USA

Stany Zjednoczone. Przewodnik po USA – najlepsze informacje o USA w polskim internecie. Wszystkie stany zebrane w jednym miejscu. Przewodniki pełne informacji i ciekawostek o poszczególnych stanach Ameryki.  Informacje dla inwestujących i dla odwiedzających USA w celach biznesowych i typowo turystycznych. Przewodnik pełen interesujących informacji o Ameryce.
Kliknij na stan który Cię interesuje na mapie kraju i zobacz co zwiedzić w danym stanie Ameryki. Ile jest stanów w USA? … 50.
Poniżej one wszystkie zebrane w jednym miejscu. Najbogatsze stany w USA i najbiedniejsze stany, oraz najciekawsze miasta w USA. Wszystko co musisz wiedzieć o Ameryce. Nawet jeżeli się tutaj nie wybierasz w najbliższym czasie. A dla tych co planują przyjazd do Stanów Zjednoczonych to absolutne kompendium wiedzy o USA.

KLIKNIJ NA MAPIE NA STAN KTÓRY CIĘ INTERESUJE:

Koniecznie odwiedź praktyczny przewodnik po Stanach Zjednoczonych. Niezwykle ciekawe i pełne konkretów źródło informacji dla wybierających się do Stanów Zjednoczonych. “Pros and cons” podróży do USA. Zobacz, przeczytaj, zastanów się czy warto …
Sprawdź także strefy czasowe w USA i zaplanuj podróż do Stanów Zjednoczonych. Ale najpierw koniecznie zobacz rozdział podróżowanie samochodem po USA. Przeczytaj zanim wypożyczysz auto na lotnisku w USA i wyruszysz autem na zachód, wschód, południe lub północ tego przepięknego i olbrzymiego kraju. Przejrzyj także praktyczne informacje jak mądrze zaplanować zwiedzanie USA w 2 tygodnie. I jaki budżet należy na to przygotować.

Przewodnik po 50 stanach USA rozpoczynamy od stanu Alabama na południu kraju. Jeden z najciekawszych południowych stanów w USA. Ze stolicą w mieście Montgomery. Alabamę zamieszkuje blisko 5 mln ludności. Największe miasto stanu Alabamy to Birmingham. Pamiętacie wpadającą w ucho, taką starą piosenkę zatytułowaną „Sweet home Alabama” tak często graną przez rozgłośnie radiowe na całym świecie? To w zasadzie powie Wam wszystko o Alabamie … przejdź do przewodnika po Alabamie i poznaj lepiej deep south …Alabama. Przejdź do przewodnika po Alabamie w USA. 

5/5

Stan w USA, prawie jak zupełnie inny kraj. Alaska położona jest na północy kontynentu amerykańskiego, graniczy z Kanadą i z Rosją, przez cieśninę Beringa na dalekiej północy. Alaska – kojarząca się ze śniegiem, serialem emitowanym w Polsce we wczesnych latach 90-tych „Przystanek Alaska” i niedźwiedziami odwiedzającymi ludzkie osady, daleko w lasach, zasypanych śniegami północnej półkuli. Stolica Alaski to miasto Juneau, a największym miastem na Alasce jest Anchorage
Alaska to największy stan w USA i czwarty najmniej zaludniony stan USA. Alaskę zamieszkuje 731.000 mieszkańców z czego połowa mieszka w Anchorage. W 1867 Alaska została kupiona od Rosji za 7,2 mln dolarów przez Stany Zjednoczone. Koniecznie sprawdź informacje, oraz biznesowy i turystyczny przewodnik po Alasce. Przejdź do przewodnika po Alasce w USA.

5/5

Stan Arizona zalicza się do zachodnich Stanów Zjednoczonych. Arizona leży na południu kraju, graniczy z Meksykiem ze stanami Sonora i Baja California. Arizona to szósty, największy stan w USA pod względem ludności i piętnasty najgęściej zaludniony stan USA. Największe miasto w Arizonie to Tucson, a stolicą Arizony jest Phoenix. W sumie cały stan liczy ponad 6,5 mln mieszkańców.
Wspaniały stan z pięknymi widokami, tak znanymi nam z westernów i filmów o amerykańskich kowbojach. Arizona jest domem dla jednej z największych atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych tzn. Wielki Kanion Colorado. Do tego wiele innych wspaniałych atrakcji turystycznych. Poznaj największe atrakcje turystyczne w Arizonie. Tego nie możesz przegapić podczas wycieczki po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Przejdź do przewodnika po Arizonie w USA. 

