MIESZKAĆ NA FLORYDZIE

Mieszkać na Florydzie. Floryda w Stanach Zjednoczonych, to miejsce marzenie, dla każdej osoby trzeźwo myślącej o świecie, o aktualnych realiach i kwestiach jakości i stylu życia. I szczególnie w dzisiejszych szalonych czasach “covidowych” i “post-covidowych”. Nie tylko wspaniały klimat, ale także bardzo wysoka jakość życia i serwisy dla osób mieszkających na stałe w USA, przyciągają na Florydę tysiące osób, pragnących spędzać tutaj więcej czasu lub zainwestować w nieruchomości na Florydzie. Gdzie jest bezpieczna przystań dla Twoich pieniędzy? Właśnie tutaj – na Florydzie! 

Floryda – bezpieczna przystań

Coraz więcej osób w Polsce, również zadaje sobie pytanie: gdzie zamieszkać na tzw. “stare lata”? Gdzie najlepiej zamieszkać na emeryturze (także na tej bardzo “wczesnej emeryturze” w wieku 40 paru lub 50 paru lat? Czy przywiązywać się do Polski, czy może poszukać domu w ciepłym klimacie? Przy okazji zobacz rozdział klimat i pogoda na Florydzie. Rozwijająca się ekonomicznie (mimo wszystko) Polska i bogacące się społeczeństwo naszego kraju, coraz bardziej przypomina kraje Europy Zachodniej.
Ale czy tak jest naprawdę. Czy dobrobyt w Polsce wzrasta rok za rokiem …? Czy w tym kraju istnieje styl życia o jakim marzysz …? Czy kiedykolwiek się to stanie …?

Nie wszyscy jeszcze w Polsce to wiedzą

Floryda to przede wszystkim bezpieczna przystań dla Twoich pieniędzy i nieruchomości tutaj. Wiedzą to osoby od dawna interesujące się nieruchomościami zagranicznymi i inwestowaniem – jako takim – w ogóle. Wyrobiony, światowy inwestor to także wie. Niestety nie wszyscy JESZCZE w Polsce mają tego świadomość co oznacza Floryda na mapie światowych nieruchomości i dlaczego należy tu właśnie inwestować. Jakie możliwości daje “amerykański system nieruchomościowy” i jaki potencjał tkwi w tutejszych nieruchomościach, szczególnie dla inwestorów szukających dochodów i “CASH FLOW” z inwestycji.

Floryda przeprowadzka

Zamieszkać na Florydzie?

Naturalną rzeczą jest to, iż osoby posiadające finansową stabilność, poszukują miejsca, domu, willi, lub apartamentu, nie tylko na wypoczynek, ale i do zamieszkania na dłużej, oraz nieruchomości zagranicznej jako dobrej inwestycji kapitału. Dlatego jest tak ważne aby inwestować w nieruchomości na Florydzie. Kupno zagranicznej nieruchomości, dla osoby stabilnej finansowo i dobrze uposażonej, to świetny pomysł na przyszłość. To nie tylko inwestycja, ale polepszenie jakości życia i “pretekst” do częstszego wyjeżdżania za granicę do swojego domu np. na Florydzie.

Ale Floryda, to naszym zdaniem, absolutny numer jeden, na tego typu inwestycje i przeprowadzkę do “ciepłych krajów”. Klimat tego rejonu USA jest wspaniały, aczkolwiek miesiące letnie, mogą trochę przytłoczyć wysoką wilgotnością powietrza, oraz wysokimi temperaturami, szczególnie na obszarze południowej Florydy, Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Ft. Myers, Naples, także Sarasota, Key West, aż po West Palm Beach. Trochę bardziej na północ jest niewiele chłodniej.

Zobacz także przewodnik po Florydzie

Gdzie się osiedlić na Florydzie

Poniżej, prezentujemy kilka propozycji lokalizacji do zamieszkania na Florydzie. To tylko kilka wybiórczych przykładów. Stan Floryda jest ogromny, są miasta i miasteczka, gdzie warto zamieszkać i kupić dom, ale poniższe, to najważniejsze lokalizacje, które choć po troszę, postaramy się przybliżyć, potencjalnym inwestorom w nieruchomości na Florydzie. Dla Europejczyka, jedyne co może go powstrzymać, to 10-12 godzinny lot z Europy na Florydę, ale robiąc to 2 lub 3 razy do roku, jest to realne. Zobacz mapę lotnisk na Florydzie

