z każdego pokoju czy z kuchni. Trzy sypialnie, wielki balkon, garaż, dostęp do pola golfowego i fakt niewielkiej odległości od Oceanu przemawiają za wybraniem takiego mieszkania. Nieruchomość przy samej plaży kosztuje około 400 tysięcy dolarów, co w porównaniu z mega luksusowymi condo w większych miastach, wydaje się być bardzo niską ceną. Możecie doświadczyć na własnej skórze atmosfery takiego miejsca, poczuć się jak ryba w wodzie przemierzając przestronne pokoje. Czy trzeba wydawać półtora miliona aby mieć luksusowe condo, czy można wydać ponad trzy razy mniej i czuć się równie luksusowo w miejscu, które na pierwszy rzut oka wydaje się być mniej formalne niż taki drogi apartamentowiec, można!

Planując wyjazd na Florydę i zakup mieszkania lub innej nieruchomości warto skonsultować się z lokalnymi sprzedawcami, często mogą to być firmy, które mają pracowników mówiących po polsku lub są to po prostu polskie firmy. Może dowiecie się o wiele więcej na miejscu zanim wybierzecie między mieszkaniem do remontu za 70 tysięcy, a mega luksusowym condo za niecałe pół miliona dolarów.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?