5/5

Stan Arkansas w USA zamieszkuje ponad 3,5 mln mieszkańców. Stolicą Arkansas jest miasto Little Rock z populacją 718.000 mieszkańców. Jest to również największe miasto tego stanu. Nazwa stanu pochodzi z narzecza Indian Quapaw, którzy kiedyś zamieszkiwali te ziemie dzisiejszego stanu Arkansas. Sprawdź skąd pochodzi największy supermarket w USA Wal-Mart, oraz co ma wspólnego Clinton z Arkansas. Ciekawe info o Arkansas w USA. Dowiedz się więcej o tym mało znanym stanie. Przejdź do przewodnika po Arkansas w USA.

5/5

Stan Kalifornia to najgęściej zaludniony stan w USA. Prawie 1/8 populacji Stanów Zjednoczonych mieszka w Kalifornii. Jest to natomiast trzeci pod względem wielkości stan w Stanach Zjednoczonych. Wielkością wyprzedza go tylko Alaska i Teksas. Stolicą Kalifornii nie jest Los Angeles, jak wszyscy by się spodziewali, a miasto Sacramento. Natomiast największym miastem Kalifornii jest Los Angeles. Kalifornia graniczy od południa z Meksykiem, ze stanem Baja California, jednym z najpiękniejszych stanów Meksyku, gdzie znajdują się najładniejsze plaże Pacyfiku. Kalifornia liczy ponad 38 mln mieszkańców, więc ilością mieszkańców przewyższa Polskę. Sprawdź przewodnik po Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.

5/5

To ósmy, największy stan w USA. Stolicą Colorado jest piękne miasto Denver. Nazwa stanu Colorado pochodzi od rzeki Colorado, którą to nazwę nadali hiszpańscy odkrywcy tego regionu Ameryki. Nazwa stanu pochodzi od czerwonego koloru tej olbrzymiej rzeki, po hiszpańsku „colorado” to pokolorowany. Blisko 5 mln 200 tys. mieszkańców zamieszkuje ten stan. Osoby, które zwiedziły całe Stany Zjednoczone często mówią iż to najpiękniejszy stan na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wspaniałe góry, lasy, panoramy zapierające dech w piersiach. Przejdź do największych atrakcji turystycznych w Colorado. Poznaj Colorado w USA. Odwiedź przewodnik po Kolorado w USA.

5/5

Najbardziej wysunięty stan na południe, ze stanów zaliczanych do regionu New England w USA. Większa część Nowego Jorku administracyjnie należy do Connecticut. Pierwszymi europejskimi osadnikami na tych terenach byli Holendrzy, dopiero później pojawili się Anglicy. Stolicą Connecticut jest miasto Hartfort, natomiast największe miasto to Bridgeport. Connecticut zamieszkuje ponad 5,5 mln ludności. Przejdź do zwiedzania Connecticut w US. Poznaj ten stan. Odwiedź przewodnik po Connecticut w USA.

5/5

Stan Delaware to drugi, najmniejszy stan na terenie Stanów Zjednoczonych. Stolicą Delaware jest miasto Dover, natomiast największym miastem regionu i tego stanu jest miasto Wilmington. Niewiele ponad 900 tys. mieszkańców zamieszkuje ten ciekawy stan. Także bardzo ciekawa jest historia Delaware, gdyż pierwszymi osadnikami w tym stanie byli Europejczycy z Holandii, podobnie jak w stanie Connecticut i na terenach dzisiejszego Manhattanu. Bardzo ważny stan jeżeli chodzi o system podatkowy w USA i otwieranie firmy w Stanach Zjednoczonych. Przejdź do przewodnika po Delaware w USA.

5/5

Najbliższy naszemu sercu, stan w Ameryce, niesamowita Floryda, gdzie działa i znajduje się biuro agencji nieruchomości Floryda.eu, oddział na Florydzie. To czwarty najgęściej zaludniony stan na terytorium USA. Kraj z latynoskimi wpływami, kiedyś należał do Hiszpanii. Przejdź do przeglądania nieruchomości z Florydy tutaj.
Do dziś latynoskie wpływy dominują krajobraz społeczno-kulturalny Florydy. Także widoczne są tutaj wpływy innych kultur, które odcisnęły swoje piętno na charakterze Florydy. Byli tu Francuzi, Indianie amerykańscy, czarni niewolnicy z Afryki i kolonizatorzy angielscy. Miejsce Disney World USA, oraz Kennedy Space Center.
Największe miasto Florydy to Jacksonville, a nie Miami jak by się mogło wydawać. Stolica to Tallahassee. Floryda liczy 19 mln 300 tys. mieszkańców. Sprawdź atrakcje turystyczne i biznesowe info na Florydzie w naszym przewodniku po Florydzie.
Zobacz gdzie dokładnie na Florydzie znajduje się biuro nieruchomości Floryda.eu.
Sprawdź adres i dojazd do biura

5/5

To ósmy, najbardziej zaludniony stan na terenie Stanów Zjednoczonych. Georgię zamieszkuje 9,9 mln. mieszkańców. Stolica Georgia jest miasto Atlanta i jest to również największe miasto stanu Georgia. Atlanta to także siedziba olbrzymiego, znanego na cały świat koncernu Coca Cola. Lotnisko w Atlancie to jedno z największych lotnisk w całych Stanach Zjednoczonych. Georgia to jeden z najszybciej rozwijających się ekonomicznie stanów USA. Wyprzedza ją tylko stan Texas. Sprawdź więcej informacji na stronie przewodnik po Georgia w USA.