Mieszkanie “permanentne” na Florydzie, jest również w jakiś sposób ograniczone dla nas, długością legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych. My, Polacy, możemy przebywać legalnie na terenie Stanów Zjednoczonych tylko do 3 lub 6 miesięcy. Posiadanie własnej nieruchomości na Florydzie, również nie zmienia tego faktu. Ale dotyczy to wszystkich obywateli Europy, nie tylko Polaków. Ale okres 6 miesięcy, to wystarczający okres czasu, aby pomieszkać i “nacieszyć” się Florydą. Przynajmniej zimy i słoty w Polsce, możemy mieć za sobą. Zobacz także największe atrakcje turystyczne Florydy i zwiedzanie stanu.

Masz coś do “załatwienia” na Florydzie? Interesują Cię sprawy urzędowe i administracyjne na Florydzie? Zobacz i poznaj wszystkie hrabstwa Florydy.

Floryda plaże

Gdzie zamieszkać na Florydzie?

Floryda to bardzo duży stan USA, liczący blisko 22 mln mieszkańców. Wielkość stanu Floryda, można porównać do średniego kraju europejskiego. Gdzie się osiedlić i gdzie zakupić nieruchomość na Florydzie to również niezwykle istotna kwestia dla inwestora. Regiony Florydy różnią się bardzo od siebie. Są miejsca z lepszym i gorszym klimatem. Są miejsca dla “biedniejszych” i tych z grubszym portfelem. W naszym artykule postaramy się trochę przybliżyć Florydę dla potencjalnego inwestora w tutejsze nieruchomości. Zobacz także najlepsze hotele na Florydzie

Każdy Amerykanin i Kanadyjczyk wie od dawna, iż Floryda to najatrakcyjniejsze miejsce do zakupu nieruchomości, domu lub apartamentu i osiedlenie się na kontynencie Północno Amerykańskim. Sława tego stanu, nie wywodzi się tylko z pięknych plaż i klimatu, ale także między innymi z parków rozrywki, znanych każdemu na świecie. Najsławniejszy i największy z nich Disney World, co roku na Florydę, przyciąga miliony turystów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i właściwie każdego zakątka świata.
Zobacz także ciekawy rozdział w naszym przewodniku – najlepsze miejsca do nurkowania na Florydzie.

Nie wszyscy wiedzą, ale wschodnie wybrzeże Florydy, to ponad 1.200 mil plaży i przepięknego wybrzeża!
A może najpierw zdecydujesz się na wycieczkę na Florydę z biura podróży aby przekonać się jak tu jest naprawdę?

W Ameryce, ludzie uważają, iż Floryda to jedno z najlepszych miejsc w USA do życia i mieszkania na stałe. Floryda ma też, wedle amerykańskich statystyk, najmniejszą liczbę przestępstw kryminalnych w przeliczeniu na ilość mieszkańców. Gdzie najlepiej kupić nieruchomość na Florydzie i osiedlić się w tym pięknym stanie? Oto kilka propozycji i najważniejsze miejsca na zamieszkanie, na Florydzie.

Najlepsze miejsca na Florydzie

Dowiedz się więcej o życiu i mieszkaniu w Boca Raton i południowo wschodniej Florydzie.

Dowiedz się więcej o życiu i mieszkaniu w Pompano Beach i południowo wschodniej Florydzie.

Dowiedz się więcej o życiu i mieszkaniu w Tallahassee i północnej Florydzie. Stolica Florydy wita!

Dowiedz się więcej o życiu i mieszkaniu w Sarasota, oraz atrakcjach turystycznych na zachodniej Florydzie. Sprawdź jakie dzielnice Sarasoty są najlepsze do zakupu mieszkania albo domu.

Dowiedz się więcej o życiu i mieszkaniu na zachodniej Florydzie w Naples i okolicach.

Dowiedz się więcej o nieruchomościach na sprzedaż i wynajem w Orlando, oraz o zamieszkaniu w Orlando. Także o okolicach sławnych resortów i parków rozrywki w tej części Florydy.

Znajdź więcej informacji o życiu i zakupie nieruchomości w Clearwater na Florydzie:

Poznaj ten najbardziej wysunięty na południe skrawek Stanów Zjednoczonych Ameryki i stanu Floryda. Wszystko o Key West. Zwiedzanie, hotele, opinie i informacje dla odwiedzających Key West Florida.

