Dlaczego należy kupować nieruchomości na Florydzie – polska perspektywa

domy usa

Nie ma lepszego miejsca na inwestycje w nieruchomości na świecie niż nieruchomość na Florydzie. Żaden rynek nieruchomości na świecie nie równa się tutejszemu potencjałowi i wysokim zwrotom z inwestycji. Niestety, nie wszystkich stać na zakup po tej stronie oceanu. Ba! Nie wszystkich stać nawet aby tutaj przyjechać na tydzień, zarezerwować hotel w Miami i umówić się na oglądanie nieruchomości. Ameryka to już trochę “inny świat”.

“Poziom wejścia” na inwestycję na Florydzie pozostaje wysoki. Przy obecnych cenach nieruchomości to inwestycja – powiedzmy –  tylko dla osób, które na to stać.
Jeżeli trafiłeś na naszą stronę internetową i na nasze serwisy sprzedaży w USA, to na pewno interesujesz się nieruchomościami zagranicznymi i już kupujesz/inwestujesz w nieruchomości w innych krajach. Na pewno zakup nieruchomości za granicą nie jest Ci obcy.

Zaświadczenie z banku

Do naszego biura nie trafiają “oglądacze” z Polski i ciekawscy, którzy tylko chcą sobie pooglądać nieruchomości jak to się zdarza w innych krajach. Z resztą amerykański system sprzedaży nieruchomości ma doskonałe rozwiązanie na takich “klientów” zainteresowanych tylko oglądaniem, bez zamiaru kupna, którzy tylko tracą czas i energię agentów. A co to jest? Proof of founds. Czyli zaświadczenie/statement z banku iż posiadasz wystarczającą ilość pieniędzy na zakup nieruchomości którą chcesz obejrzeć.

Zobacz także: zaświadczenie o dochodach

rezydencja usa

Szczególnie przy nieruchomościach powyżej 1 mln USD. Ale często zdarza się to iż jest wymagany “proof of found” podczas oglądania nieruchomości od 500.000 USD w górę w dobrych lokalizacjach.
Jak to działa? Mechanizm jest niezwykle prosty – po prostu nikt nie umówi nam pokazywania nieruchomości bez przedstawiania “proof of founds”.
Jeżeli potrzebujesz kredytu na zakup takiej nieruchomości trzeba przedstawić tzw. “Pre approval” czyli zaświadczenie iż masz przyznany kredyt hipoteczny przez bank czy inna instytucję finansową na Florydzie.

Czyli – jeżeli chciałabyś sobie przyjechać do Miami, zadzwonić do agenta i pooglądać sobie luksusową nieruchomość powiedzmy za 5 mln USD, a nie “śmierdzisz groszem”, nikt nigdy nie pokaże Ci takiej nieruchomości bez przedstawianie wyciągu z banku iż posiadasz takie pieniądze. Koniec, kropka. Możesz sobie pooglądać – w internecie.

W jakich krajach Polacy posiadają nieruchomości za granicą

Od lat, trafiają do nas Polacy – klienci, którzy posiadają w swoim dorobku nieruchomości nie tylko w Polsce, ale także nieruchomości w innych krajach Europy i świata. Mnóstwo osób z Polski posiada nieruchomości w Hiszpanii, są inwestorzy którzy posiadają po kilkanaście nieruchomości w Dubaju, albo mieszkania w Bułgarii. Nie wspominając o tym którzy posiadają nieruchomości nad polskim morzem. Są właściciele nieruchomości we Włoszech i nieruchomości w Grecji i na Cyprze. Jeżeli trafiasz do nas, to z pewnością już znasz te rynki i zakupu nieruchomości za granicą nie jest Ci obcy.

Zainteresuje Cię także: dlaczego nie należy kupować nieruchomości w Hiszpanii

Coraz tłoczniej na Florydzie

Po prostu szukasz jeszcze lepszych rynków, jeszcze większej dywersyfikacji portfela, a przede wszystkim chcesz się “zmierzyć się” z Ameryką i “rajcuje Cię” tutejsze życie i amerykański rynek nieruchomości. A Floryda jest najlepszym miejscem na zakup nieruchomości. Nie przypadkowo od czasów pandemii na Florydę zjechało się kilkaset tysięcy nowych inwestorów i osób, które postanowiły przeprowadzić się na Florydę, nie tylko z innych stanów USA, ale także z Europy i innych zakątków świata.

Jest coraz więcej ludzi na Florydzie, oczywiście nie wszystkim to pasuje, ale dla biznesu i inwestycji to doskonałe miejsce na rozwój i zarabianie. Jeżeli zainwestujesz tutaj w apartamenty pod wynajem, Twoja nieruchomość nigdy nie będzie stała pusta dłużej niż parę dni. Oczywiście jeżeli Twoje oczekiwania są adekwatne do aktualnej sytuacji na rynku wynajmów w lokalizacji w której kupisz dom czy apartament pod wynajem.

Ameryka nie jest dla każdego

Oczywiście nie każdy lubi Amerykę, nie każdego stać na to aby tu tylko przyjechać i nie każdy kupi tutaj apartament pod inwestycję czy dom na emeryturę lub na spędzenie w Miami i okolicach pare miesięcy czy tygodni w roku. Ameryka dziś to droga inwestycja. Ale także należy pamiętać o tym iż zwroty z inwestycji są bardzo wysokie w USA. Apartament pod wynajem, daje doskonałe zwroty z inwestycji i przede wszystkim pewność i solidność takiej inwestycji.

Tutejsze prawo sprzyja właścicielom nieruchomości, nie lokatorom. Jako “land lord” jesteś tutaj chroniony i Ty masz prawo wyrzucić lub wyeksmitować lokatora, który nie wywiązuje się z płatnością czynszu. Ludzie tutaj znają ten system i wiedzą czym “grozi” niepłacenie czynszu na czas. Pisaliśmy wielokrotnie na naszym blogu o tym wielokrotnie.

Jeżeli nie znasz jeszcze rynku nieruchomości na Florydzie, zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń do nas, napisz maila, zapisz się do newslettera.

Zapraszamy

Ekipa Floryda.eu

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?