Problem z wynajmem mieszkań na Florydzie

Wynajem domow floryda

Jak wygląda aktualna sytuacja na rynku wynajmu mieszkań na Florydzie pod koniec 2021 roku? Otóż pojawił się ogromny problem, który trwa już od dobrych kilku miesięcy. W związku z tym postanowiłem napisać trochę o tej sytuacji.

Nie ma wystarczającej ilości mieszkań ani domów na wynajem na południowej Florydzie. Sytuacja jest – ośmielę się powiedzieć – tragiczna. Tzn. dla poszukujących mieszkania na wynajem na południowej Florydzie. Na jedno mieszkanie zwykle jest nie kilku, a kilkunastu chętnych!

Przebijają do góry

Ci którzy chcą wynająć muszą przebić cenę “do góry” aby marzyć iż zdobędą wymarzone lokum. Czyli, jeżeli mieszkanie jest wystawione za powiedzm y -1600 USD na miesiąc, aby je zdobyć potencjalny lokator musi zaoferować wyższą cenę właścicielowi.
Mało tego. Taki właściciel “przebiera” w ofertach i wybiera osoby/lokatorów którzy mu pasują. Z takich czy innych względów. Często potrzeba pokazać swoją historię kredytową albo referencje z poprzedniego miejsca zamieszkania.

Zamiast 1600$ trzeba zapłacić 2000$

Zdarza się w tej chwili iż mieszkanie które jest wystawione za 1600 USD na miesiąc “schodzi” za 2000 USD albo 2100 USD na roczny wynajem.

Poszukujący mieszkań na wynajem są załamami a właściciele mieszkań zacierają ręce i zbierają kokosy. Na razie nie zanosi się na to żeby cokolwiek się zmieniło w tej materii, przynajmniej w naszych okolicach Miami, Fort Lauderdale i Boca Raton.

Przejdź do ofert | wypełnij formularz “Chcę zainwestować na Florydzie

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać