Huragan Idalia zbliża się do wybrzeża zachodniej Florydy

Huragan Idalia

Huragan Idalia nadciąga na zachodnią Florydę. Wszystko wskazuje na to, iż huragan kategorii 3 uderzy w zachodnią Florydę na wysokości Tampy. Jud od dwóch dni trwają intensywne „przygotowania”. W 33 hrabstwach zachodniej i północno zachodniej Florydy gubernator Florydy – Ron deSantis ogłosił stan „of emergency”.

Kategoria 3 huraganu

Kategoria 3 huraganu to już dość poważna sprawa na Florydzie. Jak wiemy skala huraganów jest mierzona w skali od 1 do 5. Telewizja na bieżąco informuje o posuwaniu się huraganu, który nadciągnął z okolic Cancun i Jukatanu w Meksyku, a w tej chwili znajduje się nad zachodnią Kubą. Jak zwykle mieszkańcy Florydy przygotowują się intensywnie do huraganu, czyli wykupują wodę w supermarketach, papier toaletowy, baterie do latatek i radia. A telewizja jeszcze podkręca atmosferę. Także stacje benzynowe są pełne i czeka się długo po benzynę na w zasadzie każdej stacji.

Każdy huragan na Florydzie jest traktowany tutaj niezwykle poważnie. Zaleca się ewakuację, czyli wyjazd na północ, do Georgii lub dalej do Południowej Karoliny. Po drodze wzdłuż autostrad, hotele zwykle są pełne.

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Zainteresuje Cię także: historia wszystkich huraganów na Florydzie

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?