Plaże Florydy

Dla każdego coś innego

Powyższe, to tylko kilka najważniejszych miast i lokalizacji Florydy dobrych pod inwestycję w dom lub mieszkanie. Nie można jednoznacznie określić gdzie jest najlepsze miejsce na Florydzie do zamieszkania. Każdy szuka czegoś innego, każda osoba, ma swój budżet przeznaczony na nieruchomość na Florydzie, każdemu podoba się coś innego. Sprawdź także informacje w rozdziale Polonia na Florydzie.

Dla jednych będzie atrakcyjny piękny Ocean Atlantycki i otwarte morze, dla drugich może bardziej spodoba się Zatoka Meksykańska i zachodnie wybrzeże Florydy. Od największego miasta Florydy Jacksonville po Key West na południu, blisko Kuby, stan ten oferuje coś innego. 
Kilka naszych sugestii na zakup nieruchomości na Florydzie znajduje się poniżej. Znajdziesz tam również podstawowe informacje o największych miastach na Florydzie, dobrych również na wycieczkę lub długo wyczekiwane wakacje na Florydzie.

Miami i południowo wschodnia Floryda

Piękne Miami, leży nad Oceanem Atlantyckim, na południowo wschodnim wybrzeżu stanu Floryda. Miami to brama wjazdowa “w zasadzie” do obydwu Ameryk, Północnej i Południowej. Tutaj miesza się świat anglosaski, oraz latynoski. Kreolski i Karaibski.

W Miami na ulicach, usłyszysz zarówno angielski jak i hiszpański lub portugalski. Rosyjski, niemiecki i czasami język polski. Miami to centrum kulturalne i ekonomiczne południowej Florydy. Tygiel kulturalny i największy port wycieczkowy tego regionu świata. Z Miami rozpoczynają się rejsy i wycieczki po Karaibach, wycieczki na Bahamy, wycieczki wzdłuż wschodniego wybrzeża USA, oraz wycieczki na Kubę i inne części Karaibów.

Zainteresuje Cię również: wakacje w Miami

Jakie ceny za dom lub mieszkanie

Inwestycja w zakup domu lub mieszkania Miami wiąże się z wysokimi cenami nieruchomości, oraz z wysokimi opłatami czynszowymi (HOA), oraz podatkami miejskimi. Bądź na to przygotowany poszukując apartamentów i ofert nieruchomości w Miami. Jednak Miami i przylegające dzielnice to prestiż i jedne z najlepszych miejsc nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na świecie, do życia. Jeżeli szukasz luksusu, wysokiej klasy nieruchomości, czegoś z “wyższej półki”, kup apartament lub dom w Miami. Zobacz rozdział zakup nieruchomości w Miami

Posiadłości w Miami, posiadają gwiazdy filmowe i celebryci dzisiejszego świata filmu i muzyki. Wszyscy znają dom Julio Iglesiasa w Miami. Gianni Versace również mieszkał w Miami, gdzie został zamordowany na schodach swojej willi… Nawiązując do przestępstw i bezpieczeństwa w Miami. Cała Floryda w chwili obecnej, ma jeden z najniższych (crime rate) wskaźnik przestępstw w USA. Jest to jeden z najbezpieczniejszych stanów w USA do życia…

Miami nocą
Panorama Miami nocą

Miami to jeden z największych portów pasażerskich na świecie. Liniowce i statki pasażerskie, najsławniejszych przewoźników i wycieczkowców po Morzu Karaibskim i Oceanie Atlantyckim, swoje porty macierzyste, mają właśnie w Miami. Nie tylko wycieczki i rejsy morskie, ale Miami, to także jeden z największych morskich portów przeładunkowych na świecie i w USA. Przejdź do przewodnika po Miami na naszej stronie internetowej poświęconej inwestycjom w nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej na Florydzie.

Dla kogo Miami

Miami przyciąga także bardzo młodych ludzi, jest tu więcej miejsc pracy w turystyce, hotelarstwie i usługach. Najlepsze uniwersytety amerykańskie mają swoje siedziby lub filie w Miami. W końcu szkoły językowe, głównie języka hiszpańskiego i portugalskiego, swoim centrum, uczyniły Miami. Międzynarodowe lotnisko w Miami, obsługuje kilkadziesiąt milionów pasażerów rocznie. Stąd najlepiej “złapać” lot do Bogoty, San Jose na Kostaryce, Sao Paolo lub Rio de Janeiro w Brazylii.