5/5

Hawaje to miejsce urodzenie byłego, demokratycznego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamy. Hawaje, geograficznie zalicza się do Polinezji. Stan Hawaje należy do USA od 1959 roku. Stolicą Hawajów jest miasto Honolulu, natomiast największe miasto to Oahu. Hawaje zamieszkuje 1,4 mln. mieszkańców. Przepiękne scenerie, mnóstwo plaż, tropikalny klimat, stan numer 50, jak nazywają go Amerykanie, położony pośrodku ogromnego Pacyfiku, czynne wulkany i zupełnie inny styl życia niż na kontynencie amerykańskim. Ponad 6h lotu z Los Angeles w Kalifornii. Czytaj ciekawe informacje o Hawajach i przejrzyj przewodnik po Hawajach w USA.

5/5

Tylko 1,6 mln ludzi zamieszkuje stan Idaho, położony na północno środkowym zachodzie USA. Stolicą i największym miastem Idaho jest miasto Boise. Idaho to tak zwany stan ziemniaczany w USA – sławne„patato state”. Jednak największym bogactwem naturalnym Idaho są kamienie szlachetne. W tym amerykańskim stanie znaleziono prawie każdy możliwy rodzaj kamieni szlachetnych, występujących na świecie. Od północy Idaho graniczy z Kanadą z prowincją British Columbia. Przejdź do przewodnika po Idaho, dowiedz się więcej o tym północnym stanie.

5/5

Stan w USA, chyba najbliższy sercom Polaków, ponieważ zamieszkuje go największa Polonia na terenie Stanów Zjednoczonych w Chicago. Illinois to piąty pod względem ilości ludności stan w USA i dwudziesty piąty pod względem wielkości stan w USA. Stolica stanu Illinois to nie Chicago, jak mogłoby się wydawać, a miasto Springfield. Czytaj więcej o środowiskach polonijnych w USA i stanie Illinois.
Blisko 12 mln 900 tys. mieszkańców mieszka w Illinois. Port w Chicago to największy port wodny na obszarze Wielkich Jezior. Międzynarodowe lotnisko O’Hara International w Chicago było przez wiele lat najbardziej ruchliwym lotniskiem w Stanach, w ostatnich latach oddając palmę pierwszeństwa Atlancie i Nowemu Jorkowi. Sprawdź informacje o Illinois w USA oraz informacje o Polonii w Chicago. Odwiedź przewodnik po Illinois w USA.

5/5

Stan Indiana leży na południe od Wielkich Jezior Amerykańskich. Największym miastem i jednocześnie stolicą Indiana jest miasto Indianapolis. Cały stan liczy ponad 6,5 mln mieszkańców. Nazwa stanu pochodzi od Indian zamieszkujących te tereny przed podbiciem ich przez białych najeźdźców z Europy. Indiana leży na zachód od gór Appalachów w Stanach Zjednoczonych. Przejdź do praktycznego przewodnika po stanie Indiana w USA.

5/5

Stan Iowa leży w części tzw. Midwest w Stanach Zjednoczonych. Stolicą i największym miastem tego stanu jest miasto o nazwie Des Moines. Liczba ludności stanu Iowa to niewiele ponad 3 mln mieszkańców. W przeszłości ten stan należał do Nowej Francji. Stan Iowa wedle amerykańskich statystyk to najbezpieczniejszy stan w całych Stanach Zjednoczonych. Życie płynie tutaj zdecydowanie wolniej niż w innych częściach USA. Sprawdź co zwiedzić w Iowa w naszym przewodniku po Ameryce. Odwiedź przewodnik po Iowa w USA.

5/5

Geograficznie Kansas zaliczany jest do Midwest Stanów Zjednoczonych. Leży w centralnej części USA. Nazwa tego stanu Kansas pochodzi od plemion Indiańskich, które kiedyś zamieszkiwały te tereny Ameryki. Kansas w ich języku oznaczał wielki wiatr. Dziś Kansas liczy 2 mln 880 tys. mieszkańców. Stolicą Kansas jest miasto o nazwie Topeca, natomiast największym miastem jest Wichita. Dziś Kansas to typowy stan rolniczy w USA, produkujący najwięcej zboża w całych Stanach Zjednoczonych. Przejdź do rozdziału Kansas w USA. Odwiedź przewodnik po Kansas w USA.

