MIAMI DOWNTOWN

Centrum Miami to sławny amerykański downtown. Downtown Miami widoczny jest już z daleka, a najlepiej widoczny jest od strony wody, kiedy wybierzesz sie na wycieczkę statkiem po zatoce Biscayne. Downtown Miami świetnie pokazuje także czołówka serialu telewizyjnego CSI Miami, znanego doskonale fanom amerykańskiego filmu/serialu w Polsce.

Downtown Miami

Miami downtown
Centrum Miami

Ujęcia filmowe Miami z helikoptera lecącego nad wieżowcami Miami, dają pojęcia jak piękne i wysoko energetyczne jest to miejsce. Z daleka są widoczne drapacze chmur i wysokie szklane wieżowce, oraz olbrzymie biurowce, pomiędzy Biscayne Boulevard a Miami River.

To centrum biznesowe i korporacyjne miasta Miami. Kilkanaście lat temu zaczęto tutaj sprzedawać luksusowe apartamenty i najwyższej jakości nieruchomości w centrum Miami, co przyciągnęło do downtown Miami młodsze pokolenie młodych biznesmenów i yappies. Zobacz co robić w Miami.

To spowodowało iż centrum Miami ożyło i wypełniło się nie tylko urzędnikami z okolicznych biur, spożywających ranną kawę w Starbucks Cafe. Szczególnie widać to po zapadnięciu zmroku, kiedy ulice downtown wypełniają się kolorowym tłumem. Mieszkają tu ludzie z każdego zakątka świata. Zobacz także rozdział naszego przewodnika po FL, mieszkać na Florydzie

Najlepsza dzielnica Miami?

De facto, downtown Miami stało się popularnym miejscem na wieczorne wyjście, zabierając trochę blichtru z pobliskich dzielnic Miami, takich jak Wynwood, Midtown, oraz Design District, także okolice Brickell Avenue.

W downtown Miami warto teraz wybrać się do dobrej restauracji, klubu nocnego lub modnego baru.
 Najlepiej poruszać się po downtown Miami pociągiem umieszczonym na wysokich wiaduktach o nazwie Metromover. Cała linia Metromover ma w sumie 23 mile i posiada dwie pętle, łącząc najważniejsze miejsca w Miami.

To idealna okazja dla osób nastawionych na zwiedzanie Miami bez własnego samochodu. Wiele atrakcji turystycznych i ważnych miejsc w Miami znajduje się w odległości kilku przecznic od przystanków Metromover.
Jeżeli zamierzasz zwiedzać downtown Miami warto taką wycieczkę połączyć z odwiedzeniem Little Havana, która znajduje się bardzo blisko downtown. Little Havana leży na południowy zachód od downtown Miami.

Powiązany temat: transport publiczny w Miami

Dyskoteki i kluby w Miami
Dyskoteki w Miami

Downtown Miami praktyczne informacje

Aby sprawnie poruszać się po Miami warto poznać system oznaczania ulic w Miami. Miami dzieli się na cztery „kwadraty” –północno wschodni, północno zachodni, południowo wschodni i południowo zachodni. Wszystkie części spotykają się na Miami Avenue i Flagler Street.

Miami Avenue oddziela wschód od zachodniego Miami, natomiast Flagler Street oddziela północ od południa Miami. Avenues, oraz Courts biegną z północy na południe, streets, terraces, oraz ways biegną ze wschodu na zachód. Natomiast roads biegną po przekątnej z północnego zachodu na południowy wschód.

Powiązany temat: American Airlines Arena – hala widowiskowo-sportowa w Miami. Dom Miami Heat, drużyny koszykarskiej NBA.

Uwaga na inne dzielnice Miami

Ale uwaga, inne dzielnice w Miami nie podlegają temu systemowi. Miami Beach, Coral Gables, Hialeah, albo Coconut Grove w Miami niekoniecznie podlegają temu systemowi. Aby sprawnie poruszać się po Miami najlepiej jest kupić szczegółową mapę Miami, albo być wyposażonym w GPS. Jeżeli podróżujesz bez mapy, najlepiej trzymać się głównych dróg i mieć względne poczucie stron świata.
Zobacz także wypożyczalnie samochodów w Miami

Warto także zapytać o drogę miejscowych, ale ważne abyś upewnił się iż jesteś w bezpiecznej dzielnicy. Część dzielnic, bardzo oddalonych od centrum Miami, mogą nie być bezpieczne, szczególnie nocą. Zawsze warto zapytać o drogę policjanta albo taksówkarza, choć i Ci nie zawsze są dobrze poinformowani co do lokalizacji w Miami.