Miami kochają zamożni obywatele krajów Ameryki Łacińskiej, nie tylko Meksykanie, ale także Brazylijczycy, Argentyńczycy i Kolumbijczycy. Miami to tygiel kulturowy. Miejsce pełne energii, życia, niesamowitych plaż, wspaniałych sklepów, światowych restauracji i miejsca do pokazanie siebie i swojego bogactwa, przed światem. Swoim domem w Miami, chwalą się ultra bogaci Rosjanie, kupujący w Miami, najdroższe posiadłości i apartamenty powyżej 2 mln dolarów. Tutaj spotkasz sławnych, bogatych i “bossów” tego świata…

Powiązany temat: wakacje na Florydzie jak zorganizować

Miami w amerykańskich ankietach “najlepsze miejsca do życia w USA” zawsze jest w czołówce. Nie tylko wspaniały klimat, ale jakość serwisów publicznych jak szpitale, przychodnie zdrowia, obsługa obywateli, przyciągają i kuszą do przeprowadzki do Miami. W końcu, najlepsi chirurdzy plastyczni w USA praktykują w Miami i innych miastach Florydy. Tuż po Kalifornii, właśnie Floryda i Miami, posiada najlepsze kliniki chirurgii plastycznej.

Tutaj możesz poprawić sobie usta, zreperować biust czy zrobić liposukcję. Nie wspominając o wspaniałym, białym “amerykańskim uśmiechu”.
Także najlepsi amerykańscy dentyści i implantolodzy, praktykują w Miami i tutaj posiadają swoje kliniki dentystyczne, implantologiczne, oraz ortodontyczne. Marzy Ci się prawdziwy amerykański uśmiech? Poszukaj kliniki dentystycznej w Miami.

Tampa na Florydzie

Zatoka Tampa leży na zachodnim wybrzeżu Florydy, w jej północnej części. To również bardzo atrakcyjne miejsce do zakupu nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i ciągle na Florydzie. Zatoka Tampa, to największa otwarta zatoka w Stanach Zjednoczonych, która zajmuje blisko 1.031 kilometrów kwadratowych powierzchni. Port w Tampa jest naturalnie chroniony przez wody zatoki, jest to również wspaniałe miejsce do osiedlenia się, jeżeli myślisz o przeprowadzce na Florydę.

Tampa
Tampa na Florydzie

Port morski w Tampa, to bardzo ważny ośrodek przemysłowy i przeładunkowy w USA. Plaże w okolicach Tampy, od lat przyciągają osoby na wakacje i spędzenie urlopu w tej części Florydy. Tampa jest uważana za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na wakacje, na Florydzie.

Także inwestorzy w nieruchomości zagraniczne, odwiedzają to miejsce w poszukiwaniu tanich nieruchomości amerykańskich i okazji do inwestycji w zakup nieruchomości na Florydzie.
Oprócz Tampa, takie miejscowości jak Clearwater, St. Petersburg i Palm Harbour, posiadają dobre miejsce na osiedlenie się w tej części Florydy. Również wyjazd wakacyjny w te regiony Florydy, to dobra okazja do wypoczynku i “naładowania akumulatorów”.

Tampa i okolice, to również miejsce bogate w kulturę, dobre szkoły, uczelnie i uniwersytety na Florydzie. W ciągu całego roku, odbywa się tutaj szereg festiwali, wystaw i wydarzeń o charakterze kulturalnym. Restauracje, bary, życie nocne i świetne sklepy, oraz supermarkety, są znane wszystkim, odwiedzającym Tampę na Florydzie.

Jeden z najdłuższych nadmorskich bulwarów, ciągnący się przez kilka kilometrów wzdłuż Zatoki Tampa, codzienne przyciąga biegaczy, rowerzystów i rolkarzy. Wielu mieszkańców Tampa uwielbia sport, zdrowy tryb życia i dbanie o swoją sylwetkę.
Wiele osiedli mieszkaniowych na których położone są nieruchomości, posiadają baseny komunalne, sprzyjające również zdrowemu stylowi życia. Tampa to też dobre miejsce na zakup nieruchomości na Florydzie. Przejdź do przewodnika po Tampa i zobacz mapę Tampa.