5/5

4 mln 380 tys, ludzi zamieszkuje stan Kentucky, położony w środkowo wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Stolicą Kentucky jest miasto Frankfort, natomiast największym miastem tego stanu jest Luisville. Stan Kentucky sławny jest ze swoich żyznych ziem, wspaniałych lasów pełnych zwierzyny, oraz najdłuższej, podziemnej jaskini na świecie Mammoth Cave National Park, którą polecamy do odwiedzenia podczas wizyty tego pięknego stanu. Nam również kojarzy się z Kentucky Fried Chicken, szybkim jedzeniem znanym na całym świecie. Jedna z najpopularniejszych na świecie restauracji szybkiej obsługi KFC. Sprawdź w przewodniku po Kentucky więcej info o tym stanie.

5/5

Jeden z najciekawszych, południowych stanów w USA. Największe miasto to New Orleans – Nowy Orlean, a stolicą Luizjany jest Baton Rouge. Bardzo “multikulturowy” stan, gdzie w przeszłości i dzisiaj również mieszają się najróżniejsze kultury i narodowości. Od Francuzów, Hiszpanów, Anglików, na czarnych niewolnikach, sprowadzanych na plantacje Luizjany, skończywszy. Luizjanę zamieszkuje 4,6 mln mieszkańców. Czytaj więcej o stanie Luizjana w USA w naszym przewodniku po Stanach Zjednoczonych Ameryki. Odwiedź przewodnik po Luizjanie w USA.

5/5

Najbardziej wysunięty na północ stan na terytorium Stanów Zjednoczonych ze stolicą w Augusta, nie wliczając Alaski. Graniczy z prowincją Quebec i New Brunshwick w Kanadzie, wybrzeżem Atlantyku, oraz stanem New Hampshire. Maine także należy do terytorium Nowej Anglii w USA. Chyba najbardziej znany stan ze swojej doskonałej kuchni opartej na owocach morza. Dorodne kraby, oraz doskonałe homary na stołach i w lokalnych restauracjach dominują kuchnię tego regionu USA. Przejdź do turystycznego przewodnika po stanie Maine. Wszystko o Maine.

5/5

Jeden z najmniejszych stanów w USA pod względem wielkości powierzchni. Maryland leży na wschodzie USA. Jest to jednak jeden z najgęściej zaludnionych stanów na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki. Maryland liczy ponad 5 mln 800 tys. mieszkańców. Największe miasto to Baltimore, a stolicą stanu jest miasto Annapolis. Jeżeli zaplanujesz wycieczkę do Nowego Jorku lub do Washington D.C. warto jest przy okazji odwiedzić Maryland i Baltimore, znane z wielu serialów telewizyjnych emitowanych na ekranach telewizji polskiej i innych telewizji  światowych. Przejdź do największych atrakcji turystycznych w Maryland. Odwiedź przewodnik po Maryland w USA. 

5/5

Ten piękny stan leży na wschodzie Stanów Zjednoczonych w regionie Nowej Anglii. Znany stan przede wszystkim ze swojego najpiękniejszego miasta – Boston. Siedziby najlepszych uczelni i uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych. Najlepszy z nich to Uniwersytet Harvardzki w Bostonie. Prawie 6,6 mln ludności zamieszkuje stan Massachusetts, jest to trzeci w kolejności najgęściej zaludniony stan w USA. Przejdź do Massachusetts i poznaj najlepsze miejsca do biznesu w tym stanie. POznaj atrakcje turystyczne i miejsca które trzeba odwiedzić podczas pobytu w tym stanie. Odwiedź przewodnik po Massachusetts w USA.

5/5

Stan o którym bardzo głośno w ostatnich czasach w mediach międzynarodowych ze względu na oficjalne bankructwo największego miasta w Michigan, czyli miasta Detroit. Samochodowej „stolicy” Stanów Zjednoczonych. Kiedyś jednego z najbardziej uprzemysłowionego miasta w USA. Michigan leży na obszarze Wielkich Jezior Amerykańskich. Stolicą Michigan jest miasto Lansing. Stan Michigan zamieszkuje 9 mln 880 tys. mieszkańców i jest to dziewiąty, najbardziej zaludniony stan na terenie Stanów Zjednoczonych. Przejdź do przewodnika po Michigan w USA.

