Gdzie zainwestować pieniądze ze sprzedaży firmy

Gdzie zainwestować po sprzedaży firmy

Dziś poruszymy dość ciekawy temat, moim zdaniem, co zrobić z pieniędzmi ze sprzedaży firmy. Sporo z Was którzy natrafili na ten artykuł, na pewno borykają się z myślami co zrobić z pieniędzmi ze sprzedaży firmy. Jako doświadczony przedsiębiorca na pewno wiesz, iż znaczącej kwoty pieniężnej nie należy trzymać w banku na koncie lecz zainwestować wolne środki.

Czego oczekujesz od życia

Wszystko zależy na jakim etapie życie jesteś, w jakim wieku jesteś, jakie masz jeszcze ambicje, jakiego oczekujesz “lifestylu” i gdzie chciałbyś zamieszkać lub gdzie – konkretnie – zainwestować. Czy chciałbyś teraz skupić się tylko na swoim hobby, np. na grze w golfa lub zająć się pisaniem dawno odkładanej książki. W jakim klimacie chciałbyś spędzić następną 10-latkę czy 20-latkę swojego życia.

Co jest na górze listy?

Oczywiście wiesz, iż naturalnie na górze takiej listy, znajdują się inwestycje w nieruchomości. Na pewno masz już swoje portfolio nieruchomości, jako forma zabezpieczenia siebie i rodziny. Parę nieruchomości w Grudziądzu lub parę mieszkań w Piotrkowie Trybunalskim. A może parę mieszkań inwestycyjnych w Zakopanem i Kościelisku, albo w Międzyzdrojach i Kołobrzegu. Mieszkania, które się wynajmują i generują trochę gotówki co miesiąc.

Dobry samochód na pewno już masz i żona też. Te ambicje już macie dawno za sobą … Byliście już w większości krajów Europy i w wielu krajach na świecie w Tajlandii, Egipcie, nie wspominając o corocznych wakacjach w Chorwacji na kompleksach dla naturystów. Ale nie chce Ci się podróżować przez 6  miesięcy w roku, bo to nie Twoja filiżanka herbaty – jak mawiają Anglicy. Chcesz spokojniejszego i bardziej luksusowego stylu życia i luksusów dookoła siebie.
Pytanie najważniejsze – Czy rajcuje Cię życie w Polsce, czy też wolałbyś spędzać większą część roku w cieplejszych klimatach…?

Nie zapominajmy też, jak ważna jest dywersyfikacja, a może weźmiesz pod uwagę inwestycje w obligacje, albo w jakieś pewne akcje, które wypłacają dywidendy. To też opcja dla mniej wymagających i nie szukających innego rodzaju inwestycji. O krypto walutach nie będziemy dziś dyskutować, to temat na osobny artykuł.

Jaki styl życia

Wracając do kasy. Pierwszym krokiem który musisz podjąć to obliczenie swojego  (i rodziny) utrzymania na miesiąc aby utrzymać (lub polepszyć) swój obecny styl życia. Na tym musisz oprzeć całą strategię następnego etapu w życiu. Jeżeli Twoja firma już nie generuje dochodów, ponieważ ją sprzedałeś, to musisz koniecznie “uruchomić maszynę” która będzie generowała “cash flow” (przepływ gotówki – miesięczny). Czyli musisz zbudować (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) mechanizm pasywnego dochodu/przychodu.

A co jest najlepsze do produkowania i generowania pasywnego dochodu? – oczywiście nieruchomości. A nieruchomości w jakiej lokalizacji? Nie w Polsce, nie w Bułgarii, nie w Hiszpanii, nie w Chorwacji, nie na Dominikanie, a nieruchomości w Stanach Zjednoczonych – na Florydzie. Tutaj powinieneś skoncentrować swoją uwagę i tutaj szukać dochodowych nieruchomości. To jest miejsce dla “rasowych” inwestorów. I wyrobionych biznesmenów z ambicjami i wiedzą.

Dołącz do elity

Floryda to od lat “mekka dla inwestorów” w nieruchomości zagraniczne. Setki tysięcy obcokrajowców inwestuje tutaj i kupuje nieruchomosci pod wynajem do generowania dochodów. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego iż zwrot z wynajmu na Florydzie jest najwyższy, mimo wysokich opłat i podatków od nieruchomości. Niektórzy powiedzą iż są to “kosmiczne” opłaty. Ale też wynajem jest tutaj fantastyczny.
A przede wszystkim dlatego, iż tutejszy sytem wynajmu nieruchomości sprzyja inwestorom. A prawo w USA i na Florydzie chroni inwestorów i landlordów. Pisaliśmy wielokrotnie o tym w naszych artykułach na stronie i blogu.

Tutaj nieruchomości wynajmują się błyskawicznie i za dobre pieniądze.
Dlatego skontaktuj się z naszym biurem, a wprowadzimy Cię w świat amerykańskich nieruchomości i znajdziemy dla Was najlepsze nieruchomości inwestycyjne na Florydzie.

Floryda na dłużej …?

A może zechcesz się przeprowadzić na Florydę, inwestując tutaj więcej niż 1,5 mln USD w biznes na Florydzie.
Może chcesz kupić dom nad oceanem lub willę z dostępem do kanału. Mamy wszystkie oferty!
Mamy wszystkie opcje pod kontrolą i masę informacji dla Takich przedsiębiorców i głodnych dobrego życia jak Ty!

Więc nie wahaj się! Dzwoń do nas i umawiaj się na przyjazd na Florydę. Welcome to Miami !!!!

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?