Fort Lauderdale na Florydzie

Miasto Fort Lauderdale i okolice, są doskonale znane inwestorom w nieruchomości z Wielkiej Brytanii. Miasto przez kilka ostatnich dekad, wyrobiło sobie rangę i prestiż, dla osób z zagranicy, chcących zainwestować na Florydzie. Szczególnie przed rokiem 2008 i światowym kryzysem na rynku nieruchomości. Nie ma się czemu dziwić, iż Fort Lauderdale, tak kochali inwestorzy. Fantastyczne plaże, “rzut kamieniem” do Miami, świetna infrastruktura i międzynarodowe lotnisko w Fort Lauderdale, na które, jest duża ilość połączeń lotniczych z Londynu, innych miast Wielkiej Brytanii, oraz całej Europy i Ameryki Łacińskiej. Przejdź do ofert nieruchomości z Fort Lauderdale

Poprzez dekady, Fort Lauderdale rozbudowywał się wokół labiryntu kanałów, gdzie dorobił się przydomku “Wenecja Ameryki”, jednak próżno tu szukać gondoli i śpiewających po włosku gondolierów, jednakże taksówki wodne są dostępne dla turystów i mieszkańców Fort Lauderdale… Ten tropikalny raj, jakim jest Fort Lauderdale, to jedna z “topowych” destynacji turystycznych i wypoczynkowych na południowo wschodniej Florydzie. Miasto znane jest ze świetnej kuchni i wykwintnych restauracji, doskonałych hoteli, lokali rozrywkowych i świetnego życia nocnego. Nawet przyjeżdżając samemu do Fort Lauderdale, nie będziesz się nudził, pod warunkiem iż wyjdziesz ze swojego hotelu.

Fort Lauderdale
Fort Lauderdale

Główną gałęzią przemysłową w Fort Lauderdale jest turystyka. Więc dla osób planujących przeprowadzkę i zamieszkanie w Fort Lauderdale, konieczne będzie wykształcenie w kierunku: hotelarstwo i turystyka. Fort Lauderdale, sławny jest także z największych fabryk i stoczni w USA, produkujących luksusowe jachty, statki i wycieczkowce, pływające po Atlantyku i Morzu Karaibskim. Jeden z największych portów wycieczkowych, znajduje się właśnie w Fort Lauderdale. Zobacz gdzie na golfa na Florydzie

Dla osób planujących zamieszkać, przeprowadzić się lub zakupić nieruchomość w Fort Lauderdale, będzie to “strzał w dziesiątkę” do inwestycji na Florydzie. Fort Lauderdale nie jest tak drogi jak Miami, a klimat, plaże, styl życia jest podobny. A niespełna godzina jazdy samochodem do Miami, zabierze Cię ponownie do “latynoskiej” stolicy Florydy. Zobacz sprawdzone wypożyczalnie samochodów w Fort Lauderdale. Przejdź do przewodnika po Fort Lauderdale.

Pompano Beach na Florydzie

Okolice Pompano Beach to region południowo wschodniej Florydy. To tylko kilkanaście kilometrów od Fort Lauderdale w kierunku północnym. Pompano Beach należy do hrabstwa Broward, które znane jest ze swoich świetnych plaż i doskonałych miejsc na zakup domu na Florydzie. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat, te okolice Florydy przekształciły się z ośrodków wypoczynkowych, na miejscowości dla rezydentów i mieszkańców, którzy postanowili kupić tutaj nieruchomości i zamieszkać w Pompano Beach na stałe.

Właścicielami domów i willi w Pompano Beach są Kanadyjczycy, ogromna ilość osób z Nowego Jorku i północnych, “zimnych” stanów USA. Wielu ludzi zdecydowało się na ten krok, sprzedać swój dom na północy USA i Kanady i przeprowadzić się do Pompano Beach w Broward County i zamieszkać tutaj na stałe. Pompano to taższa lokalizacja niż sąsiednie Boca Raton, gdzie mieści się siedziba naszej agencji nieruchomości.

Ale docierają tu także rzesze turystów, szczególnie w wysokim sezonie, który trwa od Bożego Narodzenia do kwietnia.
 Te okolice Broward County jeszcze kilka lat temu były bastionem amerykańskich emerytów i rencistów. W tej chwili duża ilość młodych, energicznych i przedsiębiorczych osób przeprowadza się do Pompano Beach, czy to kontynuując swoją zawodową karierę, czy to wprowadzając swój nowy biznes na Florydę.