5/5

Stan dziesięciu tysięcy jezior, jak określają przewodniki turystyczne ten północny stan USA na granicy z Kanadą. Prawie 60% populacji Minnesoty mieszka w Minneapolis, największym mieście Minnesoty, jednakże stolicą stanu Minnesota jest miasto Saint Paul. Minnesota zaliczana jest do najzdrowszych stanów w USA do życia. Z historycznych pozostałości Minnesoty warto zaznaczyć fakt, iż w tym stanie USA mieszka największa populacja emigrantów z Niemiec i Skandynawii. W sumie 5 mln 400 tys. ludności posiada stan Minnesota. Sprawdź co zwiedzić w Minnesocie i jak zaplanować podróż do Minnesoty w USA. Odwiedź przewodnik po Minnesocie w USA.

5/5

Południowy stan w USA. Leży nad Zatoką Meksykańską. Prawie 3 mln osób zamieszkuje ten stan. Stolicą Mississippi jest miasto Jackson. Nazwa stanu pochodzi od doskonale wszystkim znanej rzeki Mississippi, symbol regionu i niezwykle silny symbol tej części Stanów Zjednoczonych.
Stan Mississippi graniczy z Alabamą, Zatoką Meksykańską, Tennessee i Luizjaną. Przejdź do przewodnika po Missisipi  i największych atrakcjach w Missisipi w Stanach Zjednoczonych. Internetowy przewodnik po Mississippi w USA.

5/5

Stan Missouri zamieszkuje ponad 6 mln mieszkańców. Missouri leży w środkowej części Stanów Zjednoczonych. Stolicą tego stanu jest miasto Jefferson City, natomiast największym miastem tego stanu jest Kansas City. Ten stan charakteryzuje się dużą populacją Niemców i potomków niemieckich emigrantów, osiedlających się w Stanach Zjednoczonych w przeszłości. Do dziś to największa mniejszość etniczna w stanie Missouri w USA. Przejdź do informacji o Missouri i przewodniku po Stanach Zjednoczonych. Odwiedź przewodnik po Missouri w USA.

5/5

To czwarty największy w kolejności stan na terenie Stanów Zjednoczonych. Jego nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa „montana” co oznacza góry. Montana graniczy od północy z mroźną Kanadą. Natomiast jest to jeden z najmniejszych stanów pod względem liczby ludności w USA. Może to dobrze …?  Montanę zamieszkuje niewiele ponad 1 mln mieszkańców. Stolicą Montany jest miasto Helena, natomiast największe miasto Montany to Billings. Wejdź do przewodnika po Montanie na granicy z Kanadą.

5/5

Stan Nebraska zamieszkuje blisko 1,85 mln ludności. Stolicą Nebraski jest miasto Lincoln, natomiast największe miasto Nebraska to Omaha. Nabraskę zalicza się do środkowo zachodnich Stanów Zjednoczonych. Największa rzeka tego stanu to Missouri. Ten stan porośnięty jest prerią, charakterystyczną roślinnością dla tej części USA. Stan Nebraska również często odwiedzają Tornada, tak znane nam z filmów, np. Twister…. Sprawdź informacje o Nebraska i co zobaczyć w tym stanie. Odwiedź przewodnik po Nebrasce w USA.

5/5

Nevada oczywiście kojarzy nam się tylko z jednym, z bajecznym Las Vegas, mnóstwem kasyn, wspaniałym życiem nocnym i luksusowymi damami do towarzystwa, oferowanymi przez najbardziej prestiżowe agencje towarzyskie w Las Vegas. Miasto grzechu i miasto największych kontrowersji w Stanach Zjednoczonych. Ale jak to często w USA bywa, stolicą Nevady nie jest Las Vegas, a miasto o nazwie Carson City. Nevada jest siódmym w kolejności największym stanem w USA pod względem powierzchni, natomiast jednym z najmniejszych pod względem ilości ludności. Planujesz odwiedzić zachodnie wybrzeże USA? Nie zapomnij zatrzymać się w Las Vegas i doświadczyć tego magicznego miasta na własnej skórze. Przejdź do najciekawszych informacji o Nevada w USA. Odwiedź przewodnik po Nevadzie w USA.

5/5

Stan nieodmiennie kojarzony z nastrojowymi książkami Irvinga. Gdzie nie tylko w Maine, ale i w New Hampshire są umiejscowione akcje doskonałych powieści Irvinga. To region wschodniej części USA zwany New England. Od północy New Hampshire graniczy z Kanadą, ze stanem Quebec. New Hampshire zamieszkuje ponad 1,3 mln mieszkańców. Powierzchniowo jest to jeden z najmniejszych stanów w USA. Stolicą stanu New Hampshire jest miasto Concord a największym miastem pod względem liczby ludności w New Hampshire jest miasto Manchester. Przejdź do New Hampshire, poznaj ten wspaniały stan USA. Koniecznie zajrzyj do przewodnika po New Hampshire w USA.

