10 największych bestsellerów o inwestowaniu w nieruchomości

Książki o inwestowaniu w nieruchomości

10 największych bestsellerów o inwestowaniu w nieruchomości. Nieprzypadkowo trafiłeś na stronę naszego biura nieruchomości w USA na Florydzie. Na 100% interesujesz się nieruchomościami zagranicznymi, inwestowaniem w nieruchomości i masz otwarty umysł, wiedzę i  ….odwagę, aby kupować nieruchomości w najróżniejszych krajach świata. Aby inwestować w nieruchomości potrzeba trochę wiedzy teoretycznej. Skąd ją czerpać? Oczywiście z książek. Już prawie zapomnianych – czasami mam takie wrażenie – w erze mediów społecznościowych, zalewu ściekowych informacji i mainstreamowych mediów, wszechogarniającego natłoku zbędnych informacji i wrażeń zmysłowych.

Faciaty i ciała

Zapadamy w marazm i bezmózgowie „scorlując” Facebooki, You Tuby, Instagramy, Tik Toki i inne badziewie dla tłumów, które żeruje na nieświadomych masach. Publikujących swoje prywatne zdjęcia, wakacje w egzotycznych miejscach na świecie, poprawiane faciaty i ciała. Aby inny znajomi czuli się gorzej i mieli zrujnowany dzień. Jak działa to na psychikę ludzi, już wszyscy w zasadzie wiemy. Choć nielicznym – trzeba przyznać – udało się na tym zarobić i dorobić niemałych pieniędzy. Ale wróćmy do tematu nieruchomości.

W poszukiwaniu prawdziwej wiedzy

Prawdziwa wiedza jednak jest gdzie indziej. Choć i teraz księgarnie stacjonarne i księgarnie internetowe zawalone są mnóstwem tytułów, poradników, kompendiów wiedzy i książek typu jak stać się bogatym poprzez inwestycje w nieruchomości. Polscy autorzy na tym polu są żenujący, publikując komiczne popłuczyny zachodnich, głównie amerykańskich autorów. Pytam siebie – kto to kupuje? A przede wszystkim – kto to kupuje? …. Millenialsi, generacja Gen Z?

Bestsellery i inwestowaniu w nieruchomości

Trzeba umieć poradzić sobie w odsianiu chłamu i znalezienie solidnych tytułów, autorów i wartościowej wiedzy. Wygląda mi na to czasami, iż jest coraz trudniej. Zalew tandety jest wszechogarniający i to w każdym zakątku świata. Nie myślcie że tylko w Polsce. U nas w Stanach Zjednoczonych – także.

Klasyka gatunku

Poniższa lista światowych bestsellerów o inwestowaniu w nieruchomości, to już w zasadzie wielka klasyka.
Z którą „wypada” się zapoznać. Bez względu na to czy kupujesz nieruchomości we Włocławku, w Gorzowie czy na Bahamach i w Dubaju. O Miami nie wspominając. Na koniec, warto podkreślić, że każda z tych książek może mieć odmienny nacisk, styl i podejście do inwestowania w nieruchomości, dlatego warto wybrać te, które najlepiej pasują do własnych celów i poziomu doświadczenia. Ale dla prawdziwego mola książkowego to będzie uczta!

  1. „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert T. Kiyosaki To bestsellerowe dzieło, które zawiera nie tylko informacje o inwestowaniu w nieruchomości, ale ogólnie dotyczy finansów osobistych i inwestowania. Autor porównuje dwie różne filozofie finansowe reprezentowane przez jego „bogatego ojca” i „biednego ojca”. Książka skupia się na zrozumieniu różnic między aktywami a pasywami, w tym nieruchomościami, jako narzędziem budowania bogactwa.
  2. „ABC Inwestowania w Nieruchomości” – Ken McElroy Ken McElroy, doświadczony inwestor w nieruchomości, prezentuje w tej książce swoje podejście do inwestowania. Omawia kluczowe pojęcia, takie jak analiza nieruchomości, zarządzanie i optymalizacja inwestycji. Autor skupia się na praktycznych aspektach inwestowania w nieruchomości komercyjne i mieszkalne.
  3. „The Millionaire Real Estate Investor” – Gary Keller Książka ta bada strategie, taktyki i mentalność potrzebną do osiągnięcia sukcesu jako inwestor w nieruchomości. Opiera się na badaniach przeprowadzonych na grupie milionerów inwestujących w nieruchomości i prezentuje konkretne przypadki oraz wnioski.
  4. „Hold” – Steve Chader, Jennice Doty, Jim McKissack, Linda McKissack Ta książka skupia się na długoterminowym podejściu do inwestowania w nieruchomości, które polega na zakupie i utrzymaniu nieruchomości w celu generowania dochodów z wynajmu. Autorzy omawiają, jakie czynniki są istotne przy wyborze nieruchomości pod kątem strategii „kupuj i trzymaj”.
  5. „The Book on Rental Property Investing” – Brandon Turner Autor tej książki, będący współzałożycielem platformy inwestycyjnej BiggerPockets, skupia się na inwestowaniu w nieruchomości na wynajem. Książka zawiera praktyczne wskazówki dotyczące wyboru nieruchomości, analizy inwestycji, zarządzania najmem oraz maksymalizacji zysków.
  6. „The Real Book of Real Estate” – Robert T. Kiyosaki W tej książce Kiyosaki przedstawia rzeczywiste historie i przykłady z jego własnych doświadczeń oraz doświadczeń innych inwestorów w nieruchomości. Omawia różne aspekty inwestowania, w tym finansowanie, analizę nieruchomości i zarządzanie ryzykiem.
  7. „The ABCs of Real Estate Investing” – Ken McElroy Książka ta stanowi przewodnik dla początkujących inwestorów w nieruchomości. McElroy omawia etapy inwestycji, analizę rynku, negocjacje, zarządzanie nieruchomościami i wiele innych zagadnień.
  8. „Rich Dad’s Advisors: The Advanced Guide to Real Estate Investing” – Ken McElroy Ta książka jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych inwestorów. McElroy skupia się na bardziej skomplikowanych strategiach inwestycyjnych, takich jak inwestowanie w nieruchomości komercyjne, budownictwo wielorodzinne i inne zaawansowane tematy.
  9. „Multi-Family Millions: How Anyone Can Reposition Apartments for Big Profits” – David Lindahl Książka ta skupia się na inwestowaniu w nieruchomości wielorodzinne, wskazując na sposoby, w jakie można poprawić i zwiększyć wartość tego typu nieruchomości w celu uzyskania większych zysków.
  10. „The ABCs of Property Management” – Ken McElroy W tej książce McElroy skupia się na zarządzaniu nieruchomościami, co jest kluczowym aspektem inwestowania w nieruchomości na wynajem. Autor omawia strategie zarządzania, utrzymania i optymalizacji operacji wynajmu.

Podobny artykuł: 10 najlepszych książek o inwestowaniu w nieruchomości

 

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?