MAPA STANU KENTUCKY

Mapa stanu Kentucky w USA. Tutaj znajdziesz aktualną mapę stanu Kentucky w Stanach Zjednoczonych, stanie nieodłącznie kojarzącym się nam z restauracjami fast food Kentucky Fried Chicken, które cieszą się taką popularnością w Polsce, oraz w USA. Mapa Kentucky poniżej pomoże Ci także znaleźć te restauracje w tym stanie. Ale nie tylko fast foody, a przede wszystkim ważne i ciekawe lokalizacje na mapie Kentucky, ważne pod względem turystycznym, a przede wszystkim przydatne w podróży po USA i tym stanie.

Stan Kentucky leży w środkowo wschodniej części USA, graniczy z takimi stanami jak: Tennessee od południa, Wirginia i Zachodnia Wirginia od wschodu, Ohio, Indiana i Illinois od północy, oraz ze stanem Missouri od strony zachodniej. Na mapie Kentucky znajdziesz wszystkie drogi, autostrady, lotniska, miasta i rzeki przepływające przez Kentucky. A przede wszystkim najważniejsze miasta i hrabstwa tego stanu: Lexington, Lousville, Bowling Green, Madisonville, Hopkinsville, Murray, oraz Paducah.

Także mniejsze miasta tego stanu to: Frankfort, Winchester, Richmond, Olive Hill, Horse Cave, oraz Mammoth Cave National Park w Kentucky. Na mapie Kentucky znajdziemy także ważne parki narodowe i atrakcje turystyczne w Kentucky: Danie Boone National Forest, Land Between the Lakes National Recreation. Najważniejsze autostrady na mapie Kentucky to: autostrada stanowa nr. 65 i autostrada 75. Z Luisville do Cincinatti biegnie ważna autostrada na mapie Kentucky – autostrada 71.

Mapa stanu Kentucky

5/5

Compare listings

Porównać