5/5

Stan ściśle powiązany z Nowym Jorkiem. Stolicą stanu New Jersey jest miasto Trenton, gdzie mieszka sporo Polaków, choć największym miastem jest Newark z populacją ponad 300.000 mieszkańców. Drugie największe miasto to Jersey City z blisko 250.000 mieszkańcami. Zaraz po Nowym Jorku, New Jersey to bardzo popularne miejsce na osiedlanie się polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych, głównie ze względu na niższe niż w Nowym Jorku ceny nieruchomości, zarówno sprzedaży jak i wynajmu. New Jersey to jeden z najsilniej uprzemysłowionych stanów w całych Stanach Zjednoczonych. Przejdź do przewodnika polonijnego po stanie New Jersey. Odwiedź przewodnik po New Jersey w USA.

5/5

Jeden z najbardziej interesujących stanów na zachodzie USA, który koniecznie musisz odwiedzić, podczas twojego pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych. To piąty największy stan w USA pod względem powierzchni i aż 37 w kolejności pod względem gęstości i ilości ludności. Odwiedź przewodnik po Nowym Meksyku i poznaj największe atrakcje turystyczne New Mexico w USA.
Stolicą New Mexico jest miasto Santa Fe, natomiast największym miastem w New Mexico jest miasto Albuquerque. New Mexico zamieszkuje niecałe 2 mln 100 tys. mieszkańców wedle oficjalnych statystyk. Jaka jest prawdziwa liczba mieszkańców, raczej nikt tego nie potrafi powiedzieć.

5/5

Stan graniczący od północy z Kanadą z prowincjami Ontario i Quebec ze stolicą w mieście Albany. Największe rzeki przepływające przez ten stan to Hudson i rzeka Świętego Wawrzyńca. Największe i najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne tego stanu to wodospad Niagara, Statua Wolności w Nowym Jorku. Także takie wspaniałe atrakcje jak: Finger Lakes, Lake Placid, Lake George, Letchworth State Park, Darwin D. Martin House Complex, Watkins Glen State Park, George Eastman House and the International Museum of Photography and Film, oraz Thousand Islands nad rzeką Świętego Wawrzyńca. Sprawdź największe atrakcje w stanie New York. Odwiedź przewodnik po stanie Nowy Jork w USA.

5/5

W tym wschodnim stanie oczywiście największą atrakcją dla turystów będzie odwiedzenie parku narodowego Great Smoky Mountains National Park. Z innych największych turystycznych miejsc, wartych zatrzymania się  na dłużej w Północnej Karolinie to: zwiedzanie Biltmore Estate, okręt wojenny USS North Carolina Battleship, Museum of Life and Science, North Carolina Zoo, Blue Ridge Parkway, Wright Brothers National Memorial, Chimney Rock State Park, Charlotte Motor Speedway, oraz Discovery Place. Przejdź do stanu Karolina Północna w USA. Najlepszy przewodnik po Północnej Karolinie w USA.

5/5

Stan na granicy z Kanadą z prowincją Saskatchewan i Manitoba. Północna Dakota leży w części zwanej midwest Stanów Zjednoczonych. North Dakota to trzeci najmniej zaludniony stan na terenie USA. Mieszka tu tylko 700 tys. ludzi. Stolicą North Dakota jest miasto Bismarck, natomiast największe miasto to Fargo. W mieście Rugby znajduje się punkt wyznaczający geograficzne centrum kontynentu amerykańskiego – to ciekawostka dotycząca stanu North Dakota. Przejdź do przewodnika po stanie Dakota Północna w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

5/5

Ohio to jeden z najgęściej zaludnionych stanów w całych Stanach Zjednoczonych. Stolicą Ohio jest miasto Columbus, jest to również największe miasto w tym stanie. Ponad 11,5 mln ludzi zamieszkuje stan Ohio. Stan Ohio to bardzo bogaty stan z doskonale rozwiniętą infrastrukturą drogową. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu i granicą z Kanadą, duża część ładunków z Kanady do USA przechodzi przez sieć autostrad w Ohio.
Inne duże miasta w Ohio to Cleveland, Toledo i Cincinatti. Przejdź do przewodnika po Ohio w Stanach Zjednoczonych. Poznaj lepiej piękny stan Ohio, gdzie kiedyś emigrowało mnóstwo Polaków.

5/5

Wszystko o amerykańskiej Oklahomie. To dwudziesty w kolejności największy stan w USA. Stolicą Oklahomy jest Oklahoma City, znana z głośnego ataku bombowego. To także największe miasto w tym stanie. Ponad 3 mln 800 tys. mieszkańców zamieszkuje ten stan. Oklahoma leży na północ od Teksasu . Głównymi bogactwami tego regionu Stanów Zjednoczonych jest ropa naftowa, przetwórstwo paliw, oraz wysoko rozwinięte rolnictwo. Przejdź do Oklahomy w naszym przewodniku turystyczno biznesowym po Ameryce. Kliknij tutaj i przejdź do przewodnika po Oklahomie w USA.

