Sierpień dobry na poszukiwanie nieruchomości w Miami

Miami nieruchomości

I już sierpień 2023. Wierzyć albo nie … Jesteśmy w połowie lata na Florydzie, choć u nas lato trwa praktycznie cały rok. Temperatury wysokie, a właściwie  bardzo wysokie. W lipcu zanotowano najwyższe temperatury na Florydzie od lat. Z resztą wszystkie południowe stany dostarczyły podobnych “wrażeń”.
Przy okazji poszukiwania nieruchomości, można trochę “popiec się” na plaży w Miami lub okolicach. Choć basen przy domu lub przy apartamencie, też jest dobrą opcją na schłodzenie ciała.

Rynek nieruchomości w sierpniu 2023 w paru zdaniach

Co do rynku nieruchomości w Miami i okolicach. W dalszym ciągu nic nie wskazuje na tendencję spadkową florydzkiego i amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedający tylko trochę – może – dłużej czekają na sprzedanie swojej nieruchomości. Może od czasu do czasu gdzieś pojawiają się jakieś obniżki, ale to powoli także zanika. Było tak na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, ale teraz znowu kupujący oferują “asking price”.

Florida property for sale

Rynek wynajmów

Rynek wynajmu jak zawsze mocny. Wszystko dobrze się wynajmuje. W miarę szybko, jeżeli cena za którą wystawiona jest nieruchomość, jest odpowiednia. I to praktycznie niezależnie od lokalizacji w naszych trzech hrabstwach Florydy.

Jedynie opłaty HOA czyli za utrzymanie nieruchomości wzrosły. I to obserwujemy w większości nieruchomości. Także sporo “condos” ustanawia “special assessment” czyli dodatkowe fundusze na odnawianie/remonty “condos”. Czy to części wspólnych, basenów lub zagospodarowania zieleni i innych części wspólnych. Zwykle wiąże się to z tym że “association” musi wziąć pożyczkę z banku na takie przedsięwzięcie i obciążyć tym właścicieli apartamentów na danym osiedlu lub w apartamentowcu.  Co ciekawe obserwujemy to na wielu, wielu urbanizacjach i osiedlach południowej Florydy.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?