Pompano Beach na Florydzie
Plaża w Pompano Beach

Pompano Beach, uważane jest dziś za jedne z droższych miejsc na inwestycje w nieruchomości na Florydzie. Choć zdecydowanie tańsze niż sąsiednia Boca Raton. To prestiżowa lokalizacja. Kampanie reklamowe Pompano Beach, reklamujące miasto, jako numer jeden na Florydzie na wakacje, zrobiły swoje. Jednakże obecny boom na amerykańskim rynku nieruchomości i stosunkowo niskie ceny nieruchomości w tej części USA, przyciągają inwestorów i “łowców” okazji. Można w Pompano Beach znaleźć świetne okazje domów, mieszkań i willi na zakup. Przejdź do przewodnika po Pompano Beach.

Boca Raton na Florydzie

Jeden z ukrytych skarbów na Florydzie. Choć może dzisiaj już nie … Boca już jest dobrze znana. Tutaj właśnie mieści się nasze biuro nieruchomości. Przepiękne miasto w stosunkowo niedalekiej odległości od portów lotniczych w Miami i Fort Lauderdale. Boca Raton posiada przepiękne osiedla, “condominia” i najwyższej jakości wille i posiadłości dla osób szukających najwyższych standardów, jeżeli chodzi o zakup nieruchomości na Florydzie. Przepiękne plaże Boca Raton, co roku w miesiącach od marca do października, odwiedzają żółwie zielone, które znoszą jaja na plażach Boca Raton…
Dowiedz się więcej o Boca Raton na Florydzie

Jeżeli lubisz ciszę, spokój, wysoką jakość życia i luksusowe nieruchomości, poszukaj domu lub willi właśnie w Boca Raton. To nieduże miasto, jeżeli chodzi o standardy amerykańskie, liczy około 150.000 tys. mieszkańców. Znajdziesz tu świetne restauracje, kluby, doskonałe życie nocne, świetne centra handlowe, fantastyczne hotele, oraz wiele miejsc rozrywki. Atlantic University ma swoją siedzibę w Boca Raton. To miasto dla ludzi młodych, nowoczesnych, dla biznesmenów i dla osób poszukujących najwyższej klasy nieruchomości w USA.

Boca Raton Floryda
Boca Raton na Florydzie

W Boca Raton istnieje jedna z najlepszych i najsławniejszych siłowni i fitness klubów w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tutaj trenował Mariusz Pudzianowski z najlepszymi trenerami  w Stanach Zjednoczonych. Dziś trenuje tutaj Joanna Jędrzejczyk – nasza sławna zawodniczka. Nie tylko sportowe ośrodki, ale przede wszystkim luksusowe nieruchomości i doskonałe sąsiedztwo przyciągają inwestorów w nieruchomości do Boca Raton na Florydzie. To tylko kilka fantastycznych miejsc w Boca Raton na Florydzie. Przejdź do przewodnika po Boca Raton.

Tallahassee na północno wschodniej Florydzie

Miasto Tallahassee to stolica Florydy. Nie wszyscy sobie to uświadamiają, kojarząc stolicę Florydy z Miami. W Tallahassee spotyka się amerykańska historia i nowoczesność na Florydzie. To centrum administracyjne Florydy i agendy stanowe mają tu swoje siedziby, a przedstawicielstwa instytucji rządowych, posiadają w Tallahassee, swoje filie. Tallahassee znane jest ze swoich dobrych i licznych szkół, kilkunastu uniwersytetów i collegów.

Tallahassee powinno być brane pod uwagę, przez osoby pragnące przeprowadzić się i zamieszkać na Florydzie, które szukają kariery na polu edukacji i wykształcenia. Np. nauczyciele, wykładowcy akademiccy, tłumacze, etc. Stosunkowo jest tu niewielka ilość osób z Europy, posiadająca swoje nieruchomości zagraniczne. Tallahassee nie jest tak popularne jak inne miasta, położone bardziej na południe, do inwestycji w nieruchomości na świecie, przez osoby z zagranicy. Przejdź do przewodnika po Tallahassee. Zobacz także historię Florydy.

Jacksonville na Florydzie

Jacksonville to największe miasto na Florydzie, również jedno z najbardziej znanych. Energia, młodość i przedsiębiorczość. Bardzo nowoczesne miasto na Florydzie. Metrem dojedziesz do każdego zakątka Jacksonville. Wieczorami “downtown” wypełnia się studentami i młodymi ludźmi, rozpoczynającymi swoje kariery i biznesy. Jacksonville będzie dobrym miejscem dla kogoś, rozpoczynającego swoje życie zawodowe, mającego plany na otwarcie biznesu lub szukania dobrze płatnej pracy na Florydzie.