5/5

Stan Oregon w USA zalicza się do Pacific Nortwest Stanów Zjednoczonych. Stolicą Oregonu jest miasto Salem, a największym miastem w Oregonie jest miasto Portland. W Oregonie mieszka 3,9 mln mieszkańców. Na północy stan Oregon graniczy ze stanem Washington, na południu znajduje się Kalifornia i Nevada, a od południowego wschodu leży stan Idaho.
Stan Oregon najbardziej kojarzący się z przepięknymi puszczami i ogromnymi lasami, wodospadami i dziką przyrodą, charakterystyczną dla północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Odwiedź przewodnik po atrakcjach Oregonu na zachodnim wybrzeżu USA.

5/5

Stan często kojarzony z Nowym Jorkiem, ale mimo bliskiej odległości metropolii, niewiele ma wspólnego Pennsylvania z Nowym Jorkiem. Stolicą Pennsylwanii jest miasto Harrisburg, natomiast największe miasto to Philadelphia. Pensylwanię zamieszkuje 12 mln 800 tys. mieszkańców. Bardzo uprzemysłowiony i gęsto zaludniony stan USA. Mnóstwo emigrantów. Inne duże miasta tego stanu to Pittsburg, Allentown, oraz Erie. Sprawdź turystyczne informacje o Pensylwanii w USA. Poznaj lepiej ten amerykański stan. Odwiedź przewodnik po Pensylwanii w USA.

5/5

Rhode Island to jeden ze stanów Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych, położonych na wschodnim wybrzeżu kontynentu. Miejsca które koniecznie musisz odwiedzić podczas pobytu w tym stanie to miasta regionu: Newport, Providence, Warwick, Cranston, Westerly, oraz Pawtucked. Stolicą stanu jest miasto Providence. To jeden z najmniejszych stanów w USA. Odwiedź stronę z informacjami co zobaczyć w Rhode Island i zwiedzić w tym wschodnim stanie Ameryki. Przejdź do najlepszego przewodnika po Rhode Island w USA. Poznaj Polonię na Rhode Island.

5/5

Wschodni stan Stanów Zjednoczonych. Jeżeli wybierzesz się na wycieczkę z Florydy do Nowego Jorku na pewno będziesz przejeżdżał przez ten urokliwy, ale trochę „zapuszczony stan” na wybrzeżu Atlantyku i w dorzeczu rzeki Savannah.
Stolicą Południowej Karoliny jest miasto Columbia i jest to również największe miasto tego stanu. Liczba ludności południowej Karoliny to 7,3 mln mieszkańców. Graniczy ze stanem Georgia i Karoliną Północną od północy. Przejdź do informacji o Karolinie Południowej w naszym przewodniku po Ameryce. Zwiedzaj wirtualnie Karolinę Południową w przewodniku po tym stanie. Poznaj Polonię w Południowej Karolinie.

Stolicą stanu Południowa Dakota jest miasto Pierre, natomiast największym miastem jest Sioux Falls. Południową Dakotę zamieszkuje 835 tys. mieszkańców. To jeden z najrzadziej zaludnionych stanów w USA. Piąty w kolejności, najmniejszy stan w USA. W przeszłości Południową Dakotę zamieszkiwały plemiona Indian Sjuksów. Przejdź do Dakoty Południowej i poznaj ten cudowny zakątek Ameryki Północnej. Nasz internetowy przewodnik po Południowej Dakocie w USA.

5/5

Romantyczne i piękne Tennessee, oraz nieodmiennie kojarzone z domem rodzinnym Elvisa Presleya w mieście Memphis, oraz ze stolicą muzyki country Nashville. Tennessee zamieszkuje blisko 6,5 mln mieszkańców. Ekonomia Tennessee opiera się głównie na rolnictwie, hodowli bydła, hodowli drobiu i przetwórstwie rolnym. Jeżeli masz okazję koniecznie wybierz się na wycieczkę do Graceland, do domu rodzinnego Elvisa Presleya. Tutaj arcyciekawe informacje o tym stanie. Przejdź do informacji o stanie Tennessee w USA.

5/5

Drugi pod względem wielkości stan w USA ze wszystkich 50 stanów. Największym miastem Teksasu jest Houston, natomiast stolicą Teksasu jest Austin. Teksas liczy 26 mln mieszkańców z czego ponad 70 procent porozumiewa się po angielsku, a pozostałe 30% mówi w języku hiszpańskim. Teksas graniczy z Meksykiem z następującymi stanami meksykańskimi: Chihuahua, Tamaulipas, oraz Nuevo Leon. Drugim największym miastem Teksasu jest San Antonio, przepiękne miasto, które warto odwiedzić i które dominuje w przewodnikach po Teksasie jako najbardziej atrakcyjne do zwiedzania. Przejdź do stanu Teksas w USA.