Miami Vice film
Miami Vice - któż z nas nie pamięta tego serialu

50 lat temu Miami było miastem, gdzie mogłeś spotkać łowców aligatorów, zbieraczy truskawek i handlarzy narkotyków, przemycanych z Karaibów lub z Ameryki Południowej. Dziś to tętniąca życiem, jedna z najważniejszych metropolii w USA i na Florydzie.

Świat Disneya znalazł się w Orlando, a Miami z czasem wykształciło unikalny charakter, tak kojarzący się nam z serialem Miami Vice lub z serialem CSI Miami. Prawdziwą mieszanką wpływów Ameryki Łacińskiej, Europy i Amerykańskiej kultury. To jest widoczne na każdej ulicy Miami.

To wszystko objawia się w miamskich restauracjach, wydarzeniach kulturalnych odbywających się cyklicznie w Miami, oraz w życiu nocnym Miami. To właśnie tutaj, istnieje najlepsze życie nocne, jak twierdzą przewodniki turystyczne po Miami i po Florydzie.

Atrakcje turystyczne downtown Miami

Miami

Freedom Tower

W roku 1960 Fredom Tower było kubańskim centrum dla uchodźców przed reżimem Fidela Castro. To hiszpańska barokowa budowla przypominająca w kształcie wieżę Giralda w Sewilli, w Hiszpanii. W roku 1960 przez Freedom Tower przewinęło się niesamowite 500.000 uchodźców politycznych z Kuby, których przyjęły Stany Zjednoczone.

Zainteresuje Cię także: wycieczka statkiem po zatoce Miami

Wieża została wybudowana w 1925 roku dla Miami Daily News, zainspirowana została 800 letnią budowlą w Sevilli. W roku 1988 wieża przeszła gruntowną renowację i dziś należy do Miami Dade Collage (MDC). Działa do dziś, jako centrum edukacyjne i kulturalne w Miami. Odbywają się tutaj wystawy sztuki, głównie Miami Dade Collage Art Gallery System.

 • Adres: 600 Biscayne Blvd, N.E. 6th Street, Downtown, Miami
Freedom Tower Miami
Freedom Tower Miami

Adrienne Arsht Center

To dom Florida Grand Opera, Miami City Ballet, New World Symphony, Concert Association of Florida, oraz innnych organizacji artystycznych działających prężnie w Miami. Wspaniała budowla zaprojektowana przez Cesar Pelli, składa się z 2400 miejsc w samej sali operowej. Concert hall posiada 2200 miejsc.

Tutaj także znajduje się teatr, oraz Plaza znajdująca się na zewnątrz budynku, która również wykorzystywana jest do wydarzeń artystycznych odbywających się w Miami. 
Tutaj również można wybrać się do sławnej restauracji „Prelude”, restauracji sławnego Bartona G.

 • Adres: 1300 Biscayne Blvd. N.E. 13th Street, Downtown, Miami
Adrienne Arsht Center​ Miami
Adrienne Arsht Center​ Miami

Miami Art Museum

LW tej chwili Miami Art Museum czeka na nowy dom, długo oczekiwany, który ma być oddany w połowie roku 2013. Nowy budynek powstaje przy Biscayne Bay. W tej chwili znajduje się na Flagler Street (dokładny adres poniżej).


Miami Art Museum (MAM) prezentuje prace artystów z każdego zakątka globu, z nastawieniem na sztukę nowoczesną po roku 1945. Tutaj znajdziesz prace Morrisa Luisa, Freda Wilsona, Georga Sancheza Calderona. Co drugą sobotę wejście jest za darmo dla rodzin z dziećmi.

 • Adres: 101 Flagler Street, pomiędzy N.W 1st i 2nd Avenue, Downtown, Miami
Miami Art Museum
Miami Art Museum

HistoryMiami

Jeżeli interesuje Cię historia Miami warto wybrać się do tego miejsca. Nie tylko historia Miami ale historia Florydy w pigułce dla amatorów historii USA i historii Florydy. Kiedyś to muzeum nazywało się Historical Museum of Southern Florida. Pokazuje miltikulturalny charakter Miami. W zbiorach znajduje się stary samochód – Miami streetcar, oraz obiekty związane z migracją Kubańczyków w latach 60-tych do Stanów Zjednoczonych i do Miami.

 • Adres: 101 Flagler Street pomiędzy N.W 1st i 2nd. Avenues, Downtown, Miami
 
HistoryMiami

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?