Jacksonville Floryda
Jacksonville na Florydzie

Mieszkańcy Jacksonville są sławni ze swojej gościnności i uprzejmości. To oni tworzą niezwykłą atmosferę w mieście i powodują iż wiele osób z innych części USA, osiedla się w Jacksonville na stałe. Centrum miasta, czyli amerykańska ekspresja “downtown”, byłoby dobre na zakup nieruchomości, przez młode rodziny i rozpoczynających przygodę z Jacksonville.

Miasto leży w części północno-wschodniej Florydy. Jest świetnie skomunikowane z innymi miastami na Florydzie i w USA. Nie ma tutaj typowych osiedli mieszkaniowych, gdzie właścicielami są inwestorzy z Europy, ale jest sporo osiedli, gdzie właścicielami są Kanadyjczycy lub mieszkańcy północnych stanów USA. Przejdź do przewodnika po Jacksonville.

A może mniejsze miasto na Florydzie

Floryda to ogromny stan, jest wiele pięknych i niezwykle atrakcyjnych miast, miasteczek i miejscowości, które są idealne na zakup nieruchomości w USA. Nie sposób jest je wszystkie wymienić w naszym przewodniku po Florydzie, ale warto wspomnieć jeszcze o Panama City Beach, na północnym obszarze Florydy, mieście położonym nad Zatoką Meksykańską.

Miasto sławne jest ze swojego “Spring Break” (wiosennej przerwy w nauce) dla młodych ludzi z amerykańskich szkół, którzy przyjeżdżają do Panama City Beach na wielkie, wiosenne party. Jeżeli interesują Cię tego rodzaju atrakcje, to odwiedź Panama City Beach. Ale przygotuj się na tłumy, nie tylko na plażach, ale w barach, restauracjach i klubach.

Inne lokalizacje dobre do zakupu nieruchomości na Florydzie

Inne, znane zagranicznym inwestorom miejsca do wzięcia pod uwagę podczas zakupu nieruchomości w USA to Ft. Myers, miasto bardzo dobrze znane Polakom – Sarasota, oraz Naples, na południowo zachodnim wybrzeżu Florydy, nad wodami Zatoki Meksykańskiej.

Mieszkać na Florydzie? Tak. Dla osób szukających nieruchomości na emeryturę, dobrze będzie poszukać miejsc spokojnych, bezpiecznych i z raczej “leniwą” atmosferą. Spokojne i ciche, to słowa kluczowe, którymi powinieneś się kierować podczas poszukiwania najlepszych ofert nieruchomości na Florydzie. Warto sprawdzić także Marco Island na zachodnim wybrzeżu Florydy. Choć ceny nieruchomości tutaj nie należą do najtańszych na Florydzie.

Takim miejscem, między innymi, jest miasto Boca Raton, gdzie znajduje się biuro nieruchomości Floryda.eu. Skontaktuj się z naszymi agentami nieruchomości, a z pewnością znajdziemy dla Ciebie coś wyjątkowego i w atrakcyjnej cenie.

Mapa Florydy

Floryda to najlepsze miejsce na świecie na “emeryturę” i spokojne życie w luksusie i dostatku. Przede wszystkim klimat, przepiękne plaże, stosunkowo niedrogie nieruchomości, świetne serwisy i usługi dla mieszkańców. Najlepsza służba zdrowia, szpitale, najwyższej klasy domy dla emerytów. Dla osób starszych jest cała gama wszelkiego rodzaju klubów, miejsc spotkań, rozrywki i socjalizowania się. Poczytaj także praktyczny przewodnik po USA

Ale Floryda to nie tylko miejsce dla rencistów i emerytów w USA. Tu kwitną największe biznesy w USA, młodzi i przedsiębiorczy ludzie, codzienne otwierają nowe biznesy, najlepsze uniwersytety i szkoły w USA są właśnie na Florydzie. Inwestycja, zamieszkanie tutaj lub nieruchomość, Floryda ma wszystko co najlepsze Ameryka ma do zaoferowania …

Zainteresuje Cię również

Plaża Miami South Beach Floryda
Najlepsze plaże Florydy
Miami golf hotel
Golf na Florydzie

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?