5/5

Przewodnik po Ameryce i stanie Utah. Zdecydowana większość stanu Utah jest niezamieszkała. Najwięcej ludności mieszka w okolicach miasta Salt Lake City. W sumie w Utah mieszka 2 mln 850 tys. mieszkańców. Stolicą i jednocześnie największym miastem jest Salt Lake City. Utah to jeden z najpiękniejszych stanów, jeżeli chodzi o wspaniałe widoki i naturę, charakterystyczną dla tej części Stanów Zjednoczonych. Odwiedź przewodnik po Utah i zaplanuj swoją przygodę w Stanach Zjednoczonych. Zdjęcia, opinie, oferty noclegowe i inne ciekawe informacje o stanie Utah w USA.

5/5

Vermont to jeden ze stanów Nowej Anglii w USA, położony na granicy z Kanadą z prowincją Quebec. To jeden z najmniejszych stanów w USA i jedyny ze stanów Nowej Anglii bez dostępu do Oceanu Atlantyckiego. Stolicą Vermont jest miasto Montpelier, a największym miastem stanu Vermont jest miasto Burlington. Sprawdź informacje o Vermont. Stan Vermont w USA jest największym producentem syropu klonowego w Stanach Zjednoczonych, nie porównując oczywiście produkcji tego amerykańskiego specjału, do ilości wytwarzanego syropu klonowego przez Kanadę. Przejdź do przewodnika po Vermont w USA.

5/5

Stan w USA, który wydał na świat aż 8 prezydentów w historii politycznej Stanów Zjednoczonych. W Virginii także powstała pierwsza angielska kolonia w Nowym Świecie, kolonizowanym przez przybyszów z Wielkiej Brytanii. Największe miasto w Virginii to nie Richmond, który jest stolicą stanu, a miasto Virginia Beach, położone na wybrzeżu Atlantyku. Virginię zamieszkuje blisko 8,2 mln mieszkańców. Przejdź do przewodnika po stanie Virginia w USA. Poznaj ten urokliwy zakątek Stanów Zjednoczonych Ameryki.

5/5

Stan często mylony ze stolicą USA Washington D.C. Stan Washington leży w zachodnich Stanach Zjednoczonych na północ od stanu Oregon. Największym i najbardziej popularnym miastem tego stanu jest miasto Seattle, jak mówią Amerykanie, najbardziej deszczowe miasto w USA. Prawie 7 mln ludzi zamieszkuje tej stan. Prawie 60% całej populacji stanu Washington mieszka w okolicach Seattle. Przejdź do przewodnika po stanie Washington na naszej stronie internetowej o nieruchomościach w USA. Tutaj przewodnik po stanie Washington na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

5/5

Zachodnia Virginia leży na północny zachód od stanu Virginia. Stolicą tego stanu jest miasto Charleston. Całkowita liczba ludności Zachodniej Virginia to 1 mln 850 tys. mieszkańców. Najważniejszymi gałęziami przemysłu tego stanu jest przemysł drzewny, oraz górnictwo. Region obfity także w bogactwa naturalne. Przejdź do rozdziału Zachodnia Wirginia, poznaj ten obszar Stanów Zjednoczonych Ameryki. A tutaj przewodnik po West Virginia w USA.

5/5

Stan Wisconsin leży w północno centralnej części Stanów Zjednoczonych, na tzw. środkowym zachodzie USA w pobliżu Wielkich Jezior. Stolicą stanu jest miasto Madison, a największym miastem Wisconsin jest Milwaukee. To wspaniały stan na odwiedzenie i czynny wypoczynek, jeżeli planujesz również wycieczkę do Kanady i przekraczanie granicy amerykańsko-kanadyjskiej na wysokości Wielkich Jezior. Przejdź do stanu Wisconsin, poznaj ten amerykański stan. Internetowy przewodnik po stanie Wisconsin w USA

5/5

Stan Wyoming to stan leżący w centralno zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Wyoming to dziesiąty, największy stan w USA, ale za to o najmniejszej ilości ludności. Wyoming leży u stóp Gór Skalistych w USA. Jeżeli lubisz odludzia, ciszę i spokój, to koniecznie odwiedź ten stan w swoich podróżach po centralnych Stanach Zjednoczonych. Stolica to miasto Chayenne z populacją zaledwie 60.000 mieszkańców. Koniecznie odwiedź turystyczne atrakcje i przewodnik po Wyoming w Stanach Zjednoczonych aby lepiej poznać tę część Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

5/5

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?